Wywiady z piłkarzami

Dumfries: Jestem dumny z tego, co zrobiła drużyna (6)

Autor:
Źródło: fcinternews.it
ponad rok temu
1233
6

Wielki mecz na Stadio Maradona, rozegrany dziś po południu pomiędzy Napoli i Interem, zakończył się podziałem punktów. Azzurri zdobyli bramkę na wagę remisu w 87. minucie za sprawą Billinga. Wypowiedzi po tym meczu udzielił wahadłowy Interu - Denzel Dumfries. 

- To był trudny mecz, szczególnie w drugiej połowie. - przyznał Holender.

- Jestem jednak dumny z tego, co zrobiła drużyna. Nie było łatwo, ale daliśmy z siebie wszystko, a 1:1 to dobry wynik.

Na pewno nie było Wam łatwo przy fanach Napoli, którzy dopingowali swój zespół przez całe spotkanie?

- Od początku wiedziałem, że to ważny mecz, a w meczu mistrzowskim wiadomo, że kibice dużo buczą. Ale jak już mówiłem, jestem bardzo dumny z tego, co zrobiliśmy dzisiaj, bo nie było łatwo, ale daliśmy z siebie wszystko.

Napoli było naprawdę spragnione zemsty po gorszym okresie. Spodziewałeś się takiego nastawienia?

- Tak, wiedzieliśmy wcześniej, że Napoli jest bardzo agresywną drużyną. My także, ale oni byli dziś bardziej agresywni. Tak to już jest, mieliśmy też pecha, nie chcemy szukać wymówek, ale taka jest prawda. Musimy jednak trzymać się swoich celów, bo nawet jeśli wynik nie jest taki, jakiego chcieliśmy, to i tak jest dobry.

Dzisiaj grałeś również po lewej stronie. Jak się z tym czułeś?

- Tak, mieliśmy dużo pecha w kwestii obsadzenia wahadeł, więc musieliśmy pomóc drużynie tak bardzo, jak to możliwe. Nawet po lewej stronie potrafię sobie poradzić,  kiedy jest taka konieczność.

Zobacz też

Pio Esposito

Pio Esposito: Cieszę się, że mogłem pomóc Włochom (3)

04.06
12:35

Calhanoglu: latem moje nazwisko było na ustach wszystkich, ale trener od razu mi pomógł (2)

18.05
02:08

Komentarze (6)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
02.03.2025 o 10:54 przez tytusek25
tytusek25
Patrząc na przebieg meczu ten przywieziony punkt to jak zimowe zdobycie Everestu w kąpielówkach . Prezentując się jak skulony, rozbrojony petent, który nawet nie śmie prosić nic więcej niż resztki z pańskiego stołu gospodarza, poza zafundowanym mentalnym kopem dla Neapolitańców marnujemy szansę na bardzo ważny luksus posiadania marginesu błędu. Nie graliśmy jak mistrzowie, tylko jak wystraszeni petenci proszący o jak najniższy wymiar kary. Ta kara i tak jest moim zdaniem najniższa patrząc na naszą autoprezentację. Jeśli taki był zamysł trenera to gratuluję taktyki. Tak naprawdę tylko spory fart oddzielał nas od w pełni zasłużonej porażki(mimo świetnej gry obrony- tu oddaje honor w całej rozciągłości)
02.03.2025 o 05:30 przez Matiinterlegia
Matiinterlegia
Ciekawe co z Dimarco,możliwe że i w środę tam zobaczymy Denzela. W sensie na krwym wahadle.
01.03.2025 o 22:33 przez Paolo87
+5
Paolo87
Mądrze prawi Denzel, sam wynik najgorszy nie jest, szkoda tych 2 punktów ale zachowaliśmy fotel lidera i wszystko w naszych rękach.
02.03.2025 o 11:23 przez acmilanowek
-1
acmilanowek
Problem w tym, ze my takie podejscie mamy w kazdym spotkaniu. bardo minimalistyczne podejscie i nie trzeba wiele by to sie na nas zemscilo .
Chcialbym wierzyc, ze oni tak specjalnie graaj caly sezon a w kwietniu wrzuca kolejny bieg aby konkretnie zakonczyc ale nie mam do tego przekonania.
01.03.2025 o 22:28 przez Cyrax
Cyrax
No i właśnie dlatego ta druzyna wyglada w tym sezonie, tak jak wygląda. Kibice patrzeć na to nie mogli, pojawiały się odczucia zażenowania oraz wstydu, a pilkarz jest dumny z takiego występu.
02.03.2025 o 07:33 przez Cny
+1
Cny
Przecież w pytaniu było, że Napoli jest wygłodniałe po ostatnich słabych wynikach. Jak tu grać równorzędny futbol z taką drużyną jak samemu zalicza się serię przeciętnych wyników?

Shoutbox

Apocaliptic 11.06.2026 21:32

Trochę lat już ma to może forma nie ta

Adriano_forever 11.06.2026 21:26

ja się pytam czemu Oczoa nie gra

Apocaliptic 11.06.2026 21:15

Bramkarz co sito puścił xd

Adriano_forever 11.06.2026 21:14

siedzi

Adriano_forever 11.06.2026 21:14

GOOOl

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

piekna sprawa

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

ajajaj

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

ależ mundial

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

ależ mecz

ragnar 11.06.2026 20:57

Dumfries, Konate, Paz, Bernardo za 29 mln plus prowizje

El Imprezatore 11.06.2026 20:23

jakby go wzięli to może jest jakiś cień szansy na Paza

martins2000 11.06.2026 20:04

Real Madryt prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie Bernardo Silvy. Madrycki klub dokonał ataku w ciągu ostatnich 24 godzin i jest przekonany, że sfinalizuje transakcję uprzedzając Atletico i Barcelonę. [Romano]

FENDI_SOSA 11.06.2026 19:41

Wgl naprawdę wart jest takich 50 ten palestra aż? Jakoś go nigdy nie widziałem w akcji a to nie są małe kwoty

FENDI_SOSA 11.06.2026 19:41

Xd ale ta ata jest odklejona

Rebelde 11.06.2026 19:03

Chyba najslabsza

martins2000 11.06.2026 18:54

3k

martins2000 11.06.2026 18:47

Giovanni Carnevali nowym dyrektorem generalnym Juventusu. [Romano]

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29457

Liczba newsów: 53344

Liczba komentarzy: 624663

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się