Wywiady z trenerami

Konferencja z Walterem Mazzarrim (3)

Autor:
Źródło: sempreinter.com
ponad 12 lat temu
382
3

Walter Mazzarri tradycyjnie odpowiadał na pytania dziennikarzy przed ligowym meczem. Już jutro Inter zmierzy się na Giuseppe Meazza z FC Parmą.

 

Czy w meczu z Parmą czekają was jakieś ukryte niebezpieczeństwa?

Będzie ich wiele, ponieważ są bardzo dobrą drużyną i osiągają dobre wyniki, posiadają też wielkie indywidualności. Będzie to mecz, na który trzeba być w pełni przygotowanym, inaczej może być bardzo ciężko.

 

Czy wciąż jesteś wściekły, że straciliście ważne punkty w meczach ze słabszymi rywalami?

Nie ma łatwych meczów, jednak jestem zawiedziony, że nie udało nam się zdobyć więcej punktów, biorąc pod uwagę formę, jaką prezentowaliśmy. Jest jednak na to kilka wyjaśnień, musimy przede wszystkim grać dojrzalej, aby nie tracić prowadzenia. Jest to jednak częścią procesu, nad którym ciągle pracujemy. Drużyna gra w określony sposób i czasem pokazujemy dobry futbol, w którym widać organizację, która jest potrzebna. Robimy właściwe rzeczy będąc w fazie budowy, musimy pracować nad tym, aby rozwijać się jako zespół.

 

Wolisz postawić na Rolando niż na Ranocchię?

Nawet ja czasem muszę kalkulować. Gdy przychodziłem, miałem tylko trzy gwarantowane opcje w obronie, a po przybyciu Rolando cztery. Dobieram tych zawodników, którzy są w stanie dać mi najlepsze wyniki na boisku, nie dotyczy to tylko formacji obronnej, ale i innych pozycji.

 

Czy Lavezzi odejdzie z PSG? Co na ten temat słyszałeś?

Lavezzi wysłał mi niedawno wiadomość i rozmawialiśmy przez jakiś czas, ponieważ łączą nas bardzo dobre relacje. Jak dobrze wiecie, łączy nas wspólna historia w Napoli. Ciężko pracował przez trzy lata, co zaowocowało transferem do wielkiego, europejskiego klubu. To świetny gracz i porządny facet.

 

Czy w ofensywie przeżywacie kryzys?

Nie chcę mówić o transferach. Drużyna grająca w europejskich pucharach musi mieć co najmniej czterech napastników. W tej chwili z dostępnymi Palacio i Belfodilem, ale także z ofensywnie usposobionymi Guarinem i Alvarezem mamy możliwości ofensywne. Ciężko jest stwierdzić, że będzie się miało dwóch kontuzjowanych napastników, być może można było przewidzieć uraz Milito.

 

Jak czuje się Nagatomo?

Musi się starać, nawet jeśli nie trenował z resztą zespołu. Mecz jest jutro na wieczór. Dziś przejdzie testy medyczne i zobaczymy, czy będzie w stanie zagrać, jest to dla mnie ważny zawodnik. Być może rozpocznie na ławce, jednak dla piłkarza to ważne, aby grać.

 

Jeśli Campagnaro dostanie żółtą kartkę to przegapi mecz z Napoli. Czy zagra jutro?

Kiedy zaczynał ten sezon grał wyśmienicie i wszystko szło jak należy, jednak po doznanej kontuzji stał się zupełnie innym zawodnikiem. Kiedy grać musieli zawodnicy, którzy wcześniej występowali nieco mniej, straciliśmy pewność w obronie, jednak powoli udaje nam się odtwarzać dyspozycję naszej obrony. Campagnaro może jutro zagrać, jeśli ma to poskutkować na formę. Jeśli nie będzie mógł zagrać z Napoli, zawsze mogę skorzystać z tych, którzy tak dobrze spisali się przeciwko Udinese czy Veronie.

 

Czy rozmawiałeś z działaczami o nowym napastniku?

Z pewnością mam wady, jednak jestem konsekwentny i uważam, że częścią moich sukcesów zawsze była odpowiednia rozmowa z zawodnikami, jestem również szczery z dziennikarzami. Musimy dokończyć pierwszą połowę sezonu, przed nami jeszcze trzy bardzo ważne mecze, więc zaczekajmy jeszcze z wyciąganiem wniosków. Kadra musi być mieszanką zawodników w szczycie formy i tych, którzy mają przed sobą wielką przyszłość. Wszystko jednak zależy od tego, czego oczekuje klub. Możemy wykorzystywać jakość, jaką daje w swoim Bonazzoli, ale tak jak powiedziałem, wszystko zależy od tego, jakie cele ma klub.

 

Czego jutro oczekujesz od swoich zawodników?

Chcę zwycięstwa po dobrej grze, abyśmy mogli kontynuować progres w przyszłości. Musimy zagrać dobrze i jutro chcę zobaczyć lepszy mecz niż ostatnio, ponieważ w futbolu musisz umieć bronić wyniku do końca bądź strzelić jeszcze jednego gola.

 

Z tym Interem, bez żadnych zmian, czy bybłyś w stanie osiągnąć trzecie miejsce?

Inter to bardzo prestiżowy klub. Zaczynamy od samego początku i trzeba zrobić szybko coś w tym kierunku. Trzy lata temu wygrali wszystko i jest to osiągnięcie, któe bardzo trudno powtórzyć. Teraz jednak wyznaczone są inne cele, poszukuje się wielkich talentów, graczy dających jakość, jednak trudno jest osiągnąć coś robiąc to wszystko w ciągu jednego roku. Myślę jednak, że jesteśmy w stanie wygrać każdy mecz, ponieważ próbuję zbudować w moich zawodnikach taką mentalność. Przykładem może być Taider, który przyszedł do nas z Bolonii, a nie różni się od transferu, który przeprowadzilibyśmy z Realem Madryt.

 

Jaka jest różnica między Cassano a Belfodilem?

Nigdy nie chciałem niczyjego odejścia z Interu. Wszyscy ci, którzy chcą zostać są oceniani poprzez to, co najlepsze dla drużyny.

 

Czy po meczu z Sampdorią krzyczałeś na Campagnaro, Mudingayi'a i innych doświadczonych zawodników?

Każdy może popełnić błąd, od Zanettiego po Kovacica. Mówienie o przywyknięciu do grania pewnych meczów, tutaj liczy się mentalność. Sampdoria przyjechała tu nie mając nic do stracenia i gdy remisuje się z Interem, to Inter będzie krytykowany. Posiadanie młodych zawodników z odpowiednią techniką nie jest najważniejsze. Liczy się przede wszystkim charakter, który posiadają wielkie drużyny.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Simone Inzaghi: Gdybyśmy wygrali Ligę Mistrzów, zostałbym (32)

30.04
09:23

Fabregas zirytowany wypowiedziami Zanettiego: Z tego co mi wiadomo Zanetti nie pracuje ani w Como, ani w Realu (24)

22.05
15:23

Komentarze (3)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
08.12.2013 o 18:18 przez jarekddz
jarekddz
Bardzo dobry wywiad. Mazzari szczery do bólu, a to się chwali.
08.12.2013 o 12:08 przez miniu86
miniu86
po prostu zacznijcie wygrywac
07.12.2013 o 21:39 przez Adriano_forever
Adriano_forever
Dobra robota Chuchu !! :)

Co do wyboru Rolando Ranocchia też bym miał wątpliwości na kogo postawić. Portugalczyk rok temu na wypożyczeniu do Napoli nie grał zbyt pewnie. U nas za to czy to mecz z rywalem z czołówki czy z dołu tabeli gra spokojnie i pewnie

Shoutbox

pluto11 22.06.2026 07:25

Jeszcze jeden dwa mundiale i tak na prawdę to będzie Puchar Narodów Afryki a nie ME czy MŚ

Cny 22.06.2026 06:52

wiemy tyle że często jak są za słabi na reprezentację europejską to wtedy grają dla kraju dziadków/rodziców. swiezutki przykład anża janża Boniego. byle zagrać na mundialu, to zmienił paszport łatwiej niż klub. i nie ma co tego porównywać do naszych obraniakow i Polańskich. bo tam skala jest inna, przyczyny także

Piotrek85 22.06.2026 05:32

Lukaku to emeryci.

Piotrek85 22.06.2026 05:32

Belgowie wracają tam gdzie ich miejsce, czyli poziom europejskiego średniaka. De Bruyne ,alu

HB 22.06.2026 02:22

tylko co wy wiecie o poczuciu tożsamości narodowej tych piłkarzy? to dosyć prywatna sprawa

Imrahil 22.06.2026 00:09

:flaga:

Rebelde 21.06.2026 22:35

Obronca mógł puścic Taremiego, on by go trzy razy dogonił zanim ten by dobiegł do pola karnego.

Nerazzurx10 21.06.2026 22:12

Tak? O to nie wiedziałem, co prawda trochę to naciągane mi się wydaje, no ale skoro tak to spoko

ZnawcaCalcio 21.06.2026 22:01

Liczy się to gdzie zaczął mundial

ZnawcaCalcio 21.06.2026 22:00

Nerazzurx10 21.06.2026 21:22 No i w dumfriesie, ale do tego momentu może być już zawodnikiem realu+ Holandia jak to Holandia odpadnie wcześniej

ragnar 21.06.2026 21:36

Bo Turcy odpadli

ragnar 21.06.2026 21:36

Czyli Japonii

Borgen 21.06.2026 21:35

Najlepiej byłoby jakby Jones serio chciał do nas, my nie mielibyśmy kasy i udałoby się dogadać z nim, że za rok przyjdzie za darmo, a teraz zaoszczędzona kasę wydać na Paza... To była y bajka... Jones wniósłby dużo myślę, ale bez niego myślę, że spokojnie sobie możemy poradzić

Claudio 21.06.2026 21:34

Liverpool odrzuca 25mln Inter za Jonesa i oczekują....40mln clown

Borgen 21.06.2026 21:32

Dlatego ja po cichu liczę, że jakiś kopciuszek z prawdziwymi reprezentantami kraju zajdzie dalej i takim szczerze będę kibicował

Borgen 21.06.2026 21:30

Prawda, bardziej przypomina to rozgrywki klubowe...

Borgen 21.06.2026 21:30

Ale w sumie trudno się dziwić jak w większości krajów ponad połowa zawodników nie ma tożsamości narodowej, nie wie jaki kraj (historycznie) reprezentuje itd.

Nerazzurx10 21.06.2026 21:29

Tylko pod kołdrą reprezentacji

Nerazzurx10 21.06.2026 21:29

To są rozgrywki klubowe już

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29486

Liczba newsów: 53354

Liczba komentarzy: 625095

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się