Wywiady z piłkarzami

Pio Esposito: Inter? Nigdy nie chciałem odchodzić (2)

Źródło: football-italia.net
9 miesięcy temu
548
2

Francesco Pio Esposito twierdzi, że nigdy nie chciał opuszczać Interu, pomimo plotek transferowych, które krążyły „przez całe lato”, i ujawnia, że Gianluca Scamacca jest jednym z jego wzorów do naśladowania w reprezentacji Włoch. Esposito jest jednym z trzech debiutantów we włoskiej reprezentacji, powołanych przez Gennaro Gattuso do udziału w meczach kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata przeciwko Estonii i Izraelowi podczas wrześniowej przerwy.

20-letni napastnik Interu zorganizował we wtorek konferencję prasową w Coverciano, w której uczestniczył również inny debiutant, Giovanni Fabbian, pomocnik Bolonii. Pio Esposito spędził poprzednie dwa sezony na wypożyczeniu w Spezii w Serie B, a w niedzielę zadebiutował w Serie A w barwach Interu.

- Z pewnością wszystko dzieje się bardzo szybko. Cieszę się z pierwszego powołania i debiutu w Interze, który był ostatnim krokiem w podróży, którą rozpocząłem w akademii. Równowaga jest niezbędna, ponieważ w piłce nożnej wszystko może się bardzo szybko zmienić.

 

Esposito będzie musiał pokonać konkurencję ze strony Lautaro Martineza i Marcusa Thuram, aby stać się stałym graczem Interu, ale niekoniecznie będzie to problem.

- Postrzegam to jako okazję do doskonalenia się, obserwując ich każdego dnia i ucząc się od nich, ponieważ są oni obecnie jednymi z najlepszych napastników – powiedział - Od Lautaro chciałbym przejąć głód zwycięstwa i bezwzględność, które pokazuje każdego dnia na treningach. Widać, że kiedy musi strzelić gola, zawsze robi to na 100%, również w meczach treningowych. Marcus charakteryzuje się prostotą ruchów, umiejętnością pokonywania przeciwników i szybkością. Chętnie bym to od niego przejął.

 

- Przez całe lato krążyły plotki o moim transferze, ale nigdy nie miałem wątpliwości, że zostanę w Interze. Nigdy nie chciałem odejść, ponieważ dla mnie to spełnienie marzeń. Trener też chciał mnie zatrzymać i nigdy nie miałem żadnych wątpliwości.

 

Były napastnik reprezentacji Włoch, Fabrizio Ravanelli, porównał niedawno Pio Esposito do siebie i Mario Mandzukicia, byłej gwiazdy Juventusu.

- Przeczytałem jego słowa i jestem dumny, że widzi we mnie cząstkę siebie. Ducha walki, podobnie jak Mario Mandzukic, o którym wspomniał. Jestem napastnikiem, który stara się wykorzystać swoją fizyczność, aby zadawać ciosy przeciwnikom.

 

Esposito i Fabbian należą do pokolenia piłkarzy, którzy widzieli Włochy biorące udział tylko w jednej edycji Mistrzostw świata, ale jakie są ich wspomnienia związane z Azzurri?

- Jako dziecko bardzo cierpiałem z tego powodu, ale to zmotywuje nas do jeszcze większego wysiłku dla tej koszulki. Pamiętam bramkę Balotelliego w wygranym 2:0 meczu Włoch z Niemcami podczas Euro. Kilka dni później miałem urodziny i oglądałem ten mecz u kolegi. Ta celebracja była kultowa.

 

Brat Esposito, Sebastiano, dołączył do klubu tego lata z Cagliari, a Salvatore gra w Spezii.

- Mówią mi, żebym cieszył się tym doświadczeniem i nie zastanawiał się nad tym zbytnio. Kiedy mamy okazję się spotkać, staramy się jak najmniej rozmawiać o piłce nożnej. Tego lata spotkaliśmy się [on i Sebastiano] na Klubowych Mistrzostwach Świata i wymieniliśmy się jak najwięcej informacjami. Piłka nożna zmienia się bardzo szybko, dlatego potrzebna jest równowaga.

 

Na koniec pytanie o współpracę z Gennaro Gattuso oraz o to, których włoskich piłkarzy podziwia i z którymi nigdy nie sądził, że będzie mógł grać.

- Piłkarzem, którego zawsze lubiłem, jest z pewnością Scamacca. Dla mnie jest on idealnym napastnikiem, kompletnym piłkarzem i typem piłkarza, którego zawsze podziwiałem. Wpływ był zdecydowanie pozytywny. Trener pokazał nam wszystkim swoją energię i determinację, aby osiągnąć sukces i zakwalifikować się.

Zobacz też

Zieliński: Cieszę się, że ten sezon minął mi bez kontuzji (0)

18.05
02:03

P. Zieliński: Mogę grać na tym poziomie jeszcze przez lata (3)

22.05
12:04

Komentarze (2)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
03.09.2025 o 14:25 przez mroowa111
mroowa111
Pewnie ze wolałbym młodych Włochów składzie ale oaktree widzi projekt inaczej
03.09.2025 o 06:49 przez Domino
Domino
No i dlaczego debile nie odkupili Fabbiana za kikkanascie mln, reprezentant Włoch do chooja. Wola jakiegoś rosłego mudzyna zamiast kupić takiego Fabbiana i Leoniego.

Shoutbox

Adriano_forever 12.06.2026 22:39

gol

Paolo92 12.06.2026 22:34

Fundacja Realu Madryt zaprezentowała w loży honorowej Bernabéu 13. edycję Corazón Classic Match pod hasłem „Mecz z duszą dzieciństwa”, w którym w sobotę 13 czerwca o godz. 12:00 na Santiago Bernabéu zagrają Real Madryt Leyendas i Inter Legends.

Adriano_forever 12.06.2026 22:15

ależ kolasinać

Adriano_forever 12.06.2026 22:10

spalony i faul na bramkarzu

Adriano_forever 12.06.2026 22:10

kontrowersja będzie

Adriano_forever 12.06.2026 22:09

oooo

Dantte 12.06.2026 21:45

Dobrze ze ten David nie jest naszym zawodnikiem. Gosc co marnuje...

Adriano_forever 12.06.2026 21:23

gool

Rebelde 12.06.2026 21:12

Komentator bardzo chwali tego Bjukanana, chyba dobry. Może 50mln na niego wystarczy :P

Adriano_forever 12.06.2026 21:04

co taka grupa na łatsapie ma na celu? jest tyle grup na fejsie to jeszcze WA?

Rebelde 12.06.2026 20:54

Widzę ze w Milanie znów szambo wywalilo.

Cny 12.06.2026 20:14

wiem jeszcze się nie zaczęło ale początkowy entuzjazm wyparował, miały być pożegnania a zostaje Miki sdv, kolejne cele się oddalają, zaczynają się alternatywy a o niechcianych zawodnikach cicho. zaczyna wyglądać jak standard Ałzylja

Cny 12.06.2026 20:12

taki scenariusz przewidywałem chwilę wcześniej. z LH. ale to już zaraz po zakończeniu sezonu pisałem... serio teraz było widać jak ta drużyna dusiła się momentami przez realny brak rywalizacji i brak jakościowych zastępców. a my dalej bez graczy do 11 dających impuls całej drużynie. i palestra kimś takim nie będzie. miał być Kone i Paź by to rozruszać. mamy mikiego i odszedł Dumfries, tak to wygląda. cały budżet pójdzie na palestrę i tyle. akanji + Stańko to 35-40M, tyle mamy że sprzedaży na tą chwilę. odejdą jeszcze Frattesi, pavard, Asslani to się uzbiera na palestrę. i będą próbować latać pomoc nic nie wnoszącym Jonsem (mamy 5 innych pomocników o zbliżonym profilu)

chmolo 12.06.2026 19:08

tylko gdzie ten endrick? chyba na prawie wahadlo ;)

martins2000 12.06.2026 18:16

no pewnie za darmo

doman 12.06.2026 18:08

Endrick nowy pomysł

martins2000 12.06.2026 17:50

ULTIM'ORA: L'Inter sta preparando una nuova offerta vicina ai €50M + bonus all'Atalanta per Palestra nei prossimi giorni. ⚫️🔵🇮🇹 Un accordo personale è già stato raggiunto per un contratto di 5 anni da €3M a stagione.

Claudio 12.06.2026 17:40

Okienko zaczyna się za 3 tygodnie... Spokojnie.

Cny 12.06.2026 17:02

będziemy mieli te same bolączki. Jones czy Solet to nie piłkarze których potrzebujemy od dawna

Cny 12.06.2026 17:00

zero świeżości w pierwszym składzie, jedna wymuszona odejściem Denzela i zmiana bramkarza na Martineza/provedela gdzie żaden nie jest bramkarzem na Inter

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29460

Liczba newsów: 53345

Liczba komentarzy: 624725

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

8x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się