Wywiady z piłkarzami

Pazzini: "Mam ducha Interu!" (13)

Aby kontynuować zaloguj lub zarejestruj się.
Autor:
około 15 lat temu
254
13

Il Pazzo kolejny raz przypomniał wszystkim, dlaczego Inter nazywają Pazza. Jego dwa gole zmieniły o 180 stopni obraz meczu z Ceseną. Prezentujemy jego wywiad udzielony Calcio Italia, jeszcze przed meczem w Cesenie.

 

Leonardo przypomina mi Del Neriego, obaj są zwolennikami gry ofensywnego futbolu. Leonardo spędza dużo czasu na przygotowaniu do meczu, pokazuje dosłownie każdy ruch na boisku, który oczekuje od swoich zawodników. Jest młody i wciąż jeszcze myśli jak piłkarz, dlatego łatwiej mu omawiać problemy. Ma pełno entuzjazmu i woli zwycięstwa, lubi rozmawiać z zawodnikami i zawsze jest gotów wyjaśnić nam tę czy inną decyzję. Ma pewien obraz gry i dobrze zna futbol. Dla napastnika  jest wprost idealnym trenerem, ponieważ jego schematy taktyczne zawsze zakładają wiele strzelonych bramek.

 

Jak przejść w połowie sezonu do Mistrzów Europy i Świata?

Zawsze robię wszystko, co możliwe i niemożliwe do zwycięstwa, ponieważ pragnę wygrywać. I właśnie na tym polega duch Interu, właśnie dzięki temu Inter wygrał wszystko w ubiegłym sezonie. Dlatego od razu poczułem się tu, jak w domu: wszyscy jesteśmy przepełnieni niesamowitą checią wygrywania. Jeszcze niczego w swojej karierze nie wygrałem i chcę osiągnąć wysokie wyniki.

[hide]

 

O swoich partnerach z drużyny:

Nigdy nie widziałem, by ktoś trenował z takim zapałem i intensywnością, jak Samuel Eto'o. To przykład do naśladowania, zwłaszcza uwzględniając, że wygrał w swojej karierze wszystko. Kiedy przychodzisz do nowej drużyny, trudno na początku zrozumieć nowych ludzi. Znałem kilku piłkarzy Interu przed swoim transferem, ale teraz, kiedy jestem z nimi codziennie, rozumiem, że jesteśmy tacy sami. Nie oczekiwałem, że to się stanie tak szybko. Najbardziej pomógł mi Marco Materazzi: zaprosił mnie do siebie do domu, poznałem jego rodzinę, pokazał mi bazę, pomógł znaleźć dom w Mediolanie. Jest liderem szatni i bardzo ważnym piłkarzem.

 

O zmianach po przejściu z Sampdorii do Interu:

Nie wyobrażasz sobie, jakie ciśnienie czułem zdając sobie sprawę, że przechodzę do takiego klubu, jak Inter. Jeszcze nigdy nie grałem w takiej drużynie! Spędzałem świetne sezony w Sampdorii i Fiorentinie. Ale tutaj wszystko jest inne: miasto ogromne, drużyna pełna mistrzów, grasz przed ponad 60 tysiącami widzów, idealna baza treningowa i codziennie media o nas mówią. To było straszne, zwłaszcza dla kogoś takiego, jak ja. Jednocześnie jednak czujesz tu wsparcie i troskę klubu, który robi dla ciebie to, co najlepsze.

 

W Fiorentinie i Atalancie Pazzo grał razem z Montolivo, określano ich nawet jako "Pazzolivo"

Bardzo chciałbym grać z Riccardo Montolivo. Nie tylko dlatego, że to mój wielki przyjaciel i razem dorastaliśmy, a dlatego że jest świetnym pomocnikiem, rozdaje wiele asyst. To talent, ma wspaniały przegląd gry i ciąg na bramkę. Fajnie z nim grać.

 

O Lidze Mistrzów:

Chciałem grać w Lidze Mistrzów z Sampdorią, ale odpadliśmy w kwalifikacjach. To było okropne. Zrobię wszystko, żeby w kolejnym sezonie zagrać tam z Interem.

 

O swoim najpiękniejszym golu:

Było ich wiele, ale mój ulubiony jest jeden z trzech w reprezentacji na Wembley. Czemu jest piękny? Dlatego, że na Wembley. Zabrał wtedy do domu piłkę z autografami piłkarzy. Na dziś to jedno z moich najpiękniejszych piłkarskich wspomnień.

 

Na zakończenie o przyszłości:

Kiedy przyjechałem, Milan był daleko od Interu, ale moi koledzy z drużyny powiedzieli mi, że chcą udowodnić wszystkim, że ich żądza zwycięstw nie opadła po zdobyciu historycznego tripletu. Inter to jedna z najlepszych drużyn Europy i w przyszłości możemy pokonać każdy zespół, zarówno we Włoszech, jak i w Europie.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Zieliński: Szkoda mi Dumfriesa, ale takich ofert się nie odrzuca. Palestra... (12)

04.06
12:21

Pio Esposito: Cieszę się, że mogłem pomóc Włochom (3)

04.06
12:35

Komentarze (13)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
03.05.2011 o 22:45 przez Gajdzik
Gajdzik
Dobrze że mamy Pazzo a nie Cassano <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
03.05.2011 o 10:21 przez Kusy
Kusy
coś czuję że nastepny sezon będzie najlepszym Pazziniego w dotychczasowej karierze
03.05.2011 o 10:05 przez mati1908
mati1908
Forza Pazzini
02.05.2011 o 21:20 przez Helton
Helton
Materazzi powinien byc trenerem bo na pilkarza juz sie nie nadaje. Dokoptowac go do sztabu szkoleniowego. <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
02.05.2011 o 19:10 przez Lechu
Lechu
#2 zgadzam się w 100% <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " />
02.05.2011 o 16:05 przez Fqrve
Fqrve
Matrix jak zawsze pomocny<img src="/files/emoticons/9" alt="&lt;brawo&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
02.05.2011 o 15:01 przez anett
anett
Pazzini tym wywiadem chciał się chyba podlizać Leonardo<img src="/files/emoticons/13" alt=" :P " /> Zbyt dużo dobrego o nim powiedział... może liczy na miejsce w podstawowej jedenastce<img src="/files/emoticons/21" alt="&lt;lol2&gt;" />
02.05.2011 o 12:48 przez el_loco
el_loco
Forza Inter! Forza Pazzo!
02.05.2011 o 12:02 przez FENDI_SOSA
FENDI_SOSA
Matrix ma tą kozacką charyzmę, czego teraz u innych piłkarzy nie warto szukać, bardzo mi się podoba ten gracz, ale poza boiskiem. <img src="/files/emoticons/9" alt="&lt;brawo&gt;" /> <br />
Pazzini to bardzo dobry grajek, w przyszłym sezonie, gdy się już za klimatyzuje, będziemy mieli z niego jeszcze większy pożytek. <img src="/files/emoticons/9" alt="&lt;brawo&gt;" />
02.05.2011 o 11:57 przez Francisco
Francisco
Materazzi szacunek za takie zajmowanie się nowymi piłkarzami. Naprawdę to jest ważne dla nich. <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
02.05.2011 o 11:46 przez Michal_fci
Michal_fci
oprowadzac * tam mialo byc
02.05.2011 o 11:29 przez des
des
Materazzi faktycznie musi rządzić w szatni, wszyscy to mówią. Dobrze, ze jest ktos taki kto rzadzi, motywuje. Bo na boisko to raczej nie wpuszczac go już lepiej.
02.05.2011 o 11:26 przez Michal_fci
Michal_fci
Materazzi pilkarska kariere powinien zakonczyc ale widac ze dzieki niemu lepsza atmosfera w szatni jest to powinien oprowacac nowe nabytki <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />

Shoutbox

ciechan 26.06.2026 23:58

Zainteresowanie Spurs i Newcastle. Napoli rzuciło 15, tamci chcą ok. 25. Kurde nawet cena niczego sobie

Kredence 26.06.2026 23:57

Generalnie przynoszą tylko wstyd kibicom Interu tak samo jak ten łeb kowzan co był u rudego z amici

Kredence 26.06.2026 23:56

Chcą być podróbką juvepoland na x

Kredence 26.06.2026 23:56

No oni myślą że są zabawni na tym twitterze a wychodzi tak żenująco że aż mam ciarki na skórze

ciechan 26.06.2026 23:55

AI twierdzi, że ma kiepskie ostatnie podanie. Tak też wywnioskowałem z kompilacji. Profil bardzo zbliżony do Palestry, ale on też imo mógł mieć lepsze statystyki, bo niejednokrotnie złe decyzje podejmował

danielinter 26.06.2026 23:53

Albo chłop ma 12 lat albo jest idiota co pewnie ciągnie Tuskowi

danielinter 26.06.2026 23:52

Pewnie najlepiej od razu było dać 60 za Palestre to później debil by napisał że kretyn Ausilio przepłaca

danielinter 26.06.2026 23:51

Co to za dzban prowadzi x fcinterpl

Vancore 26.06.2026 23:50

po kimpilacjach i ocenach za mecze w LM w tym sezonie to mozna uznac ze kawal grajka, ale jednak z belgii

ciechan 26.06.2026 23:45

Kurde wszystko się zgadza. Jak myśle o tych dodach, Molinach i innych to już wolę zaryzykować jakiegoś pokemona

martins2000 26.06.2026 23:44

byly juz telefony miedzy agentami więc coś większego niz tylko obserwacje

ciechan 26.06.2026 23:43

3 gole w LM

ciechan 26.06.2026 23:41

Kompilacje na YT ma wyborne. Gra trzeci sezon jako wahadłowy, bardzo szybki, obunozny, niezłe statystyki, 21 lat.

martins2000 26.06.2026 23:32

Napoli od miesiąca o niego zabiega

martins2000 26.06.2026 23:32

widział ktoś go w akcji?

ciechan 26.06.2026 23:31

Inter włącza się do wyścigu z Napoli o Anana Khalailiego (Sky Sport).

broda4991 26.06.2026 23:16

I dobrze. Dychnie.

broda4991 26.06.2026 23:07

Thuram ani korków nie zakłada póki co

Kredence 26.06.2026 23:06

Sporo ryzykują mimo wszystko

Kredence 26.06.2026 23:06

Szalona kwota ale jak będzie strzelać to też będzie inna ocena tego ruchu

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29498

Liczba newsów: 53362

Liczba komentarzy: 625623

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się