Relacje

Trafienie Dumfriesa w końcówce na wagę remisu, Scudetto w rękach Nerazzurrich | Inter 1-1 Lazio (36)

Autor:
Źródło: inf. własna
27 dni temu
1698
36

Po ciężkiej przeprawie Inter remisuje na Stadio Giuseppe Meazza  1:1 z Lazio. Bramkę dla Nerazzurrich zdobył Denzel Dumfries, tym samym zapewniając swojej drużynie 1 punkt.

Pierwszy strzał w meczu oddali gospodarze. W 3. minucie sam na sam z bramkarzem wychodził Thuram, jednak nie najlepiej wykończył akcję i bramkarz gości odbił piłkę za linię bramkową. Niespełna dwie minuty później do bramki strzeżonej przez Sommera trafił Castellanos, lecz arbiter szybko powstrzymał radość piłkarza Biancocelestich i zasygnalizował spalonego. W 14. minucie po błędzie Acerbiego doskonałą szansę mieli goście. Znajdujący się na skraju szesnastki Castellanos oddał mocny strzał w lewy dolny róg, jednak Sommer popisał się skuteczną interwencją. W 27. minucie Mkhitaryan znalazł podaniem Dimarco, a Włoch od razu strzelił w kierunku dalszego słupka. Na posterunku był jednak Provedel i Nerazzurri mogli rozpocząć grę tylko od rzutu rożnego. Kilka sekund później ponownie zaskoczyć golkipera gości próbował Dimarco, jednak tym razem to znów bramkarz Lazio wyszedł obronną ręką, popisując się przy tym rewelacyjną interwencją. W 33. minucie po podaniu Rovelli, gola tuż zza linii pola karnego zdobył Kamada.  Bliski obrony był Sommer, lecz piłka tylko musnęła jego rękawice i znalazła drogę do siatki.

W 50. minucie silne uderzenie z dalszej odległości na bramkę gości posłał Calhanoglu, ale piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Osiem minut później po wrzutce w pole karne przez Pavarda, piłka najpierw odbiła sie od pleców Mkhitaryana, a potem dopadł do niej Barella i oddał dobry strzał głową, jednak ponownie Provedel uratował swój zespół przed stratą gola. Od rzutu rożnego rozpoczynali gospodarze. Dośrodkowanie w pole karne posłał Dimarco. Okazję na zdobycie bramki wyrównującej miał Martinez, lecz jego strzał wylądował na słupku i obrona gości wybiła piłkę, oddalając tym samym zagrożenie. W 64. minucie doszło do pierwszych zmian w zespole Interu. Boisko opuścili Darmian, Mkhitaryan oraz Bastoni. W ich miejsce pojawili się kolejno Dumfries, Frattesi i Carlos Augusto.  Kolejne minuty nie przynosiły rozstrzygnięć i trener Simone Inzaghi postanowił przeprowadzić dwie ostatnie zmiany w zespole. Za Calhanoglu wszedł Sanchez, a w miejsce Dimarco na boisku zameldował się Buchanan. W 88. minucie Inter wyrównał! Rzut wolny z prawej strony boiska wykonywał Sanchez. Dośrodkował głęboko w pole karne, a tam pojedynek w powietrzu wygrał Dumfries i wpakował piłkę do siatki!

Składy, w których obie drużyny zagrały:

INTER (3-5-2): 1 Sommer; 28 Pavard, 15 Acerbi, 95 Bastoni; 36 Darmian, 23 Barella, 20 Calhanoglu, 22 Mkhitaryan, 32 Dimarco; 9 Thuram, 10 Lautaro Martinez.

Ławka Rezerwowych: 12 Di Gennaro, 77 Audero, 2 Dumfries, 5 Sensi, 6 De Vrij, 7 Cuadrado, 8 Arnautovic, 14 Klaassen, 16 Frattesi, 17 Buchanan, 21 Asllani, 30 Carlos Augusto, 31 Bisseck, 70 Sanchez.

Trener: Simone Inzaghi

LAZIO (3-4-2-1): 94 Provedel; 4 Patric, 15 Casale, 34 Gila; 77 Marusic, 5 Vecino, 65 Rovella, 3 Pellegrini; 6 Kamada, 20 Zaccagni; 19 Castellanos.

Ławka Rezerwowych: 35 Mandas, 59 Renzetti, 7 Felipe Anderson, 8 Guendouzi, 9 Pedro, 10 Luis Alberto, 17 Immobile, 18 Isaksen, 22 Gonzalez, 23 Hysaj, 29 Lazzari, 32 Cataldi.

Trener: Igor Tudor

Sędzia: Sacchi

Najwyższa wygrana Interu w tym sezonie! debiutancki gol buchanana | Frosinone 0-5 Inter (41)

10.05
22:40

Kolejny krok w stronę Scudetto wykonany! Inter 2, Empoli 0 [SKRÓT] (12)

01.04
19:53

Komentarze (36)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
20.05.2024 o 17:28 przez Matiinterlegia
Matiinterlegia
Wspaniały sezon. Piękny widok świętujących naszych piłkarzy 😊 może tylko ta Liga Mistrzów,ale ogólnie sezon wspaniały 😁
20.05.2024 o 08:06 przez cooba4
-1
cooba4
Radość jest. Ale jeszcze więcej niedosytu. Scudetto przy takim sezonie to naturalna konsekwencja a nie jakiś sukces. Marzyłem o rekordach- liczby zdobytych punktów, czystych kont... nie udało się, nie wiem, czy kiedykolwiek się uda. Pewnie nie. Pozostaje liczyć na utrzymanie kadry i managementu.
smerf1600
Piękna feta, cudowna oprawa przed meczem, świętujmy bo to nasz czas. Szkoda LM ale sezon jak najbardziej na plus, w tabeli zostawiliśmy za sobą krater, oby teraz wszystko potoczyło się dobrze w sprawach właścicielskich klubu. Amen
19.05.2024 o 21:59 przez Sylvinho
Sylvinho
O drugiej gwiazdce powiedziano już wszystko, natomiast po ostatnich meczach powiem tak,jeśli chcemy obronić tytuł to jest tak:
Bramkarz,młody kocur,może ten Bento,Sommer solidny ale drugiego tak łatwego sezonu miał nie będzie
Środkowy obrońca za Acerbiego do pierwszej 11,nie po 30 ale już nie młodzian,gotowy od razu wejść w buty lidera
Prawy wahadłowy,nie solidny Damian i nie szybki Dumfries,ma byś szybki,dobrze bronić i mieć świetny drybling(jakąś podróba Hakimiego)
Pomoc myślę że z Zielińskim,Asllanim,Frattesim na ławce da radę
Do ataku dwóch gości w tym jeden typowy lis od strzelania bramek,na 20 meczów ma strzelić 11 bramek,drugi może być bardziej techniczny
19.05.2024 o 21:06 przez wrobel1908
+4
wrobel1908
Jestem już stary koń i oczywiście jestem kibicem Interu i wspieram ten klub ale myślałem że już takie rzeczy mnie nie ruszają że za stary jestem ale jak piłkarze wychodzili po medale to miałem ciary a jak Lautaro podnosił puchar to się wzruszyłem
Forza Inter 🖤💙
19.05.2024 o 20:50 przez Rebelde
+3
Rebelde
Panowie mamy Mistrza! Mamy drugą gwiazdkę! Czy to będzie Suning, Oaktree czy Arab na złotym koniu , INTERNAZIONALE będzie WIELKIE!
tytusek25
Jeba* to.... Najważniejszy mecz i stawka jest teraz w gabinecie właścicieli ,prawników i dyrektorów.
19.05.2024 o 20:15 przez Nerazzurx10
+2
Nerazzurx10
Po powrocie z Madrytu to nie jest ta sama drużyna i to widać gołym okiem. Dobrze że ten mecz nie odbył się w styczniu bo byśmy nawet scudetto nie zdobyli
19.05.2024 o 21:03 przez acmilanowek
+1
acmilanowek
dobra , nie pitol bo kto by nam miał zabrać to scudetto niby nawet gdybyśmy nie wygrywali mecz z meczem ?
19.05.2024 o 21:18 przez Nerazzurx10
+1
Nerazzurx10
Będę pitolił bo nie zakłamuje rzeczywistości i widzę jak graliśmy przed rewanżem z atletico a jak po. Może faktycznie ze scudetto byśmy dojechali, ale powiedz mi proszę z kim od czasu atletico (z kimś mocnym w lidze, a nie z frosinone itp) wygraliśmy tak jak w jesieni że ich rozwalcowalismy?
19.05.2024 o 21:48 przez acmilanowek
+1
acmilanowek
każdy widzi, że Inter wyraźnie gra na dogranie sezonu w przyzwoity sposób.
Nie da się cały sezon rozwalcowywac przeciwników bo nawet gdyby udało przejść się Atletico wtedy,to mielibyśmy pełne skupienie w tych rozgrywkach a w Serie A dogranie sezonu jak to ma miejsce obecnie .
zresztą nawet przed rewanżem z Atletico mieliśmy ledwo remis z Genoa i wymęczona wygrana z Verona.
Inter nigdy nie był klubem który dominował LM i serie A dlatego nie widzę sensu narzekania teraz zamiast cieszyć się z tego co ci chłopacy wywalczyli . a przypominam że wywalczyli historyczne scudetto na stadionie rywala grając w większości spotkań wspaniały futbol .
po prostu po odpadnięciu z Lm trochę spadła im motywacja ale z Milanem stanęli na wysokości zadania. Mnie te remisy nie martwią jakoś szczególnie bo nie da się wygrywać każdego meczu nawet że słabszym przeciwnikiem
więc niech ugrają te zespoły coś przeciw nam właśnie teraz gdy wszystko rozstrzygnięte.
19.05.2024 o 23:51 przez danielWu
+2
danielWu
Dokładnie. Nie pitol 😁 atalante między Atletico pojechali ładnie 4-0. W lidze, nie przesądzając od około 2 miesięcy Inter nie czuł presji. W meczach ligowych, po Atletico. Z największymi rywalami stawali na wysokości zadania. Wynik jak przykładowo z sassuolo. Na przestrzeni rundy nie jest tragedią. Dziś z Lazio wyszli na luzie. Mecz przyjaźni 😀Szczególnie w pierwszej połowie kilka niewykorzystanych sytuacji, lub bardzo dobrych interwencji ich bramkarza. Nie musieli się spinać o napindalac na 100%. W takiej sytuacji wolę remis, od poważniejszej kontuzji kogoś z podstawy. W meczu w sumie o pietruchę. Moim zdaniem przy meczu o stawkę. Lazio zostało by na miekko pojechane. I jeśli przez zawirowania wlascicielsko/finansowe. Odpukac nie rozwala składu, sztabu i zarządu. Nie ma opcji, żeby z podobnym zaangażowaniem rozpoczeli nowy sezon. Reasumując po co się przemęczać, ryzykować kontuzję. Jak główny cel został jakiś czas temu osiągnięty. Z powodu kilku dodatkowych cyferek, dla statystyków? Jeszcze jeden mecz. I niech niektórzy od razu lądują baterie. Inni po Euro. I z początkiem sezonu ,ponownie zobaczysz zaangażowanie. Którego tak domagasz się, na samym końcu sezonu z pewnym tytułem od kilku kolejek. Forza Inter :)
20.05.2024 o 00:03 przez danielWu
danielWu
A ten mecz odbył się 19.05.2024 w przed ostatniej kolejce sezonu. Z pewnym mistrzostwem od kilku kolejek. Nie w styczniu, nie bez zdobytego scudetto. Możesz sobie pitolic, co by było gdyby 🤪 a pewności nie masz i udajesz wielkiego filozofię😁
20.05.2024 o 07:45 przez Kokos
+1
Kokos
To już są mecze na dogranie sezonu, cel został osiągnięty i nie mamy już w sumie o co walczyć i nie ma sensu ryzykować kontuzji jak już zostało to wyżej wspomniane. Dodatkowo nie jesteśmy jedyną drużyną, która tak gra. Milan pewny wicemistrzostwa również zalicza wpadki jak np z Torino, a i Real jakby nie miał pewnego mistrzostwa również nie pozwoliłby sobie na stratę punktów w meczu gdzie prowadzili 4:1. Jedynie w Anglii grali dalej na pełnej bo tam była walka o mistrzostwo. Nawet Bayern, który stracił mistrzostwo nie zagrał na pełnej z walczącym o puchary Hoffenheim co poskutkowało nawet utratą wicemistrzostwa, ale co to w Monachium ma za znaczenie skoro tam się liczy tylko 1 miejsce a każde inne nie ważne czy 2 czy 4 czy 10 nie ma znaczenia
19.05.2024 o 20:10 przez mroowa111
+1
mroowa111
Mecz na luzie szkoda ze nie wygraliśmy dla wspaniałych kibicow ale trudno jeszcze hellas i wakacje to był świetny sezon
pasencjusz88
Niedosyt mimo tego że zaraz odbierzemy puchar, obrona dzisiaj była naszym najsłabszym punktem. Acerbi po co grał po kontuzji ? Bez sensu mógł Bisseck zagrać a tak Acerbi robił prezenty byłym kolegom.
19.05.2024 o 20:01 przez armin22
+3
armin22
Ostatecznie mamy remis ale porażka by mnie nie zaskoczyła od dwóch miesięcy zespół bez charakteru, brakuje tej sportowej złości jaką widziałem np. u graczy Realu w meczu z Bayernem, bez względu na wynik mamy truchtających zawodników, masa niedokładnych podań, strzały na bramkę w normie, Nikoś chyba najsłabszy dzisiaj cień zawodnika z ostatnich sezonów
19.05.2024 o 20:58 przez BartekBartek
+1
BartekBartek
Może to dlatego że nie czują presji zamienników - czytaj, czy się stoi czy się leży pierwszy skład się należy. Po co my teraz gramy "podstawowymi zawodnikami"?
19.05.2024 o 21:06 przez acmilanowek
+2
acmilanowek
bez charakteru ? z Milanem potrafili wygrać jak było trzeba .
jedna porażkę ponieśli z Sass i juz psioczysz na nich ehhh
19.05.2024 o 21:12 przez armin22
+1
armin22
nie psioczę lecz stwierdzam fakty, spadek formy oglądamy od meczu z Bologną, po drodze było sporo farta, koniec przygody z LM, wiele remisów ze słabeuszami a obecny Milan gra na najniższym poziomie odkąd oglądam Serie A (2005 rok) po prostu oczekuje więcej, sam zmienisz zdanie jak z tym zaangażowaniem rozpoczną nowy sezon (oby nie) pozdro
19.05.2024 o 19:59 przez Orrin
+1
Orrin
Szkoda szkoda mogliśmy to wygrać no cóż mówi się trudno.
kibol123
Za taka oprawe za takie wsparcie kibiców znowu kur... im sie nie chce cos czuje ze w przyszłym sezonie skonczymy gorzej niz Napoli to wstyfu trzeba nie miec zeby sie tak żegnać ze swoimi kibicami...
19.05.2024 o 19:48 przez Paolo87
+3
Paolo87
Nie przesadzaj, od razu skończymy gorzej niż Napoli bo dziś im nie idzie.... Nie czarnowidz. Zamieszanie wokół klubu też dobrze na nich nie wpływa.
19.05.2024 o 18:38 przez cuba
+5
cuba
Grają jak za karę, koncentracji brak, już Marcus mógł na luzie ale przekabinowal
19.05.2024 o 17:32 przez Matiinterlegia
Ale sztywna 11 😂 trochę szkoda. Lazio jakby drugim garniturem.
19.05.2024 o 17:09 przez cuba
+2
cuba
Skład do przewodzenia nie mniej,trzeba top wygrać, żadnej taryfy ulgowej, zwycięstwo

Drago194 15.06.2024 22:41

Chiesa nie nadaje się na wahadło, ma kiepską dyscyplinę w trzymaniu pozycji on najlepiej radzi sobie jako swobodnie grający skrzydłowy

Borgen 15.06.2024 22:25

Mecz się fajnie ogląda, ale znając życie połowa "znawców" po turnieju powie, że Włosi grają nudną piłkę i się tylko bronią ;)

Drago194 15.06.2024 22:17