Relacje

Nerazzurri na fotelu lidera Serie A! Inter 2:1 SPAL (28)

Źródło: en.inter.it
około 2 miesiące temu
2670
28
Lautaro Martinez SPAL

Po tym, jak Juventus zremisował na własnym terenie z Sassuolo, Inter stanął przed szansą, by po raz pierwszy od 6. kolejki zasiąść w fotelu lidera włoskiej Serie A. Nerazzurri nie zamierzali nie skorzystać z tej okazji i od pierwszego gwizdka sędziego rzucili się do gardeł swoich rywali.

Podopieczni Antonio Conte od początku kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, nie dając graczom SPAL dojść do głosu. Ci, ustawieni głęboko pod własną bramką, cierpliwie wyczekiwali ataków Interu - i długo czekać nie musieli. Pierwszy sygnał do ataku dał swoim kolegom Romelu Lukaku, który minął bramkarza rywali, jednak, jak się okazało, był na pozycji spalonej.

Mijały kolejne minuty, a akcje piłkarzy Interu zazębiały się coraz bardziej. Podopieczni Leonardo Sempliciego znajdowali się uścisku i zaczęli popełniać błędy, czego efektem było pierwsze trafienie dla Nerazzurrich. Lautaro Martinez przechwycił piłkę w okolicach linii środkowej boiska, bez namysłu pomknął z nią na bramkę SPAL i płaskim strzałem pokonał Berishę. 

Inter nie odpuszczał i sunął z kolejnym akacjami. W 41. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie za sprawą drugiego trafienia Lautaro, który wykorzystał doskonałą centrę Candrevy. Podopieczni Antonio Conte schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugą połowę Inter wszedł z mniejszym animuszem i na więcej pozwalał graczom SPAL. Efektem tego była bramka kontaktowa zdobyta w 50. minucie przez Mattię Valotiego. Goście atakowali dalej w poszukiwaniu wyrównującej bramki, ale to Inter był bliski strzelenia gola, gdy Lautaro Martinez dwukrotnie znajdował się w stuprocentowych sytuacjach - najpierw oddał strzał głową, a parę minut później znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem SPAL. Choć ostatniego gwizdka sędziego było lekko nerwowo, to Inter ostatecznie utrzymał prowadzenie, wygrywając tym samym 12. mecz ligowy w tym sezonie. Nerazzurri są liderem włoskiej ekstraklasy. 

 

Składy:

Inter (3-5-2): Samir Handanovic; Danilo D'Ambrosio, Stefan de Vrij, Milan Skriniar; Valentino Lazaro, Roberto Gagliardini, Marcelo Brozovic, Matias Vecino, Antonio Candreva; Romelu Lukaku, Lautaro Martinez.

Rezerwowi: Daniele Padelli, Tommaso Berni, Andrea Ranocchia, Diego Godin, Alessandro Bastoni, Cristiano Biraghi, Kwadwo Asamoah, Federico Dimarco, Borja Valero, Matteo Politano, Sebastiano Esposito.

SPAL (3-5-2): Berisha; Tomovic, Vicari, Igor; Strefezza, Valoti, Valdifiori, Murgia Reca; Kurtic; Petagna

Rezerwowi: Thiem, Letica, Cionek, Felipe, Salomon, Sala, Mastrilli, Jankovic, Paloschi.

 

 

 

udostępnij

Zobacz też

Alessandro Bastoni Lecce

Bez pomysłu, bez stylu | Lecce 1:1 Inter (60)

19.01
14:03
Borja Valero Fiorentina

Fatalny tydzień Interu i niepotrzebna strata punktów we Florencji | 1-1 na Artemio Franchi (42)

15.12
19:38

Komentarze (28)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
02.12.2019 o 18:57 przez marcinek91081
marcinek91081
I tak ma zostać do 24 maja 2020 !! :D
02.12.2019 o 03:14 przez maverik
+2
maverik
No i tak ma zostać do końca. Nie trzeba być kibicem Interu by stwierdzić, że to Inter jest lepszą drużyną od Juventusu na ten moment.
01.12.2019 o 22:29 przez WTC
+2
WTC
Miejsce lidera jak najbardziej zasłużone biorąc pod uwagę to co prezentujemy w tej części sezonu. Trzeba ciągle naciskać na cyniczne juve, bo przecież ich trenerem jest Sarri, który znany jest z koncertowego przegrywania walki o tytuł ligowy. Niech dziad ma Flaschbacki ze śmietnika spowodowane Interem ciągle depczącym mu po plecach.
02.12.2019 o 04:09 przez Pader88
+3
Pader88
I niech Srarri z nerwów zjada kiepy z popielniczki które sam wypalił. Hrrrrrrr tfuuu na Jadźkę z Piemontu
01.12.2019 o 22:26 przez Dyl87
+1
Dyl87
Gabriel Barbarosa dzisiaj dwie bramki plus asysta 35 to powinna być minimalna cena plus 20 % z następnej sprzedaży
01.12.2019 o 22:19 przez Pader88
+1
Pader88
Lautaro i Lukaku są nikczemni i demolują bezczelnie każda obronę jak jakiś Adolf z Józkiem i pykają sobie niczym Dwight York z Andy Colem niegdyś. Miód malyna.
01.12.2019 o 21:47 przez mroowa111
+1
mroowa111
Wielkie brawa za lidera , teraz tylko nie oddać go za łatwo, niech merdy w paski mają gula jak najdłużej, forzza Inter per sempre!
01.12.2019 o 21:16 przez JME
+1
JME
Lautaro z meczu na mecz coraz lepszy. Kolejna wygrana, i merdy pod nami, today was a good day
01.12.2019 o 19:05 przez szmaloo
+2
szmaloo
Bardzo miło patrzeć na tych turynskich śmieci z góry, Forza Inter !! !
01.12.2019 o 18:16 przez embiakowsky
+2
embiakowsky
jak najszybciej nowy kontrakt dla Lautaro i usunąć tą śmieszną klauzulę
01.12.2019 o 18:01 przez timon
+1
timon
No i pięknie. Szkoda trochę tego rozluźnienia w drugiej połowie, bo powinnyśmy zamknąć ten mecz bez nerwówki. Z drugiej strony nie ma co się dziwić, że nasi oddają pole- sporo meczów w krótkim czasie a ławki brak. Zostały trzy kolejki do przerwy, mam nadzieję, że uda się zdobyć 7pkt i na spokojnie wejdziemy w przerwę
01.12.2019 o 18:00 przez Tifosinho
+1
Tifosinho
Szkoda serki Lautaro ale ważne, że 3pkt zostają. Najgorsze, że jak tak dalej pójdzie to przeciwko Arurowi, Vidalowi, Busquetsowi czy Rakiticiowi wystawimy Aguome.
01.12.2019 o 17:55 przez Seba.
+3
Seba.
Ciężko się ogląda Veczina i te inne Gagliardinie. Inter wskoczył na wyższy level, który dla obu jest niestety nieosiągalny. Włoch bez piłki biega jak paralityk, a co dopiero z piłką. Urugwajczyk tradycyjnie przyczajony, przestraszony i zagubiony. Dzięki za ważne bramki, ale czas już chyba zrobić won. W obliczu problemów zdrowotnych Sensiego, nie wyobrażam sobie, aby w styczniu nie pozyskali kogoś na prawdę mocnego.

Szkoda zmarnowanej okazji Martineza. Miałby hat-tricka, a Lukaku w ciągu kilku dni zanotowałby kolejną kapitalną asystę. Dawać już tego Żiru, wróci Sanchez i z taką głębią w ataku Conte doprowadzi do kolejnego w dziejach świata wielkiego wybuchu.

Jak to powiedział Kapelo? "Juventus kupując De Lajta już wygrał Skeduto"? Jeszcze będzie przepraszał za te oszczerstwa.
01.12.2019 o 17:36 przez Guarin
+1
Guarin
Nie marudzić!
01.12.2019 o 17:32 przez Nerazzurri 1908
+3
Nerazzurri 1908
Kolejny mecz wygrany, rekord pobity i do tego fotel lidera brawo👏
01.12.2019 o 17:14 przez Gajdzik
+4
Gajdzik
Druga połowa średnia, szkoda sytuacji Lautaro, bo bardzo liczyłem, że uda mu się dzisiaj ustrzelić Hattrick, ale to wszystko nieważne, ważne że mamy kolejny komplet punktów i jesteśmy liderem SerieA i do tego najlepszy start w historii klubu! Coś pięknego, brawo Generale Conte! Forza Inter !! 👊 🖤💙
01.12.2019 o 17:13 przez Majster8
+3
Majster8
Zimą trzeba sprowadzić 2 pomocników, którzy coś wniosą do gry a nie będą tylko statystami tak jak gagliardini i vecino
01.12.2019 o 17:10 przez grzybek010
+1
grzybek010
Ciężko będzie utrzymać takie tempo do końca sezonu, skoro nawet ze SPAL u siebie musimy grać praktycznie pierwszym składem :< Musimy dokupić kogoś sprawdzonego na zmianę do ataku, bo Lukaku z Lautaro się zajadą.
01.12.2019 o 17:14 przez Dyl87
+1
Dyl87
Lewy też nie ma zmiennika i daje radę najgorzej wyglada pomoc nie gramy wcale środkiem bo nie mamy kim Sensi chłopie wracaj już dość leżakowania
01.12.2019 o 17:06 przez Ojciec SB
+2
Ojciec SB
I na fotelu lidera mamy zostać do końca sezonu!
01.12.2019 o 17:04 przez danielinter
danielinter
Typowy mecz czyli nerwowka Lautaro polowe co ma strzela polowe partoli do tego Lukaku znow pokazuje niesamowity przeglad pola i bramka stracona frajersko.Typowy Inter z tego sezonu , ale poki zwycięski to biore taki w ciemno.
01.12.2019 o 17:03 przez Kondzik
+2
Kondzik
Mamy Lidera w Mediolanie mamy lidera !! Conte krecisko ajj. Martwi tylko środek pola... jak my to przetrwamy
01.12.2019 o 17:08 przez davi23
+1
davi23
Przetrwamy do Stycznia, tak myślę a w Styczniu musi być mocny zakup do pomocy, obrona wygląda dobrze, a atak super.
Eriksen, Oscar... dawaj Conte!
01.12.2019 o 17:02 przez Dyl87
+2
Dyl87
Zwycięstwo bardzo ważne jak każde ;) teraz czas na odpoczynek i jazda z roma i farca
01.12.2019 o 17:00 przez dodo_IM
+2
dodo_IM
Było ciężko w długiej połowie ale Inter w pełni zasłużenie odniósł zwycięstwo. Jest lider i oby tak do końca sezonu. Za Spala grudzień był zawsze bardzo słaby, ten zaczęliśmy świetnie. Teraz dwa bardzo ważne mecze. Forza Inter
01.12.2019 o 22:54 przez SETE
+1
SETE
Yyy fajnie zakończyliśmy listopad . Grudzień zaczynamy meczem z Roma
01.12.2019 o 16:57 przez mastersnake
+1
mastersnake
Mamy lidera za uja go nie oddamy! 🔥🔥
01.12.2019 o 16:56 przez Rafał 1976
+3
Rafał 1976
Lautaro Lautaro Lautaro dzięki za danie znów nam lidera 💪 💪💪💪

Shoutbox

horrorshow86 24.01.2020 00:38

Barella sensi eriksen na teraz

ZnawcaCalcio 24.01.2020 00:37

zaczął grać jako 18 latek i w końcu mogą wyjść jakieś kontuzje z tego

cristian08 24.01.2020 00:37

Moze sie zgraja co?

cristian08 24.01.2020 00:37

Eriksi sensi brozo

ZnawcaCalcio 24.01.2020 00:37

ale wszystko wyjdzie w praniu

ZnawcaCalcio 24.01.2020 00:37

może nawet 7 lat

ZnawcaCalcio 24.01.2020 00:37

możliwe, że tak będzie

cristian08 24.01.2020 00:37

Chyba juz juve nie odda tytulu? ;/

horrorshow86 24.01.2020 00:37

Wierzę że 4 - 5 lat kozak u nas będzie grał

ZnawcaCalcio 24.01.2020 00:36

są oczywiście wyjątki

cristian08 24.01.2020 00:36

Ale gdyby tak ogarnąć ta defensywe dorzucajac ten atak to mamy pare pkt wiecej

ZnawcaCalcio 24.01.2020 00:36

a zazwyczaj piłkarze, którzy wcześniej zaczynali, to jeszcze szybciej kończyli

horrorshow86 24.01.2020 00:36

Nie ma ławki to i tak to wygląda, pierwszy skład spoko do uzupełnienia a ławki brak

ZnawcaCalcio 24.01.2020 00:36

tylko zauważ, że Eriksen gra w seniorskiej piłce od 18 roku życia

cristian08 24.01.2020 00:36

Ale i duzo zawsze strzelalismy to fakr

cristian08 24.01.2020 00:35

Nie da sie tego skomentować czasem po prostu

cristian08 24.01.2020 00:35

I cxasem jak stracimy jakas brame to ja penia.

horrorshow86 24.01.2020 00:35

No nie walić bo straciliśmy najmniej bramek

cristian08 24.01.2020 00:35

Przeciez ogladamy mevze i widzimy jak to wyglada

cristian08 24.01.2020 00:34

Serio? Nawet jesli to walic patrzenie na liczby w tabeli

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym zawodnikiem w meczu z Lecce?

Polls answer

Wyniki Serie A

Piątek, 24 stycznia

  • 20:45

    Brescia

    ? - ?

    Milan

Sobota, 25 stycznia

  • 15:00

    SPAL

    ? - ?

    Bologna

  • 18:00

    Fiorentina

    ? - ?

    Genoa

  • 20:45

    Torino

    ? - ?

    Atalanta

Niedziela, 26 stycznia

  • 12:30

    Inter

    ? - ?

    Cagliari

  • 15:00

    Verona

    ? - ?

    Lecce

  • 15:00

    Parma

    ? - ?

    Udinese

  • 15:00

    Sampdoria

    ? - ?

    Sassuolo

  • 18:00

    Roma

    ? - ?

    Lazio

  • 20:45

    Napoli

    ? - ?

    Juventus

Booking.com

Publicystyka

Łudogorec Razgrad

Kilka informacji o Łudogorcu Razgrad (4)

16.12
14:57
VAR

Co z tym VAR-em we Włoszech? (15)

29.10
12:58
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    20

    51

  • 2

    Inter

    Inter

    20

    47

  • 3

    Lazio

    Lazio

    19

    45

  • 4

    Roma

    Roma

    20

    38

  • 5

    Atalanta

    Atalanta

    20

    35

  • 6

    Cagliari

    Cagliari

    20

    30

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Ciro Immobile

    23

  • 2

    Cristiano Ronaldo

    16

  • 3

    Romelu Lukaku

    14

  • 4

    Joao Pedro

    13

  • 5

    Luis Muriel

    10

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29127

Liczba newsów: 35668