Wywiady z trenerami

Costantino: Inter jest zainteresowany Szoboszlaiem (13)

Źródło: sempreinter.com
około 2 miesiące temu
1518
13
Dominik Szoboszlai

Asystent trenera reprezentacji Węgier, Giovanni Costantino, rozmawiał z dziennikarzami FCInterNews.it na temat gry reprezentacji, Euro 2020 oraz łączenia osoby Dominika Szoboszlaia z Interem Mediolan.

- Zagraliśmy dobre mecze. W play-offach przeciwko Bułgarii jesteśmy faworytami, ale nie stawiają na nas w meczu finałowym przeciwko Islandii, która brała udział w poprzednich dwóch wielkich turniejach. Praktycznie każdy nie dawał nam szans na awans, a mimo to udało się. Pokonaliśmy przeciwników dużo silniejszych na papierze.

- Mój ojciec sprzedawał owoce na lokalnym rynku. Moja matka mu pomagała. Ja byłem pracownikiem kolei. Chciałem pracować w świecie futbolu, więc rzuciłem wszystko za młodu i rozpocząłem pościg za moimi marzeniami. Wielu ludzi uważało mnie za szaleńca, ale musisz zaryzykować swoim życiem, jeśli chcesz iść do przodu. Jeśli sam nie wierzysz w swoje umiejętności to jak ma w nie uwierzyć ktoś inny?

- Zacząłem od dołu, można powiedzieć nawet od samego dna. Kwalifikacja na Euro 2020 to wspaniałe osiągnięcie, którym teraz mogę się cieszyć. Postawiłem sobie już nowe cele - to nie jest koniec, a dopiero początek.

- Dobrze pamiętam debiut Szobolaia. Wszedł z ławki rezerwowych, dałem mu kilka porad taktycznych. Powiedzieliśmy mu "Dominik, to jest Twój moment. Rozpocznij swoją świetną historię z reprezentacją". I mieliśmy rację. Zasługuje na wszystko, co osiągnął. Szybko emigrował z Węgier, jego ojciec i agent pomogli mu dorosnąć. Świetnie rozwinął się dzięki pomocy właściwych osób.

- Dominikiem interesują się kluby z Hiszpanii, Anglii, Niemiec oraz Włoch. Jeżeli mowa o Nerazzurrich to mogę potwierdzić, że klub jest zainteresowany jego osobą. Dominik pytał mnie o Włochy i kilka zespołów z Serie A. Myślę, że analizuje teraz wszystkie możliwości.

- Dominik jest zawodnikiem, który może być liderem naszej reprezentacji, ale także każdego klubu. Widzieliście jego grę w Lidze Mistrzów? Myślę, że jest gotowy na wielki futbol i to jest tego dowód.

- We Włoszech musimy bardziej stawiać na talenty. Zobaczcie ile pieniędzy Borussia zapłaciła za Erlinga Haalanda. Ktoś musi w nich uwierzyć, nawet jeśli nie grają teraz w topowych ligach. Dominik może zrobić różnicę na każdym boisku Europy. Już tego dowiódł. Jest głodny gry i jestem pewien, że byłby kluczowym graczem każdej drużyny we Włoszech.

udostępnij

Zobacz też

Antonio Conte

Conte: Nie obchodzi nas sukces Juventusu (6)

22.01
20:52
Antonio Conte

Conte: Najważniejszy był awans do kolejnej rundy (5)

13.01
20:09

Komentarze (13)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
30.11.2020 o 17:40 przez mirek-kaminski
mirek-kaminski
Myślę że jeżeli Lautaro odejdzie to ten piłkarz powinien sie U nas pojawić. Za Eriksena raczej nie przyjdzie bo i po co? My nie potrzebujemy zawodnika na ławke. Myślę że Barella, Vidal i Gagliardini do konca sezonu są nie do ruszenia z podstawy. Z resztą to ofensywny pomocnik a nie środkowy czy defensywny pomocnik.
30.11.2020 o 16:16 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Conte out i trzeba iść droga jak Borussia, sprowadza młodych, zdolnych, chcących się pokazać i dających z siebie wszystko czyli to co było pierwotnie zakładane przez Zhanga a zniweczone przez drewnianego hrabiego. Kolarov, vidal mieli być wielkim wzmocnieniem a jak narazie pierwszy ukończył nam przynajmniej 2 mecze w lidze a drugi załatwił nas na cacy w LM. Dzięki wielkie za takie doświadczenie! Właśnie czytam, w borussi tylko trzech młodzików w ostatnim miesiącu zwiększyło swoją wartość średnio o 30 mln, ów. Dziękuję
30.11.2020 o 14:29 przez Woo-cash
Woo-cash
Znając życie skończy się tylko na zainteresowaniu. Zapewne pójdzie do jakiś Bayernów czy innych Liverpoolów. Szkoda.
30.11.2020 o 12:55 przez nicolas80
nicolas80
Śmieszą mnie te komentarze że nie pasuje ze względu na trenera. Jeżeli ktoś jest dobry i jest w formie to nie będzie miał problemu wpasować się do drużyny a jeżeli jest bez formy a do tego nie wykazuje zaangażowania to w żadnym poważnym klubie nie będzie grał. Odnośnie tego chłopaka to nie znam i nie widziałem w akcji tak więc nie oceniam.
30.11.2020 o 12:23 przez danielinter
-1
danielinter
Nie pasuje do "taktyki" Conte
30.11.2020 o 10:40 przez Yascarr
-13
Yascarr
Inter to byłaby najgłupsza decyzja tego utalentowanego chłopaka. Ma potencjał na największe kluby świata PSG, Barcelone, Bayern. Najlepiej niech idzie pod skrzydła trenera, który rozwinie go i wydobędzie cały drzemiący potencjał.
30.11.2020 o 10:51 przez timon
+6
timon
Po co wchodzisz i aktywnie komentujesz na stronie klubu, którego nie trawisz?
30.11.2020 o 11:49 przez Yascarr
-15
Yascarr
Bo Inter jest śmieszny, a ja lubię się śmiać
30.11.2020 o 10:02 przez zv0d
+1
zv0d
Będzie grać obok Eriksena :)
30.11.2020 o 09:03 przez Kebo
+9
Kebo
Zrozumcie, że dopóki na ławce siedzi Conte (oby jak najkrócej) to tacy piłkarze nie mają racji bytu.
30.11.2020 o 08:52 przez Luki165
Luki165
Gość zrobi wielka kariere. Bardzo bym chciał go zobaczyć w Interze
30.11.2020 o 08:52 przez Nasir
+8
Nasir
Zbyt ofensywny, zbyt silna linia wlosow, conte go nienawidzi.
30.11.2020 o 08:44 przez JoaoMario
JoaoMario
Kupić go

Shoutbox

oster 23.01.2021 22:14

Nicolas w przerwie powinno zejść dwóch statystów czyli Young i Vidal którzy nie uczestniczyli w tym meczu, argentyński Milik jak zwykle zmarnował setkę, szkoda że na treningach ćwiczy przewrscanie się zamiast strzałów...

nicolas80 23.01.2021 21:39

Nie mam zastrzeżeń do trenera wystawił najlepszy sklad zrobił zmiany i był z drużyną do końca aż dostał kartkę

pablo77 23.01.2021 21:34

ja oczekiwałbym wiecej od Conte ktory czekal do 70 min i zrobil zmiany 1 do 1 ktory nie zmienily obrazu gry, zero ryzyka, zero zaskoczenia. Bezicznie remis dowieziony

Luki165 23.01.2021 21:32

W 1 połowie była jedna okazja i to po błędzie Udine

nicolas80 23.01.2021 21:32

Też liczyłem że szybko strzelimy i będzie się grało lepiej ale tak się nie stało i później było coraz trudniej

Luki165 23.01.2021 21:32

Ja oczekiwałem ze wyjdziemy na ten mecz i zamkniemy ten mecz w 1 połowie. Bo wiadomo bylo że czym później w las tym trudniej i tak było.

pablo77 23.01.2021 21:31

no tak nicolas80 oczekiwałem, ze druzyna ktora sie broni przez 90 min i nie jest zainteresowana gra w pilke bedzie bombardowana strzalami i sytuacjami, a u nas nic nie wynikalo z posiadania pilki zero zagrozenia

pablo77 23.01.2021 21:30

to tak jakbym gdybal, ze bylaby sytuacja gdyby Barella okiwal 3 i strzelil i szkoda ze nie strzelil xD

pablo77 23.01.2021 21:29

nicolas to nie sa sytuacje. Sytuacje to byly z juve gdzie Lautaro 3 razy nie trafil w bramke a tu jest gdybanie, gdyby lepiej podal to nie jest sytuacja zeby tego zalowac

nicolas80 23.01.2021 21:29

Ale co wy poważnie oczekiwaliście że z Udine będzie pełno sytuacji i łatwość w kreowaniu

pablo77 23.01.2021 21:28

dokladnie tu mogla byc dobra okazja ale to nie byla sytuacja bo nawet nie doszlo do strzalu

nicolas80 23.01.2021 21:27

Hakimi maila 3 lub 4 okazję jeżeliby lepiej podał było sytuacja 100%

Luki165 23.01.2021 21:27

Bo to powinno być dopieszczone

Luki165 23.01.2021 21:27

Jedna akcja to źle podanie Hakimiego do Lukaku

pablo77 23.01.2021 21:27

zrobil*

pablo77 23.01.2021 21:26

ale tu moim zdaniem zrobilem dobrze uderzyl mocno przy slupku bramkarz wyciagnal trudno zdarza sie

nicolas80 23.01.2021 21:26

Było kilka okazji w których brakowało ostatniego podania

Luki165 23.01.2021 21:26

Nazwany akcja :)

pablo77 23.01.2021 21:26

była jedna sytuacja Lautaro po bledzie obroncy

Luki165 23.01.2021 21:26

No ten przypadek Lautaro

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto zagrał najlepiej w meczu z Udinese?

Polls answer

Wyniki Serie A

Niedziela, 17 stycznia

  • FT

    SSC Napoli

    6 - 0

    Fiorentina

  • FT

    Crotone

    4 - 1

    Benevento

  • FT

    Sassuolo

    1 - 1

    Parma

  • FT

    Atalanta

    0 - 0

    Genoa

  • FT

    Inter

    2 - 0

    Juventus

Poniedziałek, 18 stycznia

  • FT

    Cagliari

    0 - 2

    AC Milan

Środa, 20 stycznia

  • FT

    Udinese

    1 - 1

    Atalanta

Piątek, 22 stycznia

  • FT

    Benevento

    2 - 2

    Torino

Sobota, 23 stycznia

  • FT

    Roma

    4 - 3

    Spezia

  • FT

    AC Milan

    0 - 3

    Atalanta

  • FT

    Udinese

    0 - 0

    Inter

  • 90+3'

    Fiorentina

    2 - 1

    Crotone

Niedziela, 24 stycznia

  • 12:30

    Juventus

    ? - ?

    Bologna

  • 15:00

    Genoa

    ? - ?

    Cagliari

  • 15:00

    Hellas Verona

    ? - ?

    SSC Napoli

  • 18:00

    Lazio

    ? - ?

    Sassuolo

  • 20:45

    Parma

    ? - ?

    Sampdoria

Środa, 27 stycznia

  • Postp.

    Juventus

    ? - ?

    SSC Napoli

Piątek, 29 stycznia

  • 20:45

    Torino

    ? - ?

    Fiorentina

Sobota, 30 stycznia

  • 15:00

    Bologna

    ? - ?

    AC Milan

  • 18:00

    Sampdoria

    ? - ?

    Juventus

  • 20:45

    Inter

    ? - ?

    Benevento

Publicystyka

Kibice Interu

2020 okiem Prezesa i redakcji FCInter.pl (video) (15)

08.01
14:00
Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    19

    43

  • 2

    Inter

    Inter

    19

    41

  • 3

    Roma

    Roma

    19

    37

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    19

    36

  • 5

    Napoli

    17

    34

  • 6

    Juventus

    Juventus

    17

    33

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    15

  • 2

    Zlatan Ibrahimovic

    12

  • 3

    Ciro Immobile

    12

  • 4

    Romelu Lukaku

    12

  • 5

    Luis Muriel

    11

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27118

Liczba newsów: 38476