Relacje

Udany początek Pre-Campionato. Lugano 1-4 Inter (49)

Autor:
Źródło: inter.it
5 miesięcy temu
5320
49

Sparing Interu ze szwajcarskim Lugano zakończył się zwycięstwem Interu 4:1. Do siatki trafiali dwukrotnie Lautaro Martinez, Danilo D'Ambrosio oraz Joaquin Correa. Dla Lugano honorowe trafienie zaliczył Casciato.

 

Inter szybko rozpoczął strzelanie. W 2. minucie spotkania Danilo D'Ambrosio wykorzystał dośrodkowanie Asllaniego z rzutu rożnego i trafił głową do siatki Lugano. Inter 1, Lugano 0. W 7. minucie Handanović został zmuszony do interwencji po strzale piłkarza Lugano i w ekwilibrystyczny sposób wybił futbolówkę poza boisko. W 12. minucie Handanović ponownie musiał ratować się wybiciem futbolówki poza boisko po tym, jak świetne podanie wykorzystać próbował De Jesus. W 16. minucie Saipi popełnił błąd podobny do pamiętnego kiksu Radu i minął się z futbolówką, która spadła pod nogi Martineza. Ten bez problemu skierował ją do pustej bramki i podwyższył wynik. Minutę później do siatki próbował trafić Lukaku, ale tym razem Saipi interweniował bezbłędnie. Za chwilę ponownie futbolówka była w rękach Handanovicia, którego z dystansu słabym strzałem próbował pokonać piłkarz Lugano. Po krótkiej przerwie na uzupełnienie płynów zawodnicy wrócili na boisko. W 27. minucie Samir Handanović pokazał po raz kolejny, że chciałby być numerem jeden w tym sezonie i kolejny raz świetnie interweniował. Do końca pierwszej połowy piłkarze nieco zwolnili i wynik już nie uległ zmianie.

 

Druga połowa spotkania nie rozpieszczała kibiców. Pierwszej akcji dopatrzeć można się dopiero w 59. minucie, kiedy to strzału z rzutu wolnego spróbowało Lugano. Piłka minęła jednak bramkę strzeżoną przez Andre Onanę. Minutę później świetnym dryblingiem popisał się Joaquin Correa, który trafił do siatki Lugano i podwyższył wynik. Inter 3, Lugano 0. Na kolejne trafienie przyszło nam czekać 15 minut. Lautaro Martinez silnym strzałem pokonał bramkarza Lugano, a asystę przy tym trafieniu zaliczył Joaquin Correa. Na dziesięć minut przed końcem spotkania Lugano zdobyło bramkę honorową. Niepewne zachowanie Andre Onany, który nie wiedział czy wyjść do piłki czy też nie wykorzystał Casciato. W ostatnich sekundach strzału z dystansu próbował także wprowadzony na boisko Carboni, ale futbolówka minęła bramkę. Sędzia nie doliczył nic do drugiej połowy spotkania i Inter pokonał Lugano 4:1.

 

LUGANO-INTER 1-4
Strzelcy: 
3' D'Ambrosio (I) 16', 72' Lautaro Martinez (I), 61' Correa (I), 82' Casciato (L)

 

LUGANO:  1 Saipi (46' 58 Osigwe); 8 Durrer (60' 23 Srdic), 3 Ziegler (46' 46 Stober), 30 Daprelà (46' 15 Mai), 17 Valenzuela (46' 41 De Queiroz); 14 Sabbatini (46' 42 Alshik), 20 Doumbia (46' 29 Belhadj); 11 Haile-Selassie (46' 43 Mound), 27 Babic (60' 18 Mahou), 45 De Jesus (46' 33 Casciato); 9 Celar (60' 10 Bottani).

Trener: Mattia Croci-Torti.

 

INTER: 1 Handanovic (46' 24 Onana); 33 D'Ambrosio (76' 43 Hoti), 47 Fontanarosa (76' 38 Sottini), 36 Darmian (87' 39 Silvestro); 12 Bellanova (46' 15 Lazaro), 14 Asllani (87' 40 Sangalli), 42 Agoumé (87' 45 Carboni), 22 Mkhitaryan (46' 11 Correa), 8 Gosens (66' 46 Zanotti); 9 Lukaku (66' 50 Casadei), 10 Lautaro Martinez (76' 16 Salcedo).

Na ławce: 21 Cordaz, 51 Fabbian.

Trener: Simone Inzaghi.

 

Sędzia: Luca Piccolo


Publiczność: 
5.200

Zobacz też

Powtórka z poprzedniego sezonu! Bologna ponownie rozbita na Meazza 6:1 (65)

09.11
19:57
Denzel Dumfries

Remis Holandii z Ekwadorem. Niewidoczny Dumfries, de Vrij na ławce (8)

25.11
18:57

Komentarze (49)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
13.07.2022 o 07:27 przez Piotrekfci
+1
Piotrekfci
Obwinianie Onany za bramkę to jak obwinianie Tuska (choć go nie cierpię) za inflację w Polsce... :) Co do Agoume to zgadza się, że gdy piłkę miał przeciwnik był nieco ociazaly ale gdy miał ją przy nodze to widać, że w chłopaku drzemią niesamowite możliwości. Chyba ani jednej straty piłki, umiejętność zastosowania się i te rozdawanie piłki na wysokim poziomie. Zdecydowanie lepsza opcja od tego Ciećka Gagi ale pewnie Inzaghi wybierze Włocha, a jak że.... Pozal się Boże doświadczenie większe. Correa też na duży plus ale przy nim zachowałbym ostrożność. Ma drybling i przyspieszenie ale czy kontuzje i głowa znów go i nas nie zawiodą !?
13.07.2022 o 03:15 przez Mateusz17
Mateusz17
Obejrzałem dobry skrót meczu ,bo dużo tutaj czytałem co wyprawiał Correa i co narobił Onana .Nie jestem zwolennikiem Onany ale gdzie ktoś tu widzi jego błąd ? Wystrzelona piłka przez obronce naszego w kosmos ,piłka gdzies piąty szósty metr i 3 naszych panów patrzących i przybetonownych ,jedynie przytomnie zachował się napastnik który ruszył i jako jedyny dopadł do pilki , mogli to spokojnie wybić ,błąd obrony . Widze Handa super solidnie ,Lautaro solidnie ,Correa niezła 1 bramka ,asysta dobry początek . Asllani pięknie bity róg-asysta . Ogólnie pozytywnie .
12.07.2022 o 22:48 przez jacodj
+2
jacodj
Ja tam też w Correi widzę że ma ten błysk, ten czar z piłką i przyspieszenie ale czasem wydaje mi się że brak mu wiary w siebie. Mam nadzieję że ten sezon go odmieni. On jest inny niż wszyscy i to jest pewne
12.07.2022 o 22:06 przez interban
+2
interban
Ładna bramka i asysta Tucu Correi. Mi tam od początku podoba się jego gra w przeciwieństwie do większości kibiców. Ma to coś do rozstrzygania losów meczu, a że pechowo złapał kontuzje w pierwszym sezonie to już wszyscy na nim psy wieszają. Dla mnie to jest taki bardzo wartościowy joker w tali jak swego czasu, też nie doceniany i przez wielu zapomniany Julio Ricardo Cruz, który zdobył dla Interu w serie a 80 bramek grając same ogony. Pamiętam jak wchodził na końcówki meczów, w których nie szło to wiedziałem, że coś strzeli i uratuje nam punkty.
12.07.2022 o 22:10 przez Nerazzurx10
+1
Nerazzurx10
Oczywiście, nikt nie neguję jego umiejętności, z dwojga naszych dziewiątek on czy Bośniak to raczej wiadomo kto do odstrzału, Odet będzie pisał że Dzeko to nasz najlepszy piłkarz w historii
12.07.2022 o 22:05 przez Nerazzurx10
+1
Nerazzurx10
Correa nowy numer i nowy on, raz że gol a dwa że tylko jeden zamiast dwóch
12.07.2022 o 22:08 przez Speaker
+2
Speaker
noo , dziś tylko 1+1 :)
12.07.2022 o 22:04 przez Speaker
+1
Speaker
Handanović i Tucu najbardziej zaplusowali dziś.
12.07.2022 o 21:45 przez cuba
+7
cuba
Mecz meczem a w myśli " oby Skriniar został " :)
12.07.2022 o 21:34 przez pluto11
+3
pluto11
Nie wiem dlaczego czepiacie się Onany nowy bramkarz nie zna się z zawodnikami grał z mlodzikami na obronie i przynajmniej nie odprowadził piłki wzrokiem tylko próbował coś zrobić, a wyprowadzanie piłki czy te pół asysty to Handa by nawet nie pomyślał że tak można
12.07.2022 o 22:01 przez ciechan
ciechan
Ja się czepiam np.z tego powodu, że odkąd zacząłem obserwować Onanę, czyli mniej więcej od czasu jego powrotu po zawieszeniu (wcześniej gorąco trzymałem kciuki za ten transfer), to jest jego któryś błąd tego samego typu, a brak komunikacji to również jest jego wina. Byłbym może spokojniejszy, że się ogarnie, ale odpalił rakietę z tym, że jest topowym bramkarzem na świecie, więc mam obawy, że on jest wobec siebie bezkrytyczny. Liczę ogromnie na niego, ale braki ma niestety przeokropne po tej przerwie i trzeba o tym mówić.
12.07.2022 o 22:09 przez Dyl87
+4
Dyl87
Może dzięki Onanie Honda odpali i nie wypuści 1 z rąk
12.07.2022 o 22:18 przez Speaker
Speaker
@pluto11 zgadza się, po trzech dniach w klubie nikt nie ma raczej zamiaru oceniać Onany ,ale tak jak dziś to nie może wyglądać i chodzi raczej o pewien obiektywizm.
12.07.2022 o 20:58 przez maverik
+3
maverik
Z tego meczu:
na + :lautaro: :handanovic: :asllani: :correa:
na - :onana: :mkhitaryan: i Agoume
12.07.2022 o 20:35 przez cuba
+4
cuba
Może ten Pawełek nie jest tak potrzebny, owszem wiem że to było Lugano
12.07.2022 o 20:33 przez ciechan
+1
ciechan
Onana plus za grę nogami, ale pierwszy minus za bramkę. Piłka w jego zasięgu, zrobił ruch w jej kierunku przez co zdezorientował dosłownie wszystkich, a finalnie został na linii (tak długo lecąca piłka na 5 metr jest bezwzględnie bramkarza).
Asllani czasem chaotyczny i sporo błędów, ale faktycznie może być wartościowym zmiennikiem na dwóch pozycjach. Świetne długie podania.
Agoume nieopierzony, bez dynamiki i zachowawczy. Spodziewałem się po nim więcej energii, ale generalnie techniczne jest świetny.
Lautaro zwyżka formy z końca rundy, cały czas pod grą.
Bellanova choć wchodzi do drużyny tylnymi drzwiami, to może być z niego gigantyczny pożytek.

Generalnie ustawienie ciężko jest dziś ocenić, bo luki jakie się generowały były ogromne i ciężko było zobaczyć czasem obecność 10tki i 8ki na boisku. Mecz trochę z bramki do bramki z pominięciem pomocy.
Generalnie IMO bardzo średnio (oceniam tych co mają być częścią tej drużyny). Dużo pracy przed naszymi zawodnikami.
13.07.2022 o 03:25 przez Mateusz17
Mateusz17
Wytłumacz mi jak to jest ze jest świeca piłka gdzies tam w powietrzu ostatecznie ląduje w a 5 metrze owszem ale została wybita 7 gdzies ,i gościu stojący na 8 metrze dobiega do obrońców na 5 ba nawet jednego omija i dokłada nogę , ja tu błędu Onany akurat nie widzę , miał 3 defensorów od wybicia tej piłki ,mogli wszystko zrobić wybić ,zablokować napastnika ,nie zrobili kompletnie nic .
13.07.2022 o 10:50 przez ciechan
ciechan
Nie będę Ci tłumaczył błędu, którego nie chcesz widzieć. Sam sobie odpowiedziałeś, skoro to była świeca, która spada na 3-5 metrze, to czy chcesz czy nie chcesz, to jest piłka bramkarza. Ponadto zrobił krok do piłki i się cofnął, a jak zobaczysz reakcję obrońców, to będziesz widział, że wiedzieli, że to jego piłka
14.07.2022 o 03:41 przez Mateusz17
Mateusz17
Nie jestem fanem Onany ,ja poprostu bym winił obronę w tej sytuacji,bo jeżeli trzech ludzi ma bliżej do pilki a ustawiony 2 3 metry dlsej o niej napastnik dolatuje jako pierwszy to co oni robili ? Może i zrobił krok ale w tamtym momencie oczy defensorów były zwrócone na ,,księżyc,,,piłka ostatecznie wylądowało mniej więcej około lini piątki rozumie 2 metr to jeszcze ale jednak nie musiał do niej wyskakiwać ,mógł ale nie musiał bo miał 3 obrońców którzy przysneli. Druga sprawa nie wiemy jaka była komunikacja jeżeli krzyknął moja i się wycofał to ewidentnie jego wina ,ale jeżeli się nie odezwał słowem to samo to powinno dać do zrozumienia obronie ze jednak powinni o to powalczyć :)
12.07.2022 o 20:27 przez cuba
+4
cuba
Jedno czego jestem pewien to nasz atak czuję będzie siał taki postrach że aż miło
12.07.2022 o 20:24 przez Balkanczyk
+2
Balkanczyk
Mam jeszcze taką dygresję dotycząca Handy, wcześniej tego nie zauważałem albo inaczej nie przykuwałem uwagi do tego jak wiele razy odprowadza piłkę wzrokiem. Ktoś ostatnio na sb wrzucał kompilacje z YouTube ile bramek Inter stracił w taki sposób (swoją drogą pozdrawiam tę osobę), dziś też to zrobił, a piłka o milimetry minęła bramkę.
12.07.2022 o 20:23 przez SlimShady
+2
SlimShady
Najbardziej mi się dziś podobał Asllani i Agume. Pierwszy próbował co się da gra do przodu i widzę że ma potęciał go być wszechstronnym pomocnikiem zarówno jako reżyser gry czy mezzala, co do Agume to ciekawy z niego regista, dobrze operował w środku pola i odbierał piłki
12.07.2022 o 20:22 przez Kacpi26tv
+1
Kacpi26tv
No podsumowując fajny meczyk dzisiaj. Praktycznie cały czas kontrolowaliśmy mecz a do topu dzisiaj Asllani, agoume i odziwo correa. Oby taka forma byla w lidze to będę spokojny o sezon. Teraz oby skriniar został i trzeba ściągać dybale. Forza Inter !!
12.07.2022 o 20:21 przez Tifosinho
+1
Tifosinho
Że to Carboniemu nie weszło 😕
12.07.2022 o 20:25 przez Balkanczyk
+3
Balkanczyk
Strzał był zacny, to prawda
12.07.2022 o 20:20 przez Balkanczyk
+3
Balkanczyk
Cieszą zdobyte bramki i gra Asllaniego szczególnie, ale skaza w postaci straconej bramki jest
12.07.2022 o 20:14 przez SlimShady
-1
SlimShady
Co ten Onana zrobił. Teraz wiemy czemu Handanovic będzie nadal nr 1
12.07.2022 o 20:15 przez Kacpi26tv
+3
Kacpi26tv
Przecież to nie wina onany że straciliśmy tego gola a obrona poprostu się wylała
12.07.2022 o 20:19 przez Balkanczyk
+3
Balkanczyk
@SlimShady ja byłbym spokojny o Onanę, tutaj akurat bym go nie obwiniał za stratę bramki
12.07.2022 o 20:11 przez Kacpi26tv
Kacpi26tv
Lekka kraksa darmiana który nabił naszego obrońca i gol niestety
12.07.2022 o 20:08 przez cuba
+3
cuba
Correa wierzę że przypomniał sobie że ma możliwości,choć rywal jest jaki jest ale fajny egzamin
12.07.2022 o 20:01 przez Balkanczyk
+5
Balkanczyk
Onana co za podanie do Tucu !!
12.07.2022 o 20:00 przez SlimShady
+2
SlimShady
Czy was też wywaliło z tej stronki sportitalia
12.07.2022 o 20:03 przez Balkanczyk
+3
Balkanczyk
@SlimShady mnie wywaliło, na razie wspomagam się tym
https://www.youtube.com/watch?v=QhyMdhfrsWM
12.07.2022 o 20:07 przez Kacpi26tv
+2
Kacpi26tv
Dzięki ci dobry człowieka za tego linka
12.07.2022 o 19:54 przez cuba
+4
cuba
Dawać już tą ligę :)
12.07.2022 o 19:50 przez Kacpi26tv
+2
Kacpi26tv
O Holipka tucu correa co akcję zagrał i strzelił
12.07.2022 o 19:32 przez Balkanczyk
+3
Balkanczyk
P.S. Wcześniej pisałem, że koszulki są spoko, zmieniam zdanie - podczas meczu prezentują się zaje… :) kto choć trochę zna się na piłce to z daleko pozna, że to Inter, w końcu klasyczne pasy a nie jakieś kurde zygzaki
12.07.2022 o 19:23 przez Balkanczyk
+7
Balkanczyk
Asllani bardzo mi się podoba, na tle reszty nowych nabytków najbardziej się wyróżnia, wiem że to tylko sparing, ale robi na mnie mega wrażenie. Miki nie wiem czy poza podaniami do tylu miał jakiekolwiek celne podanie do przodu, Bellanova wdaje się w dryblingi i przegrywa, ciężki ma początek. D’ambrosio to D’ambrosio ile on takich bramek dla nas strzelił? :D
12.07.2022 o 19:56 przez Towarzysz
+3
Towarzysz
Swego czasu Karamoh był mistrzem sparingów, a potem nic z tego nie wyszło :) Chociaż co do Asllaniego jestem jakoś spokojny, że sobie poradzi.
12.07.2022 o 19:22 przez Kacpi26tv
+1
Kacpi26tv
Fajnie gramy na razie, agoume takie piły rozrzuca genialne i w obronie dobrze. Ale jak oglądałem to widziałem że lautaro na razie brak zgrania trochę
12.07.2022 o 19:24 przez Balkanczyk
+3
Balkanczyk
Zapomniałem pisać Agoume też na mega plus :)
12.07.2022 o 19:21 przez Tifosinho
+2
Tifosinho
Póki co Asllani fajnie, zdecydowanie większość piłek gra do przodu. Blok obronny wygląda jakby Inzaghi wrzucił karteczki z nazwiskami do kapelusza i losował kto zagra 😉
12.07.2022 o 18:37 przez Kacpi26tv
+1
Kacpi26tv
Mam nadzieję że agoume dobrze się dzisiaj pokażę. Jestem fanem jego talentu i mam nadzieję że inzhagi wprowadzi go do pierwszej drużyny
12.07.2022 o 18:26 przez Kacpi26tv
Kacpi26tv
Darmian jako obrońca czy bellanova?
12.07.2022 o 18:32 przez Ippon
+2
Ippon
Od lewej gosens fontanarosa dd darmian bellanova

Shoutbox

FReeFonix 30.11.2022 22:36

To może Cieznego do Interu co?

FReeFonix 30.11.2022 22:36

- Cieszę się, bo rzut karny w końcowym rozrachunku coś dał. Duża satysfakcja. Bardzo duża. - Od razu mówiłem sędziemu, że dotknąłem go (Messiego - red.) ręką w twarz, ale przejechałem tylko z boku. Powiedziałem, że kontakt był, ale karnego nie. Sędzia zadecydował inaczej i dobrze, bo mogłem się popisać. - Czy wiedziałem, gdzie będzie strzelał Messi? Teraz mogę ci powiedzieć, że wiedziałem, ale wtedy nie byłem taki pewny. Fajnie. Byłem to winny zespołowi. Leo niektóre karne uderza mocno. Wiedziałem, że jak strzeli mocno, to raczej w moją lewą stronę. Widziałem, że się nie zatrzymywał, więc poszedłem, wyczułem, obroniłem. Jesteśmy szczęśliwi.

FReeFonix 30.11.2022 22:35

No ale Pazza Polonia Amala

FReeFonix 30.11.2022 22:35

Ogolnie wazyly sie tez losy Lewandowskiego w tych ostatnich minutach

Ojciec SB 30.11.2022 22:33

nie tylko dla Dybali chcial tez dopasowac sie do kolegi z zespolu coreii

FReeFonix 30.11.2022 22:32

Nom, on specjalnie to zrobil dla kolegi Dybały z polskimi korzeniami

Ojciec SB 30.11.2022 22:29

Lautaro top, dzieki niemu awansowalismy wiec prosze na niego nie pluc

pluto11 30.11.2022 22:28

Dobrze że Lautaro potrafi 13 sytuacji do strzelania

Ojciec SB 30.11.2022 22:28

kompletnie tej zmiany nie rozumiem, wpuscil goscia co nic nie daje w grze, nie pokryje zadnej pozycji, nie rozegra. Jedynie do czego sie nadaje to do dobitki jakis sytuacji, a ten go wpuszcza gdy sie bronimy i nic z przodu nie robimy

Ojciec SB 30.11.2022 22:26

po dzisiejszym wpuszczeniu Piatka to bym sie nie zdziwil jakby dal niego zamiast Ziela

Towarzysz 30.11.2022 22:25

Nie zdziwie sie jak Michniewicz wyjdzie bez zielińskiego tylko sami defensywni

Claudio 30.11.2022 22:25

Giroud, Mbappe i samobój Glika

Claudio 30.11.2022 22:25

Francja 3-0 Polska. Stawiajcie

Towarzysz 30.11.2022 22:25

ale to będzie chyba nasz plan

Towarzysz 30.11.2022 22:25

prawda

Ojciec SB 30.11.2022 22:25

0:0 i karne z murzynami/ciapatymi to bylby cud

Towarzysz 30.11.2022 22:23

0-0 do końca i karne

Towarzysz 30.11.2022 22:23

Nasz będzie bardzo wyrównany

Claudio 30.11.2022 22:22

zapowiadaja sie bardzo jednostronne mecze 1/8

FReeFonix 30.11.2022 22:22

Dopiero w finale? czy w polfinale

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Teraz albo nigdy (3)

04.10
07:00

Portret beniaminka - US Lecce (3)

03.08
07:00
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Napoli

    Napoli

    11

    29

  • 2

    Milan

    Milan

    11

    26

  • 3

    Lazio

    Lazio

    11

    24

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    11

    24

  • 5

    Roma

    Roma

    11

    22

  • 6

    Udinese

    Udinese

    11

    21

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Marko Arnautovic

    7

  • 2

    Ciro Immobile

    6

  • 3

    Dusan Vlahovic

    6

  • 4

    Lautaro Martinez

    6

  • 5

    Khvicha Kvaratskhelia

    5

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27595

Liczba newsów: 44034