Wywiady z trenerami

Lucescu: Inter popełnił ogromny błąd w końcowce minionego sezonu (15)

Autor:
Źródło: fcinternews.it
10 miesięcy temu
2554
15

Mircea Lucescu uważa, że Inter źle rozłożył priorytety w poprzednim sezonie. W rozmowie z Il Giornale stwierdził, że zespół powinien najpierw skupić się na zdobyciu mistrzostwa Włoch, a dopiero potem myśleć o europejskich pucharach.

 

Były szkoleniowiec Nerazzurrich nie ma wątpliwości, że w sezonie 2024/25 Inter popełnił błąd:

- Powinni najpierw zdobyć Scudetto, a dopiero potem myśleć o Lidze Mistrzów. Zdobycie mistrzostwa kraju daje regularność, pewność siebie i utrzymuje kibiców blisko drużyny. Teraz nie będzie łatwo, ale bardzo wierzę w ten zespół.

 

Doświadczony szkoleniowiec został zapytany o faworyta do zdobycia Scudetto:

- Inter jest bardzo silny, ale to Napoli musi udowodnić, że ich mistrzostwo nie było przypadkiem wynikającym z rozproszenia Interu. Milan pod wodzą Allegriego będzie chciał się odegrać, w dodatku to doświadczony zespół. Juventus? Nie wiem, jak się zaprezentują, ale poza tymi ekipami nie widzę innych kandydatów do końcowego triumfu.

Lucescu odniósł się także do nowego trenera Interu, Cristiana Chivu:

- Zanetti to człowiek boiska, a Chivu ma jego wsparcie oraz dodatkowo silny i doświadczony zespół. Pomogą mu Włosi, Lautaro, Mkhitaryan… Bardzo ważne, że Hakan Calhanoglu został w klubie.

 

Zobacz też

Chivu: Nie potrzebuję komplementów, wiem, kim jestem i co wnoszę do zespołu (1)

18.05
01:51

Chivu: Jako zespół zawsze trzymamy się razem, bez względu na okoliczności (1)

12.05
19:38

Komentarze (15)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
01.08.2025 o 13:07 przez Mezzela
Mezzela
Nie przegraliśmy mistrzostwa na koniec sezonu. To jest skutek gry przez cały sezon. Straty punktów z zespołami jak Monza czy Genów na pozbawiły tytułu tak samo jak te mecze pod koniec sezonu. Do tego przed sezonem i w trakcie podjęto kilka złych decyzji i to wszystko dało efekt jaki dało, że silny zespół na papierze skończył sezon z niczym.
31.07.2025 o 15:12 przez smerf1600
smerf1600
Jak dla mnie po zdobyciu 20 mistrzostwa rok wcześniej teraz rzuciliśmy wszystko na LM, taka też chyba pojawiała się narracja z mediach przed sezonem a że wyścig o mistrzostwo był żółwi to i bylismy w grze do samego końca i tylko półręka Biseka i pradziadek Pedro nas pozbawiła mistrzostwa
31.07.2025 o 14:35 przez kibix
kibix
Trudno, zdarza się. Poszli na całość i gdyby się udało gadka byłaby zupełnie inna. Inzaghi okazał się pałą, ale trenerem był dobrym. Jak sympatyczny Rumunek ugra top 4 w lidze i nie skompromituje nas w europejskich pucharach to już będę zadowolony
01.08.2025 o 09:13 przez Nerazzurx10
Nerazzurx10
No, zdarza się przewalić cały sezon na finiszu, zdarza się opuścić ligę żeby w finale LM dostać 0:5, zdarza się xd
31.07.2025 o 11:56 przez Borgen
+1
Borgen
Takie gadanie... Najpierw liga... Kiedy realnie byśmy mieli szansę na mistrzostwo? Na etapie półfinału LM? Najpierw trzeba dojść do półfinału, żeby się na nim skupić... Nie wiem jak mielibyśmy zdobyć najpierw mistrzostwo, a później walczyć w pucharach, których byśmy odpadli...

Gadanie bez sensu... W LM w fazie ligowej graliśmy często zmiennikami, nie było pierwszego składu co mecz...

Jak już byliśmy w ćwierćfinale to mieliśmy go odpuścić, żeby zwiększyć szanse na sukces w lidze?

Dla mnie to trochę bełkot... Z takimi argumentami można wyjeżdżać ewentualnie w kontekście pucharu Włoch albo niższych rozgrywek europejskich, a nie LM... Który klub w fazie pucharowej odpuszcza LM mając realne szanse na awans? No chyba tylko taki, który ma słabszego przeciwnika i liczy na awans rezerwami albo taki, który wygra wysoko pierwszy mecz...
31.07.2025 o 09:32 przez keloo08
keloo08
Po fakcie to każdy mądry. W tamtym momencie lecieliśmy na 3 frontach i to oczywiste,że kazdy marzył o triplecie. Walka bez odstawiania nogi była w każdym meczu bez kalkulacji.
30.07.2025 o 19:37 przez Inter9
+1
Inter9
Trochę Lucescu ma rację powinniśmy trochę przyjąć strategię jak Atletico że raz celujemy w mistrzostwo a raz skupiamy się na pucharach.
30.07.2025 o 18:02 przez AveCaesar
+2
AveCaesar
Widać Scudetto nie było priorytetem w klubie. Ogólnie od mistrzostwa z Conte raczej było ciśnienie na Ligę Mistrzów, nie na krajowe podwórko, a nawet na tą całą Triplette patrząc na rozczarowanie w sezonie 23/24 oraz, że w poprzednim nic nie odpuściliśmy. Z Inzaghim ewidentnie poszliśmy na całość. Teraz chyba z przyjściem Oaktree wizja budowy drużyny nowych właścicieli się rozeszła z oczekiwaniami trenera. Żeby nie skończyło się jak z De Boerem po rozstaniu z Mancinim.
30.07.2025 o 18:03 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Zaraz po przyjściu Suning. Sytuacja analogiczna z Oaktree. Zobaczymy jakie będą skutki.
30.07.2025 o 18:32 przez AveCaesar
+2
AveCaesar
No może nie po mistrzostwie z Conte, ale chyba w pierwszym/po pierwszym sezonie Inzaga Zhang zaczął coś mówić o Europie. Gdzieś ten okres.
30.07.2025 o 17:37 przez Internazionalny
+2
Internazionalny
Z jednej strony tak, ale z 2giej to dwumecze z Bayernem i Barcelona zostana ze mna do konca zycia, a jedno scudetto w ta czy w tamta lata mi kolo ptaka.
30.07.2025 o 15:47 przez davi23
+2
davi23
Zawsze o najwyższe cele, natomiast też uważam, że własne podwórko to trzeba w pierwszej kolejności zdobywać, a LM jest ponad wszystko, żeby wygrać też trzeba zrobić ponad wszystko! Nie wygrywa się LM przypadkiem...
30.07.2025 o 13:33 przez ragnar
ragnar
Pomogą mu Włosi, Lautaro, Mkhitaryan… :)
31.07.2025 o 10:50 przez acmilanowek
acmilanowek
Mkhitaryan pomoże w zatopieniu tej łodzi conajwyzej
Od podstawowego pomocnika jednak należy więcej wymagać niż to co on daje - nie licząc w kółko tego samego rozgrywania akcji
30.07.2025 o 13:22 przez mroowa111
+1
mroowa111
Zawsze scudetto na pierwszym miejscu

Shoutbox

Domino 10.06.2026 00:12

*Silas Andersen

Domino 10.06.2026 00:12

Silas Anderseon kupiony przez Inter jako 16-latek w 2021 za 0,5 mln euro, oddany dwa lata później do Utrchtu za free, przeszedł później do Hacken a teraz idzie do Sportingu Lizbona za ponad 7 mln. Zawsze mieliśmy łeb do interesów

martins2000 09.06.2026 22:29

Juventus latem rozważy oferty za Di Gregorio, Cambiaso, Bremera, Gattiego, Mirettiego, Adzicia i Zhegrove. Klub na pewno chce sprzedać Davida, Opende, Koopmeinersa, Joao Mario i Cabala. [Agresti]

martins2000 09.06.2026 21:45

Sono ripresi i contatti fra Inter e Atalanta per trovare l'intesa per Marco Palestra.

martins2000 09.06.2026 19:45

OFICJALNIE: Real Madryt informuje, że po dzisiejszym posiedzeniu zarządu złożył Atletico Madryt ofertę w wysokości 150 milionów euro za prawa do zawodnika Juliána Álvareza. Po rozpatrzeniu i ocenie oferty klub Atletico Madryt podziękował za propozycję, złożoną w duchu dobrych relacji między obydwoma klubami i odrzucił ją, wskazując na klauzulę wykupu zawodnika.

martins2000 09.06.2026 19:32

Kone 50 Palestra 55 Jones 30-35 Solet 30 Muharemović 30 Diaby 35

Cny 09.06.2026 19:06

typ ma rok kontraktu, przedłuża idzie klubowi na rękę a ci wołają 30?... jeśli jest w tym ziarno prawdy to pora yebac włoski zaścianek z prowincjonalnym myśleniem i szukać za granicą. problem jeden my nie mamy skautingu :(

martins2000 09.06.2026 18:57

Jak przyjdzie 1 zawodnik z listy top to będzie sukces na miarę mistrzostwa

martins2000 09.06.2026 18:57

🤣🤣🤣

martins2000 09.06.2026 18:56

Trattativa ufficiale avviata per Solet, forbice ampia: l'Inter offre 15-17 milioni più bonus, l'Udinese parte da 30 Romano

martins2000 09.06.2026 18:56

Dramat

martins2000 09.06.2026 18:56

Komedia

tylkointer3 09.06.2026 17:49

Martinez idealnie tam pasuje zachowaniem

martins2000 09.06.2026 17:29

W tym momencie Juventus pracuje nad transferem Dibu Martineza. Klub jednak wysłał też zapytania o Oblaka (bardzo wysoki kontrakt) i Lucasa Chevalier z PSG. [Agresti]

ragnar 09.06.2026 17:28

Myślę że Hakimi teraz 70 czy 75 wart, a to nr 1 na prawej...Diallo fajny grajek, dwa dobre sezony, to pewnie z 55....ale byłaby beja jakby Atalancie nikt nie dał 40 i Palestra złapał kontuzje jak Leoni

martins2000 09.06.2026 17:20

Bournemouth interesuje się Tarikiem Muharemoviciem. Angielski klub spróbuje dopiąć transfer obrońcy Sassuolo w nadchodzących tygodniach. [Di Marzio]

martins2000 09.06.2026 16:58

Ostatnio pojawiały się plotki łączące Como z Andreą Cambiaso i Tarikiem Muharemoviciem, ale lombardzki klub nie będzie w stanie kupić tych zawodników. Como ma spory budżet, ale ta dwójka jest poza zasięgiem. Bośniak ma spore zainteresowanie w Anglii. [Romano]

martins2000 09.06.2026 16:57

Gracz jest ceniony przez Inter i uważany za interesujący profil na przyszłość

martins2000 09.06.2026 16:55

facepalm

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29454

Liczba newsów: 53339

Liczba komentarzy: 624543

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się