Wywiady z trenerami

Konferencja z Walterem Mazzarrim (3)

Autor:
Źródło: sempreinter.com
ponad 12 lat temu
397
3

Walter Mazzarri tradycyjnie odpowiadał na pytania dziennikarzy przed ligowym meczem. Już jutro Inter zmierzy się na Giuseppe Meazza z FC Parmą.

 

Czy w meczu z Parmą czekają was jakieś ukryte niebezpieczeństwa?

Będzie ich wiele, ponieważ są bardzo dobrą drużyną i osiągają dobre wyniki, posiadają też wielkie indywidualności. Będzie to mecz, na który trzeba być w pełni przygotowanym, inaczej może być bardzo ciężko.

 

Czy wciąż jesteś wściekły, że straciliście ważne punkty w meczach ze słabszymi rywalami?

Nie ma łatwych meczów, jednak jestem zawiedziony, że nie udało nam się zdobyć więcej punktów, biorąc pod uwagę formę, jaką prezentowaliśmy. Jest jednak na to kilka wyjaśnień, musimy przede wszystkim grać dojrzalej, aby nie tracić prowadzenia. Jest to jednak częścią procesu, nad którym ciągle pracujemy. Drużyna gra w określony sposób i czasem pokazujemy dobry futbol, w którym widać organizację, która jest potrzebna. Robimy właściwe rzeczy będąc w fazie budowy, musimy pracować nad tym, aby rozwijać się jako zespół.

 

Wolisz postawić na Rolando niż na Ranocchię?

Nawet ja czasem muszę kalkulować. Gdy przychodziłem, miałem tylko trzy gwarantowane opcje w obronie, a po przybyciu Rolando cztery. Dobieram tych zawodników, którzy są w stanie dać mi najlepsze wyniki na boisku, nie dotyczy to tylko formacji obronnej, ale i innych pozycji.

 

Czy Lavezzi odejdzie z PSG? Co na ten temat słyszałeś?

Lavezzi wysłał mi niedawno wiadomość i rozmawialiśmy przez jakiś czas, ponieważ łączą nas bardzo dobre relacje. Jak dobrze wiecie, łączy nas wspólna historia w Napoli. Ciężko pracował przez trzy lata, co zaowocowało transferem do wielkiego, europejskiego klubu. To świetny gracz i porządny facet.

 

Czy w ofensywie przeżywacie kryzys?

Nie chcę mówić o transferach. Drużyna grająca w europejskich pucharach musi mieć co najmniej czterech napastników. W tej chwili z dostępnymi Palacio i Belfodilem, ale także z ofensywnie usposobionymi Guarinem i Alvarezem mamy możliwości ofensywne. Ciężko jest stwierdzić, że będzie się miało dwóch kontuzjowanych napastników, być może można było przewidzieć uraz Milito.

 

Jak czuje się Nagatomo?

Musi się starać, nawet jeśli nie trenował z resztą zespołu. Mecz jest jutro na wieczór. Dziś przejdzie testy medyczne i zobaczymy, czy będzie w stanie zagrać, jest to dla mnie ważny zawodnik. Być może rozpocznie na ławce, jednak dla piłkarza to ważne, aby grać.

 

Jeśli Campagnaro dostanie żółtą kartkę to przegapi mecz z Napoli. Czy zagra jutro?

Kiedy zaczynał ten sezon grał wyśmienicie i wszystko szło jak należy, jednak po doznanej kontuzji stał się zupełnie innym zawodnikiem. Kiedy grać musieli zawodnicy, którzy wcześniej występowali nieco mniej, straciliśmy pewność w obronie, jednak powoli udaje nam się odtwarzać dyspozycję naszej obrony. Campagnaro może jutro zagrać, jeśli ma to poskutkować na formę. Jeśli nie będzie mógł zagrać z Napoli, zawsze mogę skorzystać z tych, którzy tak dobrze spisali się przeciwko Udinese czy Veronie.

 

Czy rozmawiałeś z działaczami o nowym napastniku?

Z pewnością mam wady, jednak jestem konsekwentny i uważam, że częścią moich sukcesów zawsze była odpowiednia rozmowa z zawodnikami, jestem również szczery z dziennikarzami. Musimy dokończyć pierwszą połowę sezonu, przed nami jeszcze trzy bardzo ważne mecze, więc zaczekajmy jeszcze z wyciąganiem wniosków. Kadra musi być mieszanką zawodników w szczycie formy i tych, którzy mają przed sobą wielką przyszłość. Wszystko jednak zależy od tego, czego oczekuje klub. Możemy wykorzystywać jakość, jaką daje w swoim Bonazzoli, ale tak jak powiedziałem, wszystko zależy od tego, jakie cele ma klub.

 

Czego jutro oczekujesz od swoich zawodników?

Chcę zwycięstwa po dobrej grze, abyśmy mogli kontynuować progres w przyszłości. Musimy zagrać dobrze i jutro chcę zobaczyć lepszy mecz niż ostatnio, ponieważ w futbolu musisz umieć bronić wyniku do końca bądź strzelić jeszcze jednego gola.

 

Z tym Interem, bez żadnych zmian, czy bybłyś w stanie osiągnąć trzecie miejsce?

Inter to bardzo prestiżowy klub. Zaczynamy od samego początku i trzeba zrobić szybko coś w tym kierunku. Trzy lata temu wygrali wszystko i jest to osiągnięcie, któe bardzo trudno powtórzyć. Teraz jednak wyznaczone są inne cele, poszukuje się wielkich talentów, graczy dających jakość, jednak trudno jest osiągnąć coś robiąc to wszystko w ciągu jednego roku. Myślę jednak, że jesteśmy w stanie wygrać każdy mecz, ponieważ próbuję zbudować w moich zawodnikach taką mentalność. Przykładem może być Taider, który przyszedł do nas z Bolonii, a nie różni się od transferu, który przeprowadzilibyśmy z Realem Madryt.

 

Jaka jest różnica między Cassano a Belfodilem?

Nigdy nie chciałem niczyjego odejścia z Interu. Wszyscy ci, którzy chcą zostać są oceniani poprzez to, co najlepsze dla drużyny.

 

Czy po meczu z Sampdorią krzyczałeś na Campagnaro, Mudingayi'a i innych doświadczonych zawodników?

Każdy może popełnić błąd, od Zanettiego po Kovacica. Mówienie o przywyknięciu do grania pewnych meczów, tutaj liczy się mentalność. Sampdoria przyjechała tu nie mając nic do stracenia i gdy remisuje się z Interem, to Inter będzie krytykowany. Posiadanie młodych zawodników z odpowiednią techniką nie jest najważniejsze. Liczy się przede wszystkim charakter, który posiadają wielkie drużyny.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Conte stawia się De Laurentiisowi: Inter w pełni zasłużył na Scudetto (12)

25.05
12:45

Simone Inzaghi: Gdybyśmy wygrali Ligę Mistrzów, zostałbym (32)

30.04
09:23

Komentarze (3)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
08.12.2013 o 18:18 przez jarekddz
jarekddz
Bardzo dobry wywiad. Mazzari szczery do bólu, a to się chwali.
08.12.2013 o 12:08 przez miniu86
miniu86
po prostu zacznijcie wygrywac
07.12.2013 o 21:39 przez Adriano_forever
Adriano_forever
Dobra robota Chuchu !! :)

Co do wyboru Rolando Ranocchia też bym miał wątpliwości na kogo postawić. Portugalczyk rok temu na wypożyczeniu do Napoli nie grał zbyt pewnie. U nas za to czy to mecz z rywalem z czołówki czy z dołu tabeli gra spokojnie i pewnie

Shoutbox

Cny 28.06.2026 14:56

o Pazie nie wspomnę bo to jak potraktował wujka Javiera to dramat

Cny 28.06.2026 14:55

HB oczywiście. kilka ełro więcej i wybrał deszczowy brzydki multikilti Londyn zamiast stolicy mody i matycznej piersi

lord-gs 28.06.2026 14:32

A sportowo jeden i drugi myślę, że mieliby coś do zaoferowania

lord-gs 28.06.2026 14:31

Rabiot i Pavard to ten sam przypadek - ich ego nie pozwoli im zaakceptować roli bycia w rotacji a nie podstawowym wyborem

HB 28.06.2026 14:25

Cny przykłady Paza i Palestry pokazują, że białym nie można ufać. Czekam na prawdziwe, czarne wzmocnienia.

Klinsi64 28.06.2026 13:57

nudne się to robi

Klinsi64 28.06.2026 13:57

milan znowu królem mercato

Cny 28.06.2026 13:47

Milan się przejdzie na Armorimie i zostaną z kupa zlomu...brać od nich Rabiota

Cny 28.06.2026 13:46

HB oczywiście im bogatsza pula genetyczna tym więcej starań musimy poczynić

lord-gs 28.06.2026 13:16

"fakty medialne"

Claudio 28.06.2026 13:01

Pismaki robią kolejne fikołki. Teraz znowu piszą, że temat Soleta nawet nigdy nie był poważny i tak naprawdę to celem jest Chalobah. Czekamy za 3 tygodnie kto będzie za Chalobaha wg tych speców celem Interu

KKazam 28.06.2026 12:23

Wielki Mylan

HB 28.06.2026 12:01

Kochani, pora na zorganizowaną akcję wysyłania kartek pocztowych po Europie do najznamienitszych piłkarzy z błaganiem o dołączenie do Interu. Włożmy w tekst serca, a niech piękne rysunki ozdobią karty, wzmacniając siłę naszej argumentacji. Na pewno uda się kogoś przekonać!

HB 28.06.2026 12:00

kolejna wtopa - tym razem z Pavardem

Piotrek85 28.06.2026 11:38

Trener Portugalczyk i zawodnicy z Portugalii . Ramos cena przesada ,ale Silva odpowiednia

Claudio 28.06.2026 11:26

Widzę że też oferuje Milanowi Casado

Claudio 28.06.2026 11:25

W Milanie Mendes wszedł na pełnej i wciska swoich klientów 🙂

Claudio 28.06.2026 11:23

Wg mnie za 25mln za Antonio nic nie stracą, a mogą tylko zyskać

Piotrek85 28.06.2026 11:21

20 -25 mln to adekwatna cena.

Piotrek85 28.06.2026 11:20

Więcej

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29503

Liczba newsów: 53369

Liczba komentarzy: 625743

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się