Felietony

Młode Gwiazdy - Lucas (9)

Autor:
ponad 14 lat temu
879
9

W Brazylii wyrasta kolejne wielkie pokolenie piłkarzy. Głośno jest o Neymarze, o Ganso, ale w ich cieniu ukryta jest jeszcze jedna wielka gwiazda. O Lucasie mówi się już w Londynie i w Mediolanie, bo tamtejsze kluby mają wielką ochotę na zatrudnienie 19-latka.

 

[hide]
Lucas Rodrigues Moura da Silva urodził się 13 sierpnia 1992 roku w Sao Paulo. Od 13 roku życia trenuje w miejscowym klubie Sao Paulo FC. W 2010 roku zadebiutował w pierwszym składzie „Trójkolorowych” i podczas swojego pierwszego sezonu zaliczył łącznie 25 występów w brazylijskiej Serie A. Do tej pory dla Sao Paulo zagrał ponad 50 razy i strzelił 13 goli. Jego dobra i błyskotliwa gra w lidze zaowocowała powołaniami do pierwszej reprezentacji „Canarinhos”, w której młody pomocnik ma już 10 występów, okraszonych jedną bramką.
Lucas jest ofensywnym pomocnikiem, może występować również na skrzydłach. Jest niezwykle szybki i świetny technicznie. Dobrze drybluje. Potrafi sam ograć kilku rywali i zostawić piłkę w siatce rywala lub też puścić świetne podanie otwierające kolegę drodze do bramki. Sao Paulo wycenia swoją gwiazdę na 80 milionów, ale o takiej kwocie mogą chyba zapomnieć. Arsenal oferuje 25 milionów, a Inter 30. To właśnie te dwa zespoły najbardziej walczą o podpis Lucasa.
Oto mała prezentacja umiejętności 19-latka.
Imię i nazwisko: Lucas Rodrigues Moura da Silva
Data urodzenia: 13 sierpnia 1992
Kraj: Brazylia
Wzrost: 172 cm
Waga: 66 kg
Lepsza noga: Prawa
Klub: Sao Paulo FC
Numer: „7”
Pozycja: Ofensywny pomocnik
Cena: 10 milionów eurW Brazylii wyrasta kolejne wielkie pokolenie piłkarzy. Głośno jest o Neymarze, o Ganso, ale w ich cieniu ukryta jest jeszcze jedna wielka gwiazda. O Lucasie mówi się już w Londynie i w Mediolanie, bo tamtejsze kluby mają wielką ochotę na zatrudnienie 19-latka.

Lucas Rodrigues Moura da Silva urodził się 13 sierpnia 1992 roku w Sao Paulo. Od 13 roku życia trenuje w miejscowym klubie Sao Paulo FC. W 2010 roku zadebiutował w pierwszym składzie „Trójkolorowych” i podczas swojego pierwszego sezonu zaliczył łącznie 25 występów w brazylijskiej Serie A. Do tej pory dla Sao Paulo zagrał ponad 50 razy i strzelił 13 goli. Jego dobra i błyskotliwa gra w lidze zaowocowała powołaniami do pierwszej reprezentacji „Canarinhos”, w której młody pomocnik ma już 10 występów, okraszonych jedną bramką.

 

Lucas jest ofensywnym pomocnikiem, może występować również na skrzydłach. Jest niezwykle szybki i świetny technicznie. Dobrze drybluje. Potrafi sam ograć kilku rywali i zostawić piłkę w siatce rywala lub też puścić świetne podanie otwierające kolegę drodze do bramki. Sao Paulo wycenia swoją gwiazdę na 80 milionów, ale o takiej kwocie mogą chyba zapomnieć. Arsenal oferuje 25 milionów, a Inter 30. To właśnie te dwa zespoły najbardziej walczą o podpis Lucasa.

 

Oto mała prezentacja umiejętności 19-latka:

http://www.youtube.com/watch?v=I3ImBhjEEqE

 

 

Imię i nazwisko: Lucas Rodrigues Moura da Silva

Data urodzenia: 13 sierpnia 1992

Kraj: Brazylia

Wzrost: 172 cm

Waga: 66 kg

Lepsza noga: Prawa

Klub: Sao Paulo FC

Numer: „7”

Pozycja: Ofensywny pomocnik

Cena: 10 milionów euro

 

Czytaj także na murawa.bloog.pl

Cały cykl "Młode Gwiazdy" na murawa.bloog.pl

 

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Analiza taktyczna PSG Luisa Enrique (4)

29.05
15:15

Luis Enrique - Od boiska po ławkę trenerską (3)

28.05
17:00

Komentarze (9)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
23.12.2011 o 17:29 przez Wasiel InterFC
Wasiel InterFC
nie wieże, w zadne 25 mln euro itp. Inter nie kupi za takie pieniadze jednego zawodnika. Ale możliwe jest kupowanie tanio, a mądzre, my tego jednak nie potrafimy, gdyż nasze zakupy są czesto nieprzemyslane. Jest mnóstwo zawodników wysokiej klasy, którzy mogą być naprwde wielkimi piłkarzami. Branca nie powinien ednak szukac w Brazylii bo tam chcą od razu grube banki. Powinien szukac w Europie: Francja, Holandia, Portugalia i włochy. Znalazłby w tych krajach kilku piłkarzy za łączną sumę 30-35 mln, a poziom zespołu wzrósłby iepomiernie. Jeslibysmy ponadto wurzycili szrot typu muntar, chivu, zarobilismy na tym.
23.12.2011 o 17:03 przez FCI_Knighter
FCI_Knighter
Inter nie wyłoży 25 mln. Arsenal go sciagnie do siebie.
23.12.2011 o 16:45 przez RedKhmer
RedKhmer
Jak dla mnie te gwiazdy są przereklamowany by sprzedać za jak największą kasę. Od czasów gdy Robinho był kreowany na wielką gwiazdę nie wierzę w żadnego z tych Neymarów itp.<br />
Wg. mnie powinno się to odbywać jak kiedyś, młodzi i utalentowanie idą pierw do ligi francuskiej, holenderskiej tak jak Ronaldo i Ronaldinho. A po ograniu się są gotowi albo i nie do wielkiego klubu. Idąc za wielką kasę do wielkiego klubu presja dla takiego człowieka jest zbyt duża, pozatym od niego od razu wymaga się cudów. A jak niema cudów to siada na ławie i przestaje się rozwijać. Pamiętam jak Ronaldinho był w PSG i oglądałem reportaż w którym mówiono że spodziewano się po nim więcej. I to było w lidze francuskiej, ale grał tam regularnie i się przystosował. A co było dalej to każdy już wie.
23.12.2011 o 15:57 przez Francisco
Francisco
Sprzedać Wesa i mamy świetną pomoc z Coutinho, Alvarezem i Lucasem. Za kilka lat będzie to najlepsza linia pomocy w Europie. <br />
<br />
Do tego Tevez do ataku i walczymy nie tylko o Scudetto i Puchar Włoch ale już realnie o LM.<br />
<br />
&lt;Zapędziłemsię&gt;<br />
<br />
Moratti wysyp trochę grosza i daj powygrywać Interowi, pokaż na co stać tą drużynę
23.12.2011 o 15:56 przez Alfa
Alfa
marzenie &lt;3
23.12.2011 o 15:46 przez kamil13216
kamil13216
Byłby niezły do spółki z Cou i Alvarezem mogło by sie to udac skoro Wes juz nic nie gra. Jeszcze kupic napastnika jakiegos.
23.12.2011 o 15:38 przez Sdrik
Sdrik
ojjjj moje marzenie <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
23.12.2011 o 15:36 przez kielongang
kielongang
dużo lepszy niż Ganso moim zdaniem ;)
23.12.2011 o 15:30 przez Dominho
Dominho
Cena 10 milionów z transfermarkt jakby co <img src="/files/emoticons/13" alt=" :P " />

Shoutbox

Saff 17.06.2026 08:22

Typowy oster, jak pies Pawłowa - Lautaro gorszy mecz, to jemu już ślina cieknie i w biegu do klawiatury podciąga majteczki, które mu się z ekscytacji zsuwają. A to, że nikt go nie będzie chciał kupić - lepiej dla nas

Claudio 17.06.2026 08:21

Ten Palestra mnie nie rusza. Będzie to będzie. Jak nie on to będzie jakiś starszy ale lepszy zawodnik.

lord-gs 17.06.2026 08:15

Może sobie chcieć. To Atalanta rozdaje karty.

martins2000 17.06.2026 07:53

🔥 Palestra booked, Inter move forward. After turning down Manchester City, the winger has also rejected Chelsea: he wants to join the Nerazzurri.

oster 17.06.2026 06:09

Jaki moment? On nie nadaje się do tej reprezentacji taki jest fakt

Tifosinho 17.06.2026 05:48

Masz swój moment mały człowieczku, naciesz się nim

oster 17.06.2026 05:45

Lautaro chyba znowu chce odpaść jak najszybciej żeby mieć wakacje, jak Lautaro znowu będzie najgorszy na turnieju to kolejne cztery lata nikt nie będzie chciał go kupić jak było po Katarze 😄

oster 17.06.2026 05:09

Lautaro najgorszy na boisku, forma z Kataru jest dalej

FENDI_SOSA 17.06.2026 04:48

Messi hat trick

HB 17.06.2026 00:10

xD

Claudio 16.06.2026 23:27

pisze w perpektywie kibica, a nie pilkarza. Druga sprawa czy zostanie MŚ to czas pokaze...

Cny 16.06.2026 23:17

100% racji. zamiast zostać mistrzem świata (całkiem prawdopodobne) to mógł sobie zostać w mediolanie

Claudio 16.06.2026 23:08

niepotrzebnie Thuram pojechal na ten mundial skoro ma ławę grzać cały czas. Tak by spokojnie odpoczął

Tifosinho 16.06.2026 23:00

Duet Theo-Maignan się popisał 🤣

Tifosinho 16.06.2026 22:47

Ależ piłka od Rabiota

VVujek 16.06.2026 21:38

Como może się odbić od ściany grając na 3 frontach.

Claudio 16.06.2026 20:21

Górnik sprzedał do Slavii Praga Wiktora Nowaka (no to dali mu szanse), a najsmieszniejsze jest to, że Hellebrand odchodzi za 1,7mln euro(klauzula) do....Korony Kielce xD skad tam sie kasa wziela?

martins2000 16.06.2026 19:18

Od 1 lipca klauzula Greenwooda 60 mln

martins2000 16.06.2026 19:11

Arsenal naciska na Kone: osiągnięto porozumienie z jego otoczeniem

Chuchu 16.06.2026 18:59

No jak Marotta ogarnie porządnie to mercato to na papierze nie mamy konkurencji

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29474

Liczba newsów: 53350

Liczba komentarzy: 624837

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się