Gazety włoskie

Włoska prasa reaguje na rzut karny: Skandal i niekompetencja (9)

Źródło: różne
6 miesięcy temu
1326
9

Włoskie media nie zostawiły suchej nitki ani na sędzim Feliksie Zwayerze, ani na VAR-ze Sörena Storksa po wtorkowej porażce Interu 0:1 z Liverpoolem w Lidze Mistrzów. Nerazzurri czują się mocno pokrzywdzeni decyzją o rzucie karnym przyznanym Anglikom w 88. minucie meczu.

Inter przegrał w Champions League po raz drugi z rzędu – dwa tygodnie temu z Atlético w doliczonym czasie gry, a teraz znów w końcówce, tym razem na San Siro z Liverpoolem, po niezwykle kontrowersyjnej interwencji VAR. Na kilka minut przed końcem Bastoni lekko pociągnął za koszulkę Floriana Wirtza. Arbiter nie zareagował, ale po długiej analizie wideo Liverpool otrzymał rzut karny, powszechnie oceniany jako wyjątkowo surowy.

Manuel Akanji określił tę decyzję jako „jeden z najłagodniejszych rzutów karnych, jakie kiedykolwiek widział”, a kapitan Liverpoolu Virgil van Dijk z trudem zachowywał powagę podczas oglądania powtórek we włoskiej telewizji.

 

La Gazzetta dello Sport podkreśliła, że VAR „słusznie unieważnił gola Konaté”, ale przyznanie decydującego rzutu karnego „było poważnym błędem”.

Ostrzej wypowiedział się Corriere dello Sport, krytykując szefa sędziów UEFA Roberto Rosettiego za powierzanie meczów Ligi Mistrzów Zwayerowi. Nazwano to „skandalem”.

„Trudno zrozumieć, dlaczego Rosetti nadal ufa sędziemu, który w każdym meczu europejskim kończy z co najmniej jedną interwencją VAR-u na boisku. To skandaliczne. A VAR, a konkretniej Storks, wypadł jeszcze gorzej”. Corriere przyznało, że Bastoni zachował się naiwnie, łapiąc Wirtza za koszulkę, ale dodało, że tę naiwność „przyćmiła niekompetencja” arbitra. Zwayer otrzymał ocenę 4,5/10.

Prima pagina di oggi

Tutttosport także skrytykował niemieckiego sędziego, wystawiając mu notę 5/10. Gazeta podkreśliła, że zagranie ręką przed nieuznanym golem Konaté powinno zostać dostrzeżone bez pomocy VAR-u, a za kontrowersyjny rzut karny w końcówce spotkania winę przypisała przede wszystkim Storksowi.

Prima pagina di oggi

Zobacz też

CdS - Mou czeka na Nico Paza, ale Interu to nie przeraża. Jest też plan B (1)

23.05
09:14

GdS - Muharemović jest zainteresowany Interem, Sassuolo liczy na licytację (5)

24.05
09:13

Komentarze (9)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
11.12.2025 o 08:05 przez Cmyru
Cmyru
Ja to widzę tak.

Bastoni regularnie łapie za koszulki i nie tylko, co moim zdaniem jest po prostu głupie. Jedno to grać ostro, ale takie łapania to po prostu przewinienie i bardzo dobrze, że ktoś to zaczął gwizdać.

Nie wiem jak może mieć pretensje zespół o to, że Wirtrz przyaktorzył, jak wcześniej dokładnie to samo robił Thuram.

Ręka Van Dijka powinna być odgwizdana.
10.12.2025 o 22:12 przez Minister
Minister
O czym wy cenzorcie? 🙉 wydymali nas bez mydła i tyle. Sędziowie sobie żonglują zasadami jak im pasuje. Najpierw my nie dostajemy karnego ( ch wie jakim cudem), a potem kompromitacja i karnego dostaje Liverpool. Świat ma z tego bekę, Slot ma z tego bekę, Van Dijk ma bekę, a tu jakieś fikołki intelektualne odstawiacie. Najlepiej spuszczać łeb i udawać, że to nasza wina że nie wygraliśmy. Gdybyśmy dostali karnego, to teraz byłaby podnieta „takie mecze też trzeba umieć wygrywać/przepychac, brawo drużyna”. Trzeba o tym mówić głośno i wywierać presję na tych nieudacznikach z gwizdkiem i tyle. To żaden płacz tylko pieprzone fakty. Ja kumam gdyby LFC nas jechał cały mecz i teraz byśmy marudzili o tego karnego, ale to sędzia w 100% dał im 3 pkt.
10.12.2025 o 21:24 przez ragnar
ragnar
Wyslałem filmik, który krąży w sieci z ręki dijka i karnego koledze, odpisał jakim cudem nie było ręki jak piłka odbiła się, że aż poszła w górę przy ręce, czytałem też komentarze kibiców liiv którzy przyznali że nie było karnego Wirtza, przyaktorzyl, a oczywiście część stoi twardo,że był

Fatalne sędziowanie
Błąd 1 var, jak może trwać przerwa 6 min przy tak ewidentnej ręce
Błąd 2 reka dijka...moim zdaniem 50 na 50 była ręka ale on ją nie ruszył, w drugą stronę byłbym zły jakby przeciw Interowi taki gwizdneli...więc tu spoko
3 aktorstwo Wirtza,
( Głupota Basto to co innego, on często tak robi, w serie a kilka razy mu się udało)

Co z tego, to sprawa drugorzędną, najważniejsze że Chivu jest tragiczny, często słabe zmiany, granie trupami jak Acerbi i Miki, granie tego samego co SI ...nie miałem wygórowanych oczekiwań, 3 m-ce praktycznie zero krytyki, ale ostatnie mecze pokazały, że to nie ten rozmiar kapelusza ..chcesz mieć wygrane w lm i serie a musisz mieć trenera z charyzma, z pomysłem a tego nie widzę ...to na prawdę przypomina wuefistę, rzuci piłkę, grajcie swoje
10.12.2025 o 20:43 przez kadrian89
+1
kadrian89
Niestety, tak na chłodno trzeba przyznać, że Bastoni dał argument do tego karnego. Pociągnięcie było ewidentne i dość mocne. Ostatnie dwa mecze w LM to dwa byki w obronie w ostatnich minutach. Moim zdaniem incydent kałowy wszedł chłopakom do głów. Poważnie.
10.12.2025 o 19:21 przez inter30
+4
inter30
Makaroniarze lubią zaklinać rzeczywistość i zwalać wszystko na innych tylko nie na siebie, niekompetencja to jest na ławce trenerskiej Interu i w dziale odpowiedzialnym za transfery, to ona doprowadziła do takiego stanu rzeczy
10.12.2025 o 17:27 przez Cyrax
+2
Cyrax
Wiadomo, że błędy sędziowskie nie są niczym przyjemnym, ale te robienie ofiar z Interu jest chyba jeszcze bardziej irytujące. Maignan w Derbach, czy Savic w bodajże dwóch meczach Napoli potrafili obronić ważne rzuty karne, czyli coś, czego Sommer nigdy nie robi. Karny dla Interu? Z Milanem dostaliśmy i co? Trzeba jeszcze umieć zamienić go na gola. Znowu przegrali ważny mecz przez sędziego? Może robią za mało, aby takie epizody nie decydowały o finalnym wyniku? Ktoś kazał Bastoniemu dać pretekst arbitrowi? Ktoś zabronił naszym uderzać na bramkę, gdy byli w okolicach 16 metra i bawili się w podania? Zagrali bojaźliwie, zachowawczo, a teraz płacz do sędziego. Jeśli przegrają z Arsenalem i Borussią, to ten ewentualny remis i tak chyba zbyt wiele nie zmieniał.
10.12.2025 o 16:57 przez Piekarz
+9
Piekarz
A moim zdaniem sędzia nie miał innego wyboru i nie rozumiem tego płaczu. Chłop przyaktorzył, ale przytrzymywanie za koszulkę było ewidentne i mogło mieć realny wpływ na akcję. Byłbym wkur.wiony do czerwoności, gdyby ktoś w ważnym meczu po takich powtórkach nie przyznał karnego Interowi. To była czysta głupota Bastoniego i mam nadzieję, że wyjdzie z tego mądrzejszy, a nie głupszy po wcieleniu się w rolę pokrzywdzonego.
10.12.2025 o 17:17 przez Szociq
+2
Szociq
Głos rozsądku w tej próbie tuszowania kolejnej porażki błędami sędziowskimi.
11.12.2025 o 00:42 przez Mateusz17
Mateusz17
Oczywiście że karny jak się ciągnie rywala za koszulkę stojąc za nim a rywal ma piłkę przed sobą to czego się spodziewać , nie jest to brutalny faul ale faul bez dwóch zdań , jedynie do czego bym miał duże pretensje to do sytuacji że myśmy karnego nie dostali po ręce Van Dijka bo piłka po strzale leciała w światło bramki a ostatecznie po odbiciu zmieniła tor lotu na rzut rożny . Więc nie było sprawiedliwie .

Shoutbox

Piekarz 16.06.2026 00:26

Jak Spaleciak nie zbuduje jakimś cudem Juventusu to gramy sami ze sobą w lidze

Piekarz 16.06.2026 00:26

Milan rozkręca cyrk na całego, Napoli bez dużego trenera nie istnieje, kto tam został z konkurencji?

minus09 15.06.2026 22:29

lukaku to by nie trafil z tej odleglosci, wiadomo ze samoboj

ZnawcaCalcio 15.06.2026 22:29

chyba samobój

ZnawcaCalcio 15.06.2026 22:28

Lakaka gol od razu po wejściu

Imrahil 15.06.2026 22:15

u merdaczy jest syf totalny, trzeba sondować czy majk menią jest do wyjęcia, a nie jakieś palestry czy pazy

Imrahil 15.06.2026 22:13

tam samo ten palestra

Imrahil 15.06.2026 22:12

yebać go

Rebelde 15.06.2026 22:00

Oczywiscie z opcją odkupu za rok przez Real

Cny 15.06.2026 21:49

przestań prowokować

martins2000 15.06.2026 21:20

Marchetti (Sky): “Real vorrebbe vendere Paz al Como a 40 mln!

Claudio 15.06.2026 20:37

Maurizio Sarri oficjalnie nowym trenerem Atalanty. Szkoleniowiec podpisał 3-letni kontrakt warty 3,5 mln euro rocznie.

Claudio 15.06.2026 19:56

nie wiem czy trener tak zajechal swoich zawodnikow, ale hiszpanie wygladali jakby to byla koncowka dogrywki :D

Claudio 15.06.2026 19:38

Co ta Hiszpania gra? :D

Klinsi64 15.06.2026 19:15

niedawno pisali że Iraola go puści

Klinsi64 15.06.2026 19:15

ta

martins2000 15.06.2026 18:46

The change of coach to Anfield could ultimately save Curtis Jones' career at Liverpool, preventing him from following in Quansah's steapes. There were rumors of his departure in the summer while Slot was still leading the team, but the appointment of Iraola could offer him a new beginning. DailyMirror

martins2000 15.06.2026 17:59

Besiktas should give a response to Inter by today. ❌ Negative feelings about Kristjan Asllani's stay in Turkey for €11m his buy clause.

El Imprezatore 15.06.2026 16:29

no szkoda, ze nie uda się go ściągnąć do nas

martins2000 15.06.2026 16:26

BREAKING: Nico Paz will STAY at Como next season. José Mourinho informed the player that he CANNOT promise him the STARTING role he wants.

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29467

Liczba newsów: 53348

Liczba komentarzy: 624799

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się