Relacje

Milano siamo noi! Pełna dominacja Interu (94)

Źródło: inf. własna
10 dni temu
5130
94
Lautaro Martinez Kjaer Donnarumma Milan

Inter bezbłędnie zniszczył w "wyjazdowym" spotkaniu AC Milan pokonując byłego lidera Serie A aż 0:3. Do siatki dwukrotnie trafił Lautaro Martinez, a jedną bramkę dołożył Romelu Lukaku. Nerazzurri nie dali żadnych szans podopiecznym Stefano Piolego. 

Przed meczem piłkarze Interu zostali przywitani przez zebranych pod stadionem fanów Nerazzurrich.

Inter szybko rozpoczął spotkanie od mocnego uderzenia. W 4. minucie spotkania strzału na bramkę spróbował Romelu Lukaku, a kiedy został zablokowany to zmylił obrońcę Milanu i dośrodkował do Lautaro. Ten urwał się obrońcom i pewnie wpakował piłkę do siatki! W 15. minucie przed szansą stanął AC Milan, a dokładniej Zlatan Ibrahimović, który najlepiej odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu. Na szczęście futbolówka po jego uderzeniu piętą nie trafiła do siatki Samira Handanovicia. W 20. minucie strzału po podaniu Brozovicia spróbował Romelu Lukaku, ale niestety nie udało się skierować piłki w stronę bramki strzeżonej przez Donnarummę. W 27. minucie świetny rajd boiska przeprowadził Ivan Perisić, a po jego dośrodkowaniu z futbolówką minimalnie minął się BigRom - niestety na tablicy dalej widniał tylko 1:0. Inter kontrolował grę i nadal prowadził zaciekłe ataki. Milan pierwsze realne zagrożenie stworzył w 32. minucie, a o uderzenie pokusił się Theo Hernandez. Samir Handanović po strzale zamarł w miejscu, ale na szczęście piłka minęła prawy słupek bramki strzeżonej przez goalkeepera Interu. W 36. minucie fantastyczną okazję zmarnował Lautaro Martinez, który dobijał piłkę po strzale Perisicia. W ostatnich sekundach spotkania szansę na podwyższenie wyniku miał jeszcze Skriniar, ale nie wykorzystał dośrodkowania Eriksena.

W drugiej połowie pierwszy strzał Interu oddał Lautaro Martinez w 52. minucie, ale uderzenie było zbyt słabe, aby zaskoczyć Donnarummę. Trzy minuty później świetną piłkę pokazali piłkarze Milanu, ale Kessie finalnie spudłował i wynik na tablicy nie uległ zmianie. Milan przejął inicjatywę w drugiej połowie, ale świetnie w bramce spisał się Samir Handanović. Mimo tego, że to Milan napierał to Inter podwyższył prowadzenie. W 57. minucie fantastyczną piłkę pokazali Eriksen, Perisić oraz Martinez. Do siatki trafił Argentyńczyk, a asystę zaliczył Ivan Perisić. Na tablicy wynik 2:0 dla Interu. W 62. minucie Romelu Lukaku pewnie ograł Kjaera, ale strzał Belga niestety obronił Donnarumma. Co się odwlecze to nie uciecze - już trzy minuty później do siatki Donnarummy trafił Romelu Lukaku, a drugą asystę zaliczył Ivan Perisić. Inter niszczył Milan już 3:0! W 70. minucie strzału z dystansu spróbował Nicolo Barella, jednak piłka nie trafiła w światło bramki. W 86. minucie desperackiego strzału spróbował Castillejo, ale nie był nawet bliski zagrożeniu bramki strzeżonej przez Handanovicia. Inter spokojnie dowiózł wynik do końca spotkania i zwiększył swoją przewagę nad drugim w tabeli Milanem do 4. punktów.

Forza Inter! Milano siamo noi!  

MILAN (4-2-3-1): 99 G. Donnarumma; 2 Calabria, 24 Kjaer, 13 Romagnoli, 19 Hernandez; 79 Kessie, 8 Tonali; 56 Saelemaekers, 10 Calhanoglu, 12 Rebic; 11 Ibrahimovic.

Ławka: 1 Tatarusanu, 90 A. Donnarumma, 5 Dalot, 7 Castillejo, 15 Hauge, 17 Leao, 18 Meité, 20 Kalulu, 21 Diaz, 23 Tomori, 33 Krunic, 46 Gabbia.

Trener: Stefano Pioli.


INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 De Vrij, 95 Bastoni; 2 Hakimi, 23 Barella, 77 Brozovic, 24 Eriksen, 14 Perisic; 9 Lukaku, 10 Lautaro Martinez.

Ławka: 27 Padelli, 97 Radu, 5 Gagliardini, 7 Sanchez, 8 Vecino, 11 Kolarov, 13 Ranocchia, 15 Young, 22 Vidal, 33 D'Ambrosio, 36 Darmian, 99 Pinamonti.

Trener: Antonio Conte.

 

Zobacz też

Inter wygrana chinski nowy rok

Mamy lidera! Wspaniały wieczór na Meazza | Inter ogrywa Lazio 3-1 (54)

14.02
19:44
Lautaro Martinez Udinese

Dogonić Milan? Nie, dziękuję | Udinese 0-0 Inter (57)

23.01
16:57

Komentarze (94)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
22.02.2021 o 15:14 przez Woo-cash
Woo-cash
Mamo nie sprzataj!
Inter pozamiatał.
22.02.2021 o 10:19 przez Kondzik
+2
Kondzik
Handa wkoncu zaczął się rzucać i efekty było widać. Kapitalny mecz w jego wykonaniu. Cieszy tez Ivan który zaczął robić robotę na boku. Cieszy tez to że w najważniejszym momencie obudzili się Eriksen, Ivan, Handa i Lautaro. Do spółki z reszta to musi być sztos 🔝⚫🔵
23.02.2021 o 11:36 przez nicolas80
nicolas80
Handa w jednym momencie tego meczu po strzale Hernandesa odprowadził piłkę wzrokiem i wyprowadził ją obok słupka za linie końcową boiska. Zapewne gdyby wtedy piłka wpadła do bramki to byłby hejt z powodu braku interwencji.
22.02.2021 o 10:10 przez IRT
+1
IRT
Piękne zwycięstwo, chociaż były momenty, w których traciliśmy kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Czasami cofamy się baaardzo głęboko, wtedy decydujące jest szczęście. Poza tym, mecz znakomity. Indywidualnie wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze. Aż trudno wyróżniać poszczególnych graczy, ponieważ każdy z podstawowej "11" miał swój wkład. Czas na Genoę, każdy mecz jest przecież warty tyle samo punktów. Scudetto jest obowiązkiem.
22.02.2021 o 10:22 przez inter_bitcoin
+1
inter_bitcoin
Były takie momenty, bo Conte nastawił ich na kontry. Jakby strzelili to mieliby nacisk jak przez pierwsze 30 minut.
22.02.2021 o 00:01 przez nbll
+7
nbll
Najlepsze jest to, że ten mecz wygrali najbardziej hejtowani w tym sezonie:
- Conte,
- Perisic,
- Handa,
- Lautaro
22.02.2021 o 08:52 przez inter_bitcoin
+1
inter_bitcoin
Rękami i nogami się pod tym podpisuje !!
22.02.2021 o 12:35 przez rosjan
rosjan
w Lautaro zawsze wierzyłem,dla mnie to jest przegość
21.02.2021 o 23:28 przez SETE
+3
SETE
Zaczyna się układać scenariusz idealny dla Conte. Gramy raz w tygodniu , praktycznie wyklarowała się żelazna 11-ka , Conte nie jest zmuszony rotować składem .. to wszytsko składa się na to ze zaczynamy bardzo fajnie punktować oraz bardzo fajnie wyglądać na boisku.
Inter ma wszytsko w swoich głowach aby wygrać Scudetto
21.02.2021 o 23:22 przez Mirek11
+1
Mirek11
Czy nadal 90% kibiców z tej strony chce zwolnić Conte? Hmm....

Mówcie co chcecie ale Ibra mógł strzelić nam 2 bramy gdyby nie Handanovic. Dobrze że wrócił bo Handa z rundy jesiennej by tego nie wyjął i 0-1 zrobiłoby sie 2-1 dla Milanu. Zlatan ma 39 lat a mimo to z taką łatwością dochodzi do takich sytuacji. Dlatego też cieszy że nie grał Kolarov.

Liczę na to że takim składem jak dzisiaj będziemy grać jak najczęściej do konca sezonu. Widać że Perisic fajnie wygląda z Eriksenem przy konrtach no i umówmy się Vidal nie podał by takiej piłki jak Eriksen do Perisica w sytuacji na 0-2. Raz że by go tam nie było a dwa że gdyby miał podać to podał by za mocno albo za lekko i trzy - zdecydował by się na strzał i połamał by krzesełko na trybunach.
22.02.2021 o 02:40 przez smerf1600
smerf1600
Z tym Vidalem to sama prawda
22.02.2021 o 07:36 przez Mirek11
+1
Mirek11
O Gagliardinim nie wspomnę, bo ten piłkarz jest tak bezbarwny że nawet nie umiem wskazac jego atutów. Bo o ile Vidal gra agresywnie, jest silny fizycznie i potrafi nawet uderzyć na bramkę to Roberto nie ma chyba żadnej cechy.
21.02.2021 o 23:15 przez HB
+1
HB
Średnia punktowa na mecz:
Atleti 2.39
MC 2.36
Inter 2.3
21.02.2021 o 22:39 przez ForzaSimon
+3
ForzaSimon
Trening odbyty. Za tydzień zaczynamy ligę 💪💪💪
Milan tymi średniakami bazuje na szczęściu i tylko dlatego są tak wysoko. Leszcze pewnie nawet nie skończą w top 4.
Mission complete!
Dziękuję dobranoc serce
21.02.2021 o 22:17 przez HB
+4
HB
+ Samir (!), Lautaro, Perisic

- Hakimi, Brozovic, Bastoni

Nie rozumiałem ekscytacji przed meczem. Obie drużyny dzieli różnica klas i wynik to po prostu odzwierciedlił. Początek sezonu był słaby ze względu na bardzo krótki okres przygotowawczy - w konsekwencji obrona nie była zgrana, a Milan od święta wygrał derby (po dobitce karnego...). Jak się ostatnio okazało (wywiady z Conte i Lukaku), Eriksen nie uczył się włoskiego przez co nie mógł efektywnie trenować z drużyną i wywiązywać się należycie z powierzanych mu zadań meczowych. W LM było zaś sporo pecha (w dwumeczu byliśmy gorsi tylko od Realu, a zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie na skutek splotu niefortunnych okoliczności). Odkąd Inter wyleciał z Europy w grudniu jestem przekonany, że będzie scudetto - drużyna nie odstaje kadrowo od Juve, a jest bardziej zmotywowana i ma lepszego trenera. Conte nie ogarnia LM, ale na poziomie krajowym jest fachowcem. Inter może już przegrać mistrzostwo wyłącznie ze sobą już. Wyniki zaczynają wreszcie odpowiadać grze, więc nie zdziwi mnie na koniec sezonu wysoka przewaga nad drugą drużyną rzędu 10-15 pkt. Wtedy Conte MUSI zostać.
21.02.2021 o 21:28 przez Ibra1908
+2
Ibra1908
Kolejny bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu i Milan oklepany x2 po 3-0, bo wcześniej to samo Primavera. Mediolan czarno-niebieski, Pazza Inter Amala!
21.02.2021 o 21:22 przez El Imprezatore
+2
El Imprezatore
No i teraz mi Pan, Panie Conte zaimponował. Jeszcze nie odszczekuję moich wcześniejszych wpisów na temat naszego trenera ale jka tak dalej to będzie wyglądać to posypię głowę popiołem jako pierwszy. Forza Grande INTER!
21.02.2021 o 21:35 przez Pader88
+1
Pader88
Popiół szykuj ;)
21.02.2021 o 21:53 przez El Imprezatore
El Imprezatore
Ja wygramy scudetto to z chęcią ;)
21.02.2021 o 19:48 przez ja2308
ja2308
Kolektyw 💪 Romek wyjaśnił byłego znajomego i odesłał chłopaka na emeryturę 😀 jedziem dalej z tematem 🔵⚫
21.02.2021 o 19:48 przez Kris88
+2
Kris88
Graliśmy naprawdę dobrze, ale nie potrzebnie w drugiej połowie oddaliśmy inicjatywę na jakieś 10 minut, podczas ktorej widac bylo troche chaosu w naszej obronie. Dobrze, ze udało sie przeprowadzic akcje po ktorej strzelilismy drugą bramkę. Oby ten grymas Barelii nie oznaczal niczego powaznego. Forza Inter!
21.02.2021 o 20:44 przez Ippon
Ippon
Raczej z barellą wszystko w porządku. Gdy schodził, szedł już normalnie. Wyglądało to na skurcz. Inaczej to wyglądało z Skriniarem.
21.02.2021 o 22:25 przez Kris88
Kris88
Dlatego dobrze, ze D-ambrossio wrocil, chyba najlepiej zastąpi Skiriniara/Bastoniego
21.02.2021 o 19:26 przez Piotrekfci
+3
Piotrekfci
Gdyby nie parę błędów w obronie można powiedzieć, że mecz perfekcyjny. Sami praktycznie podalibyśmy im rękę ale na szczęście Zabilismy ich w momencie gdy się rozkręcali. Brawa dla Handy! Chyba obudził się po lekkil letargu. Teraz każdy kolejny mecz musi być jak final. Forza !!
21.02.2021 o 19:26 przez Milanista1994
+7
Milanista1994
Szczere gratulacje, trzeba przyznać jesteście w gazie.... Milan trochę spuchł na tym etapie sezonu ale liczę jeszcze na ciekawą końcówkę sezonu w wykonaniu zespołów z Mediolanu ku uciesze fanów Serie A. Pozdrawiam
21.02.2021 o 19:21 przez Radek
+3
Radek
Pięknie, zwycięstwo w derbach 3:0, powiększenie przewagi w tabeli, czyste konto, LuLa znów w gazie = idealne niedzielne piłkarskie popołudnie. Mecz dobrze się ułożył, szybko strzelona bramka pozwoliła na cofnięcie się i wyczekiwanie na zabójcze kontry, kjear i romagnoli wyraźnie wolniejsi od naszych napastników i to byla woda na młyn w dzisiejszym meczu. Fakt, że początek drugiej połowy, a nawet koniec pierwszej, Milan zaczął grać i mogli, a nawet powinni coś wcisnąć, ale dziś w bramce stary dobry Samir zrobił co powinien - wielkie brawa. Dziś byliśmy skuteczniejsi, bardziej dokładni, wyrafinowani a niektórzy by powiedzieli "cyniczni" :) dobry mecz duetu LuLa, zaskakująco dobrze Ivan GROŹNY Perisic, Handanovic. Brawa dla całego zespołu. Fanatstyczny wynik. 3:0. Dziękuję dobranoc.

Milano Siamo Noi !! !
21.02.2021 o 19:13 przez radekksm
radekksm
Chapeau bas panowie!
21.02.2021 o 19:03 przez rafalik93
rafalik93
Obici pięknie przerzuci i wypluci... Cały zespół ładnie...lecimy dalej
21.02.2021 o 18:55 przez Copacabana1
Copacabana1
Kocham was chlopaki ,kocham Inter
21.02.2021 o 18:52 przez Orrin
+1
Orrin
super cieszy mnie wygrana Interu !! Forza Inter
21.02.2021 o 18:44 przez ciechan
+3
ciechan
Perisic złapał fajny gaz i w końcu jest lewym wahadłowym jakiego jeszcze w Interze od czasów Conte chyba nie mieliśmy. Choć Young w zeszłym sezonie był świetny, to jednak mało dawał w ofensywie. Eriksen dziś grał bardzo dobrze. Dostował się do taktyki Włocha. Sądzę jednak, że na tej pozycji powinniśmy mieć kogoś typu B2B. Jego potencjał nie jest tu w pełni wykorzystywany, a wręcz się rozmywa. Mam nadzieję że tendencja będzie zwyżkowa w jego przypadku, bo potencjał ma niesamowity. Mam nadzieję że te mięśniówki w tym meczu to nic poważnego. Sezon jest jeszcze długi, a ferować wyroków nie ma sensu
21.02.2021 o 18:54 przez ragnar
+1
ragnar
jesteś pewny
Young 4 bramki, w tym trzy ładne i jedna bardzo ładna z Atalantą
i chyba 4 asysty w pół roku
poza meczami z juve i sas grał dobrze
Ivan dwa dobre mecze, ale ja bym się aż tak nie zachwycał
22.02.2021 o 02:43 przez smerf1600
smerf1600
Trudno się nie zachwycać Perisiciem nie kopiącym się po czole :)
21.02.2021 o 18:35 przez ciechan
ciechan
Fajnie jest
21.02.2021 o 18:33 przez boniunio
+2
boniunio
To co się dzisiaj działo na murawie to czysta perfekcja, Inter dzielił i rządził :brawo: :brawo: :brawo: Obrona jest jak skała nie do przejścia i do tego piękny powrót Batmanoica ze starych czasów , Eriksen swoją nogą czaruje jak Porter magiczną różdżką i do tego duet LuLa w formie serce Idziemy Panowie po mistrzostwo :scudetto: Oblewamy to zwycięstwo i oby każdy juto wstał do pracy przekaski :pijaki:
FORZA INTER :inter: :inter: :inter:
21.02.2021 o 18:30 przez INTERowski
INTERowski
Co za mecz. FORZA INTER !! !
21.02.2021 o 18:15 przez maverik
+1
maverik
Deklasacja. Miniatura meczowa podsumowuje mecz, Inter triumfujący, a Milan na kolanach.
21.02.2021 o 18:14 przez ANIOL
+1
ANIOL
Haha !! ! Coś pięknego !! !! FORZA INTER !! !!
21.02.2021 o 18:08 przez nicolas80
+1
nicolas80
Brawo i jeszcze raz brawo dla drużyny, trenera i wszystkich kibiców którzy byli na dobre i na złe. Forza Inter
21.02.2021 o 17:50 przez Maciek84
+1
Maciek84
Perfekto Inter 😀🖤💙
21.02.2021 o 17:38 przez Guarin
+2
Guarin
[+18] Ostre Bukakke w Mediolanie
21.02.2021 o 19:26 przez ANIOL
ANIOL
Prędzej gangbang !
21.02.2021 o 17:35 przez timon
+2
timon
Cos nie widać komentarzy maverikow, nasirow itd. vandalopodni goście mają problem z trafieniem do wyjścia z jaskin 😅

GRANDE CONTE :)

Shoutbox

pablo77 03.03.2021 00:11

owszem

Endru 03.03.2021 00:03

Jest pieknie powiem wam

pablo77 02.03.2021 23:57

Bo Lautaro z Sanchezem mogą dać radę ale bez tej dwójki w obronie byłaby kaplica

pablo77 02.03.2021 23:57

Jakby wypadł z Interu de Vrij i Skriniar to 100 razy gorzej niż Lukaku

pablo77 02.03.2021 23:56

No dokładnie

Ippon 02.03.2021 23:56

Czy Real wygrał ligę mistrzów x4, gdy najlepsi zawodnicy byli kontuzjowani? Każdy zna na pamieć jedenastkę Realu. To samo jest z barceloną itp/

pablo77 02.03.2021 23:55

Weźmy nie wiem Lazio, wyciągnijmy immobile to drużyna dużo traci, wyciągnijmy Luisa Alberto tak samo, Acerbi itd

pablo77 02.03.2021 23:54

Wiadomo, każdy klub jest zależny od swoich najlepszych piłkarzy

Ippon 02.03.2021 23:53

Tak samo, wszyscy u nas pracują na Lukaku. Więc nie rozumiem opini, że Inter bez lukaku nie istniałby. Zamieniliśmy Icardiego na Lukaku. Nie byłoby Lukaku, byłby ktoś inny. Ważne, że poza Lazzaro nie było słabych decyzji. A być może, to on będzie na lewym wahadle grał?

Endru 02.03.2021 23:52

dokladnie

pablo77 02.03.2021 23:51

Później neymar i suarez

Endru 02.03.2021 23:50

mi sie nie podoba jak messi sie zachowuje wzgledem barcy czy reprezentacji. Pilkarzem jest swietnym ale mial tez sporo szczescia kto w przeszlosci pracowal na jego glorie czyli xavi, iniesta czy inni

pablo77 02.03.2021 23:50

Dokładnie, akurat aguero bym widział taki krepy mały i zarówno mógłby być vice Lukaku jak i jego partnerem z lepsza skutecznością niż Lautaro

Endru 02.03.2021 23:48

ale nie mozna wykluczyc, ze leo czy kun by wciagneli ta lige

pablo77 02.03.2021 23:47

racja Endru tez bym Leo tu nie chciał

Endru 02.03.2021 23:47

I tyle mi wystarczy Ippon mlody zdolny lewy wahadlowy i bramkarz. Inter jest complete.

pablo77 02.03.2021 23:46

ale 32 lata napastnik serie A patrzac na Ronaldo, Ibre, Quagliarelle itd to ma 3 lata przynajmniej na najwyzszym poziomie

Endru 02.03.2021 23:46

Tak jak juve obecnie pod cr7

Endru 02.03.2021 23:46

Ja lubie zespoly druzynowe i chcialbym zeby Inter byl druzyna, a nie zespolem ulozonym pod gwiazde czyli Messiego

Archiwum shoutboxa

Sonda

Wasz MVP w starciu z Genoą to?

Polls answer

Wyniki Serie A

Sobota, 27 lutego

  • FT

    Spezia

    2 - 2

    Parma

  • FT

    Bologna

    2 - 0

    Lazio

  • FT

    Hellas Verona

    1 - 1

    Juventus

Niedziela, 28 lutego

  • FT

    Sampdoria

    0 - 2

    Atalanta

  • FT

    Crotone

    0 - 2

    Cagliari

  • FT

    Inter

    3 - 0

    Genoa

  • FT

    Udinese

    1 - 0

    Fiorentina

  • FT

    SSC Napoli

    2 - 0

    Benevento

  • FT

    Roma

    1 - 2

    AC Milan

Wtorek, 02 marca

  • Postp.

    Lazio

    ? - ?

    Torino

  • FT

    Juventus

    3 - 0

    Spezia

Środa, 03 marca

  • 18:30

    Sassuolo

    ? - ?

    SSC Napoli

  • 20:45

    AC Milan

    ? - ?

    Udinese

  • 20:45

    Atalanta

    ? - ?

    Crotone

  • 20:45

    Benevento

    ? - ?

    Hellas Verona

  • 20:45

    Cagliari

    ? - ?

    Bologna

  • 20:45

    Fiorentina

    ? - ?

    Roma

  • 20:45

    Genoa

    ? - ?

    Sampdoria

Czwartek, 04 marca

  • 20:45

    Parma

    ? - ?

    Inter

Sobota, 06 marca

  • 15:00

    Spezia

    ? - ?

    Benevento

  • 18:00

    Udinese

    ? - ?

    Sassuolo

  • 20:45

    Juventus

    ? - ?

    Lazio

Niedziela, 07 marca

  • 12:30

    Roma

    ? - ?

    Genoa

  • 15:00

    Crotone

    ? - ?

    Torino

  • 15:00

    Fiorentina

    ? - ?

    Parma

  • 15:00

    Hellas Verona

    ? - ?

    AC Milan

  • 18:00

    Sampdoria

    ? - ?

    Cagliari

  • 20:45

    SSC Napoli

    ? - ?

    Bologna

Poniedziałek, 08 marca

  • 20:45

    Inter

    ? - ?

    Atalanta

Publicystyka

Serie A 2020/21

Bukmacherzy stawiają na Inter (2)

10.02
14:14
Kibice Interu

2020 okiem Prezesa i redakcji FCInter.pl (video) (15)

08.01
14:00
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    Inter

    24

    56

  • 2

    Milan

    Milan

    24

    52

  • 3

    Juventus

    Juventus

    24

    49

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    24

    46

  • 5

    Roma

    Roma

    24

    44

  • 6

    Napoli

    23

    43

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    20

  • 2

    Romelu Lukaku

    18

  • 3

    Zlatan Ibrahimovic

    14

  • 4

    Luis Muriel

    14

  • 5

    Ciro Immobile

    14

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27193