Wywiady z trenerami

Inzaghi: Ta drużyna ma rywalizację w DNA (4)

Autor:
Źródło: en.inter.it
około rok temu
761
4

Wieczór pełen emocji nie tylko dla zawodników i kibiców, ale także dla samego Simone Inzaghiego. W swoim 200. meczu jako trener Interu poprowadził drużynę do awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Oto, co powiedział Włoch po wygranej 2:1 z Feyenoordem:

- Bardzo chcieliśmy tego awansu, chłopaki spisali się znakomicie. Nieustannie ich chwalę, bo w pełni na to zasługują – dają z siebie wszystko, choć nie zawsze są doceniani. Cieszy nas jednak wsparcie kibiców. Mimo trudności drużyna nie odpuszcza i całkowicie zasłużyła na ten sukces.

-  Rozegraliśmy trzy mecze w sześć dni, więc jutro odpoczniemy. Bayern? To będzie trudne spotkanie. Mierzyłem się z nimi zarówno jako trener Interu, jak i Lazio – to solidny i świetnie zorganizowany zespół, ale my zagramy na swoich warunkach, tak jak robiliśmy to do tej pory.

- Szkoda mi żółtej kartki Asllaniego, zwłaszcza że zabraknie też Zielińskiego, więc znajdziemy się w trudnej sytuacji. Dzisiaj na boisko weszło dwóch chłopaków i na pewno nam pomogą, bo mamy trochę problemów kadrowych.

- Co stoi za tymi debiutami? Ogrom ciężkiej pracy. Są z nami zawodnicy, którzy codziennie dają z siebie wszystko i trenują z nami na co dzień. Zasłużyli na swoją szansę. Na boisko mógł wejść też Mike Aidoo, ale postawiłem na Acerbiego.

- Wiem, co oznacza prowadzenie Interu. Dzisiaj poprowadziłem ten zespół po raz 200. Było wiele radości, ale też i rozczarowań. Jednak zawsze staramy się z szacunkiem podchodzić do każdych rozgrywek i każdego meczu. Codziennie uczymy się czegoś nowego – w moim pierwszym sezonie wygraliśmy Puchar Włoch i Superpuchar, teraz jesteśmy w 1/4 finału Ligi Mistrzów. Ta drużyna ma w swoim DNA walkę i rywalizację na wszystkich frontach. Wiemy, że wymaga to ogromnego wysiłku, dlatego piłkarze zasługują na to, by ich docenić – tak samo jak robią to nasi kibice.

 

Zobacz też

Chivu: 21. tytuł mistrzowski to ważna karta w historii tego wielkiego klubu (2)

04.05
01:11

Conte stawia się De Laurentiisowi: Inter w pełni zasłużył na Scudetto (12)

25.05
12:45

Komentarze (4)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
12.03.2025 o 09:07 przez kadrian89
kadrian89
„Na boisko mógł wejść też Mike Aidoo, ale postawiłem na Acerbiego” xD Szymon trolluje pięknie
12.03.2025 o 14:59 przez Domino
Domino
Chodziło mu o to że chciał zdjąć i oszczędzić Acerbiego a nie kogoś innego żeby wszedł Aidoo
12.03.2025 o 07:25 przez cuba
+3
cuba
Awans jest obyło się bez urazów, Brawo chłopaki,teraz Bayern czyli trochę pięter wyżej ale wierzę że damy radę
12.03.2025 o 14:58 przez Domino
Domino
Jak bez urazów jak de Vrij już na rozgrzewce uraz, a Frattesi też poobijany

Shoutbox

Jacenty 10.06.2026 13:44

Tullio Tinti: "To normalne, że Bastoni interesuje wszystkie europejskie potęgi, ale to nie jest problem. Bastoni jest super szczęśliwy w Interze, ma koszulkę Interu przyszytą do ciała i na pewno zostaje w Interze. To jego dom"

Cny 10.06.2026 13:42

sprzedać CA za 25M do Romy czy Atletico i wziąć Gallo za darmo. i mamy hajsu jak lodu :D

Cny 10.06.2026 13:42

wy to tak zobaczycie nazwisko losowe i wrzucacie tutaj bez namysłu

martins2000 10.06.2026 13:33

Sancho wolnym agentem

doman 10.06.2026 13:28

Może by tak jadon sancho za darmo?

Cny 10.06.2026 13:19

Solet ujdzie, ale trzech czarnych na raz to za duże rozbijanie szatni. nie chcemy drugiego realu i walk plemiennych

Cny 10.06.2026 13:18

oby oby, przedłużyć Darmian, koniecznie xd

martins2000 10.06.2026 13:05

Tinti, Agente di Bastoni e Darmian, è entrato ora nella sede dell’#Inter. [@MatteoBarzaghi]

ragnar 10.06.2026 11:11

Solet za 20 ( coś takiego będzie) Provedel za 4 mln super ruchy, jak na obecne czasy

martins2000 10.06.2026 11:11

Roma: anche Chiesa tra le alternative a Greenwood

Orzeu 10.06.2026 11:10

a później zająć się sprawą pomocnika i wahadłowego

Orzeu 10.06.2026 11:10

Solet i Provedel dobre ruchy trzeba je wykonać jak najszybciej

Jaszczu91 10.06.2026 11:02

Chcieć wydać 12mln euro a móc wydać to jednak różnica

Jaszczu91 10.06.2026 11:01

Solet jak najbardziej ok

Cny 10.06.2026 11:00

Atta, Ndoye, SOlet - niewłaściwy kierunek....

Vancore 10.06.2026 10:59

italiano trenerem besiktasa a chcial albanca i w bolognii i w fiorentinie

Jaszczu91 10.06.2026 10:59

Mam duże wątpliwości

Jaszczu91 10.06.2026 10:58

Oby ten Besiktas wykupił Albańca...

Vancore 10.06.2026 10:57

diouf to juz wahadlowy, asllani zostanie wykupiony po 1 lipca a massolin to nawet nie jest pilkarz

Jaszczu91 10.06.2026 10:57

obronę trzeba wzmocnić

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29454

Liczba newsów: 53340

Liczba komentarzy: 624580

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się