Remis, który boli bardziej niż porażka... | Milan 0:0 Inter (23)

około 6 lat temu
767
23

Inter Mediolan zremisował bezbramkowo z Milanem w zaległych derbach Mediolanu.

Początek spotkania był bardzo mało widowiskowy dla kibiców. Żadna z ekip nie kwapiła się na zmasowany atak na bramkę rywali. W 10. minucie spotkania Marcelo Brozović spróbował swojego strzału ze skraju pola karnego jednak piłka minęła prawy słupek bramki rywali. Następnie gra wyraźnie się zaostrzyła. Kilka fauli i brzydkich zagrań sprawiło, że w 21. minucie sędzia wyciągnął pierwszy żółty kartonik a ukarany został Joao Cancelo. Chwilę później Bonucci mógł otworzyć wynik strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Jednak refleksem popisał się bramkarz Interu, Samir Handanović, który popisał się fantastyczną interwencją. W 38. Minucie Icardi po indywidualnym rajdzie pokonał Donnarumę i zaczął celebracje bramki. Jednak sędzia postanowił skorzystać z wideo weryfikacji, na której okazało się, że Argentyńczyk znajdował się na pozycji spalonej i bramka nie została uznana. Do końca pierwszej połowy nic więcej godnego uwagi się nie działo a statystyki pokazywały, że Inter przeważał w pierwszej odsłonie spotkania.

Druga połowa od początku była prowadzona w szybszym tempie. Ekipy Milanu jak i Interu skupiały się na szybkim wyprowadzaniu akcji. W 49. Minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Brozović, jednak w ostatnim momencie futbolówkę zablokował jeden z obrońców. W 51. Minucie na sytuację sam na sam z bramkarzem Interu wychodził Cutrone jednak sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i akcja została przerwana. W 57. Minucie Mauro Icardi miał tak zwaną patelnię, której niestety nie potrafił wykorzystać. Candreva dograł piłkę na piąty metr przed bramkę, tam znajdował się kapitan Interu Mediolan, który nawet z tak bliskiej odległości nie potrafił celnie uderzyć. Kibice, którzy przybyli na to spotkanie na stadion nie rozumieli, co się stało. Dalej był bezbramkowy remis. W 57. i 59. minucie żółte kartki obejrzeli Perisić oraz Skriniar. Piłkarze Milanu również strzelili bramkę, jednak z pozycji spalonej i gra dalej toczyła się przy bezbramkowym wyniku. W 71. Minucie kolejną żółtą kartkę obejrzał piłkarz Interu, tym razem ukarany został Candreva. W tej samej minucie boisko opuścił Rafinha a w jego miejsce na plac wbiegł Valero. Ostatni kwadrans opierał się głównie na atakach tylko ze strony gości. Jednak ani atak pozycyjny, ani gra na wrzutki w pole karne nie była skuteczna. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Icardi miał stuprocentową okazję na strzelenie bramki. Argentyńczyk dostał doskonałe dośrodkowanie w pole karne i po raz kolejny nie potrafił skierować piłki do bramki z najbliższej odległości. Icardi mógł w pojedynkę wygrać to spotkanie jednak obie ekipy z Mediolanu musiały podzielić się punktami.

MILAN: 99 G. Donnarumma; 2 Calabria, 19 Bonucci, 13 Romagnoli, 68 Rodriguez; 79 Kessie, 18 Montolivo, 5 Bonaventura; 8 Suso, 63 Cutrone, 10 Calhanoglu.
Ławka rezerwowych: 30 Storari, 90 A. Donnarumma, 4 J. Mauri, 7 Kalinic, 9 André Silva, 11 Borini, 17 Zapata, 20 Abate, 22 Musacchio, 31 Antonelli, 73 Locatelli.
Trener: Gennaro Gattuso

INTER: 1 Handanovic; 7 Cancelo, 37 Skriniar, 25 Miranda, 33 D'Ambrosio; 77 Brozovic, 5 Gagliardini; 87 Candreva, 8 Rafinha, 44 Perisic; 9 Icardi.
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 46 Berni, 2 Lisandro, 11 Vecino, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 20 B. Valero, 21 Santon, 23 Eder, 29 Dalbert, 99 Pinamonti.
Trener: Luciano Spalletti

Sędzia: Di Bello

120 minut walki i porażka po karnych, Nerazzurri żegnają się z Ligą Mistrzów | Atletico 2:1 (karne 3:2) Inter (197)

13.03
19:57

Inter się nie zatrzymuje! 12 zwycięstwo z rzędu | Inter 2:1 Genoa (55)

04.03
19:45

Komentarze (23)

05.04.2018 o 18:27 przez szmalo
szmalo
Mieliśmy strasznego niefarta, z takim przecietnym Milanem powinniśmy spokojnie wygrać, no ale jak się nie strzela 200% okazji to się kończy remisem. Dla mnie osobiście co do personaliów we wczorajszym meczu perfekcyjnie wypadł Miranda, celne podania, pewnie Interwencje, Milaniści odbijali się od niego jak od muru, FORZA!
05.04.2018 o 13:00 przez ukasz
ukasz
W tym meczu akurat rozumiem zmianę na Edera zamaist na Karamoaha. Yann miewa często straty, które przy kontrach Milanu mogły być bolesne w skutkach. Ale przy takich pewnych meczach, jak z Sampa czy Hellas, Yann powinien wchodzić.
05.04.2018 o 08:02 przez Drakan83
Drakan83
Nie ma co dramatyzować. Icardiemu po prostu piła nie siadła tak jak miała i tyle, ogromny pech, zdarza się, chociaż nie powinno.
Trzeba szukać pozytuwów, a takim jest gra Interu. A grali dobrze, stwarzali sytuacje, widać, że wracają do formy.
Natomiast trochę drażni mnie wpuszczanie Edera na boisko. Gościu już któryś raz wchodzi i nic nie wnosi. Spal to inteligentny gościu, niby beton, ale inteligentny. Czemu nie wpuszcza Karamoha, który zawsze jak wchodził, robił wiatr, a Eder zapuszcza korzenie. Karamoh to przyszłość, powinien się ogrywać własnie w takich końcówkach.
Przypadek Karamoha pokazuje mi, że Inter to nie jest klub dla młodych talentów, w sumie to nie wiem po co mieliby chcieć do nas przychodzić.
04.04.2018 o 23:07 przez Piotrekfci
Co do Icar to faktycznie dal popis. OK 56 min chyba tylko on wie jak to nie wieszlo . Mecz typu co byś nie robił to i tak nie wygrasz. Co do reszty załogi to Rafa który szokuje wrecz. Gość był wszędzie. Parę niesamowitych przechwytow piłek. Cancelo wyjadacz. Jeżeli ich nie pozyskamy to można znów będzie powiedzieć z czym do ludzi. Suning niech wyciąga grosze z kapelusza i sra na te chińskie zakazy
04.04.2018 o 22:42 przez Piotrekfci
Znów jeb offside z kapelusza. Szkoda ze o długość paznokcia jeszcze nie wychwyca spalonego. To jest qrwa jakiś żart. Chciałbym zobaczyć jak judom odbierają tak zdobytego gola. Merdasy na nic więcej nie zasłużyły jak tylko na tegie lanie ale jak mecz wcześniej. Sędzia wygrał. Nie ma co tylko grać z takim zapałem w każdym meczu poczynając od torino i wygranej z nimi ! Forza Inter !! !
04.04.2018 o 22:36 przez doman
doman
GATTUSO: AC MILAN WERE LUCKY AGAINST Inter
AC Milan coach Gennaro Gattuso admitted his side were fortunate not to lose against Inter after they managed a 0-0 draw in the derby on Wednesday night.We were lucky today, we can be happy with a point,” he told reporters. “Inter played well, we took a step back.

“I loved my team’s personality though, despite the lack of quality. Inter have never lost against the top teams, this is an important result for us.
04.04.2018 o 21:36 przez Krisu
Krisu
Sędzia uprzedzony do Cancelo. Juz napisane o meczu. Jak zrobimy z Torino i Atalanta 6 ptk to będzie git majonez. A inni niech się martwią o siebie o tez nie będą mieć łatwo.
04.04.2018 o 21:31 przez samson09
samson09
Szkoda meczu bo powinny być 3 pkt. Byliśmy lepsi . Mam nadzieję że LM będzie nasza i co najważniejsze sunning wykupi J. Cancelo . Forza Inter.
04.04.2018 o 21:23 przez timon
timon
Dobry mecz w naszym wykonaniu. Szkoda sytuacji Ikara. Dodatkowo piąty mecz bez straty bramek i w zasadzie bez jakiś bardzo dobrych szans dla przeciwnika. Obrona monolit. Fajnie, że widać było sporo ruchu z przodu. Brozo świetnie rozrzuca piły, Rafinha też pokazuje klasę. Po jego zejściu gra trochę siadła. Mecz dobry, wynik równiez choć niedosyt jest. Pokazaliśmy jednak, że kryzys mamy już za sobą i możemy z optymizmem patrzeć na końcówkę sezonu
04.04.2018 o 21:01 przez IRT
IRT
Słaby mecz i pechowy wynik. Nie ma czego komentować.
04.04.2018 o 20:49 przez OstatniPrawdziwy
OstatniPrawdziwy
a szkoda gadać, walczymy dalej
04.04.2018 o 20:46 przez Gajdzik
Wielka szkoda, bo Milan był już na Widelcu, ale dzisiaj Icar się dwa razy nie popisał, no ale tak to już czasem jest i wierzę, że jeszcze nie raz się odkuje, za dzisiejsze kiksy!
Mógł być komplet, a jest 1 pkt. kolejne czyste konto i nie najgorsza gra, więc gorąco wierzę że będzie już tylko lepiej!

Forza Inter !! :Inter:
04.04.2018 o 20:45 przez Rebelde
Rebelde
Inter grał dobrze i tylko niewyobrażalny pech sprawił że nie mam 3pkt. Milan ogólnie zagrał żenujący mecz, widać było że po 45min już oddychali rękawami. Nie zasłużyli nawet na 1 pkt. Inter, podcięły zmian przeprowadzone przez Spala. Po wejściu Edera i Valero , wyraźnie straciliśmy na jakości. Jak grę Valero można jeszcze usprawiedliwić na siłe, to Edera już nie. Włoch wszedł na 15mi, a nie biegał nic, miał problemy z przyjęciem piłki, ogólnie nieporozumienie. Spal to niech lepiej włączy sobie, mecz Juve z Milanem i wyciągnie wnioski. Bo Juve widziało, że Milan już jest pod męczone, wprowadziło szybkich Coste i Cuadrado i pozamiatali Milan. A my na ledwo trzymających się na nogach Milanistów, wystawiamy dynamicznego Valero i wcześniej krytykowanego Edera. Karamoh, nie dotykając piłki , tylko biegając, zrobiłby więcej dobrego niż beznadziejny Eder. Zdobyliśmy jeden, cenny punkt, a boli jak po porażce. BO ZASŁUŻYLIŚMY NA 3 pkt !! !
04.04.2018 o 20:42 przez Rafał 1976
Rafał 1976
Jeszcze nie mogę tego zrozumieć jak Icardi nie trafił tych dwóch setek !! !!
04.04.2018 o 20:39 przez sparzak30
sparzak30
Forza Icardi!
04.04.2018 o 20:39 przez davi23
davi23
Szkoda i jeszcze raz szkoda, cieszy dobra gra, pokazaliśmy, że jesteśmy lepsi i zaczynamy grać na poziomie po kryzysie, jeśli zagramy tak do końca sezonu to wierze w LM i to bardzo.

PS: Eder... jego wejście to jak grać w 10 - serio, on nic nie wnosi, nie wiem dlaczego Karamoh nie gra, młody, głodny i szybki, namieszałby w każdym meczu, robi sie kolejny Barbosa, po jednej bramce w odstawke i bye bye.
04.04.2018 o 20:33 przez rafalik93
rafalik93
Inter grał bardzo dobrze ,nie mam żalu do Icardiego bo gdyby nie on to bysmy byli duzo nizej w tabeli, mówi się trudno ważne ze nie przegrana ;) lecimy dalej
04.04.2018 o 20:29 przez danielinter
danielinter
Nie wierze Mauro 2 patelnie , ktore trafilby Giorgi Merebashvili , ale coz zdazaja sie i takie mecze.
04.04.2018 o 19:28 przez davi23
davi23
Przegrana nie, remis do zaakceptowania, ale derby to derby, wygrana sprawia dodatkową radość.
Gramy jak narazie lepiej, szkoda bramki, spalony minimalny, można bylo uznać no ale VAR... jakby bylo odwrotnie to bysmy nie płakali.
Boję się, że będzie jak w meczu Milan vs Juve, w zeszłym sezonie, dla Juve bramki nie uznano a potem Milan wygral.

Wierzę jednak w naszych, w obronie gramy dobrze, na moje mecz na jedną bramkę i naprawdę wierzę, że dla Interu.
04.04.2018 o 18:39 przez Towarzysz
Towarzysz
Derby to derby, mają swoje prawa, a mieliśmy okazję zobaczyć tego potwierdzenie podczas poprzednich, w których ledwo ograliśmy ówczesny słabiutki Milan. Wybaczę porażkę, nie wybaczę dreptania po boisku i grania do tyłu na alibi.

Orzeu 20.04.2024 11:52

od kilkunastu lat nie potrafią sprowadzić napastnika który by im strzelił 15+ bramek

Orzeu 20.04.2024 11:51

mała ilość dobrych piłkarzy, zgraja średniaków

Orzeu 20.04.2024 11:50

szeroka kadra nie oznacza jakościowej kadry

acmilanowek 20.04.2024 11:31

jak na Wlochy maja jedna z szerszych kadr. Zdecydowanie druga kadra we Wloszech obecnie. Gdyby nas Conte i Lukaku nie zostawili nie ugraliby mistrza wtedy

Imrahil 20.04.2024 11:24