Wywiady z trenerami

Spalletti: Nie zachowaliśmy spokoju (29)

Autor:
Źródło: sempreinter.com
3 miesiące temu
2621
29
Spalletti porażka

Po remisowym meczu, który dla Interu oznaczał odpadnięcie z Ligi Mistrzów wypowiedzi udzielił trener gospodarzy, Luciano Spalletti.

- Nie potrafiliśmy zachować spokoju, pomimo iż wszystko mogło się jeszcze wydarzyć, nerwy spowodowane były traceniem zbyt dużej ilości piłek z powodu zakłóceń taktycznych. Przeciwnicy kontratakowali nas wielokrotnie, zwiększyło to napięcie naszej drużyny i przyczyniło się do większej nerwowości w poczynaniach, przez takie rzeczy traci się koncentrację na boisku. 

- Utrzymanie równowagi mentalnej było kluczem do pozytywnego rezultatu, staraliśmy się zachować tę równowagę poprzez nieprowadzenie szaleńczej gry, straciliśmy jednak gola, potem coś poszło nie tak. 

- Jak zachować spokój wiedząc, że w tym samym czasie rozgrywany jest drugi dla nas ważny mecz? Publika miała pojecie co się dzieje na drugim stadionie, można było usłyszeć krzyki. UEFA zapytała mnie czy powinni pokazać wynik tamtego meczu na telebimie, zgodziłem się na to, gdyż każdy powinien mieć tą wiedzę. Tylko w taki sposób można uzyskać siły do wykonania swojego zadania.

O Mauro Icardim:

- To nie zawsze wystarczy do pozytywnego rezultatu kiedy ma się w składzie jednego zawodnika, którego stać na takie zagrania. Oczywiście piłka nożna to sport, w którym gra się jako zespół. Indywidualne występy potrafią zrobić różnicę na boisku, jednak przede wszystkim w kontekście drużynowym. Mauro często wracał się po piłkę, dzięki niemu tworzyła się przewaga w środku pola i z tego miejsca rozpoczynaliśmy nasze ataki. Udało mu się również strzelić, cały zespół przekazał mu siłę. Zakończyliśmy udział w fazie grupowej z taką samą liczbą punktów jak Tottenham, powinniśmy jednak zagrać lepiej w dzisiejszym starciu. Napięcie związane z tym spotkaniem nas przerosło.

- Rozczarowanie odpadnięciem jest ogromne. Miałem nadzieję, że ujrzymy wszystkie włoskie zespoły w fazie pucharowej.

Zobacz też

Luciano Spalletti Genaro Gattuso

Spalletti: Byliśmy drużyną, dobra robota! (8)

18.03
03:17
Luciano Spalletti

Spalletti: To kluczowy moment, oczekuję czegoś więcej (15)

13.03
16:07

Komentarze (29)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
13.12.2018 o 19:29 przez AveCaesar
AveCaesar
@Interista1987 Wow głos rozsądku. Brawo ale taka prawda, jaki skład taka gra. Jest lepiej ale to co mamy starczy na Seria A (czołowa 3), a nie na zwojowanie LM i dlatego pewnie wszyscy w zarządzie są spokojni bo każdy doskonale zdawał sobie z tego sprawę.
13.12.2018 o 16:06 przez Luki165
Luki165
El betonero mój ty dzbanuszku ! Proszę Cię ładnie się spakuj , podziękuj i wypierd. po sezonie :) ) nie zapomnij zabrać ze sobą Antka i Ivana :)
13.12.2018 o 10:19 przez interista1987
interista1987
Spall to nie cudotworca. z Valero jak traquartista nie dziwne ze nie wygralismy z PSV. Z cofnietym Brozoviciem kto mial cokolwiek kreowac? 3 miejsce to akurat adekwatna lokata do sily aktualnej Interu.
13.12.2018 o 08:17 przez Avtvv
Avtvv
oni powinni co roku z początkiem wiosny zapadać w sen zimowy... i najlepiej nie grać do wiosny
13.12.2018 o 08:18 przez Avtvv
Avtvv
"z początkiem grudnia" oczywiście.
13.12.2018 o 08:06 przez Piotrekfci
+1
Piotrekfci
Widać nie tylko u nas wrze na temat lysego. We Włoszech też się gotują na jego debilne pomysły. Jest dobry ale trzymanie się jednego i tego samego ustawienia i pupili którzy jak by nie grali to i tak mają pewna 11 obniża jego ocenę na maxa!
12.12.2018 o 23:30 przez Ibra1908
Ibra1908
Wypierd*** Spala i dawać Sumeone w pakiecie z Oblakiem!
12.12.2018 o 16:21 przez pasencjusz88
pasencjusz88
Spall jesteś totalnym betonem nie za wynik ale za to że musimy oglądać Perisicia i Candreve...
12.12.2018 o 13:58 przez piotrekninter
piotrekninter
Niestety beton
Zmiany i na siłę wystawianie zawodników bez formy o tym świadczą
Panie Zhang po sezonie Conte albo inny trener z topu
12.12.2018 o 11:12 przez timon
+2
timon
Spal zdobywa średnio 1,85pkt na mecz, Mancini zdobywał 1,82. Średnia wartość zawodnika obecnej kadry Interu to ponad 20mln, średnia wartość zawodnika za czasów Manciniego to 7mln... W ostatnich 38 meczach zdobyliśmy koło 62pkt, czyli gdyby liczyć tylko rok 2018 jesteśmy gdzieś koło 5-6 miejsca w Serie A. Prawda jest taka, że obraz Spala jest mocno zakłamywany przez pierwsze 3 miesiące jego pracy, bo bez tego nie byłby w niczym lepszy niż Mazzari, Mancini czy inny Poli. Dodatkowo w przeciwieństwie do tamtych trenerów ma dużo lepszą kadre
12.12.2018 o 19:19 przez haazaard
haazaard
nie znam szczegolow, ale chyba rowniez "za duzo lepsza kase"


ile raz tu juz pisalem ze Spal to przecietniak za nie male pieniadze.... brak slow, zremisowac z druzyjna z ligi holenderskiej to w 'WIELKIM' futbolu, jakiś żart...
12.12.2018 o 10:03 przez kusy
kusy
Typwa dyplomatyczna wypowiedź itd itp
12.12.2018 o 09:36 przez SETE
+3
SETE
Zgadzam sie z Davi23.
Jedyny mecz za kadencji Spala , ktory musial wygrac i wygral to jest ten z Lazio na Olimpico. Z Tottenhamem u siebie wygralismy tylko dlatego , ze nikt na nas nie stawial , ale jak przychodzi presja wyniku, pokazania sie jako druzyna godnie to dajemy d..y po calosci. Pan Spaletti to jest trener na 3 miejsce w serieA i tak to po prostu wyglada, ze jestesmy na 3 miejscu. Jesli chcemy podskoczyc cos wyzej to wiadomo co musi byc zrobione..
12.12.2018 o 09:12 przez davi23
+3
davi23
"Napięcie związane z tym spotkaniem nas przerosło" - ile razy już nas przerosło... z Roma nas przerosło, z Juve nas przerosło, z Atalanta nas przerosło... Spal nie ma zdolności dawania bodźca do wygrywania meczów o prawdziwą stawkę.

Co trzeba było dzisiaj zrobić? wygrać!
Wygraliśmy? NIE... to było Twoje Spal zadania zrobić wszystko aby wygrać, nie tylko taktycznie, nie tylko składem, który wystawiasz, ale mentalnie w głowach. Po raz kolejny głowy zabrakło.

Na moje przegraliśmy tylko i wyłącznie przez Ciebie i Twoja upartość w wystawianiu Perisicia! bo jemu się nie chce, nie zależy... a taki Keita od początku czy Lautaro gryźli by trawę, żeby zrobić wszystko aby pomóc w wygraniu tego meczu.
12.12.2018 o 07:51 przez Odet
Odet
Spall ma rację, jak zwykle. Tylko czemu cały czas gra ten Perisic...
Pozdr.
12.12.2018 o 08:31 przez TomHardy
TomHardy
Ale jaką on ma rację, że jest mentalnym gównem? Mentalność zwycięzców pokazuje gra o zwycięstwo zwłszcza u siebie z takim klubem jak PSV, a nie cofanie się na własną połowę po bramce na 1-1. Mentalny przegryw. Won
12.12.2018 o 09:37 przez Odet
Odet
Ma rację, że nie zachowaliśmy spokoju. A czy jesteśmy mentalnym gównem? pewnie tak, ale jako całość, a nie tylko Spall.

Czyli z innym trenerem zdetronizowalibyśmy Juve i zdobyli LM?

Pozdr.
12.12.2018 o 09:45 przez TomHardy
+3
TomHardy
A kto mówi o detronizacji Juve i wygraniu LM? To było tylko PSV. Za dużo widocznie dla niego
12.12.2018 o 09:47 przez Odet
Odet
Racja. Za dużo dla Spalla :( ale też dla całej drużyny.
Pozdr.
12.12.2018 o 13:33 przez SETE
SETE
Zadaniem Spalla bylo zmniejszenie dystansu do Juve , a nie detronizacja. Dystans sie zwieksza
12.12.2018 o 13:52 przez Odet
Odet
A to nie czasem przez Ronaldo?
Pozdr.
12.12.2018 o 07:21 przez Piotrekfci
+1
Piotrekfci
PS. Z lysym Martinez skończy jak Barbosa. Jak może czuć się chłopak który widzi chja grającego Perisica przeszło od 3 miesięcy czy candreve który robi za statyste od ponad 1.5 roku i wie że co by nie grali to i tak jeb doświadczenie u drewna jest NAJWAŻNIEJSZE. Dawać Keite na lewą Martineza zaraz za Icardim I jedziemy bo już mam dość gwiazd gwiazdeczek gwiazduniek.
12.12.2018 o 07:14 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Łysy bolcu jaki trener taka drużyna! Przyszedł grudzień i znów złapał ich marazm i lenistwo. Bodajże 7 męczy 2 wygrane. Jeszcze parę kolejek temu pojechali by z PSV spokojnie. Teraz jakieś głupie zabawy, zostawianie w chj miejsca ofensywie rywali i brak pomysłu z przodu. Jednym słowem burdel.
12.12.2018 o 06:36 przez ojciec&ojciec
-1
ojciec&ojciec
Szkoda strzępić ryja na chłopa
12.12.2018 o 04:03 przez WirtuozTaktyki
WirtuozTaktyki
Trudno jest mi sobie przypomnieć odpadnięcie z pucharów jakiejkolwiek drużyny w bardziej frajerski sposób niż ten nasz.
12.12.2018 o 02:19 przez Endru
+2
Endru
Dzieki Spaletti za wszystko ale w przyszlym sezonie pora ustapic miejsca trenerowi z wizja i mistzowskim dna bo Ty naszych grajkow na wyzszy poziom juz nie wzniesiesz i proszę zabierz ze sobą swojego syna Perisica.
12.12.2018 o 01:23 przez jagowy91
jagowy91
Temu Panu już dziękujemy.
12.12.2018 o 00:53 przez FReeFonix
FReeFonix
@TomHardy prosimy o tonowanie emocji!
12.12.2018 o 00:49 przez TomHardy
TomHardy
Weż sie pakuj i wy :cenzor: laj!

Shoutbox

Skepta 25.03.2019 00:29

przy tej nucie moglbym oskalpować nie jednego wroga

KibicInteru 24.03.2019 23:35

większość z tych strzałów to podania do szczęsnego

KibicInteru 24.03.2019 23:32

ja widziałem jak na tvp 1 podawali po meczu to nie wiem jak oni liczą

ZnawcaCalcio 24.03.2019 23:32

albo może liczy nawet te zablokowane przez obrońców

ZnawcaCalcio 24.03.2019 23:32

może livescore źle liczy

KibicInteru 24.03.2019 23:31

4

ZnawcaCalcio 24.03.2019 23:30

chyba ponad 10 strzałów oddali na naszą bramkę

ZnawcaCalcio 24.03.2019 23:30

ale z nami to nawet Łotwa coś zagrała

Nitrogen 24.03.2019 23:27

Trzeba korzystać z 1 koszyka bo el do MŚ będą już w najlepszym wypadku z drugiego

Nitrogen 24.03.2019 23:25

Macedonia nic ciekawego

Nitrogen 24.03.2019 23:25

Ale byli masakrycznie skuteczni

Nitrogen 24.03.2019 23:25

Austria mogła ich rozstzelać

Nitrogen 24.03.2019 23:24

Izrael też dzisiaj nic nie grał

ZnawcaCalcio 24.03.2019 23:24

z taką grą Izrael i Macedonia mogą nas obić

Adin 24.03.2019 23:23

kuzwa miałem iść spać,

Nitrogen 24.03.2019 23:22

Wróci Bednarek będzie może Jędrzejczyk i już Ilikik sam nic nie zrobi

Nitrogen 24.03.2019 23:22

Przecież to będzie inna obrona

Adin 24.03.2019 23:22

Ilcic przeciez rozjedzie naszą obronę

Archiwum shoutboxa

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    28

    75

  • 2

    Napoli

    Napoli

    28

    60

  • 3

    Inter

    Inter

    28

    53

  • 4

    Milan

    Milan

    28

    51

  • 5

    Roma

    Roma

    28

    47

  • 6

    Atalanta

    Atalanta

    28

    45

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnikp

Bramki

  • 1

    Fabio Quagliarella

    21

  • 2

    Cristiano Ronaldo

    19

  • 3

    Krzysztof Piatek

    19

  • 4

    Duvan Zapata

    17

  • 5

    Arkadiusz Milik

    15

Pokaż wszystkich

Wyniki Serie A

Piątek, 15 marca

  • FT

    Cagliari

    2 - 1

    Fiorentina

Sobota, 16 marca

  • FT

    Sassuolo

    3 - 5

    Sampdoria

  • FT

    SPAL

    2 - 1

    Roma

  • FT

    Torino

    2 - 3

    Bologna

Niedziela, 17 marca

  • FT

    Genoa

    2 - 0

    Juventus

  • FT

    Atalanta

    1 - 1

    Chievo

  • FT

    Empoli

    2 - 1

    Frosinone

  • FT

    Lazio

    4 - 1

    Parma

  • FT

    Napoli

    4 - 2

    Udinese

  • FT

    Milan

    2 - 3

    Inter

Booking.com

Publicystyka

derby

Reportaż z weekendu derbowego w Mediolanie (12)

20.03
16:21
Eintracht Frankfurt

Garść informacji o Eintrachcie Frankfurt (5)

22.02
14:55
Archiwum publicystki

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 22947

Liczba newsów: 33252