Wywiady z piłkarzami

Nagatomo w Inter Drive (1)

Źródło: sempreinter.com
około 12 lat temu
362
1

Japoński skrzydłowy Interu Mediolan Yuto Nagatomo był w tym tygodniu gościem programu Inter Drive na Inter Channel, w którym zawodnicy udzielają wywiadów podczas przejażdżki z Nagają Baccalossi.

 

Jak prowadzisz?

- Jeżdżę dobrze, jestem opanowany i zdyscyplinowany. Japończycy tacy są. Po trzech latach jednak nadal nie wiem wszystkiego o ulicach Mediolanu (śmiech)

 

Jaki byłeś jako dziecko?

- Jestem szalony, nikt tego nie widzi? (śmiech) Powodowałem dużo problemów razem z przyjaciółmi. Rodzina? Mieszkam tu z moją siostrą. Mam także dwóch braci, najmłodszy mieszka w Tokio. Moja siostra lubi mieszkanie w Mediolanie, smakuje jej tutejsze jedzenie. To piękne miasto pełne miłych ludzi. Podoba jej się to, jak się zachowują. Ja osobiście nie wychodzę za dużo, muszę odpoczywać przed meczami.

 

Ile czasu odpoczywasz?

- To dla mnie bardzo ważne, aby odpocząć i grać dobrze.

 

Kiedy zacząłeś grać?

- W wieku siedmiu lat grałem w szkole z przyjaciółmi. Kiedy zdałem sobie sprawę, że to może być moja praca? Od początku moim marzeniem było zostanie piłkarzem.

 

Czy obserwowałeś europejską piłkę nożną?

- Nie, nie jako dziecko. Tylko japońską. Tam bardziej znany jest baseball, ale piłka robi się coraz bardziej popularna.

 

Czy marzyłeś o grze w Europie?

- Tak, nie oglądałem wcześniej wiele Serie A. Widziałem kilka meczów Interu, Juventusu i byłem na meczach w Mediolanie.

 

A szkoła?

- Nie uczyłem się dobrze. Lubiłem lekcje w-fu. Po lekcjach grałem w piłkę nożną i pływałem. W sumie pływałem trzy czy cztery lata, ale to tylko pasja. Przydatne do odporności? Może tak.

 

Na zgrupowaniu biegasz więcej niż inni.

- Nikt nie biegał ze mną, powiedzieli mi, żebym się uspokoił. Obawiali się. Kto się ze mną najwięcej koleguje? Andreolli i Juan, ale najbardziej Marco. On też biega, ale ja najwięcej.

 

Co myślałeś po transferze do Włoch?

- Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ Serie A jest bardzo znana. Oprócz tego Inter to bardzo dobry zespół, jestem zadowolony. Czy bałem się zmian? W Cesenie byłem podekscytowany, ale w Interze jestem spokojny. W 2010 roku wygrali wszystko.

 

Uniwersytet?

- Studiowałem ekonomię w Tokio. Jestem ostrożny z pieniędzmi. Uważam, żeby nie powodowały problemy.

 

Jak wyglądała zmiana Tokio na Cesenę?

- Dla mnie to było jak mieszkanie w moim domu - wieś i morze. To było miłe, podobało mi się. Pierwsza rzecz, jakiej się nauczyłem? Nie mogę powiedzieć. (śmiech) Być może wyrażenie "jedzmy". Jedzenie jest tutaj dobre, wszystko mi smakuje: risotto, makaron, pizza i owoce morza. Miałem na początku trochę problemów z komunikowaniem się z kolegami na początku. Trener dużo mi wyjaśniał, ale ja nic nie rozumiałem. Kazał mi iść na prawo, ja poszedłem na drugą stronę.

 

Czy uczysz się teraz włoskiego?

- Po sześciu miesiącach zacząłem rozumieć i mówić po włosku, co pomogło w komunikacji z kolegami z drużyny. To była bardzo fajna ekipa, miłe uczucie, kiedy fani skandowali moje nazwisko na stadionie.

 

Transfer do Interu?

- Nie wierzyłem, to normalne. Od razu się zgodziłem. Kiedy mój agent mi powiedział, że lecę do Mediolanu od razu wyruszyłem. Przez trzy godziny podróży dużo myślałem, to był sen.

 

Czujesz odpowiedzialność jako pierwszy Japończyk w Interze?

- To wielka odpowiedzialność, jestem zaszczycony. To samo odnosi się do noszenia opaski kapitana, wielka odpowiedzialność. Dziękuję wszystkim, chociaż moi koledzy z drużyny żartowali ze mnie.

 

Zanetti?

- Poznaliśmy się natychmiast, kiedy po raz pierwszy wszedłem do szatni. Od razu mi się ukłonił w charakterystyczny dla Japończyków sposób. Od tego czasu mam świetne relacje z wszystkimi. Lubię żartować, zwłaszcza z Cassano. Wiele się od niego nauczyłem, był moim nauczycielem. (śmiech)

 

Czy Cassano zasługuje, żeby zagrać w Pucharze Świata?

- Tak, chciałbym wystąpić przeciwko niemu. Jest bardzo silny, nawet jako osoba.

 

Czy Zaccheroni jest dobry?

- Nawet bardzo, dobrze się spisuje. On nie nauczył się japońskiego, ale bardzo lubi ten kraj. Rośniemy tak bardzo, jak on nam pomaga.

 

Czy Mazzarri Ci pomógł?

- Tak, on również mi pomógł. Dzięki niemu zdobyłem 5 goli i zaliczyłem 4 asysty. Nie myślałem, że dam radę tak dobrze się spisać. Trener jest ważny - daje Ci pewność siebie i odwagę, kiedy grasz. Wiele się zmieniło, nawet Johnny. Przeciwko Veronie grał bardzo dobrze. Dla nas ważne jest, aby występować i czuć zaufanie, bez uczucia presji. Rozwijać swoją osobowość, także pod względem taktycznym.

 

Jak daleko możecie zajść?

- Myślę, że wierzymy w trzecie miejsce. Nawet, jeśli będzie to bardzo trudne.

 

Porady dla młodych ludzi?

- Zawsze w nich wierzę. Dzieci - trzeba marzyć i w to wierzyć.

 

Gotowy do treningu?

- Oczywiście, zawsze. Po podaniach biegam, ćwiczę sam z piłką przynajmniej 30 minut, to bardzo ważne. Nawet po treningu zostaję, aby poćwiczyć z piłką.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Luis Henrique

Luis Henrique: Czuję się gotowy na jeszcze lepszy sezon (5)

22.06
15:07

Zieliński: Szkoda mi Dumfriesa, ale takich ofert się nie odrzuca. Palestra... (12)

04.06
12:21

Komentarze (1)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
30.03.2014 o 15:29 przez ambosito
ambosito
"Wiele się zmieniło, nawet Johnny" hahahahhahaha

Shoutbox

El_Imprezatore 27.06.2026 08:09

No to wiadomo, że tu nie przyjdzie jak ma dobre opinie

timon 27.06.2026 08:06

Ale kompletnie nie znam typa

timon 27.06.2026 08:06

Niby fajnie się w lm pokazał

timon 27.06.2026 08:06

Ten Khalailim ma bardzo dobre opinie w necie

Piotrek85 27.06.2026 07:33

Anan iGuga

Piotrek85 27.06.2026 07:32

Ali i Guga ,ale to będzie śmigać 😀

AveCaesar 27.06.2026 06:42

To Gugu pewnie będzie zmiennikiem Dimy.

AveCaesar 27.06.2026 06:42

Sky Sport – Inter interesuje się Ananem Khalailim (rocznik 2004) z Union Saint-Gilloise. Zawodnik ten cieszy się uznaniem zarówno Chivu, jak i władz klubu, a także Napoli – które pracuje nad tym transferem od około miesiąca, lecz nie osiągnęło jeszcze porozumienia z belgijskim klubem, oczekującym kwoty 25 milionów euro. Jest on jednym z głównych celów transferowych Interu na prawą flankę.

Cyrax 27.06.2026 06:33

łooo matko co tam się odwaliło w milanówku? Ramos za 74 mln + bonusy i zarobki 7 mln rocznie? Ale tam ktoś odleciał :lol:

Borgen 27.06.2026 06:01

Ale ogólnie jakby tyle kosztował to ryzyko finansowe bardzo małe, nawet jakby się super nie sprawdził to kasa raczej do odzyskania. Ciekawy profil za ciekawe pieniądze.

Borgen 27.06.2026 06:00

Ma potencjał ofensywny, a i w obronie zacnie sobie radzi. Niejeden Acerbi by mógł się uczyć, chociaż to raczej głównie wiek i refleks. Z kompilacji to taki lepszy Palestra za pół ceny :P

Borgen 27.06.2026 05:58

Kompilacje ma zaskakująco dobre. Ciekawe jak z regularnością.

KibicInteru 27.06.2026 01:09

Z profilu wydaje się w porządku grajek

KibicInteru 27.06.2026 01:09

Mam nadzieję

ZnawcaCalcio 27.06.2026 01:03

nie będzie raczej takiej histerii

ZnawcaCalcio 27.06.2026 01:03

Arab z Izraela

KibicInteru 27.06.2026 00:59

Jesteś pewien?

ZnawcaCalcio 27.06.2026 00:56

jak to Arab jest

KibicInteru 27.06.2026 00:52

jestem za

KibicInteru 27.06.2026 00:52

Khalaili jest chyba z Izraela więc pewnie się obsrają ludzie

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29500

Liczba newsów: 53366

Liczba komentarzy: 625636

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się