Gazety włoskie

GdS - Minimalny wysiłek, duża wydajność: trzy punkty bez blasku, które skłaniają do refleksji (6)

Źródło: fcinternews.it
8 miesięcy temu
641
6

Minimalny wysiłek, duża wydajność. W ten sposób La Gazzetta dello Sport podsumowała zwycięstwo Interu 2:1 nad Hellasem Verona.

Dzięki wymęczonemu triumfowi na Bentegodi nerazzurri zbliżyli się o dwa punkty do Napoli i – wraz z Milanem – dogonili Romę w niezwykle ciasnej czołówce tabeli. Do lidera brakuje już tylko punktu. Mówi się, że mistrzostwo zdobywa się również w ten sposób – dzięki zwycięstwom odniesionym bez błysku. Zobaczymy to wiosną, ale na razie Cristian Chivu i jego zespół powinni zastanowić się nad trzema punktami zdobytymi przypadkiem, po samobójczym trafieniu w doliczonym czasie gry. Remis byłby bardziej sprawiedliwy, bo drużyna Paolo Zanettiego grała odważnie, broniła się z determinacją i kontratakowała z polotem. Ważne, by ten mecz nie okazał się bumerangiem, który z czasem wróci do Interu – czytamy w gazecie.

 

Ton krytyki „Gazzetty” wydaje się jednak przesadzony. Inter nie olśniewał, to prawda, ale przez większość pierwszej połowy kontrolował przebieg spotkania, a po przerwie całkowicie zepchnął Veronę do defensywy.

Siedem zwycięstw i trzy porażki w lidze pokazują, że Inter bywa skrajny – zarówno w dobrym, jak i złym znaczeniu. Wczoraj był bliski remisu, który mógłby mieć fatalne konsekwencje w kontekście walki o czołówkę. Problemem pozostaje nastawienie zespołu. Nerazzurri wygrali dzięki samobójczej bramce w 93. minucie – to trzy punkty bez chwały, które jednak skłaniają do refleksji, zwłaszcza w kontekście letnich wzmocnień, jak dotąd nieprzekonujących, na przykład Luisa Henrique – podsumowuje dziennik.

Zobacz też

GdS - Paz w Realu? Klub może go ponownie sprzedać. Kwoty (2)

23.05
11:23

GdS – Wszystko kręci się wokół Palestry. Panuje przekonanie co do Dumfriesa (0)

28.05
08:31

Komentarze (6)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
03.11.2025 o 11:12 przez kadrian89
kadrian89
Ja tam widziałem ledwo człapiących piłkarzy a nie minimalny wysiłek.
03.11.2025 o 09:15 przez Internazionalny
Internazionalny
Zwykle po przegranych/zremisowanych meczach bronie Interu, bo widze ze grali lepiej i braklo szczescia (Juve, Udinese, Napoli).
Teraz musze powiedziec: najgorszy mecz sezonu do tej pory. Ogladalem tylko 2ga polowe, ale nie widzialem nic interesujacego. Jedyny gameplan to wrzutki do boku i centra. Beznadziejny mecz naszych w ataku.
03.11.2025 o 08:48 przez Bodzek
Bodzek
"Dzięki wymęczonemu triumfowi na Bentegodi nerazzurri zbliżyli się na dwa punkty do Napoli i – wraz z Milanem – dogonili Romę w niezwykle ciasnej czołówce tabeli. Do lidera brakuje już tylko punktu."

Ten tekst z newsa się wyklucza, brakuje nam jednego punktu do Napoli, a napisane jest o dwóch. Potem jednak o punkcie straty.
03.11.2025 o 09:23 przez Jaszczu91
Jaszczu91
Dla mnie jest napisane, że odrobiliśmy 2 punkty do lidera i brakuje nam do nich 1 punktu. To różnica ;)
03.11.2025 o 09:47 przez Bodzek
+1
Bodzek
Zbliżyli się na dwa punkty jest jednoznaczne - oznacza dwa punkty różnicy. To o czym piszesz powinno brzmieć: "zbliżyli się o dwa punkty".
03.11.2025 o 10:39 przez AlwaysRemember
AlwaysRemember
Zgadzam się, poprawione

Shoutbox

Saff 17.06.2026 08:22

Typowy oster, jak pies Pawłowa - Lautaro gorszy mecz, to jemu już ślina cieknie i w biegu do klawiatury podciąga majteczki, które mu się z ekscytacji zsuwają. A to, że nikt go nie będzie chciał kupić - lepiej dla nas

Claudio 17.06.2026 08:21

Ten Palestra mnie nie rusza. Będzie to będzie. Jak nie on to będzie jakiś starszy ale lepszy zawodnik.

lord-gs 17.06.2026 08:15

Może sobie chcieć. To Atalanta rozdaje karty.

martins2000 17.06.2026 07:53

🔥 Palestra booked, Inter move forward. After turning down Manchester City, the winger has also rejected Chelsea: he wants to join the Nerazzurri.

oster 17.06.2026 06:09

Jaki moment? On nie nadaje się do tej reprezentacji taki jest fakt

Tifosinho 17.06.2026 05:48

Masz swój moment mały człowieczku, naciesz się nim

oster 17.06.2026 05:45

Lautaro chyba znowu chce odpaść jak najszybciej żeby mieć wakacje, jak Lautaro znowu będzie najgorszy na turnieju to kolejne cztery lata nikt nie będzie chciał go kupić jak było po Katarze 😄

oster 17.06.2026 05:09

Lautaro najgorszy na boisku, forma z Kataru jest dalej

FENDI_SOSA 17.06.2026 04:48

Messi hat trick

HB 17.06.2026 00:10

xD

Claudio 16.06.2026 23:27

pisze w perpektywie kibica, a nie pilkarza. Druga sprawa czy zostanie MŚ to czas pokaze...

Cny 16.06.2026 23:17

100% racji. zamiast zostać mistrzem świata (całkiem prawdopodobne) to mógł sobie zostać w mediolanie

Claudio 16.06.2026 23:08

niepotrzebnie Thuram pojechal na ten mundial skoro ma ławę grzać cały czas. Tak by spokojnie odpoczął

Tifosinho 16.06.2026 23:00

Duet Theo-Maignan się popisał 🤣

Tifosinho 16.06.2026 22:47

Ależ piłka od Rabiota

VVujek 16.06.2026 21:38

Como może się odbić od ściany grając na 3 frontach.

Claudio 16.06.2026 20:21

Górnik sprzedał do Slavii Praga Wiktora Nowaka (no to dali mu szanse), a najsmieszniejsze jest to, że Hellebrand odchodzi za 1,7mln euro(klauzula) do....Korony Kielce xD skad tam sie kasa wziela?

martins2000 16.06.2026 19:18

Od 1 lipca klauzula Greenwooda 60 mln

martins2000 16.06.2026 19:11

Arsenal naciska na Kone: osiągnięto porozumienie z jego otoczeniem

Chuchu 16.06.2026 18:59

No jak Marotta ogarnie porządnie to mercato to na papierze nie mamy konkurencji

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29474

Liczba newsów: 53350

Liczba komentarzy: 624834

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się