Źródło: inter.it
prawie 10 lat temu
425
29

Piękne pożegnanie zgotowali Javierowi Zanettiemu piłkarze Interu. Wynik 4:1 stanowi powód radości dla wszystkich kibiców. Dla Interu dwukrotnie strzelił Palacio i po jednej bramce dołożył Icardi i Hernanes, natomiast jedyną bramkę dla Lazio strzelił Biava.

Strzelanie w meczu rozpoczęło się już 2. minucie. Giuseppe Biava otrzymał znakomite podanie od Cana i łatwo umieścił piłkę w bramce. Na odpowiedzi piłkarzy Interu nie musieliśmy długo czekać, ponieważ już po pięciu minutach padła wyrównująca bramka. Tym razem piłkę w siatce umieścił Rodrigo Palacio po świetnym podaniu Mateo Kovacicia. Po tym golu Nerazzurri nieco odpuścili dając dojść do głosu rywalom. Jednak już w 34. minucie niesamowitym podanie znowu popisał się młody Chorwat. Tym razem strzelcem bramki dającej prowadzenie był Mauro Icardi. Kolejna bramka dla Interu padła już po trzech minutach. Następną bramkę zdobył Rodrigo Palacio, a asystował Yuto Nagatomo. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:1.

Na drugą połowę szkoleniowiec Lazio wpuścił Cristiana Ledesme. W drugiej połowie piłkarze Il Biscione spuścili z tonu i pozwolili dojść do głosu piłkarzom z Rzymu. W 52. minucie zameldował się na boisku bohater dzisiejszego dnia, Javier Zanetti. O tego momentu w stronę bramki Handonovicia kierowana była bardzo duża liczba strzałów, ale Słoweniec świetnie spisywał się dzisiaj w bramce. Kilka krotnie dał pokaz swoich bramkarskich umiejętności. W 79. minucie Hernanes pokazał swoje umiejętności i wykonał piękny strzał z około 20 metrów. Jego strzał był na tyle precyzyjny, że zmieścił się przy lewym słupku bramki bronionej przez Etrit Berishe. Do końca meczu było jeszcze kilka sytuacji, ale w meczu nie zobaczyliśmy już wiecej bramek.

Widzieliśmy dzisiaj atrakcyjną ofensywą grę i kibice nie mają powodów do niezadowolenia. Drużyna gospodarzy była dzisiaj lepsza i pięknie uhonorowała żegnającego się z San Siro Javiera Zanettiego. Po zakończonym spotkaniu widzieliśmy piękną uroczystąść mającą na celu uhonorowanie wieloletniego kapitana Interu.

Inter Mediolan 4:1 Lazio
Bramki: 7',37' Palacio, 34' Icardi, 48' Hernanes – 2' Biava
Żółte kartki: Palacio - Onazi

Inter (3-5-2): Handanovic; Ranocchia, Samuel, Rolando; Jonathan(52' Zanetti), Hernanes, Kuzmanovic(74' Taider), Kovacic, Nagatomo; Palacio(64' Millito) , Icardi

Ławka: Castellazzi, Carrizo, Zanetti, Andreolli, Campagnaro, D'Ambrosio, Alvarez, Guarin, Taider, Botta, Milito

Trener: Walter Mazzarri

Lazio (3-4-3): Berisha; Biava, Cana, Dias; Gonzalez(46' Ledesma), Onazi(68' Candreva), Biglia, Pereirinha; Felipe Anderson(82' Minala), Klose, Keita

Ławka: Strakosha, Guerrieri, Ciani, Elez, Novaretti, Mauri, Filippini, Pollace, Ledesma, Candreva, Perea, Minala

Trener: Edoardo Reja

udostępnij

Inter niespodziewanie traci punkty. Kontrowersja w końcówce spotkania! Inter 2-2 Cagliari (46)

14.04
20:01

120 minut walki i porażka po karnych, Nerazzurri żegnają się z Ligą Mistrzów | Atletico 2:1 (karne 3:2) Inter (197)

13.03
19:57

Komentarze (29)

11.05.2014 o 16:49 przez Lucash
Lucash
Nie jak chcą to potrafią, tylko potrafią ale trzeba im kazać grać środkiem i na skrzydła rzucać piłki jak jest miejsce a nie odwrotnie:/ W meczu tym było widać, że mamy mocny środek a głupotą trenera jest to że tego cały sezon nie wykorzystywał !! Jest wiele pytań do Mazzarra. Co by było gdyby Kova grał cały sezon? Ile Icardii strzeliłby bramek gdy by też grał od początku. Na którym miejscu byśmy byli jak gralibyśmy środkiem a skrzydłami tylko na rozpędzonych wahadłowych na wolne pole. Na te pytania odpowiedzi już nie dostaniemy. Gość potrzebował cały sezon aby stwierdzić, że lepiej gra nam się środkiem i gdy Kova ma więcej swobody w rozegraniu.

Chylę czoła dla Naszego Wielkiego gracza Javiera Zanettiego, przyszedł chwilę wcześniej do zespołu zanim zostałem fanem Interu. Piękne pożegnanie aż łza się w oku zakręciła. Dzięki za wszystko co zrobiłeś dla NAS i życzę dużo zdrowia i szczęścia dla Ciebie i całej rodziny. Jesteś gigantem... :forza:
11.05.2014 o 13:57 przez Excubitor
Excubitor
Czyli jednak jak chcą to potrafią. Zanetti wypadł o niebo lepiej niż Żonatan.

Jeżeli odejdą Cambiasso i Wally to mamy nowy problem - żadnego gracza z charakterem, który zasługiwałby na opaskę.
11.05.2014 o 13:31 przez SlimShady
SlimShady
Dzieki za wszystko Il Capitano.
Forza Zanetti.:flagaa:
11.05.2014 o 12:16 przez el_loco
el_loco
najważniejsze, że mecz został wygrany zagrał w nim Zanetti i pokazał prawdziwą klasę, brawo. Forza Javier
11.05.2014 o 10:26 przez cezarys8@vp.pl
cezarys8@vp.pl
Swietny mecz Handy i Kovacica !! No i cóż za mądra decyzja z wprowadzeniem Taidera... brawo Mazar. Jeśli codzi o Zanettiego to wielkie dzięki za te dziewiętnaście lat dla nas, Triplettę, za LM no i oczywiście za ten ostatni dzisiejszy mecz! GRAZIE IL CAPITANO :flagaa:
11.05.2014 o 10:25 przez cezarys8@vp.pl
11.05.2014 o 09:40 przez willy
willy
Co do kibica,który wbiegł na murawę na koniec spotkania żeby pogratulować JZ jest to ten sam kibic,który płakał filmując koronację w Madrycie na jednym z filmików na YT ;)
11.05.2014 o 09:14 przez pazzini1992
pazzini1992
Piękny wynik jestem dumny z Interu . Dziękujemy Zanetti za te prawie 20 lat gry dla nas :D
11.05.2014 o 04:32 przez Gajdzik
Na pożegnanie takiej Legendy jak Zanetti, tu musiało wszystko się udać :)
FORZA INTER, FORZA IL`CAPITANO !! !!
11.05.2014 o 04:08 przez piotrekninter
piotrekninter
na taki wlasnie mecz czekalem, pisalem na shoucie ze Lazio bedzie atakowac , gol tez pomogl,bo tak by moze szachy byly
Dzieki Javier za te lata, dzieki Diego za LM, dzieki Wally za obrone
dzieki Palacio za caly sezon,najlepszy gracz ogolem, ost mecz sezonu, bo kartonik
co do meczu
brawo Kova, dwie cud asysty,pare fajnych rajdow,jak przyjdzie stabilizacja formy bedzie super
Wally Rano mistrzostwo,mimo ze lazio mialo sporo akcji,i Handa po raz kolejny uddowodnil ze bronic umie, to wiekszosc bylo przez dziure w srodku lub brak powrotu Yuto.Jonathana, co do rolando ciezko ocenic, pierwszy gol,jego wina byl najblizej,czy moze yuto jego strona a jego ani widu ani slychu :P
jedna rzecz mnie zastanawia,ponoc komentator mowil, ze Mazza troche probowal sie bronic,ze niby Zarzad daje ciala, bo ma 8 graczy ktorzy nie wiadomo co po sezonie,i co maja za mobilizacje
mi sie wydaje ze wlasnie maja wieksza,chca udowodnic ze zasluguja na koleny sezon,czy dwa, a tak co podpisac kontrakt jak z Deki chivu i dziekuje
ciekawe jakby np gral Cuchu jak w marcu daliby mu nowy,pewnie truchtania nie byloby konca
11.05.2014 o 02:42 przez CyberBloom
CyberBloom
Piękny mecz a na końcu to aż łza mi się w oku zakręciła . Grazie Javier Zanetti !! !! !! !! !! !! !
11.05.2014 o 02:25 przez Jacenty
Jacenty
Cudowny mecz...choć zaczął się fatalnie. Zacznę od negatywów - Ranocchia świetnie trzyma się na nogach ale jego braki widać gołym okiem przy szybszych akcjach, za którymi nie nadążył i powinny były skończyć się bramkami dla Lazio - np. główka Biavy czy później Klose. Jonathan dużo macha nogami nad piłką ale niewiele z tego wynika. Przeważnie i tak oddaje piłkę koledze nie zdobywając terenu. Zanetti grając przez 40 min wygrał więcej pojedynków 1 na 1 i stwarzał większe zagrożenie niż Jonathan przez cały sezon. Kuzmanovic - starał się ale niestety widać, że piłkarz ten nie prezentuje poziomu jakiego oczekiwalibyśmy od gracza Interu. Hernanes strzelił piękną bramkę ale poza tym był przez cały mecz niewidoczny, nie odciążał wystarczająco Kovy. Teraz pozytywy - Kovacic wreszcie zamknął usta wszystkim, którzy go krytykowali i powątpiewali w jego talent. Zagrał fenomenalny mecz, brał na siebie ciężar gry, był odważny, pewny siebie, posylał fantastyczne podania. Obok zapisania na swoim koncie asyst, kilka jego fenomenalnych zagrań/zwodów umożliwiło przeprowadzenie świetnych kontr. Paradoksalnie to on przy Hernanesie wyglądał jak profesor. Drugim bohaterem spotkania był Handanovic. O ile Kovacic "dał nam wynik" o tyle Handa w drugiej połowie "wynik uratwował". Obaj zasłużyli na nagrodę dla piłkarza meczu ex equo. Świetnie grał również Nagatomo, Japończyk mnóstwo się nabiegał, w pierwszej połowie prawie każda akcja szła jego stroną. Zasłużył na asystę bez dwóch zdań.

To było piękne, pełne emocji pożegnanie Zanettiego. Powoli czas zacząć myśleć o przyszłym sezonie.
11.05.2014 o 01:37 przez Pawel1992
Pawel1992
Piękny mecz , świetny występ Kovacicia i Handanovicia. Było to godne pożegnanie największej legendy naszego klubu i pozostałych zasłużonych graczy. Zapisali się w hstorii jako gracze któzy wygrali dla nas długo oczekiwane scudetto i LM.
Forza !
11.05.2014 o 01:22 przez jesioncesar
jesioncesar
Wspaniały mecz! To co Mateo wyczyniał to poezja - MAGIK! Oby tak dalej panowie, a co do Javiera Zanettiego to wszystko już zostało powiedziane, GRAZIE Il Capitano :flagaa::flagaa:
11.05.2014 o 00:50 przez Icardi
Icardi
Kovacic 3 asysty super , Zanetti szkoda że kończy kariere , nawet i Taider wszedł :) wspaniały mecz
11.05.2014 o 00:46 przez niproxdk
niproxdk
kocacic zagrał wybornie podobnie jak handanovic. Najlepszy był ten kibic :D
11.05.2014 o 00:41 przez kovacic10
kovacic10
Swietny mecz. Kovacic pieknie, wspaniale asysty. Palacio bardzo dobrze, obrona tez na duzy plus. No i rajdy Zanettiego... Grande Javier!
10.05.2014 o 23:51 przez kajtek213
kajtek213
marcel... WON !
10.05.2014 o 23:34 przez Adriano Leite1!
Adriano Leite1!
Asysty Kovacica palce lizac! Po prostu piekne pilki dogral !! !
10.05.2014 o 22:47 przez Gajdzik
Co za Mazar !!
Jak nie wpuści w ogóle Zanettiego to jadę go osobiście wykastrować !! !!
10.05.2014 o 22:38 przez marcel24maj
marcel24maj
Lepiej byłoby zremisować ten mecz i ujrzeć Zanettiego od początku do końca.Chodź jestem za Milanem,szacun dla Zanettiego.
10.05.2014 o 22:33 przez Seba
Seba
W drugiej połowie i tak zmieni Kuzmanovica, ale tradycyjnie wystawia go dla zasady, że to niby jego taka zagrywka taktyczna ;)
10.05.2014 o 22:32 przez kontousuniete
kontousuniete
Jakby kur.. Zanetti nie mógł zagrać za Jonathana... i nie chodzi tu tylko o to, że to byłby miły gest w jego stronę. Daję sobie rękę uciąć, że poziomem w taki meczu przerósł by większość naszych zawodników.
10.05.2014 o 22:32 przez Waccollinio
Waccollinio
Żałosny trener. :baranek:

Mam nadzieję na lepszy mecz Jonathana, niech zmaże winy z derbów i liczę na dobry występ Icardiego i Kovacića.

Stawiam skromne 1-0/1-1/2-1, typowo włoskie.
10.05.2014 o 22:32 przez intermed1