Reprezentacje

Julione kończy z kadrą (7)

Autor:
Źródło: różne
ponad 5 lat temu
81
7
fcinter serwisowe

Julio Cesar przystępował do mundialu z chęcią zmazania plamy za pamiętny ćwierćfinał z Holandią (1:2) z 2010 roku, gdy został uznany za jednego z głównych winowajców porażki. Cztery lata później nie zawiódł, ale mało kto będzie o tym pamiętał. Po spotkaniu 1/8 z Chile był niemal noszony na rękach, gdy wybronił dwa rzuty karne i zapewnił Canarinhos awans do ćwierćfinału. Jednak z uwagi na blamaż Brazylijczyków z Niemcami (1:7) i dotkliwą przegraną z Holandią (0:3) w spotkaniu o trzecie miejsce, doświadczony goalkeeper rozstaje się z reprezentacją w fatalnej atmosferze.

 

- To zapewne moje ostatnie mistrzostwa świata. Występ w Copa America w przyszłym roku, biorąc pod uwagę, że mam 35 lat, byłby dość dużą trudnością - przyznał Julio Cesar po sobotniej porażce z Oranje - Gdybym przystąpił do Copa America i nie brał pod uwagę gry na mistrzostwach świata w 2018 roku okazałbym się egoistą. Nie jestem nim. Zdaję sobie sprawę, że to już koniec moich występów w kadrze - podkreślił.

 

Julio Cesar podsumował występ Brazylii na mundialu krótko: "To smutny okres w historii brazylijskiej piłki. Nie wiem co mogę dodać".

 

Obecnie były zawodnik m.in. Interu Mediolan i Queens Park Rangers występuje w lidze MLS, w Toronto FC. Jednak ani myśli o nowym sezonie, chce odpocząć po rozczarowaniu, jakim był brazylijski turniej.

 

- Teraz trzeba się zrelaksować, spróbować zapomnieć o tym, co się stało. Brazylia może spać spokojnie, jeśli chodzi o pozycję bramkarza. Nastał czas innych golkiperów, jest przynajmniej siedmiu lub ośmiu, którzy mogą grać w koszulce reprezentacji - zakończył.

 

Julio Cesar rozegrał w kadrze Canarinhos 86 spotkań. Na swoim koncie ma triumf w Copa America (2004) oraz dwa zwycięstwa w Pucharze Konfederacji (2009, 2013).

Tagi: Julio Cesar
udostępnij

Zobacz też

Romelu Lukaku Belgia

Lukaku z powołaniem do reprezentacji (0)

08.11
18:25
Romelu Lukaku Belgia

Nerazzurri w reprezentacjach - 16.11 (1)

17.11
11:11

Komentarze (7)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
16.07.2014 o 19:06 przez Odet
Odet
najwyższa pora.
Pozdr.
16.07.2014 o 17:58 przez Klinsi64
Klinsi64
jeszcze jeden mecz na MŚ i kręgosłup by mu pęknął od schylania się po piłkę :)
16.07.2014 o 14:08 przez Waccollinio
Waccollinio
Akurat z Niemcami nie miał nic wręcz do powiedzenia, żałosne błędy obrońców i tylko wbijanie goli na pustą bramkę. Ale i tak zdążył pokazać że jest wielkim bramkarzem po obronionych karnych z Chile, Forza Julione!
16.07.2014 o 13:39 przez piotrekninter
piotrekninter
akurat jego winy w tych porazkach za duzo nei bylo, no 3 bramke z Hol mogl wyjac,i z jeden dwa strzaly z Niemcami
ale ma juz swoje lata, najwyzszy czas odejsc
16.07.2014 o 11:22 przez InterTommy
InterTommy
Julio jest bramkarzem wyjątkowym i wybitnym i jako taki powinien zostać zapamiętany, zarówno w Mediolanie jak i w samej Brazylii. Handanović wykonuje kawał dobrej roboty, ale nie wierze, że będzie w stanie przebić Cesar'a. JuliOne jest jedyny w swoim rodzaju :) !
14.07.2014 o 23:34 przez Gajdzik
Gajdzik
Też kibicowałem Brazylii, ale patrząc na ich grę w całym turnieju to te 4 miejsce to i tak bardzo dobre, najgorsze 7 piłek wyciąganych przez JuliOne z siatki, to go musiało zaboleć, nawet jak przy bramkach nie miał za dużo do powiedzenia. Szkoda że taki świetny piłkarz kończy z reprezentacją w takim stylu, ale to nie zmienia faktu, że był jednym z najlepszych bramkarzy jakich mieliśmy i w ogóle jest w światowej czołówce i żaden pseudo-ekspert typu Kowalczyk tego nie zmieni...
FORZA JULIONE !! :flaga:
14.07.2014 o 21:35 przez wrobel1908
wrobel1908
szkoda że Brazylia nie wygrała, chciałem właśnie żeby to Canarinhos zdobyli puchar świata ze względu na Julione, którego darze nadal olbrzymim szacunkiem. Powodzenia mistrzu!
Forza Julione

Shoutbox

mastersnake 14.12.2019 09:09

W bebzolu jest ukryta zlota piłka

Skepta 14.12.2019 08:35

jedyne co adrianowi zostalo to te trofea, kawalerka, ruski dywan na podlodze i bebzol

mastersnake 14.12.2019 03:32

Co jest?😎

Nerazzurri83 14.12.2019 03:06

Jest tu jakiś cwaniak ?

Ojciec SB 13.12.2019 22:37

wyklepie sie

Ljarro 13.12.2019 21:50

a oks, to już wiem dzięks za podpowiedz

Piter 13.12.2019 21:38

Ljarro, przestań majaczyć. Jeśli chcesz, mogę ci dać porządny kask motocyklowy, prawdopodobnie bije on wszystkie moduły bezpieczeństwa znajdujące się w twoim 🙂 aucie 🙂

Ljarro 13.12.2019 21:30

niestety nie skorzystam, nie jestem w stanie przenieść wszystkich modułów bezpieczeństwa z mojego samochodu, bez tego w chińczyku ani rusz

Piter 13.12.2019 21:08

Zapraszam do Piotrkowa, chętnie ci pokażę 🙂 przejażdżka darmowa ale maks 5km bo dużo spala, a na ciebie mi szkoda niestety

Ljarro 13.12.2019 20:57

nie znam takiej marki samochodu, to jakiś chińczyk?

Adriano_forever 13.12.2019 20:04

Klinsi stary dziadu co minusujesz kometarz co?

rafi27 13.12.2019 19:59

tylko my nie załapaliśmy się na pociąg z napisem Champions League: https://www.youtube.com/watch?v=BjxzjI_HoG0

Claudio 13.12.2019 18:59

nawet Skriniar się załapał

Piter 13.12.2019 18:59

*świadomości

Piter 13.12.2019 18:58

ljarro 3.0 tdi napęd na 4 koła musisz to przyjąć do świadmości

Piter 13.12.2019 18:58

spodziewałem się tego

Piter 13.12.2019 18:58

widzę już 1wszy urażony, po prostu ljarro

Archiwum shoutboxa

Sonda

Najlepszym graczem Interu w meczu z Barceloną był:

Polls answer

Wyniki Serie A

Sobota, 14 grudnia

  • 15:00

    Brescia

    ? - ?

    Lecce

  • 18:00

    Napoli

    ? - ?

    Parma

  • 20:45

    Genoa

    ? - ?

    Sampdoria

Niedziela, 15 grudnia

  • 12:30

    Verona

    ? - ?

    Torino

  • 15:00

    Milan

    ? - ?

    Sassuolo

  • 15:00

    Bologna

    ? - ?

    Atalanta

  • 15:00

    Juventus

    ? - ?

    Udinese

  • 18:00

    Roma

    ? - ?

    SPAL

  • 20:45

    Fiorentina

    ? - ?

    Inter

Poniedziałek, 16 grudnia

  • 20:45

    Cagliari

    ? - ?

    Lazio

Booking.com

Publicystyka

VAR

Co z tym VAR-em we Włoszech? (15)

29.10
12:58
Serie A

Z obozu rywali - na koniec mercato (2)

07.09
14:54
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    Inter

    15

    38

  • 2

    Juventus

    Juventus

    15

    36

  • 3

    Lazio

    Lazio

    15

    33

  • 4

    Cagliari

    Cagliari

    15

    29

  • 5

    Roma

    Roma

    15

    29

  • 6

    Atalanta

    Atalanta

    15

    28

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Ciro Immobile

    17

  • 2

    Romelu Lukaku

    10

  • 3

    Joao Pedro

    10

  • 4

    Luis Muriel

    9

  • 5

    Lautaro Martinez

    8

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29042

Liczba newsów: 35411