Zapowiedzi

Przed nami Derby Włoch w Turynie (17)

Autor:
Źródło: inf. własna
prawie 5 lat temu
276
17
fcinter serwisowe

Napędzony wywalczeniem w szalonych okolicznościach remisu w meczu 1/8 Ligi Mistrzów, lider włoskiej Serie A Juventus podejmie na własnym stadionie, grający ostatnio w kratkę Inter Mediolan. Początek spotkania o godzinie 20:45, rozjemcą na turyńskim Juventus Stadium będzie Gianluca Rocchi. 

Come-back jakiego dawno w rozgrywkach o puchar Ligi Mistrzów nie było - takie głosy dziennikarzy i kibiców można było wyczytać po wtorkowej potyczce Starej Damy z Bayernem Monachium. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, mimo tego że po godzinie gry na tablicy wyników widniał rezultat 0:2. Juventus dał sobie nadzieje na dalszą walkę w Monachium, stracił przy tym jednak prawdopodobnie Claudio Marchisio, który ma opuścić Derby Włoch z powodu kontuzji. Jego miejsce w wyjściowej jedenastce może zająć nasz stary znajomy - Hernanes, któremu nie szczędzono pochwał po tym jak pojawił się na placu gry w drugiej połowie wspomnianego meczu w środku tygodnia.
 
Bianconeri ogólnie mogą rok 2016 zaliczyć póki co do tych "wymarzonych" i nawet dwa remisy - z Bayernem w LM i ostatnio Bologną w Serie A - nie zmienią tej oceny. Komplet zwycięstw w pozostałych spotkaniach, siła, zdecydowanie i determinacja prezentowana na murawie daje Juve pełne prawo do bycia zdecydowanym faworytem niedzielnego meczu. W świetnej formie znajduje się Paulo Dybala, który z pewnością napsuje krwi obronie Interu. Dodatkowym języczkiem u wagi będzie fakt, że w zeszłym tygodniu Dybala przyznał w wywiadzie dla Corriere dello Sport, że w czasie mercato był w kontakcie z trenerem Mancinim, jednak ostatecznie odrzucił ofertę Interu.
 
derby1
 
W Mediolanie nastroje zdecydowanie odmienne. Właściwie patrząc na wyniki i dorobek punktowy obu zespołów z roku 2015 i po przerwie świątecznej w 2016 - nasuwa się skojarzenie z filmem "Kosmiczny Mecz" gdzie potwory wyssały z zawodników talent i chęć gry. Niestety to Juve jest w tej bajce ekipą Monstars, a Inter zgrają zagubionych zawodników, którzy sami są zdziwieni dlaczego im nie idzie. Tym bardziej wielu kibiców liczy, że ostatnie zwycięstwo 3:1 z Sampdorią po wcześniejszym tygodniowym zakoszarowaniu w Appiano będzie przełomem, który pozwoli uratować sezon. Uratować ponieważ jeszcze niedawno wskazywano, że ten mecz na przełomie lutego i marca może być kluczowym w walce o Mistzostwo. Inter na własne życzenie uczynił go jednak kluczowym, ale w walce o miejsce na podium.
 
Roberto Mancini ma do dyspozycji niemal pełną kadrę zawodników, na trybunach zasiądzie jedynie Marcelo Brozović - Chorwat pauzuje za żółte kartki. Zarząd Ligi przyjął za to odwołanie od zawieszenia Kondogbii i ten będzie do dyspozycji Manciniego. Trudno przewidzieć skład jaki desygnuje do gry Włoch na ławce Interu. Na swoje premierowe trafienie w czarno-niebieskiej koszulce nadal czeka Eder, który wygryzł (on lub klauzule w kontraktach) już raczej na dobre ze składu Joveticia i/lub Ljajicia. Pewniakiem jest jak zwykle Handanovic, duet stoperów Miranda-Murillo i Icardi, który strzelał w ostatnim meczu z Sampą. 
 
Do pokonania Juve, czy w ogóle nawiązania równej walki (ostatni mecz zakończył się zatrważającym 0:3) będzie potrzebne kilka czynników: dobra dyspozycja zespołu, wstrzelenie się z wyjściową jedenastką Mancio, sporo szczęścia i zmęczenie przeciwnika graniem co trzy dni. Nie takie rzeczy już widzieliśmy. FORZA INTER!
 
derby2
 
Przewidywane składy:
JUVENTUS: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Lichtsteiner, Sturaro, Hernanes, Pogba, Alex Sandro; Dybala, Mandzukic
INTER:  Handanovic; Nagatomo, Murillo, Miranda, D'Ambrosio; Biabiany, Medel, Kondogbia, Perisic; Eder, Icardi
 
Ostatnie pięć spotkań: 
27/01/2016 Juventus 3:0 Inter
18/10/2015 Inter 0:0 Juventus 
16/05/2015 Inter 1:2 Juventus
06/01/2015 Juventus 1:1 Inter
02/02/2014 Juventus 3:1 Inter
 
Kartka z kalendarza:
derby3
 
Transmisje TV:
tv
 
sporticos

Zobacz też

Inter 4:3 Fiorentina D’Ambrosio Vidal Bastoni

Walka o kolejne ligowe punkty! Zapowiedź Inter - Spezia (5)

19.12
15:28
Lautaro Martinez

Skupmy się na lidze. Cagliari - Inter (zapowiedź) (5)

12.12
11:06

Komentarze (17)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
28.02.2016 o 19:04 przez Kebo
Kebo
3-0 typuję, ale nawet jeśli będzie mniej to pewnie będzie to wyglądało jak starcie dorosłych ludzi z dziećmi dowodzonymi przez chorego umysłowo.
28.02.2016 o 15:04 przez Jovetic10
Jovetic10
Powiedz to kibicom Romy to cię zjedzą śmiechem. PS czytanie ze zrozumieniem nie boli.
28.02.2016 o 14:59 przez Yascarr
Yascarr
Z pewnością powrót Stramy byłby lepszy niż np. Garcia, który w Romie zrobił taką robotę. Z pewnością.
28.02.2016 o 13:51 przez Jovetic10
Jovetic10
Benitez? Garcia? No proszę Cię... Już lepszy byłby powrót Stramy.
28.02.2016 o 12:34 przez ForzaThohir08
ForzaThohir08
Sezon itak już stracony jak kolejny, teraz bedziemy sie staczać w dół, Milan nas przegoni w tabeli na 100% - to tylko kwestia 2-3 kolejek i już jesteśmy poza pucharami a jeszcze Lazio lub Sassuolo, a wcale bym się nie zdziwił bo z nami przecież wygrali na G.Meazza. Także nie ma co sie napalać, sezon stracony (który to już z rzędu?) i trzeba czekać na nowy i przedewszystkim nowego trenera, ja szczerze widziałbym Beniteza lub Garcie. Nie interesuje mnie to, że Beniu jest wyzywany od grubasów itp... dla mnie sie liczy co osiągnął jako trener, mi wystarczy że zdobył z Liverpoolem Ligę Mistrzów, a to że u nas mu nie poszło to był syndrom Mourinho. Jestem pewien że Benitez zjada na śniadanie Manciniego na boisku na luzie. Garcia też dobra opcja, facet stawia na 4-3-3, lubi grać ofensywnie a taki Inter przecież chcemy oglądać a nie pierdy co sezon jak ostatnio. Przedewszystkim - co różni Beniteza/Garcie od Manciniego ? Jeden ma swoją taktyke 4-2-3-1 a drugi 4-3-3 i sie ich trzymają CAŁY SEZON, a nasz obecny trener w tym sezonie zaliczył już chyba 5-6 zmian taktycznych co jest chyba rekordem i pośmiechowiskiem całej ligi. Krótko mówiąc, Mancio nie ma jednej ustalonej taktyki i nie nadaje sie na trenerke (przynajmniej u nas). 3 Scudetto z rzedu zdobyte pewnie miał farta bo Juve, Milan Napoli chyba wtedy grali po rok w Serie B i po powrocie ciężko było się im podnieść. Dobra na koniec tematu - Benitez/Garcia na nowy sezon, trzeba mieć nadzieje, żeby nikt ich nie sprzątnął do końca sezonu, bo Man Utd nam już zwinął Mourinho a Simeone zostaje w Atletico albo pójdzie do Chelsea, więc o tych dwóch najlepszych trenerach na świecie nie ma co marzyć przynajmniej narazie.
28.02.2016 o 12:34 przez AveCaesar
AveCaesar
@markiz haha to nie wina Thohira.
28.02.2016 o 12:33 przez nwk
nwk
Co? Jaką drogę do LM? Od blamażu z Fiorentiną wiadomo, że LM NIE BĘDZIE.
28.02.2016 o 11:44 przez KowalMalbork
KowalMalbork
Żeby tylko nie było kompromitacji. Przeczucia mam złe, zresztą ostatnio ciągle takie mam i się sprawdzają. Czekam do 20 45 jak na szpilkach.
28.02.2016 o 11:19 przez Gajdzik
Gajdzik
Trzeba gryźć trawę przez całe 90min.!
Juve mocne, ale jest do ogrania, wiadomo, że będzie cholernie ciężko, ale mam nadzieję, że nasi pokażą że im zależy i powalczą w tym meczu !!
28.02.2016 o 11:13 przez Szociq
Szociq
Każda zdobycz punktowa w tym meczu to będzie megasensacja. Nie dlatego, ze mamy jakoś wyraźnie słabszy skład od Juve bo nie mamy. Powodem jest fakt, iż większość zawodników nie prezentuje takiej jakości jakiej od nich moglibyśmy wymagać. Zobaczymy czy Mancio ma w ogóle jeszcze jakąś koncepcję na tą drużynę.
28.02.2016 o 10:09 przez szmalo
szmalo
Juventus moze nam brutalnie zamknac droge do LM... oby nie! FORZA INTER !! !
28.02.2016 o 00:40 przez markiz
markiz
Nie ma już Derb Włoch, bo nie prezentujemy odpowiedniego poziomu by rywalizować z juventusem. Brawo Thohir !
27.02.2016 o 22:47 przez AveCaesar
AveCaesar
Nie ma już Derb Włoch bo Juve było w Seria B :d
27.02.2016 o 20:48 przez Jovetic10
Jovetic10
jurrone Propagandą to można nazwać Derby Polski Legia-Lech, gdzie na przestrzeni lat zmieniał się przeciwnik Legii, czy to Górnik czy Widzew czy Wisła, zawsze drużyna, która biła się z Legią o pierwsze miejsce. Natomiast Derby Włoch to całkiem inna historia i tradycja. Smutne jest to, że jako kibic Interu nie masz na ten temat zielonego pojęcia.
27.02.2016 o 19:45 przez Endru
Endru
Inter to klub z historia i tradycja i kazdy rywal musi nas szanowac. Mozemy pokonac kazdego ! FORZA!
27.02.2016 o 19:11 przez jurrone
jurrone
Derby Włoch ?? !! Serio ?? !! Przestańcie szerzyć propagandę i dajcie sobie spokój z podobnymi hasłami bo to co najmniej żałośnie wygląda. Inter to obecnie żaden pretendent do włoskiej supremacji, średniak bez stylu, charakteru, klasy z kilkoma dobrymi zawodnikami z których ta banda idiotów na ławce nic nie potrafi wycisnąć - bolesne ale zgodne ze stanem faktycznym.
27.02.2016 o 18:11 przez alessandro1977
alessandro1977
Przewiduję gładkie 5:0 i ból dupy wszystkich tutaj hehe. Dlaczego 5:0? Bo zagramy na pół gwizdka :)

Shoutbox

Nasir 26.01.2021 16:37

itp

Nasir 26.01.2021 16:36

piłka jest okrągła

Nasir 26.01.2021 16:36

środek jest kluczowy w każdym meczu

nicolas80 26.01.2021 16:23

Najważniejsze zaangażowanie i nie lekceważenie przeciwnika bo to w końcu mecz derbowy. Brozo w składzie daje nam gwarancję umiejętnego zarządzania tempem gry. Środek pola będzie kluczowy w tym meczu

nicolas80 26.01.2021 16:16

Z drugiej strony mecze derbowe rządzą się swoimi prawami i nikt nie odstawi nogi. Najważniejsze żeby przejść do następnej rundy

Adriano_forever 26.01.2021 16:16

7:1 bo ręcznik

Imrahil 26.01.2021 16:12

w końcu konte i mental, prawda?

Imrahil 26.01.2021 16:12

7-0 aco

nicolas80 26.01.2021 15:46

Orzeu 3-1 jak dla mnie trochę mało. Liczę milanisci wyjadą z większym bagażem

Orzeu 26.01.2021 14:19

trzecią Barella

Orzeu 26.01.2021 14:19

Lautaro x2

Orzeu 26.01.2021 14:19

nie

Endru 26.01.2021 14:17

I kolarov z wolnego?

Orzeu 26.01.2021 14:13

róbcie skriny

Orzeu 26.01.2021 14:13

dzisiaj

Orzeu 26.01.2021 14:13

Inter 3:1 Milan

maniekfci 26.01.2021 13:59

to nie znaczy identyfikujesz

taboret 26.01.2021 13:59

z kim odbywasz stosunek seksualny

Nasir 26.01.2021 13:58

xd

Archiwum shoutboxa

Wyniki Serie A

Środa, 20 stycznia

  • FT

    Udinese

    1 - 1

    Atalanta

Piątek, 22 stycznia

  • FT

    Benevento

    2 - 2

    Torino

Sobota, 23 stycznia

  • FT

    Roma

    4 - 3

    Spezia

  • FT

    AC Milan

    0 - 3

    Atalanta

  • FT

    Udinese

    0 - 0

    Inter

  • FT

    Fiorentina

    2 - 1

    Crotone

Niedziela, 24 stycznia

  • FT

    Juventus

    2 - 0

    Bologna

  • FT

    Genoa

    1 - 0

    Cagliari

  • FT

    Hellas Verona

    3 - 1

    SSC Napoli

  • FT

    Lazio

    2 - 1

    Sassuolo

  • FT

    Parma

    0 - 2

    Sampdoria

Środa, 27 stycznia

  • Postp.

    Juventus

    ? - ?

    SSC Napoli

Piątek, 29 stycznia

  • 20:45

    Torino

    ? - ?

    Fiorentina

Sobota, 30 stycznia

  • 15:00

    Bologna

    ? - ?

    AC Milan

  • 18:00

    Sampdoria

    ? - ?

    Juventus

  • 20:45

    Inter

    ? - ?

    Benevento

Niedziela, 31 stycznia

  • 12:30

    Spezia

    ? - ?

    Udinese

  • 15:00

    Atalanta

    ? - ?

    Lazio

  • 15:00

    Cagliari

    ? - ?

    Sassuolo

  • 15:00

    Crotone

    ? - ?

    Genoa

  • 18:00

    SSC Napoli

    ? - ?

    Parma

  • 20:45

    Roma

    ? - ?

    Hellas Verona

Publicystyka

Kibice Interu

2020 okiem Prezesa i redakcji FCInter.pl (video) (15)

08.01
14:00
Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    19

    43

  • 2

    Inter

    Inter

    19

    41

  • 3

    Roma

    Roma

    19

    37

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    19

    36

  • 5

    Juventus

    Juventus

    18

    36

  • 6

    Napoli

    18

    34

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    15

  • 2

    Ciro Immobile

    13

  • 3

    Zlatan Ibrahimovic

    12

  • 4

    Romelu Lukaku

    12

  • 5

    Luis Muriel

    11

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27124

Liczba newsów: 38498