Felietony

La Repubblica: Kogo jeszcze nie drażni Branca? (25)

Autor:
prawie 15 lat temu
739
25

Massimo Moratti jest rozdrażniony: prezydenta irytuje nie tylko porażka w derbach w Pekinie, ale i sytuacja na rynku transferowym ostatnich kilku tygodni. Z pewnością można powiedzieć, że klub zamierza rozstać się z Davide Santonem, Nelsonem Rivasem, MacDonaldem Marigą. W mniejszym stopniu dotyczy to Sulley'a Muntariego.

 

Na papierze wszystko wygląda bardzo prosto, ale w praktyce dyrektor techniczny Nerazzurri, Marco Branca, na razie nie potrafił się porozumieć w sprawie sprzedaży lub wypożyczenia wyżej wymienionych piłkarzy. Jedynym prawdopodobnym tranferem wydaje się tylko przejście Marigi do Realu Sociedad. Porozumienie powinno zostać zawarte na przestrzeni tygodnia. I tu jednak nie wszystko przebiega we właściwym tempie. Na zakończenie ubiegłego, niezbyt udanego sezonu, dyrektor otrzymał polecenie sprzedaży, ale czasu minęło już dość dużo, a efektów nie widać.

W najbliższym czasie Massimo Moratti może ostatecznie stracić cierpliwość i zacząć na własną rękę rządzić pozostałą częścią okienka transferowego. Obecnie prezydent niewzruszenie obserwuje pracę Branki, który stara się pracować od razu na wszystkich frontach. Efektem tego jest jednak tylko pogłębiające się z dnia na dzień rozdrażnienie, nie tylko zarządu, ale i (!) piłkarzy. W szczególności niejasna jest sytuacja Wesley'a Sneijdera i Thiago Motty, a także Samuela Eto'o. Pierwszy w niedawnym wywiadzie taktycznie (choć, być może i przez rzeczywistą niewiedzę) unikał dokładnych sformułowań, będąc w pewnej dezorientacji odnośnie swojej przyszłości. Okazało się również, że nie nie wytrzymują nerwy piłkarskich agentów. Dario Canovi (reprezentujący Mottę) wypowiedział się w następujący sposób:

-Szczerze mówiąc te pytania o przyszłość Thiago robią się drażniące. To zawodnik Interu i nic nie wskazuje na to, że przestanie nim być. Nie wiem nic o ofertach z innego klubu. Jeżeli interesuje was przyszłość mojego klienta czytajcie oficjalne informacje, nie plotki.

Jeszcze jeden kamień do ogródka Branki: Moratti osobiście zakazał wymiany Samuela Eto'o na Carlosa Teveza. A poza tym - zaznacza La Repubblica - wiele klubów Serie A już zatwierdziły kilka dużych transferów, Interowi na wszystko pozostały zaledwie dwie trzecie miesiąca.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

2016 - 2024. Podsumowanie ery Stevena Zhanga (11)

28.05
06:00

Mercato, czyli mieszane uczucia (33)

01.09
19:05

Komentarze (25)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
10.08.2011 o 01:39 przez el_loco
el_loco
jak widać Branca powinien zacząć obawiać się o swój stołek.
09.08.2011 o 22:30 przez fmlyhm
fmlyhm
Branca miał dwa dobre Mercato: pierwsze po Calciopoli, gdy Juve musiało się rozsprzedać - tanio Ibra, Vieira; drugie - za Mou - Eto'o, Sneijder, Milito itd - w czym pewnie nie małe zasługi trenera. Poza tym Branca to po prostu nieudacznik.
09.08.2011 o 19:51 przez Seba
Seba
Marco "nie ogarniam" Branca. Zwolnić go jak najszybciej.
09.08.2011 o 19:06 przez Gajdzik
Gajdzik
Słabo to wszystko wygląda ;/
09.08.2011 o 19:04 przez Snake86
Snake86
Zawodnikow sprowadza/ł w duzej czesci dobrych, ale tempo finalizowania niektorych transferow, a takze brak konkretnych ruchow przy sprzedazy szrotu (Muntari) to jego minusy.
09.08.2011 o 18:41 przez mAlEc7
mAlEc7
Jestem tego samego zdania co microsoft666...Niech oddadzą Realowi Brance, a do nas niech wraca Oriali<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " />
09.08.2011 o 18:06 przez SlimShady
SlimShady
Ślimacze tempo, cały lipiec przespany <img src="/files/emoticons/8" alt=" ;( " />
09.08.2011 o 18:06 przez SlimShady
SlimShady
Ślimacze tempo, cały lipiec przespany <img src="/files/emoticons/8" alt=" ;( " />
09.08.2011 o 17:30 przez FENDI_SOSA
FENDI_SOSA
Mnie też trochę zadziwiają te oskarżenia, gdyż Branca idealnie wykonuje swoje obowiązki, może czasem zdarzy mu się jakaś wpadka, ale naprawdę rzadko.
09.08.2011 o 14:48 przez mackra7
mackra7
#14 w pełni się z Tobą zgadam, Branca robi najwiecej w naszym Interze, w porównaniu do MM, który jeżeli sprzeda Eto'o lub Sneijdera zostanie pewnie znienawidzony za to, iż woli kasę niż dobrych piłkarzy. A Branca jest konkretny i rzeczowy, jeżeli coś mówi, to jest to z reguły prawda <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
09.08.2011 o 14:33 przez Michal_fci
Michal_fci
juz nic konkretnego nie kupimy
09.08.2011 o 14:15 przez nerrazzuri1908
nerrazzuri1908
#10 i #12 Dokladnie podzielam Wasze zdanie wtej kwestii..<br />
Z tymże ze juz wszystko jest 'pozamiatane' wtym mercato,<br />
bo nawet Clichy i Nasri juz Sa w City,<br />
za stosunkowo mala sume jak za Obu...<br />
Ale pozyskanie Alvareza, Luca i Jonathana miejmy nadzieje<br />
Da Interowi jakosci i swiezosci...
09.08.2011 o 13:48 przez Odet
Odet
Branca to najbardziej kompetentny pracownik Interu i wara od niego. Taka moja opinia.<br />
Popatrzcie co zrobił dla klubu, zresztą zostało jeszcze trochę czasu.<br />
Pozdr.
09.08.2011 o 13:29 przez Francisco
Francisco
Branca się szczyci że wyrwał Alvareza z rąk Arsenalu.
09.08.2011 o 13:01 przez adriano:)
adriano:)
#10 Zgadzam się z Tobą. Takie transfery przeszły nam koło nosa, że głowa boli i to za jakie pieniądze.. A my wolimy dawać 8 mln za połowe karty Kucki zamiast dołożyć z 2 lub 3 mln i mieć Afellay'a i Cassano. Nie wspomnę już o sprzedaży zawodników, bo ile można ich sprzedawać? Inne kluby jakoś potrafią to robić, a my tylko wypożyczać na czym tracimy strasznie dużo..
09.08.2011 o 12:49 przez Quox
Quox
&quot;A poza tym - zaznacza La Repubblica - wiele klubów Serie A już zatwierdziły kilka dużych transferów, Interowi na wszystko pozostały zaledwie dwie trzecie miesiąca.&quot; - proste, Inter nikogo nie zatwierdzi... Niestety.
09.08.2011 o 12:41 przez Ynter
Ynter
Panie Moratti jaki Pan spostrzegawczy! Mnie najbardziej boli, że przeszli nam koło nosa piłkarze, którzy mieli stosunkowo niskie ceny w porównaniu do swoich umiejętności jak Mascherano(20), Cassano(5), Afellay(3) czy Clichy( 8) . Każdy z nich był w kręgu zainteresowań Interu, Mascherano i Cassano otwarcie mówili o negocjacjach z Interem, Afellaya polecał Sneijder, mimo to żaden z nich nie nosi koszulki Interu. A szkoda, bo każdy z nich grałby w pierwszym składzie...
09.08.2011 o 12:33 przez dodo_IM
dodo_IM
Branca może teraz ściśnie poślady i weźmie się porządnie do pracy.
09.08.2011 o 12:30 przez Kusy
Kusy
niech MM zrobi z nimi porządek ;)
09.08.2011 o 11:59 przez microsoft666
microsoft666
8 miesięcy negocjował transfer Alexisa...ale chyba dla barcelony<img src="/files/emoticons/21" alt="&lt;lol2&gt;" /> nie potrafi nawet jednego zawodnika sprzedać a co dopiero kogoś o znanym nazwisku kupić,Lele wróć
09.08.2011 o 11:53 przez Wisniapl
Wisniapl
To fajnie, że w końcu MM zauważył to co inni już dawno widzieli <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> Branca to jedno wielkie nie porozumienie. Nie udało mu się ściągnąć żadnego zawodnika, o którego mieliśmy konkurować z jakimś innym klubem. Wywalić go na zbity pysk <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " />
09.08.2011 o 11:51 przez Rebelde
Rebelde
Znów wszystko będą naprawiać w zimowym okienku, jak ostatnio
09.08.2011 o 11:46 przez Claudio
Claudio
tez mialem nawiazac do Orialiego. Branca od jego odejscia daje niesamowicie tyłka
09.08.2011 o 11:45 przez Van Dall
Van Dall
Zwolnić i tyle - najlepiej z resztą zarządu.
09.08.2011 o 11:40 przez MiRas.
MiRas.
Coś jest na rzeczy, bo niedawno ukazała się informacja, ze Moratti wściekł się, że Branca nie potrafił dogadać transferu Sancheza. Swoją drogą kolejny raz potwierdza się, że Branca bez Orialego jest jak dziecko we mgle.

Shoutbox

Domino 10.06.2026 00:12

*Silas Andersen

Domino 10.06.2026 00:12

Silas Anderseon kupiony przez Inter jako 16-latek w 2021 za 0,5 mln euro, oddany dwa lata później do Utrchtu za free, przeszedł później do Hacken a teraz idzie do Sportingu Lizbona za ponad 7 mln. Zawsze mieliśmy łeb do interesów

martins2000 09.06.2026 22:29

Juventus latem rozważy oferty za Di Gregorio, Cambiaso, Bremera, Gattiego, Mirettiego, Adzicia i Zhegrove. Klub na pewno chce sprzedać Davida, Opende, Koopmeinersa, Joao Mario i Cabala. [Agresti]

martins2000 09.06.2026 21:45

Sono ripresi i contatti fra Inter e Atalanta per trovare l'intesa per Marco Palestra.

martins2000 09.06.2026 19:45

OFICJALNIE: Real Madryt informuje, że po dzisiejszym posiedzeniu zarządu złożył Atletico Madryt ofertę w wysokości 150 milionów euro za prawa do zawodnika Juliána Álvareza. Po rozpatrzeniu i ocenie oferty klub Atletico Madryt podziękował za propozycję, złożoną w duchu dobrych relacji między obydwoma klubami i odrzucił ją, wskazując na klauzulę wykupu zawodnika.

martins2000 09.06.2026 19:32

Kone 50 Palestra 55 Jones 30-35 Solet 30 Muharemović 30 Diaby 35

Cny 09.06.2026 19:06

typ ma rok kontraktu, przedłuża idzie klubowi na rękę a ci wołają 30?... jeśli jest w tym ziarno prawdy to pora yebac włoski zaścianek z prowincjonalnym myśleniem i szukać za granicą. problem jeden my nie mamy skautingu :(

martins2000 09.06.2026 18:57

Jak przyjdzie 1 zawodnik z listy top to będzie sukces na miarę mistrzostwa

martins2000 09.06.2026 18:57

🤣🤣🤣

martins2000 09.06.2026 18:56

Trattativa ufficiale avviata per Solet, forbice ampia: l'Inter offre 15-17 milioni più bonus, l'Udinese parte da 30 Romano

martins2000 09.06.2026 18:56

Dramat

martins2000 09.06.2026 18:56

Komedia

tylkointer3 09.06.2026 17:49

Martinez idealnie tam pasuje zachowaniem

martins2000 09.06.2026 17:29

W tym momencie Juventus pracuje nad transferem Dibu Martineza. Klub jednak wysłał też zapytania o Oblaka (bardzo wysoki kontrakt) i Lucasa Chevalier z PSG. [Agresti]

ragnar 09.06.2026 17:28

Myślę że Hakimi teraz 70 czy 75 wart, a to nr 1 na prawej...Diallo fajny grajek, dwa dobre sezony, to pewnie z 55....ale byłaby beja jakby Atalancie nikt nie dał 40 i Palestra złapał kontuzje jak Leoni

martins2000 09.06.2026 17:20

Bournemouth interesuje się Tarikiem Muharemoviciem. Angielski klub spróbuje dopiąć transfer obrońcy Sassuolo w nadchodzących tygodniach. [Di Marzio]

martins2000 09.06.2026 16:58

Ostatnio pojawiały się plotki łączące Como z Andreą Cambiaso i Tarikiem Muharemoviciem, ale lombardzki klub nie będzie w stanie kupić tych zawodników. Como ma spory budżet, ale ta dwójka jest poza zasięgiem. Bośniak ma spore zainteresowanie w Anglii. [Romano]

martins2000 09.06.2026 16:57

Gracz jest ceniony przez Inter i uważany za interesujący profil na przyszłość

martins2000 09.06.2026 16:55

facepalm

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29454

Liczba newsów: 53339

Liczba komentarzy: 624543

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się