Wywiady z trenerami

Kovac: Kovacic bardzo chce się rozwijać (13)

Autor:
Źródło: fcinternews.it
ponad 12 lat temu
387
13

Bardzo ciekawego wywiadu dla Sportske Novosti udzielił dziś trener reprezentacji Chorwacji Niko Kovac. Głównym tematem rozmowy był pomocnik Interu Mateo Kovavic.

 

- Kovacic ma zaledwie 19 lat, jest to bardzo młody piłkarz i nadal może nauczyć się wielu rzeczy. Jego ogromna chęć pomocy trenerowi i drużynie jest zrozumiała, jednak w takich spotkaniach jak to z Juvenstusem, ciężar gry zespołu powinien spoczywać na bardziej doświadczonych graczach.

 

- Mateo zawsze stara się dać z siebie jak najwięcej i to na pewno zaowocuje w przyszłości. Jest on bardzo utalentowany i ma przed sobą wielką karierę.

 

Kovac skomentował również krytyczne wypowiedzi w stosunku do występów Kovacicia w trakcie ostatnich spotkań:

 

- Czy wiem, które miejsce w tabeli zajmuje Inter? To nie jest wina Kovacicia - zakończył.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Chivu: Jako zespół zawsze trzymamy się razem, bez względu na okoliczności (1)

12.05
19:38

Conte stawia się De Laurentiisowi: Inter w pełni zasłużył na Scudetto (12)

25.05
12:45

Komentarze (13)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
09.02.2014 o 03:55 przez Milito123123
Milito123123
Kuzman nie jest zły... Tp po prostu zawodnik typu Motta bądź Stanko. Po prostu barkuje mu bramki którą przy regularnej grze trafi.
Co do Kovacicia to jak dla mnie jest "jednym z" albo nawet najlepszym talentem w Serie A.
Dopiero się rozwija i będzie good i chciał bym też więcej szans dla Icerdiego.
08.02.2014 o 22:21 przez el_loco
el_loco
master1986 w pełni się z Tobą zgadzam.
08.02.2014 o 16:42 przez bartkowski_26
bartkowski_26
Przykład Pogby mimo wszystko jest trochę nie na miejscu - zwróć uwagę kogo za partnerów ma Francuz w drugiej linii w juve; u Nas od Mateo oczekuje się nagle cudów, chłopak (jak każdy inny młody piłkarz) potrzebuje gry, ale i zaufania, a przede wszystkim wsparcia od kolegów na boisku. Prosta sprawa - postawcie się na miejscu młodych, Chorwata i właśnie Pogby - gdzie grałoby się Wam łatwiej, z większym luzem?
08.02.2014 o 14:01 przez master1986
master1986
matedini - przypomnij mi ile lat ma Pogba...nvm źle się stało że Mazzari tak jedzie po Kovacicu.. jeżeli on chce z takiego talentu, który piłkę prowadzi po mistrzowsku zrobić grajka, który będzie kosił równo z trawą to niech się w łeb jebnie. Wodecki lubi grać defensywnym pitbulem coś ala Behrami czy inny Gattuso, u nas takiego nie ma a Kovacic na pewno takim nie jest!
08.02.2014 o 13:28 przez bobogol
bobogol
@Pjerun: No to jak przestajemy mieć dobrą grę w dupie to chyba Estebanowi należy się coś więcej w ocenie niż to co napisałeś. Miał w tym sezonie momenty gdzie widać było gołym okiem, że to on jest łącznikiem między zespołem na boisku a trenerem przy linii bocznej i że trzyma środkową linię za jaja.
Kuzmanović robi swoje. Co by nie mówić na tle tego co prezentujemy raczej na plus to jego wskoczenie do pierwszego składu. Już tak najtrzeźwiej na to patrząc jak się da. Chociaż teraz wolałbym wrócić do stawiania na Taidera. Kierując się zasadą, że skoro poziom podobny to lepiej grać kimś kto się uczy a nie kimś kto próbuje się odnaleźć na rynku pracy.
Jeśli o Kovę chodzi to chyba to ile teraz gra to może faktycznie dla niego dobrze? Byłem bardzo zaskoczony tym, że Mazzarri zdecydował się go wymienić z imienia i nazwiska na konferencji po porażce z juve. ON MA 19 LAT! Widocznie nie ma takiej psychiki i przede wszystkim takich kolegów w drużynie jak Januzaj. Jeśli po Derbach siądzie na ławce w meczu z beniaminkiem to nie mam pytań. On potrzebuje czasu i jeżeli ma na niego spadać taka krytyka z ust trenera po tak ważnym meczu to może faktycznie niech do końca sezonu gra po pół godziny.
08.02.2014 o 13:13 przez Pjerun
Pjerun
"Kibice" na tej stronie już dawno uświadomili, że po pierwsze słabo znają się na piłce nożnej i jej taktycznej stronie, po drugie z meczu obserwują tylko złe zagrania i je krytykują, a dobre zagrania mają w dupie.
Krytyka Kuzmanovica jest moim zdaniem zbyt dużo w porównaniu do jego gry. Chłop gra dużo lepiej od Cambiasso, którego tak wszyscy tutaj kochają i który w każdym meczu pozoruje grę.
08.02.2014 o 04:19 przez matedini
matedini
Najgorsze co można zrobic, to wyeksploatować go w wieku 19-21 lat. Narazie niech gra jak gra. Systematycznie oswajając go z pierwszym składem, a będą z niego ludzie ;)
08.02.2014 o 02:55 przez rumcyk
rumcyk
kuzman to dziad, strat ma tyle co Guaro a do tego kazde podanie do przodu to kontra rywali, sily wracac tez nie ma....nie dlugo to bedziemy sie zadowalac poziomem 1 ligi polskiej....Pjerun nie jaraj tyle bo kuzman na primavere to za wysokie progi
08.02.2014 o 01:39 przez Pjerun
Pjerun
A nie jest solidny? Według mnie gra dobrze, dużo lepiej od Cambiasso, ale dla was ktoś gra dobrze tylko wtedy jak strzela bramki i asystuje.
Kuzmanović wykonuje dużą pracę, dobrze gra w defensywie, cofa się do rozegrania, rozgrywa piłkę. Czego chcieć więcej od defensywnego pomocnika?
08.02.2014 o 01:13 przez Darkos
Darkos
Kuzma solidny? Najlepszy dowcip tego miesiąca. Masz więcej?
08.02.2014 o 00:10 przez Pjerun
Pjerun
Odpieprzcie się od tego Kuzmanovica, bo nie rozumiem co tak bardzo was boli w jego grze. Jest defensywnym pomocnikiem i swoje zadania wykonuje solidnie.
08.02.2014 o 00:00 przez ElPrincipe22
ElPrincipe22
Kovacic razem z Hernanesem? Haha, przecież my mamy Kuzmanovica
07.02.2014 o 23:08 przez El_Imprezatore
El_Imprezatore
Wymagać od 19latka wyników? Trochę głupio to brzmi... Mam nadzieję, że razem z Hernanesem zaczną grać klepe jak każdy oczekuje.

Shoutbox

Piotrek85 27.06.2026 07:33

Anan iGuga

Piotrek85 27.06.2026 07:32

Ali i Guga ,ale to będzie śmigać 😀

AveCaesar 27.06.2026 06:42

To Gugu pewnie będzie zmiennikiem Dimy.

AveCaesar 27.06.2026 06:42

Sky Sport – Inter interesuje się Ananem Khalailim (rocznik 2004) z Union Saint-Gilloise. Zawodnik ten cieszy się uznaniem zarówno Chivu, jak i władz klubu, a także Napoli – które pracuje nad tym transferem od około miesiąca, lecz nie osiągnęło jeszcze porozumienia z belgijskim klubem, oczekującym kwoty 25 milionów euro. Jest on jednym z głównych celów transferowych Interu na prawą flankę.

Cyrax 27.06.2026 06:33

łooo matko co tam się odwaliło w milanówku? Ramos za 74 mln + bonusy i zarobki 7 mln rocznie? Ale tam ktoś odleciał :lol:

Borgen 27.06.2026 06:01

Ale ogólnie jakby tyle kosztował to ryzyko finansowe bardzo małe, nawet jakby się super nie sprawdził to kasa raczej do odzyskania. Ciekawy profil za ciekawe pieniądze.

Borgen 27.06.2026 06:00

Ma potencjał ofensywny, a i w obronie zacnie sobie radzi. Niejeden Acerbi by mógł się uczyć, chociaż to raczej głównie wiek i refleks. Z kompilacji to taki lepszy Palestra za pół ceny :P

Borgen 27.06.2026 05:58

Kompilacje ma zaskakująco dobre. Ciekawe jak z regularnością.

KibicInteru 27.06.2026 01:09

Z profilu wydaje się w porządku grajek

KibicInteru 27.06.2026 01:09

Mam nadzieję

ZnawcaCalcio 27.06.2026 01:03

nie będzie raczej takiej histerii

ZnawcaCalcio 27.06.2026 01:03

Arab z Izraela

KibicInteru 27.06.2026 00:59

Jesteś pewien?

ZnawcaCalcio 27.06.2026 00:56

jak to Arab jest

KibicInteru 27.06.2026 00:52

jestem za

KibicInteru 27.06.2026 00:52

Khalaili jest chyba z Izraela więc pewnie się obsrają ludzie

ciechan 26.06.2026 23:58

Zainteresowanie Spurs i Newcastle. Napoli rzuciło 15, tamci chcą ok. 25. Kurde nawet cena niczego sobie

Kredence 26.06.2026 23:57

Generalnie przynoszą tylko wstyd kibicom Interu tak samo jak ten łeb kowzan co był u rudego z amici

Kredence 26.06.2026 23:56

Chcą być podróbką juvepoland na x

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29499

Liczba newsów: 53362

Liczba komentarzy: 625626

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się