Źródło: różne
około 9 lat temu
692
33

Mecz Napoli z Interem zakończył się rezultatem 2-2. Wszystkie  bramki padły w drugiej części meczu.

Oba zespoły od pierwszych minut zaczęły grać szybką i atrakcyjną piłkę, mecz toczył się w stylu "akcja za akcję", jednak to gracze Napoli stwarzali zdecydowanie groźniejsze i bardziej dogodne sytuacje. Swoich sił próbowali zarówno Hamsik, jak i Mertens czy Higuain. Na dobrą formę Samira Handanovicia odpowiedzią jest tragiczna wręcz dyspozycja Gonzalo Higuaina, który zmarnował kilka dogodnych sytuacji. Jego vis-a-vis Rodrigo Palacio również nie błyszczy dzisiaj formą, ale do tego już przywykliśmy. Po pierwszej połowie na bramkę zdecydowanie zasłużyło Napoli. Co przyniesie druga połowa? Odpowiedź na to pytanie poznamy już wkrótce.

Druga połowa zaczęła się spokojniej niż pierwsza, ale po 6 minutach to gospodarze objęli prowadzenie. Akcje na skrzydle i dobre podanie Henrique wykorzystał celnym strzałem głową Marek Hamsik. W tej sytuacji para stoperów Interu nie dogadała się i błąd w kryciu otworzył kapitanowi Napoli drogę do bramki. Po stracie bramki gracze Interu nie wykazywali dużej chęci do wyrównania co zaowocowało kolejną bramką dla gospodarzy. Marek Hamsik zgrał do Gonzalo Higuaina, który przyjęciem automatycznie otworzył sobie drogę do strzału i pięknym uderzeniem pokonał Samira Handanovicia. Po tej akcji drużyna Manciniego przycisnęła Napoli. Hernanes zmienił Brozovicia i gra nabierała rozpędu z każdą minutą. W 72. minucie dobrą akcją oskrzydlającą popisał się Davide Santon. Piłka kotłowała się w polu karnym Napoli, ale w końcu Palacio dopadł do niej i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Rafa Benitez zdecydował się na korekty w składzie i wpuścił na boisko de Guzmana oraz Gabbiadiniego. Nie przyniosło to jednak oczekiwanych rezultatów. Na 3 minuty przed zakończeniem regulaminowych 90 minut prostopadłą piłkę od kolegi otrzymał Palacio, który był pociągany przez Henrique. Sędzie bez wahania wskazał na "wapno", a Henrique otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Rzut karny pewnym strzałem w środek bramki zamienił na bramkę Mauro Icardi. Do końca spotkania żadna z drużyn nie miała już okazji do pokonania bramkarza rywali.

INTER (4-3-1-2): Handanovic; Santon, Ranocchia, Juan Jesus, D'Ambrosio; Guarin, Medel, Brozovic; Shaqiri, Palacio, Icardi.
Trener: Roberto Mancini

NAPOLI (4-2-3-1): Andujar; Henrique, Albiol, Koulibaly, Strinic; David Lopez, Inler, Callejon, Hamsik, Mertens; Higuain.
Trener: Rafael Benitez

Tagi:
udostępnij

Co za końcówka! Inter, po golu w doliczonym czasie gry, pokonuje Udinese 1-2 (44)

08.04
19:57
Federico Dimarco Hakan Calhanoglu Marcus Thuram

Inter niespodziewanie traci punkty. Kontrowersja w końcówce spotkania! Inter 2-2 Cagliari (46)

14.04
20:01

Komentarze (33)

09.03.2015 o 18:56 przez Pjerun
Pjerun
Nie mówię, że Medel grał źle. Wykonywał swoją robotę bardzo dobrze, tylko, że on jest tą ostatnią ostoją w drugiej lini, więc nie powinien podejmować tak dużo ryzyka.
Zresztą gra Napoli to gra bardzo szybka, z pominięciem drugiej linii. Medel powinien trzymać się bliżej obrońców niż formacji ofensywnej, być może to był błąd Manicniego.
09.03.2015 o 16:39 przez YoozeQ
YoozeQ
No i właśnie tu jest problem, że Medel często zostaje sam. I tak jak zauważasz jak wyjdzie wyżej po piłkę, to w 90% nie ma asekuracji od innego pomocnika. Minie go Hamsik i faktycznie śmierdzi bramką, bo zostaje przed nim para naszych boskich stoperów. Szkoda tylko, że wtedy cała wina spada na Medela, który wg mnie wykonuje kawal dobrej roboty w ciągu meczu a jest zapamiętywany z jednej, dwóch akcji gdzie ktoś go minie. A Hamsika w formie to nawet najlepszy pomocnik na świecie nie upilnuje przez cały mecz.
09.03.2015 o 10:44 przez Pjerun
Pjerun
Według mnie Medel wychodził w odbiorze zbyt wysoko i jeśli przeszli go atakujący Napoli to za każdym razem śmierdziało bramką.
09.03.2015 o 06:51 przez kibol123
kibol123
Z całym szacunkiem @JavierZ4. Alle to co ty przypisujesz Palacio to przypisujesz nie tej osobie bo yo ewidentnie Icardi grał plytko sciagajac na siebie obroncow wiele razy azeby ten 2 mógł partaczyc akcje za akcja wiem że one były jakie były ale 2 setki zmarnowal my jesteśmy Interem a nie Barca i musimy wykorzystywać to cco mamy a nie wybrzydzac.
09.03.2015 o 01:26 przez JavierZ4
JavierZ4
@Weo, robieniem miejsca Icardiemu, rozgrywaniem piłki i walką o odbiór piłki Palacio pokazuje po raz kolejny, że potrzebny jest nam w ataku. Wiadome, że kilka razy stracił piłkę, ale robił sporo zamieszania. Dzięki takiej grze Icardi może nic nie robić przez cały mecz, tylko zająć się zdobywaniem bramek. Co do Medela, to krossowe podania udawały mu się owszem, ale ja pisałem o głupich stratach i nieodpowiedzialnych zagraniach do tyłu. Nie potrafił przypilnować Hamsika czy Higuaina i często była dziura w środku pola między obroną a pomocą. Waleczności nie mogę mu odmówić, ale mógłby popracować nad ustawieniem na boisku i koncentracją
09.03.2015 o 00:08 przez Weo
Weo
@JavierZ4 jak to jest możliwe że oglądamy ten sam mecz i ja w nim widzę zadziornego Medela który ostatnio oprócz przyzwoitej gry defensywnej stara się też dołożyć też coś od siebie w ofensywie - np piękne dośrodkowanie w I połowie które zwalił kto? a no Palacio który mówisz że odwalił kawał dobrej roboty. Tylko właśnie nie wiem czym, tym traceniem piłek, brakiem zwinności!? Bramka mu się udała i za to mu chwała, tak samo jak za karnego. Wiadomo że potrzebny jest zawodnik na jego pozycję o jego atutach ale ktoś znacznie lepszy i raczej młodszy. Mimo to uważam że Palacio>Podolski.
08.03.2015 o 23:35 przez JavierZ4
JavierZ4
Handa bardzo dobry mecz. D'Ambrosio bez błysku, co do Ranocchii to ja się nie podniecam, bo wg mnie to wcale nie był idealny jego mecz. W wielu sytuacjach gubił się w wyprowadzaniu piłki, było kilka sytuacji, w których bezsensownie wybijał piłkę w aut, to jeszcze nie ten poziom. Juan powinien chyba na ławce usiąść, bo ostatnio wyraźnie zgasł. Bardzo dobra druga połowa Santona. Widać, że bardziej leży mu lewa strona, wiele dośrodkowań, udanych dryblingów, no zagrał super. Medel po raz kolejny mnie nie przekonał, straty, nieodpowiedzialność, a najgorsze, że nie mamy kogoś, kogo czułby oddech na plecach w walce o skład (proszę, nie mówcie o Kuzmie..). Brozo dzisiaj niewidoczny, Guarin widać starał się, miał parę fajnych podań, ale też straty. Shaqiri znowu biegał, walczył i podobały mi się jego ścinania a'la Robben i centry w pole karne. Nie wiem co Wy do tego Palacio macie, bo moim zdaniem facet odwalił kawał roboty (nie chodzi mi nawet o karnego i gola). Może to nie ten Rodrigo z poprzednich sezonów, ale tego typu napastnika nam potrzeba. Cofający się po piłkę, rozgrywający, biegający po skrzydłach, walczący, a w środku Icardi do którego można zagrać piłkę. O tym karnym Mauro to nawet nie mówię, bo jak patrzę na Icara i takie zagrania, to mam przed oczami takiego typowego cwaniaczka z osiedlowego boiska :D
08.03.2015 o 23:16 przez Fehris
Fehris
Inter jest w budowie, musimy pracować, zagraliśmy dobrze taki jest futbol.
08.03.2015 o 23:07 przez Jacenty
Jacenty
Cóż, Napoli-Inter 2:2 czyli jak zremisować przegrany mecz. 2:0 wyglądało bardzo źle i był to wynik dla nas krzywdzący. Mancini postanowił, że będziemy drużyną prowadzącą grę, przez co narażaliśmy się na błyskawiczne kontry Neapolitańczyków. Znów mieliśmy mnóstwo niepotrzebnych i głupich strat. Na szczęście Napoli po bramce na 2-0 zrobiło to, co robi chyba każda włoska drużyna prowadząc 1 lub 2 do zera - cofnęli się. My natomiast pokazaliśmy charakter.

W perspektywie całego meczu na wyróżnienie zasłużyli na pewno Handanovic, Ranocchia oraz Shaqiri, który nie dał się wyłączyć z gry.
Nieźle zagrali moim zdaniem Brozovic, który wprowadzał dużo spokoju w środkowej strefie i mimo, iż nie był efektowny(no może poza 1 akcją...), był efektywny. Korzystnie zaprezentowali się również Santon oraz D'Ambrosio, szczególnie po zmianie pozycji przy wyniku 2-0.
Rozczarowali nieco Guarin, Medel.
Zawiedli na pewno JJ, Icardi oraz mimo wszystko Palacio. Ten ostatni do momentu strzelenia bramki był na boisku statystą. Później wywalczył jeszcze karnego, więc może aspirować również do tytułu piłkarza meczu. Juan powinien póki co stracić miejsce na rzecz Andreolliego. Icardi z kolei przez cały mecz był niewidoczny, ponadto nie wykorzystał świetnego dośrodkowania Shaqiriego - to była 99% sytuacja. Natomiast karny w jego wykonaniu strzelony bezczelnie, świetny.
08.03.2015 o 22:55 przez Weo
Weo
Bez polotu, wyduszony remis. JJ i Palacio najgorzej. Najlepiej moim zdaniem Shaqiri, Handanovic. W miarę przyzwoicie Icardi, Medel, Santon, Ranocchia oraz DD. Słabo Guarin i Brozović.
ciechan
santon handa rano shakira najlepsi . d'd dobrze , JJ najgorzej , 2 bramki zawala i nie tylko . medel srednio , guarin bardzo zle , palacio duzo szczescia ze znalazl sie w dwoch sytuacjach dzieki ktorym moglby byc okrzykniety bochaterem , brozo dramat, icar takze , ale karny ekspert
08.03.2015 o 22:43 przez Odet
Odet
czasem zbyt chaotycznie, czasem zbyt nieodpowiedzialnie (Medel, Guarin), szkoda bo mecz był do wygrania, a ledwo wywalczyliśmy remis.
kibol123
To jest mecz amatorów z pilkarzami ?? Tylu podan do przeciwnika i debilnych strat to ja bardzo dawno nie widziałem Mancini jak Smuda- bez zmian
08.03.2015 o 22:11 przez kajtek213
kajtek213
GG\1CENZURA\3 Nie da się oglądać tego. W czwrtek w pizde!
08.03.2015 o 21:59 przez baxter007
baxter007
jak zwykle... JJ.... do rezerw za takie krycie
08.03.2015 o 21:51 przez wonsuu_blumarino
wonsuu_blumarino
Nareszcie boki funkcjonują, kapitalny pierwsza połowa Ranocchi, do zmiany Brozo, solidny mecz Medela, no i akcja Shaq'a- taka szkoda, że bez gola.. Mecz ciężki, ale do wygrania!
Forza Inter!
08.03.2015 o 21:36 przez kibol123
kibol123
Wg mnie nie ma gorszego i glupszego na boisku od Pałacu gość jest taki słaby nie umie celnie podać marnuje piłki i jeszcze baran gra rękami jakby nie wiedział ze tak nie wolno facepalm
08.03.2015 o 20:50 przez Javier7
Javier7
Rocchi widać ze w formie jest
08.03.2015 o 20:35 przez Pjerun
Pjerun
Możliwe, że to obecnie nasz najlepszy skład, ale widać po nim, że latem musimy zrobić dwa dobre transfery na pozycję środkowego obrońcy i napastnika.
08.03.2015 o 20:32 przez Claudio
Claudio
Jak Rocchi będzie w "formie" to stawiam jakieś 3-1 w innym wypadku może się skończyć jakimś 0-1
08.03.2015 o 20:30 przez BAGGIO1
BAGGIO1
Oby Rano nie walnął babola jak w ostatnim meczu z Napoli ... Boki obrony ok. Pomoc optymalnie, w ataku Mancio mógłby dać szansę wreszcie Puscasowi, bo dwaj starsi Panowie na "P" nie zasługują ostatnimi czasy na grę.
08.03.2015 o 20:29 przez kibol123
kibol123
Dzisiaj Icardi musi strzelić gola w SA strzela co 130 min więc dzisaj coś musi paść a kto wie może nawet dublecik :D

Towarzysz 23.04.2024 14:00

Potem wszyscy nerazzuri chcieli odciągnąć wkurzonego Holendra ale jedynie moc czerwonej kartki mogła uspokoić jego słuszny gniew, Dumfries zasłużył na podwyżkę

Do oczu*

Towarzysz 23.04.2024 13:59

Odepchnął go, Theo zaczął mu wsadzać palce od oczu a Leao podduszac od tylu xdddd

To wyglada jakby Denzel chciał bronic Frattesiego po ataku Theo, gdzie za sam atak należała mu się czerwona

Orzeu 23.04.2024 11:51

widać że Panowie się bardzo lubią i zawsze bardzo chętnie oglądam rywalizację między nimi