Wywiady z trenerami

Konferencja z Walterem Mazzarrim (3)

Autor:
Źródło: sempreinter.com
ponad 12 lat temu
392
3

Walter Mazzarri tradycyjnie odpowiadał na pytania dziennikarzy przed ligowym meczem. Już jutro Inter zmierzy się na Giuseppe Meazza z FC Parmą.

 

Czy w meczu z Parmą czekają was jakieś ukryte niebezpieczeństwa?

Będzie ich wiele, ponieważ są bardzo dobrą drużyną i osiągają dobre wyniki, posiadają też wielkie indywidualności. Będzie to mecz, na który trzeba być w pełni przygotowanym, inaczej może być bardzo ciężko.

 

Czy wciąż jesteś wściekły, że straciliście ważne punkty w meczach ze słabszymi rywalami?

Nie ma łatwych meczów, jednak jestem zawiedziony, że nie udało nam się zdobyć więcej punktów, biorąc pod uwagę formę, jaką prezentowaliśmy. Jest jednak na to kilka wyjaśnień, musimy przede wszystkim grać dojrzalej, aby nie tracić prowadzenia. Jest to jednak częścią procesu, nad którym ciągle pracujemy. Drużyna gra w określony sposób i czasem pokazujemy dobry futbol, w którym widać organizację, która jest potrzebna. Robimy właściwe rzeczy będąc w fazie budowy, musimy pracować nad tym, aby rozwijać się jako zespół.

 

Wolisz postawić na Rolando niż na Ranocchię?

Nawet ja czasem muszę kalkulować. Gdy przychodziłem, miałem tylko trzy gwarantowane opcje w obronie, a po przybyciu Rolando cztery. Dobieram tych zawodników, którzy są w stanie dać mi najlepsze wyniki na boisku, nie dotyczy to tylko formacji obronnej, ale i innych pozycji.

 

Czy Lavezzi odejdzie z PSG? Co na ten temat słyszałeś?

Lavezzi wysłał mi niedawno wiadomość i rozmawialiśmy przez jakiś czas, ponieważ łączą nas bardzo dobre relacje. Jak dobrze wiecie, łączy nas wspólna historia w Napoli. Ciężko pracował przez trzy lata, co zaowocowało transferem do wielkiego, europejskiego klubu. To świetny gracz i porządny facet.

 

Czy w ofensywie przeżywacie kryzys?

Nie chcę mówić o transferach. Drużyna grająca w europejskich pucharach musi mieć co najmniej czterech napastników. W tej chwili z dostępnymi Palacio i Belfodilem, ale także z ofensywnie usposobionymi Guarinem i Alvarezem mamy możliwości ofensywne. Ciężko jest stwierdzić, że będzie się miało dwóch kontuzjowanych napastników, być może można było przewidzieć uraz Milito.

 

Jak czuje się Nagatomo?

Musi się starać, nawet jeśli nie trenował z resztą zespołu. Mecz jest jutro na wieczór. Dziś przejdzie testy medyczne i zobaczymy, czy będzie w stanie zagrać, jest to dla mnie ważny zawodnik. Być może rozpocznie na ławce, jednak dla piłkarza to ważne, aby grać.

 

Jeśli Campagnaro dostanie żółtą kartkę to przegapi mecz z Napoli. Czy zagra jutro?

Kiedy zaczynał ten sezon grał wyśmienicie i wszystko szło jak należy, jednak po doznanej kontuzji stał się zupełnie innym zawodnikiem. Kiedy grać musieli zawodnicy, którzy wcześniej występowali nieco mniej, straciliśmy pewność w obronie, jednak powoli udaje nam się odtwarzać dyspozycję naszej obrony. Campagnaro może jutro zagrać, jeśli ma to poskutkować na formę. Jeśli nie będzie mógł zagrać z Napoli, zawsze mogę skorzystać z tych, którzy tak dobrze spisali się przeciwko Udinese czy Veronie.

 

Czy rozmawiałeś z działaczami o nowym napastniku?

Z pewnością mam wady, jednak jestem konsekwentny i uważam, że częścią moich sukcesów zawsze była odpowiednia rozmowa z zawodnikami, jestem również szczery z dziennikarzami. Musimy dokończyć pierwszą połowę sezonu, przed nami jeszcze trzy bardzo ważne mecze, więc zaczekajmy jeszcze z wyciąganiem wniosków. Kadra musi być mieszanką zawodników w szczycie formy i tych, którzy mają przed sobą wielką przyszłość. Wszystko jednak zależy od tego, czego oczekuje klub. Możemy wykorzystywać jakość, jaką daje w swoim Bonazzoli, ale tak jak powiedziałem, wszystko zależy od tego, jakie cele ma klub.

 

Czego jutro oczekujesz od swoich zawodników?

Chcę zwycięstwa po dobrej grze, abyśmy mogli kontynuować progres w przyszłości. Musimy zagrać dobrze i jutro chcę zobaczyć lepszy mecz niż ostatnio, ponieważ w futbolu musisz umieć bronić wyniku do końca bądź strzelić jeszcze jednego gola.

 

Z tym Interem, bez żadnych zmian, czy bybłyś w stanie osiągnąć trzecie miejsce?

Inter to bardzo prestiżowy klub. Zaczynamy od samego początku i trzeba zrobić szybko coś w tym kierunku. Trzy lata temu wygrali wszystko i jest to osiągnięcie, któe bardzo trudno powtórzyć. Teraz jednak wyznaczone są inne cele, poszukuje się wielkich talentów, graczy dających jakość, jednak trudno jest osiągnąć coś robiąc to wszystko w ciągu jednego roku. Myślę jednak, że jesteśmy w stanie wygrać każdy mecz, ponieważ próbuję zbudować w moich zawodnikach taką mentalność. Przykładem może być Taider, który przyszedł do nas z Bolonii, a nie różni się od transferu, który przeprowadzilibyśmy z Realem Madryt.

 

Jaka jest różnica między Cassano a Belfodilem?

Nigdy nie chciałem niczyjego odejścia z Interu. Wszyscy ci, którzy chcą zostać są oceniani poprzez to, co najlepsze dla drużyny.

 

Czy po meczu z Sampdorią krzyczałeś na Campagnaro, Mudingayi'a i innych doświadczonych zawodników?

Każdy może popełnić błąd, od Zanettiego po Kovacica. Mówienie o przywyknięciu do grania pewnych meczów, tutaj liczy się mentalność. Sampdoria przyjechała tu nie mając nic do stracenia i gdy remisuje się z Interem, to Inter będzie krytykowany. Posiadanie młodych zawodników z odpowiednią techniką nie jest najważniejsze. Liczy się przede wszystkim charakter, który posiadają wielkie drużyny.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Jose Mourinho

Mourinho o Eto’o jako obrońcy: To nie był cud, on sam chciał pokonać Barcelonę (1)

27.06
08:32

Simone Inzaghi: Gdybyśmy wygrali Ligę Mistrzów, zostałbym (32)

30.04
09:23

Komentarze (3)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
08.12.2013 o 18:18 przez jarekddz
jarekddz
Bardzo dobry wywiad. Mazzari szczery do bólu, a to się chwali.
08.12.2013 o 12:08 przez miniu86
miniu86
po prostu zacznijcie wygrywac
07.12.2013 o 21:39 przez Adriano_forever
Adriano_forever
Dobra robota Chuchu !! :)

Co do wyboru Rolando Ranocchia też bym miał wątpliwości na kogo postawić. Portugalczyk rok temu na wypożyczeniu do Napoli nie grał zbyt pewnie. U nas za to czy to mecz z rywalem z czołówki czy z dołu tabeli gra spokojnie i pewnie

Shoutbox

KibicInteru 27.06.2026 15:50

To że naiwniacy dają się nabierać na wielkie transfery bo zobaczyli nagłówek Lgds to tylko i wyłącznie ich wina

Jacenty 27.06.2026 14:33

to już lepiej zostawić w skarpecie niż przepalić na kogokolwiek, sam już nie wiem

El_Imprezatore 27.06.2026 14:33

Nawet by mnie to nie zdziwiło

Cyrax 27.06.2026 14:30

Wygląda jakby tak trochę w uja robili kibiców z tym obiecywaniem wielkiego transferu

Cyrax 27.06.2026 14:29

Najlepsze są newsy, że po fiasku z Palestrą i Pazem (tutaj wiadomo nie od nich wszystko zależało) Oaktree rozważa zostawić te 50 mln przeznaczone na "gwiazdę" w kasie i skupić się na szukaniu okazji po taniości xD

Jacenty 27.06.2026 14:18

Na giełdę wahadłowych wraca nazwisko Wesleya, którego poświęcenie rozważa się ze względów ffp

KKazam 27.06.2026 13:46

Jakis typ co dwa razy dobrze kopnie pilke 60 mln, a bastoni 70 mln xd

KKazam 27.06.2026 13:46

Lepiej by bylo dogadywac po cichu nowe nabytki

Rebelde 27.06.2026 13:45

Odejdzie Fratessi, na jego miejsce Stanokovic już jest. Do tego przedłużenie kontraktu dla Mikiego.... A Jones, to może tylko opcja żeby go przekonać juz teraz, zeby za rok przeszedł za darmo.

Rebelde 27.06.2026 13:43

Coś czuje że pomocnik to akurat żaden nie przyjdzie ( nie licząc Stankovica). Wahadłowy, dwóch obronócow i tyle.

KKazam 27.06.2026 12:53

On nawet w tej slabej ligue 1 jeat c :cenzor: owy

KKazam 27.06.2026 12:53

Jak mozna tyle siana za takiego klocka dac?

KKazam 27.06.2026 12:53

Ten ramos to strasNy ogor

Cyrax 27.06.2026 12:41

Arsenal po Jonesa

AveCaesar 27.06.2026 12:22

Mieliśmy furę szczęścia.

AveCaesar 27.06.2026 12:18

My też prawie się na minę wsadziliśmy chcąc ściągnąć drugi raz Lukaku za kupę siana.

Claudio 27.06.2026 12:15

przeciez bylo info resecie rynku transferowego Interu ;) Pismaki sami teraz w amoku nie wiedza co pisac. Zagubieni jak Mkhitaryan pod bramką rywala

AveCaesar 27.06.2026 12:14

Leoni zagrał pół sezonu i poszedł za 30 mln. Środkowy obrońca. To tylko z Włoch przykłady.

martins2000 27.06.2026 12:14

Oczekuje się, że Curtis Jones pozostanie w Liverpoolu tego lata !! !!

El_Imprezatore 27.06.2026 12:13

Dla nas okienko się jeszcze nie zaczęło a wygląda jakby się skończyło i znowu łysy z jakimiś pokemonami za 20mln wjedzie w środku sierpnia

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29500

Liczba newsów: 53367

Liczba komentarzy: 625678

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się