Relacje

Inter znowu zwycięski w końcówce! (31)

Autor:
Źródło: inf. własna
około 2 lata temu
4029
31
Lautaro Martinez Napoli

Inter po golu w doliczonym czasie gry pokonał 1-0 Napoli. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył wprowadzony wcześniej na boisko Lautaro Martinez. Goście kończyli mecz w dziewiątkę.

Nerazzurri spotkanie rozpoczęli dosłownie od mocnego uderzenia. Tuż po pierwszym gwizdku na strzał z połowy boiska zdecydował się Mauro Icardi, a piłka kontrolowana przez bramkarza gości, Alexa Mereta odbiła się od poprzeczki. Podopieczni Luciano Spallettiego lepiej prezentowali się w pierwszych minutach spotkania, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje bramkowe. W 16. minucie pierwszy raz poważniej bramce Handanovicia zagrozili Partenopei, ale strzał Insigne z boku pola karnego z trudem odbił bramkarz mediolańskiego zespołu. Kilkanaście minut później po mocnym strzale Perisicia piłka wpadła do siatki, ale sędzia słusznie odgwizdał w tej sytuacji spalonego. Tuż przed przerwą znakomitą okazję zmarnował Mauro Icardi. Argentyńczyk minął Mereta, ale uderzył zbyt lekko i z linii bramkowej piłkę wybił Koulibaly. 

Druga część gry wyglądała zdecydowanie gorzej i na boisku niewiele oglądaliśmy jakości piłkarskiej. Przez ostatnie kilkanaście minut Napoli musiało grać w osłabieniu, ponieważ Kalidou Koulibaly dostał dwie żółte kartki w jednej akcji - pierwszą za przerwanie korzystnej akcji, a następną za ironiczne oklaski w kierunku arbitra. Po tym wydarzeniu spotkanie nabrało rumieńców. Sygnał do ataku dał Luciano Spalletti, który wprowadził na plac gry Lautaro Martineza w miejsce Joao Mario. Blisko gola po raz kolejny był Icardi, ale jego strzał głową nie znalazł drogi do siatki. W odpowiedzi Napoli zbudowało zdecydowanie najgroźniejszą sytuację w tym meczu. Dośrodkowanie z lewej strony przeciął Handanovic, który chwilę później popisał się wspaniałą paradą po strzale Mertensa, a strzał Piotra Zielińskiego z linii bramkowej wybił znakomicie ustawiony Kwadwo Asamoah. Gdy wydawało się, że po raz kolejny mecz tych dwóch drużyn zakończy się bezbramkowym remisem, cios zadał Lautaro Martinez, który uderzył nie do obrony piłkę dograną przez Keitę Balde.

Inter: 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah; 20 Borja Valero (64' 8 Vecino), 77 Brozovic, 15 Joao Mario (83' 10 Lautaro Martinez); 16 Politano, 9 Icardi, 44 Perisic (74' 11 Keita) 

Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 2 Vrsaljko, 5 Gagliardini, 13 Ranocchia, 29 Dalbert, 87 Candreva

Trener: Luciano Spalletti

Napoli: 1 Meret; 5 Allan, 33 Albiol, 26 Koulibaly, 6 Mario Rui (78' 31 Ghoulam); 7 Callejon, 17 Hamsik (24' 19 Maksimovic), 8 Fabian Ruiz, 20 Zielinski; 99 Milik (71' 14 Mertens), 24 Insigne

Ławka rezerwowych: 25 Ospina, 27 Karnezis, 2 Malcuit, 9 Verdi, 11 Ounas, 13 Luperto, 23 Hysaj, 30 Rog, 34 Younes, 42 Diawara

Trener: Carlo Ancelotti

Zobacz też

Achraf Hakimi

Nudne spotkanie, dobry wynik - Inter 2, Spezia 1 (70)

20.12
13:34
Romelu Lukaku Danilo D'Ambrosio

Cagliari 1:3 Inter | Uratowane 3 punkty (70)

13.12
11:25

Komentarze (31)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
27.12.2018 o 17:21 przez cyrkiel
cyrkiel
Mówiłem, że wygrają.
27.12.2018 o 11:39 przez SETE
SETE
Zwyciestwo z Empoli po ciezkim meczu z Napoli bedzie dobrym zakonczeniem tego szalonego dla nas roku.
27.12.2018 o 11:32 przez Ibra1908
Ibra1908
W końcu bramka strzelona Napoli! :D
27.12.2018 o 11:11 przez Pablo1908
Pablo1908
juz tesknilem za Vecino i tak naprawde gdyby nie jego kreatywnosc i przepuszczenie pilki przy akcji bramkowej to moglo by sie skonczyc 0;. Borja by przyjmowal :D wazne zwyciestwo, teraz jeszcze wazniejsze punkty trzeba zdobyc z Empoli
27.12.2018 o 10:07 przez timon
+2
timon
Za to człowiek kocha piłke. Dwie minuty, które zaważyły na tym, która drużyna jest w piekle a która w niebie. Na prawdę dobry mecz w naszym wykonaniu, nie pozwoliliśmy Napoli na wiele. Duet De Vrij- Skriniar to ściana i mam nadzieję, że Spal przestanie rotować środkowymi obrońcami i da zgrywać się tej dwójce(Mirande można wpuszczac czasem w trakcie i dać mu grać w pucharach). Joaa na prawdę dobre zawody, daje dużo przy wyprowadzaniu piłki. W końcu dobre zmiany Spala- Martinez z brameczką, Balde asystą. Balde mocno chaotyczny, widać, że bardzo mu zależało na pokazaniu się, przez co sporo niedokładności. Gość ewidentnie potrzebuje odrobiny zaufania od trenera, chociaż połowę tego co dostaje Perisic(który standardowo bardzo słabo) i wtedy pokaże co potrafi.

Mam nadzieję, że to przełamanie kryzysu. W weekend wygrać z Empoli i udać się na spokojną przerwę bez tematu zwolnienia trenera.
27.12.2018 o 09:47 przez Jacenty
+1
Jacenty
Ja z tego meczu zapamiętam, że:
- w pierwszej połowie zdecydowanie zdominowaliśmy Napoli, które dotychczas robiło to z każdym ze swoich dotychczasowych rywali (poza Juve oraz LM, ale to chyba oczywiste)
- nie dopuściliśmy Napoli do sytuacji bramkowej (poza Zielińskim)
- mieliśmy kilka swoich okazji (m. in. Icardi, który minął Mereta i nie trafił w piłkę do pustej bramki).
- bardzo podobała mi się gra Joao Mario i to w jaki sposób utrzymuje się przy piłce pod pressingiem, oraz jak spod niego wychodzi. Coraz bardziej chciałbym, żeby został.

Tak jak Piotrekfci napisał, potrzebujemy wzmocnień i możemy atakować w tym sezonie drugą lokatę. Tym bardziej w kontekście ekscesów Radji.
27.12.2018 o 07:11 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Stałe liczyć na fart lub niefart to trochę słabe. Odwracając sytuację kiedy to Napoli strzela my nie i znów byłaby lawina wyzwisk, wqurwienia I zwalniania Spala. Kiedy choć przez parę meczy zagrają tak aby nie trzeba było rzucać w nich mięsem!? Transfery transfery I jeszcze raz transfery. 3 osoby z jakością - dwie w środek pola I jedna na bok.
27.12.2018 o 05:31 przez WTC
WTC
Swoją drogą na Polaka rodaka zawsze można liczyć (sytuacja Zielińskiego).
27.12.2018 o 01:04 przez Gajdzik
+1
Gajdzik
W skrócie, niezła pierwsza połowa, później nudy, nudy, 100% sytuacja Napoli, czerwo Koulibaly i gol Lautaro. Najlepszy prezent na święta :D
27.12.2018 o 00:33 przez maverik
+1
maverik
Dobrze, że tym razem dopisało nam szczęście za tą stratę punktów w Weronie.
26.12.2018 o 23:32 przez Rebelde
+1
Rebelde
Winy z meczu z Chievo odkupione. Niech ten mecz będzie impulsem dla zawodników. Teraz obić słabe Empoli i zobaczy czy coś działacze podziałają z transferami. Przydałby się pomocnik, który potrafi uderzyć z daleko, bo to kuleje u nas.
26.12.2018 o 23:29 przez wozzy80
+6
wozzy80
W końcu łysy dobrych zmian dokonał. Zostawił Politano i zdjął perisica, tak jak to powinno co najmniej od kilku, jeśli nie kilkunastu meczy wyglądać. Szkoda że tak późno to załapał, bo może dalej gralibyśmy w lm.
26.12.2018 o 23:11 przez Claudio
+4
Claudio
Mam nadzieję, że to będzie bodziec dla drużyny. Koniczna jest wygrana z Empoli i z czystą głową podchodzimy do rundy rewanżowej.
26.12.2018 o 22:57 przez SETE
+3
SETE
Zasłużone zwycięstwo , nie spodziewałem się ze tak zneutralizujemy Napoli . Cieszy mnie asysta Keity i bramka Lautaro czyli ławka dała nam 3 pkt.
26.12.2018 o 22:40 przez WTC
WTC
Mecz w pełni pod kontrolą prócz nielicznych sytuacji. Ninja worze patrz i żałuj, że nie brałeś udziału w zwycięstwie o którym twoja Roma może tylko pomarzyć.
26.12.2018 o 22:37 przez Rafał 1976
-2
Rafał 1976
Lautaro uratował posadę Spallettiemu.Teraz Spall musi wystawiać Martineza obok Icardiego
26.12.2018 o 22:36 przez Dyl87
Dyl87
Yeach !
26.12.2018 o 22:35 przez pluto11
+1
pluto11
Mecz bez większej historii generalnie słaby brakuje nam kogoś na 10 dlatego akcje się nie kleja cieszą 3 pkt i wygrana z Napoli
26.12.2018 o 22:35 przez Snake86
-1
Snake86
Napoli w podobnym kryzysie jak my, ale mimo wszystko byliśmy lepsi dzisiaj... Całe szczęście że Zielu tego nie strzelił bo zapewne byłoby inaczej.

Mam nadzieję, że na Empoli i później Benevento złapiemy dobre wyniki i konkretniejszą formę (skuteczność!), tak żeby być gotowym na Sassuolo i Torino.
26.12.2018 o 22:34 przez Kebo
+1
Kebo
W końcu mamy zwycięstwo z trudnym rywalem, dobre zakończenie roku!
26.12.2018 o 22:31 przez rafalik93
+1
rafalik93
Byk pokazał rogi !! !
26.12.2018 o 22:31 przez mikruzzo
+2
mikruzzo
Brozovic piękny wyjazd z własnej połowy :) Genio!
26.12.2018 o 20:29 przez piotrekninter
piotrekninter
o mój błąd , na livescore na PO jest Callejon
26.12.2018 o 20:24 przez Davvid4
+1
Davvid4
I się zaczyna biadolenie a przed sezonem nikt nawet się nie zajaknol że oddajemy jakiegoś Zanilo a teraz wielkie pretensje bo Nainggolan nic nie gra a młody coś tam pyka w słabej Romie. Jak wiedziałeś że przed transferem to mogłeś dzwonić do Mediolanu. Zobaczymy jaki ten Zanilo będzie za rok dwa już nie jeden był bohaterem przez sezon a potem znikał
26.12.2018 o 20:45 przez arrek
arrek
Davvid4 będę biadolił bo to kolejny młody, perspektywiczny piłkarz który odpala zaraz po oddaniu/odpuszczeniu go przez Inter. U nas się na takich nie stawia i aż się boję że jak jakimś cudem trafi do nas taki Tonali albo Barella to będzie grzał ławę i pójdzie pod młotek po sezonie
26.12.2018 o 22:39 przez timon
timon
Kolejny? Kto jeszcze odpala?
26.12.2018 o 20:21 przez sparzak30
sparzak30
ZANIOLOOOOOOOOO CZAPKI Z GŁÓW
26.12.2018 o 20:08 przez arrek
arrek
Co przehandlowaliśmy za Nainggolana https://cdnja.r.worldssl.net/mp4/lo/Lozo.mp4
26.12.2018 o 20:05 przez piotrekninter
piotrekninter
Allan na PO , ciekawe
26.12.2018 o 20:02 przez oster
oster
Dlaczego nie gra Keita tylko bez formy i kiepski Ivan chcący odejść ?? ?
26.12.2018 o 19:56 przez ddamiann17
ddamiann17
Jazdaaaaaa !! ! 🔵 ⚫ 🔵 ⚫ 🔵 ⚫

Shoutbox

Adriano_forever 17.01.2021 18:55

ale miło będzie oglądać jak będziemy coś grać a nie sromotny wpierdziel

Adriano_forever 17.01.2021 18:55

nie wierzę w zwycięstwo niestety

cuba 17.01.2021 18:32

jeszcze chyba do zenitu brakuje

GianniVersace 17.01.2021 18:31

atmosfera jest goraca?!

GianniVersace 17.01.2021 18:31

au

veryhaj 17.01.2021 18:26

Kosowski juz jak dziadek wyglada a pamietam jak gral w wisle jak by to z 5lat temu bylo

veryhaj 17.01.2021 18:23

ja czasem fry kupuje z turcji za 3o% ceny ale slyszalem ze ludzie tak hotele bookowali zeby oszczadzic

Adriano_forever 17.01.2021 18:22

nie spotkałem się z filmami na ciemnej stronie internetów :D

veryhaj 17.01.2021 18:22

i dziala tb video bez lagow?

Adriano_forever 17.01.2021 18:22

do niczego innego mi się nie przydaje

Adriano_forever 17.01.2021 18:22

ja go używa do przeglądania dark weba

veryhaj 17.01.2021 18:21

no szybkosc laczy gdy uzywasz vpn bo na tych darmowkach sie scfnili ze jak ogladasz trans live to masz lagi albo sie wogole nie da ogladac

Adriano_forever 17.01.2021 18:20

transfer?

veryhaj 17.01.2021 18:19

Adriano a z tej przegladarki jaki tarnsfer jest?

veryhaj 17.01.2021 18:17

ja na angola jakiegos koncie siedze wszystko smiga zaraz bede w belgi mieszkal

veryhaj 17.01.2021 18:16

macie nord premium za free

OjciecOstatniPrawdziwy 17.01.2021 18:16

od ziomka

OjciecOstatniPrawdziwy 17.01.2021 18:16

też miałem kiedyś konto

OjciecOstatniPrawdziwy 17.01.2021 18:16

tylko nord chyba płatny cnie

Archiwum shoutboxa

Wyniki Serie A

Niedziela, 10 stycznia

  • FT

    Juventus

    3 - 1

    Sassuolo

Poniedziałek, 11 stycznia

  • FT

    Spezia

    2 - 1

    Sampdoria

Piątek, 15 stycznia

  • FT

    Lazio

    3 - 0

    Roma

Sobota, 16 stycznia

  • FT

    Bologna

    1 - 0

    Hellas Verona

  • FT

    Torino

    0 - 0

    Spezia

  • FT

    Sampdoria

    2 - 1

    Udinese

Niedziela, 17 stycznia

  • FT

    SSC Napoli

    6 - 0

    Fiorentina

  • FT

    Crotone

    4 - 1

    Benevento

  • FT

    Sassuolo

    1 - 1

    Parma

  • 16'

    Atalanta

    0 - 0

    Genoa

  • 20:45

    Inter

    ? - ?

    Juventus

Poniedziałek, 18 stycznia

  • 20:45

    Cagliari

    ? - ?

    AC Milan

Środa, 20 stycznia

  • 15:00

    Udinese

    ? - ?

    Atalanta

Piątek, 22 stycznia

  • 20:45

    Benevento

    ? - ?

    Torino

Sobota, 23 stycznia

  • 15:00

    Roma

    ? - ?

    Spezia

  • 18:00

    AC Milan

    ? - ?

    Atalanta

  • 18:00

    Udinese

    ? - ?

    Inter

  • 20:45

    Fiorentina

    ? - ?

    Crotone

Niedziela, 24 stycznia

  • 12:30

    Juventus

    ? - ?

    Bologna

  • 15:00

    Genoa

    ? - ?

    Cagliari

  • 15:00

    Hellas Verona

    ? - ?

    SSC Napoli

  • 18:00

    Lazio

    ? - ?

    Sassuolo

Publicystyka

Kibice Interu

2020 okiem Prezesa i redakcji FCInter.pl (video) (15)

08.01
14:00
Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    17

    40

  • 2

    Inter

    Inter

    17

    37

  • 3

    Napoli

    17

    34

  • 4

    Roma

    Roma

    18

    34

  • 5

    Juventus

    Juventus

    16

    33

  • 6

    Atalanta

    Atalanta

    17

    32

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    15

  • 2

    Ciro Immobile

    12

  • 3

    Romelu Lukaku

    12

  • 4

    Zlatan Ibrahimovic

    10

  • 5

    Luis Muriel

    10

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27111

Liczba newsów: 38430