Wywiady z piłkarzami

Dimarco: Nikogo się nie boimy (7)

Autor:
Źródło: fcinter1908.it
ponad 4 lata temu
1350
7

Zawodnicy Interu przygotowują się obecnie do ligowego meczu z Genoą. W wolnej od sesji treningowych chwili, wywiadu dla dziennikarzy FCInter1908.it udzielił Federico Dimarco. Oto cały wywiad:

 

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odnowiłeś swój kontrakt z Interem. Jakie to dla ciebie uczucie, kiedy od dziecka jest się w tym samym klubie?

- To była niezapomniana chwila. Cieszę się, że będę mógł długo bronić barw, które towarzyszą mi od dziecka.

Jak układają się twoje relacje z Inzaghim? Najchętniej stawia na ciebie jako obrońcę w trójosobowym bloku obronnym.

- Mam świetne relacje z trenerem, tak jak wszyscy. Sprawia, że czujemy się dobrze na boisku. Jeśli chodzi o pozycję na boisku to o tym decyduje trener. Dla mnie ważna jest gra.

Co powiedział ci trener po pierwszej połowie meczu z Sassuolo? Jak reaguje zespół w tym nieco skomplikowanym momencie sezonu?

- Nic, o tym meczu nie da się zbyt wiele powiedzieć. Zdajemy sobie sprawę, że mieliśmy złe podejście i musimy zostawić tę porażkę za sobą.

Jak bardzo Inter rozwinął się w ostatnich latach?

- Kiedy pierwszy raz się tu pojawiłem był tu Mancini. Od czasu przybycia Spalettiego rozpoczęła się ścieżka rozwoju, którą zapoczątkował awans do Ligi Mistrzów. Potem przyszedł Conte, który wygrał Scudetto. Mamy nadzieję powtórzyć ten sukces w tym roku. Ponadto Inter rozwinął się zarówno na boisku jak i poza nim. To wielka firma w świecie piłki, która zasługuje na bycie na szczycie.

Różnice pomiędzy Juriciem a Inzaghim?

- Jurić był z pewnością bardzo ważny. Nauczył mnie być takim zawodnikiem jakim jestem. Różnice? To zupełnie inny sposób pracy, bycia na boisku. Wiem na pewno co ich łączy. To dwaj trenerzy, dzięki którym bardzo się rozwinąłem.

Czy lepiej wyjechać za granicę czy być rezerwowym w Serie A? Swego czasu mówiłeś, że lepiej wyjechać za granicę…

- Teraz myślę nieco inaczej. Mój pobyt w Sion był trudny, doznałem kontuzji, która wykluczyła mnie na 4 miesiące. To tak, jakby minął rok bez gry. Przeszedłem właściwą drogę do miejsca, w którym jestem obecnie. Siła psychiczna to bardzo ważny aspekt.

Boisz się konkurencji ze strony Gosensa?

- Konkurencja na pewno mnie nie przeraża. Ważną rzeczą jest to, że w zespole panuje zdrowa rywalizacja. Gosens miał świetne lata w Atalancie i nic dziwnego, że tu jest.

Masz nadzieję na powołanie do reprezentacji?

- Tak, to moje marzenie. Ciężka praca w Interze bardzo mnie do tego przybliża.

Jak trudno jest kibicowi Interu grać dla tych barw?

- Robię to z przyjemnością. To wyjątkowa koszulka.

Czy Inter wygra w tym roku Scudetto?

- Tak.

Otrzymywałeś jakieś rady od Bastoniego albo Kolarova?

- Mam z nimi wspaniałe relacje. Jestem typem osoby, która dogaduje się z każdym. Myślę, że z pewnością najbardziej związałem się z Bastonim, ponieważ graliśmy razem rok w Parmie. W tym roku poznałem Kolarova, który jest doświadczonym zawodnikiem. Jest ze mną na co dzień i daje mi świetne rady.

Czego potrzebuje Inter, aby wygrać Scudetto? Najgroźniejszy przeciwnik?

- Musimy być skoncentrowani, ponieważ walka będzie toczyła się do samego końca. Nie boimy się nikogo. Myślimy tylko o sobie. Musimy wrócić do wygrywania.

Czy czekasz na rewanż w derbach?

- Bardzo. Istnieje wielkie pragnienie zemsty. Postaramy dać z siebie wszystko w obydwu meczach.

Psychologiczny luz po porażkach?

- Kiedy traciliśmy 7 punktów wszyscy myśleli, że nie żyjemy. W styczniu zostaliśmy liderem. Zdarza nam się popełniać błędy. Ważne jest jednak nie tracić pewności siebie.

Druga gwiazda?

- Mamy tego świadomość, że ten sezon jest sporą szansą. Mecz za meczem musimy starać się wygrywać.

 Znaczenie twoich tatuażów?

- Mam kilka. Najważniejsze są dla mnie imiona moich dzieci, żony, rodziców i brata.

Hobby?

- Nie mam szczególnych zainteresowań. Lubię spędzać czas z żoną i dziećmi.

 

Zobacz też

O. Solet: Mediolan bardzo mi się podoba (3)

21.05
11:14
Luis Henrique

Luis Henrique: Czuję się gotowy na jeszcze lepszy sezon (5)

22.06
15:07

Komentarze (7)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
24.02.2022 o 09:39 przez DonDawido
+1
DonDawido
Dobra, dobra, Fedryś, pamiętam Twoje nogi jak z waty w meczu z Milanem i w paru innych.
23.02.2022 o 23:42 przez oster
+2
oster
Inter to dla niego za wysokie progi, w meczu z Sassuolo nie miał chyba żadnego udanego a nawet przyzwoitego dośrodkowania, w obronie też dość średnio...
24.02.2022 o 00:58 przez VVujek
-1
VVujek
A z Napoli :) ?
24.02.2022 o 11:27 przez SlyTheLegend
+1
SlyTheLegend
On celował w chmury zamiast w pozycje kolegów z drużyny ;p
24.02.2022 o 11:43 przez AveCaesar
+3
AveCaesar
W obronie daje tyle samo co w ataku czyli niewiele. Nie wybielam Perisica ale przy golu Scamacci Federico krył De Vrija i nawet nie był zainteresowany sprawdzeniem pozycji Włocha.
24.02.2022 o 11:46 przez AveCaesar
+2
AveCaesar
Z resztą o czym my mówimy skoro gość ani razu nie wszedł w pojedynek z Oshimenem czy Scamaccą. Czasami wygląda to tak jakbyśmy grali na dwóch ŚO.
23.02.2022 o 19:47 przez cuba
+2
cuba
A teraz nic jak zamieniamy słowa w czyny

Shoutbox

martins2000 24.06.2026 13:53

Guglielmo Vicario odejdzie z Tottenhamu, interesują się nim włoskie kluby. Juve jest informowane na bieżąco, w razie gdyby Aston Villa nie obniżyła ceny Martineza. Napoli monitoruje sytuację Vicario, na wypadek gdyby sprzedali jednego ze swoich bramkarzy. [Romano]

Orzeu 24.06.2026 13:52

choć każde źródło coś innego mówi

Orzeu 24.06.2026 13:52

zaakceptował obie oferty a Atalanta miała zadecydować czyją ofertę przyjmie

Orzeu 24.06.2026 13:51

inaczej niby było

Claudio 24.06.2026 13:51

Coraz więcej pojawia się informacji, że wszystko było dogadane również ze strony Interu. Palestra zapewniał Inter, że warunki mu odpowiadają i przejdzie do Interu, a od kilku dni jak przyszla Chelsea to chlopak nagle zmienil zdanie o 180 stopni. Zanim Inter bedzie oczerniany to niech lepiej poczeka, bo tutaj zawodnik i agent jak zobaczyli kasę z 10 druzyny premier league to nagle wszystkie ustalenia poszly się....

Jacenty 24.06.2026 13:44

martwi ta kontuzja Schlotterbacka, bo ponoć City nie chcą oddawać Diasa ani Gvardiola. Z przewijających się wczesniej nazwisk w kontekście obrony Realu Bastoni wychodiz na pole position...

Jacenty 24.06.2026 13:42

fcin1908it: na życzenie Topalovicia odbywa się spotaknie pomiędzy Interem a Catanzaro

Jacenty 24.06.2026 13:38

co tylko potwierdza, że nie dadzą rady wykupić Paza.

Jacenty 24.06.2026 13:38

Longari: Como zainteresowane Chalobahem z Chelsea, jednak operacja jest skomplikowana z powodu ffp.

Claudio 24.06.2026 13:29

Percassi załamani, że wpadło dodatkowe 10mln ;(

Claudio 24.06.2026 13:28

Corriere dello Sport - Tym, kto wywrócił cały transfer był Marco Palestra i jego agent. Piłkarz miał porozumienie z Interem od tygodni i podkreślał, że chce grać w Mediolanie. Nawet w rodzinie Percassich jest swego rodzaju rozczarowanie i zdziwienie całą sytuacją.

pluto11 24.06.2026 13:20

Niech zostaje bo Hakan nie pociągnie znowu całego sezonu a Stanko ogarnie

Tifosinho 24.06.2026 13:19

Ja miałbym do Palestry pretensję gdyby zadeklarował, że jest wielkim fanem Interu i zawsze marzył o grze w Naszych barwach a potem się wypiął i poszedł do Chelsea a tak to można mieć pretensję do agenta Palestry a także do ludzi, którzy od lat sprawiają, że Serie A traci na wartości i jakości

Jacenty 24.06.2026 13:14

Barzaghi: Stankovic pragnie pozostać w Interze - odrzucił propozycje Brentford oraz Tottenhamu

pablo77 24.06.2026 13:13

Czemu kretyn? dobrze zrobił, tylko kretyn by nie skorzystał z takiej okazji.

Piekarz 24.06.2026 13:08

Takich tu nie chcemy

Piekarz 24.06.2026 13:08

Palestra = kretyn

KKazam 24.06.2026 13:04

Poszedl tam, gdzie wiecej zarobi. Proste. Ja do mlodego nie mam pretensji. Ale do agenta juz tak. No i to, ze rynek tak wyglada +nasza wlasna polityka transferowa. Nje umiemy kupic i nie umiemy sprzedac

acmilanowek 24.06.2026 12:49

a idz pan w c :cenzor: z ta palestra . potraktowali Inter do wywindowania ceny. Atalanta na sbez mydla wych...

Klinsi64 24.06.2026 12:33

dlaczego palestra curvą jest?

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29494

Liczba newsów: 53359

Liczba komentarzy: 625334

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

8x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się