Relacje

Szalone spotkanie w Bergamo! Inter wygrywa z Atalantą 3-2 po dublecie Edina Dzeko (64)

Źródło: inter.it
3 miesiące temu
3044
64

W ostatnim meczu w tym roku Inter pokonał na wyjeździe Atalantę. Teraz Nerazzurrich czeka prawie dwumiesięczna przerwa od rozgrywek spowodowana Mistrzostwami Świata w Katarze.

 

Pierwsze minuty spotkania w Bergamo należały do gospodarzy. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia otwierającego gola. W 25. minucie Daniele Chiffi podyktował rzut karny dla drużyny Atalanty. Decyzja ta spotkała się z wielkimi pretensjami zawodników Interu. Jak pokazały powtórki, arbiter popełnił ewidentny błąd wskazując na jedenastkę za rzekomy faul na Duvanie Zapacie. Chwilę później rzut karny na bramkę zamienił Ademola Lookman. Na odpowiedź podopiecznych Simone Inzaghiego nie trzeba było jednak długo czekać. Jeszcze przed przerwą bramkę wyrównującą zdobył niezawodny ostatnimi czasy Edin Dzeko. Do przerwy w Bergamo było 1-1.

 

Zdjęcie

 

Druga część gry rozpoczęła się od naporu Nerazzurrich, którzy z wielką ambicją ruszyli po bramkę dającą prowadzenie. W 56. minucie dośrodkowanie na pole karne posłał Federico Dimarco, a piłkę do siatki z bliskiej odległości wpakował Edin Dzeko. Dla Bośniaka to szósta bramka w tym sezonie Serie A. Parę minut później było już 3-1. Gola samobójczego po rzucie rożnym strzelił Jose Luis Palomino. Gdy wszystko wskazywało na to, że Inter spokojnie dowiezie zwycięstwo do końca, gola kontaktowego zdobył wspomniany wcześniej Argentyńczyk. Do końca meczu wynik nie uległ już jednak zmianie. Inter zakończył pierwszą fazę sezonu bardzo ważnym zwycięstwem. 

 

Zdjęcie

 

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

ATALANTA (3-4-1-2): Musso; Toloi, Demiral, Scalvini; Hateboer, Pasalic, Koopmeiners, Maehle; Ederson; Lookman, Zapata.
Rezerwowi: Rossi, Sportiello, Okoli, Palomino, Djimsiti, Zortea, Ruggeri, Soppy, Malinovskyi, Boga, Hojlund.

INTER (3-5-2): André Onana; Milan Skriniar, Stefan de Vrij, Alessandro Bastoni; Denzel Dumfries, Nicolo Barella, Hakan Calhanoglu, Henrikh Mkhitaryan, Federico Dimarco; Edin Dzeko, Lautaro Martinez.
Rezerwowi: Samir Handanovic, Alex Cordaz, Francesco Acerbi, Raoul Bellanova, Robin Gosens, Mattia Zanotti, Valentin Carboni, Kristjan Asllani, Marcelo Brozovic, Roberto Gagliardini, Joaquin Correa.

 

 

Zobacz też

Trzy punkty - w Mediolanie, styl - do zapomnienia | Inter 1:0 Hellas (52)

14.01
19:26
Inter Empoli czerwona Skriniar

Gra w dziesiątkę, zmęczenie i koszmarny mecz | Inter przegrał z Empoli 0:1 (92)

23.01
19:38

Komentarze (64)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
14.11.2022 o 15:19 przez rchemik
rchemik
Co bardziej stoi za tyloma puszczonymi bramkami z naszej strony, skoro żaden klub w TOP10 ma mniej puszczonych ? :
a/ ogólnie słabsza dyspozycja bloku obronnego,
b/ taktyka Inzagiego, w której oba wahadła są na wskroś ofensywne i przede wszystkim słabi z nich obrońcy
c/ dość ofensywny środek w przypadku braku Brozo, który jednak dużo lepiej łączy obronę z atakiem i potrafi odzyskać wiele piłek
d/ inne

piszczcie swoje propozycje, jestem ciekawy jak reszta uważa,

wg. mnie- najbardziej pasuje B i C razem
14.11.2022 o 21:17 przez bonjovi100
+1
bonjovi100
+ słaba postawa napastników (głównie Lautaro) z topowymi drużynami. Nie wykorzystują swoich sytuacji i potem zespół musi się za mocno odkrywać by gonić wynik.
14.11.2022 o 23:18 przez Szczupac_FCI
+1
Szczupac_FCI
a/ słabsza dyspozycja bloku obronnego spowodowana gorszą dyscypliną taktyczną i organizacją gry od tej jaka miała miejsce za czasów Conte, który w ofensywie miał świetnie współpracujący duet Lautaro - Lukaku a na wahadle szybkiego, świetnego w kontrach i pojedynkach 1na1 Hakimiego. Co w zasadzie załatwiało mu sprawę gry w ataku i nie wymagało zaangażowania w grze ofensywnej tak dużej ilości sił i zawodników wychodzących wysoko jak ma to miejsce teraz przy znikającym Lautaro, do bólu przeciętnym, niepotrafiącym grać 1na1 Dumfriesie, i momentami tragicznym w defensywie Dimarco.
13.11.2022 o 22:02 przez Matiinterlegia
+1
Matiinterlegia
Dobrze zakończony rok. Forma strzelecka Dzeko,bardzo dobra
13.11.2022 o 21:24 przez danielWu
danielWu
Większość kibiców Interu narzeka na Dzeko. Że stary, drepcze po boisku, nie nadaję się do kontr itp. mnie w kilku meczach też mocno irytował. Ale wyobraźcie sobie identyczną sytuację od kontuzji Lukaku i brak w składzie Edina. To w jakiej sytuacji Inter byłby. Moim zdaniem w ogólnym rozrachunku trzeba docenić co robię tym sezonie :)
13.11.2022 o 21:37 przez SETE
+1
SETE
W poprzednim również. To bardzo udany transfer.
13.11.2022 o 22:16 przez Cny
+1
Cny
Sorki ale to większość narzeka, że większość narzeka na Dżeko. Opinie bywają podzielone, ale jak Dżeko jest w formie to nikt go nie obraża. Co innego jak był w formie jak w drugiej połowie zeszłego sezonu, zajechani przez Inzaghiego.

Ludzie tutaj często nie odróżniają czy ktoś hejtuje dla zasady, czy krytykuje, bo są ku temu podstawy.
13.11.2022 o 22:19 przez Cny
Cny
Jak nie był w formie, zajechani przez Szymona*
13.11.2022 o 22:55 przez bonjovi100
bonjovi100
Co oznacza określenie "zajechany" przez Inzaghiego? Trochę mi to nie pasuje do "gra bo Sanchez i Corea mieli często kontuzje i brak formy po kontuzji". Taki Sanchez wpuszczony z Milanem przy 1-0 dla nas stracił piłke zaraz po wejsciu po czym straciliśmy gola (reszta to już historia). Dżeko grał bo inni mieli kontuzje/ brak formy.
14.11.2022 o 08:53 przez Cny
Cny
Przecież Simone nie potrafi zarządzać kadrą i kontuzje piłkarzy oraz brak formy bardzo często wynikają z jego błędów. Na całe szczęście teraz dzeko ma 6 tygodni odpoczynku
13.11.2022 o 19:55 przez madvillain666
madvillain666
Pieprzony Milan oczywiście jak zwykle przepchnął mecz na kolanie...
14.11.2022 o 11:04 przez Mil_online
Mil_online
Bo na przykład z Lecce i Fiorentiną Inter wygrał na luziku, bez bramek w końcówce :) .
14.11.2022 o 19:22 przez madvillain666
madvillain666
Na pewno nie przepychamy meczów na kolanie w każdym spotkaniu jak wy. Zresztą tylko dzieci się kłócą, a prawda jest taka, że robicie to non stop i to wam sędziowie pomagają.
13.11.2022 o 17:20 przez El Imprezatore
+2
El Imprezatore
Wydaję mi się, że tracenie tyłu goli ma związek z tym, że nasza obrona gra bardzo wysoko i łatwo dają się złapać na kontrach. Ale to jest takie moje przymyslenie po tym co narazie oglądamy w wykonaniu naszych graczy. Mam nadzieję, że po tej wygranej zaczną w końcu punktować także z czołówką. Forza Inter.
13.11.2022 o 22:25 przez kontousuniete
+1
kontousuniete
Niestety to spore uproszczenie i raczej nie tu jest problem.
Lazio gra bardzo wysoką obroną.
Milan często też - drużyna, która podejmuje największą ilość pressingów.
Atalanta też gra bardzo wysoko.

Po prostu skończyła się moc czerpana z Conte a Inzaghi nie umie nad np. grą w obronie zapanować.
13.11.2022 o 16:51 przez danielWu
+1
danielWu
Oj były emocje. Szczególnie w końcówce. Bardzo cenne zwycięstwo :) obrona od początku sezonu to nie jest to co w poprzednim. Ale moim zdaniem naprawdę dużo zaczęli tracić po kontuzji Brozo. Chorwat potrafi zabrać w trudniej sytuacji wślizgiem. I od tyłu z nim lepiej moimi zadaniem to wyglądało. Ale w ostatnich meczach bez niego. Lepiej i bardziej nieprzewidywalnie wygląda gra do przodu.
13.11.2022 o 22:18 przez Cny
Cny
Przecież Inter zaczął wygrywać i wychodzić powolutku na prostą dopiero jak Brozo złapał uraz, na jego pozycję poszedł Hakan a do podstawy wskoczył Miki.
13.11.2022 o 16:09 przez Seba
+4
Seba
Człowiek już zaczyna tęsknić za skromnym 1:0 po inteligentnej oraz poukładanej grze, gdzie rywal dochodzi do 16-stki i widzi ścianę nie do przejścia. Przypominamy natomiast wesołe miasteczko z beczką śmiechu, salą luster, czy innym pałacem strachu.
13.11.2022 o 15:23 przez Piotrekfci
+4
Piotrekfci
Jedno jest pewne - tymi dwoma spotkaniami chłopaki znowu uratowali tyłek Inzaghiemu. Wiem że gość był napastnikiem i dla niego liczy się - cały czas do przodu i aby strzelić o jednego gola więcej od rywali ale takie rzeczy w Serie A nigdy nie zwiastowały żadnych sukcesów. Tak jak Mourinho tak i Conte budowali nas od obrony co dawało najlepsze sukcesy. Obecnie jesteśmy troche jak jeździec bez głowy. Skład mamy najlepszy od lat i kto to widział aby każdy atak rywali podnosił ciśnienie we krwi do maximum. Prawie dwa miesiące dla trenera aby popracowac w spokoju nad lepszym zarządzanie obrony. Jeżeli to nam dojdzie plus Lukaku w formie to o pierwszą drojke nie będzie co się martwić patrząc jak Napoli już odjechało. Oby tak było !
13.11.2022 o 15:02 przez bonjovi100
+1
bonjovi100
Brawo. Bardzo ważna wygrana. Dzięki temu przerwa będzie w pozytywnych nastrojach.

Jest pare rzeczy do poprawienia jak w każdym zespole, ale taka jest piłka.

Martwi jedynie że nasz atak opiera się na Dżeko. Temat do przemyśleń dla zarządu.

Generalnie runda pozytywna bo i awans z grupy śmierci i max 3 punkty straty do wicelidera.

Jakoś dziwnie jestem spokojny o to że Napoli mistrza nie wygra. Czy wygra Inter? Na pewno nie jesli LM, Correa będą grali tak jak w pierwszej części i jeśli nie naprawimy Belga albo podmienimy go na kogoś kogo można wpuścić na boisko.
13.11.2022 o 15:49 przez kontousuniete
kontousuniete
@bonjovi100 ogólnie się zgadzam chociaż do poprawy jest trochę więcej niż "parę rzeczy".

Odnośnie maksymalnej straty do wicelidera. Rzeczywiście możemy mieć tylko 3 pkt straty.
Niestety tak samo będziemy mieli maksymalnie 3 punkty przewagi nad miejscem 7mym. :) To już gorzej brzmi.

No i prawdopodobnie na mundial pojedziemy po za top 4.
Chyba, że i Roma i juve nie wygra.

Runda jest pozytywna TYLKO dzięki LM. Tylko i aż. Bo naszym obowiązkiem niezmiennie będzie gra o mistrza, oprócz LM.
13.11.2022 o 14:50 przez Nerazzurx10
+3
Nerazzurx10
Pierwsze zwycięstwo z zespołem z topu! Szkoda ze dopiero z listopadzie
13.11.2022 o 14:47 przez Gajdzik
+2
Gajdzik
Nie było to najpiękniejsze spotkanie, nerwówka do samego końca, ale najważniejsze że w końcu komplet punktów na wyjeździe z mocniejszą ekipą 💪🏻 Teraz MŚ, oby bez żadnych kontuzji i w styczniu wracamy do gry, oby w dobrym stylu, bo od razu Napoli na start. Forza Inter 🖤💙
13.11.2022 o 14:47 przez cuba
+2
cuba
Niech to będzie początek długiej passy zwycięstw
13.11.2022 o 15:17 przez Piotrekfci
+1
Piotrekfci
Amen
13.11.2022 o 14:42 przez kontousuniete
+4
kontousuniete
Od bramki na 1:1 do bramki na 3:1 oglądaliśmy najlepszy Inter w tym sezonie.
Bardzo dobre 40 minut.

Pozostały czas gry taki do jakiego Inter nas przyzwyczaił z mocnymi. Dużo chaosu i zero kontroli nad meczem.

Ogromne pochwały dla zespołu, że podniósł się po tym co najmniej dziwnym karnym.

Oczywiście musi być wzmianka o trenerze :)
Najpierw wykluczył Gosensa z szans na mundial. Następnie postanowił to samo zrobić z Dumfriesem.
Gość jest zajechany co widać od kilku kolejek ale będzie grał pod korek,
Ile się da, aż nie złapie kontuzje albo sam zejdzie jak dziś. :)
No ale nie ma kto grać. W końcu każdy inny klub serie a ma lepszą ławkę od nas :) Krunicie, Celiki, desty, Juan Jezusy i wielu innych to prawdziwe kozaki z ławki i nawet potrafią grać w podstawie :)

Bardzo ważne trzy punkty. Nie tylko zapisujemy je sobie ale również rywal je traci.
Dobrze, że w końcu się zorientowaliśmy, że tak to działa. :)

Ogólne wnioski bez zmian.

I za nim zaczniecie się podniecać z całokształtu (z tego meczu trzeba się cieszyć).
Przypominam, że z kandydata do Scudetto aktualnie jesteśmy w szerokim gronie kandydatów do top 4.

I wiem, wszyscy będą grać gorzej, a my lepiej.
W końcu, Spalletti, Pioli, Allegri, Gasperini, Mourinho, Sarri to przy Inzaghim - ogórki. :)

Aktualnie ratuje nas tylko jakość kadry.

Pozdrawiam i dużo zdrówka dla naszych na mundialu.
I oby nic nie było Dumfriesowi bo źle to wyglądało.
13.11.2022 o 14:48 przez kontousuniete
kontousuniete
No i Dzeko drugi rok z rzędu naszym najlepszym napastnikiem pierwszych 3 miesięcy rozgrywek.
Dopóki Inzaghi nie zajedzie go jak Dunfriesa to będzie dobrze. :)
Chociaż na obronę Simone akurat w ataku nie ma kim grać.

A przecież ustawienia nie zmieni i nie spróbuje czegoś innego. Tak nie wolno. :)

Ps. Lautaro to co zawsze. Chimeryczny jak zawsze. Dziś nawet pięknie przedłużył piłkę we własnym polu karnym. Nawet Skriniar się tego nie mógł spodziewać.
13.11.2022 o 14:40 przez Tifosinho
+4
Tifosinho
Gdzie te czasy kiedy każdy rzut rożny czy wolny przyjmowało się ze spokojem? Teraz każdy taki stały fragment gry to stan przedzawałowy 😕 Dobrze, że chociaż My zaczęliśmy swoje wykorzystywać. Forza Nerazzurri 🖤💙
13.11.2022 o 14:40 przez Piotrekfci
+3
Piotrekfci
Kto to widział, żeby 36 latek ratował nam już nie raz dupę i był najlepszym.....
13.11.2022 o 14:39 przez cuba
+2
cuba
Teraz tylko Panowie wracajcie zdrów z tego mundialu
13.11.2022 o 14:32 przez CNS87
+3
CNS87
Ostatnio te koncowki to na stojaco ogladam lol. Warto bylo wstac o tej 6:30 rano zeby obejrzec nerazzurich.
13.11.2022 o 14:26 przez Balkanczyk
+4
Balkanczyk
Brawo Panowie, świetnie że udało się zdobyć 3 pkt na tak trudnym terenie, w ostatnim meczu przed przerwą mundialową. Bardzo ważne zwycięstwo, Forza Inter !!
13.11.2022 o 14:26 przez bobogol
bobogol
niby na naszą korzyść przemawia reakcja po pierwszym golu (o ironio, dwa samobóje były owocami tej reakcji) ale to tyle pozytywów. monolit to to nie jest.

ja zaczęliśmy grać se w piłeczkę radosną po kontatkowym golu Atalanty jakby było 2:2 to myślałem, że szlag mnie trafi. jedyny Onana wiedział co jest 5 i zabijał mecz. jak banda nieodpowiedzialnych palantów momentami. napisu "no al calcio moderno" nie widzieli czy jak? ;)
13.11.2022 o 14:26 przez danielinter
+6
danielinter
Na zadnego obronce juz nie mozna liczyc nawet Skriniar zawodzi. Dobrze ze z przodu jest ten "emeryt" bo inaczej byloby krucho.
13.11.2022 o 14:25 przez kadrian89
+5
kadrian89
Strach pomyśleć gdzie byłby Inter bez Dzeko. Końcówka na niezłym farcie.

Walka o miejsca 2-4 trwa dla Interu w najlepsze.
13.11.2022 o 14:25 przez Orrin
+1
Orrin
Nie pewność do samego końca
13.11.2022 o 14:24 przez Paolo87
+3
Paolo87
Bardzo ważne 3 punkty👍👏 Brawo👏 Edin najlepszy na boisku👏👍
13.11.2022 o 14:23 przez cuba
+5
cuba
Player of the game Dzeko
13.11.2022 o 14:22 przez cuba
+4
cuba
Bardzo ważne zwycięstwo,BRAWO INTER za podniesienie się od 0:1 i wywiezienie trzech punktów
13.11.2022 o 13:49 przez Paolo87
Paolo87
Wygląda na to że naszych trzeba rozsierdzić i wtedy zaczynają grać👍
13.11.2022 o 13:46 przez Orrin
+1
Orrin
Haha jeszcze var sprawdza czy była ręka
Poziom sędziowania bardzo niski
13.11.2022 o 13:46 przez cuba
+3
cuba
Ah ten "młody Dzeko
13.11.2022 o 13:43 przez cuba
+3
cuba
Dzeko dziś POWALA :)
13.11.2022 o 13:43 przez Paolo87
Paolo87
Brawo👍👏 Grande Edin👏👏👏

Shoutbox

Luki165 01.02.2023 09:40

I zapewne tak będzie, ale pierwszym wyborem juz nie

Luki165 01.02.2023 09:39

No przecież podgarlak opisal, ze od czasu do czasu ściągnie go z trybun

andyvdm 01.02.2023 09:38

I kto będzie grał co 3 dni Darmian i D'Ambrosio w odwodzie

kulfon32 01.02.2023 09:37

Dokładnie.

Luki165 01.02.2023 09:37

Przecież Skriniar nie zagrał w tym sezonie takiego meczycha jak wczoraj Darmian go zastepujacy

Krisu 01.02.2023 09:36

Paradoksalnie brak Skriniara może mieć pozytywne bodźce na reszte obrony i pomocy i sposób bronienia. Nie ma jednej drogi a zobaczymy co bedzie

kulfon32 01.02.2023 09:35

Czyli w d...pie ma klub. Kasa sie liczy. To teraz na trybuny i licz kasę w portfelu

andyvdm 01.02.2023 09:34

Premia za podpis z wolnego

andyvdm 01.02.2023 09:34

kulfon32 01.02.2023 09:33 Mógł powiedziec: "nie podpisze - sprzedajcie mnie za 80 baniek żeby chociaz ratować budżet klubu". Nikt nie miałby pretensji ani do niego, ani do klubu. A tak? Nie mamy ani kasy na następcę, ani kasy na podreperowanie budżetu

Nasir 01.02.2023 09:33

widocznie chinczyki lubia byc pchani w pupe do samego konca

kulfon32 01.02.2023 09:33

Mógł powiedziec: "nie podpisze - sprzedajcie mnie za 80 baniek żeby chociaz ratować budżet klubu". Nikt nie miałby pretensji ani do niego, ani do klubu. A tak? Nie mamy ani kasy na następcę, ani kasy na podreperowanie budżetu

Krisu 01.02.2023 09:33

Niby tak ale przy setkach mln € ktoś robi z Ciebie osła to te 10 mln nie jest wielka suma

HB 01.02.2023 09:32

druzyna na pewno zdobedzie wiecej punktow dzieki temu, alez to tegie glowy wymyslily

HB 01.02.2023 09:31

po co sprzedawac Skriniara zima za 9 min jak mozna go sprzedac za 0 i posadzic na trybunach?

HB 01.02.2023 09:31

XD

Dzonyy 01.02.2023 09:24

Dokladnie

kulfon32 01.02.2023 09:23

a ja, za zachowanie Skriniara, posadziłbym go na trybunach jak kiedys Icardiego. Nie pozwolił na sprzedaż obiecując podpisanie nowej umowy .... i co? Wych...ał nas. WIec teraz niech siedzi i gnije

andyvdm 01.02.2023 09:15

Ja za darmo na 3 zmiany ważne że robota jest

Luki165 01.02.2023 09:12

XDD

Dzonyy 01.02.2023 09:08

xDDD

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym zawodnikiem Interu w meczu przeciwko Atalancie?

Polls answer

Wyniki Serie A

Piątek, 27 stycznia

  • FT

    Bologna

    2 - 0

    Spezia

  • FT

    Lecce

    1 - 2

    Salernitana

Sobota, 28 stycznia

  • FT

    Empoli

    2 - 2

    Torino

  • FT

    Cremonese

    1 - 2

    Inter

  • FT

    Atalanta

    2 - 0

    Sampdoria

Niedziela, 29 stycznia

  • FT

    AC Milan

    2 - 5

    Sassuolo

  • FT

    Juventus

    0 - 2

    Monza

  • FT

    Lazio

    1 - 1

    Fiorentina

  • FT

    Napoli

    2 - 1

    Roma

Poniedziałek, 30 stycznia

  • FT

    Udinese

    1 - 1

    Verona

Sobota, 04 lutego

  • 15:00

    Cremonese

    ? - ?

    Lecce

  • 18:00

    Roma

    ? - ?

    Empoli

  • 20:45

    Sassuolo

    ? - ?

    Atalanta

Niedziela, 05 lutego

  • 12:30

    Spezia

    ? - ?

    Napoli

  • 15:00

    Torino

    ? - ?

    Udinese

  • 18:00

    Fiorentina

    ? - ?

    Bologna

  • 20:45

    Inter

    ? - ?

    AC Milan

Poniedziałek, 06 lutego

  • 18:30

    Verona

    ? - ?

    Lazio

  • 20:45

    Monza

    ? - ?

    Sampdoria

Wtorek, 07 lutego

  • 20:45

    Salernitana

    ? - ?

    Juventus

Publicystyka

GDS - Taki jest Barella (2)

04.01
13:49

Teraz albo nigdy (3)

04.10
07:00
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Napoli

    Napoli

    20

    53

  • 2

    Inter

    Inter

    20

    40

  • 3

    Lazio

    Lazio

    20

    38

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    20

    38

  • 5

    Milan

    Milan

    20

    38

  • 6

    Roma

    Roma

    20

    37

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Victor Osimhen

    14

  • 2

    Ademola Lookman

    12

  • 3

    Lautaro Martínez

    11

  • 4

    M'Bala Nzola

    9

  • 5

    Marko Arnautovic

    8

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27644

Liczba newsów: 44458