Wywiady z trenerami

Spalletti: Nie zachowaliśmy spokoju (29)

Autor:
Źródło: sempreinter.com
około miesiąca temu
2586
29
Spalletti porażka

Po remisowym meczu, który dla Interu oznaczał odpadnięcie z Ligi Mistrzów wypowiedzi udzielił trener gospodarzy, Luciano Spalletti.

- Nie potrafiliśmy zachować spokoju, pomimo iż wszystko mogło się jeszcze wydarzyć, nerwy spowodowane były traceniem zbyt dużej ilości piłek z powodu zakłóceń taktycznych. Przeciwnicy kontratakowali nas wielokrotnie, zwiększyło to napięcie naszej drużyny i przyczyniło się do większej nerwowości w poczynaniach, przez takie rzeczy traci się koncentrację na boisku. 

- Utrzymanie równowagi mentalnej było kluczem do pozytywnego rezultatu, staraliśmy się zachować tę równowagę poprzez nieprowadzenie szaleńczej gry, straciliśmy jednak gola, potem coś poszło nie tak. 

- Jak zachować spokój wiedząc, że w tym samym czasie rozgrywany jest drugi dla nas ważny mecz? Publika miała pojecie co się dzieje na drugim stadionie, można było usłyszeć krzyki. UEFA zapytała mnie czy powinni pokazać wynik tamtego meczu na telebimie, zgodziłem się na to, gdyż każdy powinien mieć tą wiedzę. Tylko w taki sposób można uzyskać siły do wykonania swojego zadania.

O Mauro Icardim:

- To nie zawsze wystarczy do pozytywnego rezultatu kiedy ma się w składzie jednego zawodnika, którego stać na takie zagrania. Oczywiście piłka nożna to sport, w którym gra się jako zespół. Indywidualne występy potrafią zrobić różnicę na boisku, jednak przede wszystkim w kontekście drużynowym. Mauro często wracał się po piłkę, dzięki niemu tworzyła się przewaga w środku pola i z tego miejsca rozpoczynaliśmy nasze ataki. Udało mu się również strzelić, cały zespół przekazał mu siłę. Zakończyliśmy udział w fazie grupowej z taką samą liczbą punktów jak Tottenham, powinniśmy jednak zagrać lepiej w dzisiejszym starciu. Napięcie związane z tym spotkaniem nas przerosło.

- Rozczarowanie odpadnięciem jest ogromne. Miałem nadzieję, że ujrzymy wszystkie włoskie zespoły w fazie pucharowej.

Zobacz też

Luciano Spalletti konferencja

Pomeczowy wywiad z Luciano Spallettim (0)

14.01
11:27
Luciano Spalletti

Spalletti: Potępiam takie incydenty (1)

28.12
17:40

Komentarze (29)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
13.12.2018 o 19:29 przez AveCaesar
AveCaesar
@Interista1987 Wow głos rozsądku. Brawo ale taka prawda, jaki skład taka gra. Jest lepiej ale to co mamy starczy na Seria A (czołowa 3), a nie na zwojowanie LM i dlatego pewnie wszyscy w zarządzie są spokojni bo każdy doskonale zdawał sobie z tego sprawę.
13.12.2018 o 16:06 przez Luki165
Luki165
El betonero mój ty dzbanuszku ! Proszę Cię ładnie się spakuj , podziękuj i wypierd. po sezonie :) ) nie zapomnij zabrać ze sobą Antka i Ivana :)
13.12.2018 o 10:19 przez interista1987
interista1987
Spall to nie cudotworca. z Valero jak traquartista nie dziwne ze nie wygralismy z PSV. Z cofnietym Brozoviciem kto mial cokolwiek kreowac? 3 miejsce to akurat adekwatna lokata do sily aktualnej Interu.
13.12.2018 o 08:17 przez Avtvv
Avtvv
oni powinni co roku z początkiem wiosny zapadać w sen zimowy... i najlepiej nie grać do wiosny
13.12.2018 o 08:18 przez Avtvv
Avtvv
"z początkiem grudnia" oczywiście.
13.12.2018 o 08:06 przez Piotrekfci
+1
Piotrekfci
Widać nie tylko u nas wrze na temat lysego. We Włoszech też się gotują na jego debilne pomysły. Jest dobry ale trzymanie się jednego i tego samego ustawienia i pupili którzy jak by nie grali to i tak mają pewna 11 obniża jego ocenę na maxa!
12.12.2018 o 23:30 przez Ibra1908
Ibra1908
Wypierd*** Spala i dawać Sumeone w pakiecie z Oblakiem!
12.12.2018 o 16:21 przez pasencjusz88
pasencjusz88
Spall jesteś totalnym betonem nie za wynik ale za to że musimy oglądać Perisicia i Candreve...
12.12.2018 o 13:58 przez piotrekninter
piotrekninter
Niestety beton
Zmiany i na siłę wystawianie zawodników bez formy o tym świadczą
Panie Zhang po sezonie Conte albo inny trener z topu
12.12.2018 o 11:12 przez timon
+2
timon
Spal zdobywa średnio 1,85pkt na mecz, Mancini zdobywał 1,82. Średnia wartość zawodnika obecnej kadry Interu to ponad 20mln, średnia wartość zawodnika za czasów Manciniego to 7mln... W ostatnich 38 meczach zdobyliśmy koło 62pkt, czyli gdyby liczyć tylko rok 2018 jesteśmy gdzieś koło 5-6 miejsca w Serie A. Prawda jest taka, że obraz Spala jest mocno zakłamywany przez pierwsze 3 miesiące jego pracy, bo bez tego nie byłby w niczym lepszy niż Mazzari, Mancini czy inny Poli. Dodatkowo w przeciwieństwie do tamtych trenerów ma dużo lepszą kadre
12.12.2018 o 19:19 przez haazaard
haazaard
nie znam szczegolow, ale chyba rowniez "za duzo lepsza kase"


ile raz tu juz pisalem ze Spal to przecietniak za nie male pieniadze.... brak slow, zremisowac z druzyjna z ligi holenderskiej to w 'WIELKIM' futbolu, jakiś żart...
12.12.2018 o 10:03 przez kusy
kusy
Typwa dyplomatyczna wypowiedź itd itp
12.12.2018 o 09:36 przez SETE
+3
SETE
Zgadzam sie z Davi23.
Jedyny mecz za kadencji Spala , ktory musial wygrac i wygral to jest ten z Lazio na Olimpico. Z Tottenhamem u siebie wygralismy tylko dlatego , ze nikt na nas nie stawial , ale jak przychodzi presja wyniku, pokazania sie jako druzyna godnie to dajemy d..y po calosci. Pan Spaletti to jest trener na 3 miejsce w serieA i tak to po prostu wyglada, ze jestesmy na 3 miejscu. Jesli chcemy podskoczyc cos wyzej to wiadomo co musi byc zrobione..
12.12.2018 o 09:12 przez davi23
+3
davi23
"Napięcie związane z tym spotkaniem nas przerosło" - ile razy już nas przerosło... z Roma nas przerosło, z Juve nas przerosło, z Atalanta nas przerosło... Spal nie ma zdolności dawania bodźca do wygrywania meczów o prawdziwą stawkę.

Co trzeba było dzisiaj zrobić? wygrać!
Wygraliśmy? NIE... to było Twoje Spal zadania zrobić wszystko aby wygrać, nie tylko taktycznie, nie tylko składem, który wystawiasz, ale mentalnie w głowach. Po raz kolejny głowy zabrakło.

Na moje przegraliśmy tylko i wyłącznie przez Ciebie i Twoja upartość w wystawianiu Perisicia! bo jemu się nie chce, nie zależy... a taki Keita od początku czy Lautaro gryźli by trawę, żeby zrobić wszystko aby pomóc w wygraniu tego meczu.
12.12.2018 o 07:51 przez Odet
Odet
Spall ma rację, jak zwykle. Tylko czemu cały czas gra ten Perisic...
Pozdr.
12.12.2018 o 08:31 przez TomHardy
TomHardy
Ale jaką on ma rację, że jest mentalnym gównem? Mentalność zwycięzców pokazuje gra o zwycięstwo zwłszcza u siebie z takim klubem jak PSV, a nie cofanie się na własną połowę po bramce na 1-1. Mentalny przegryw. Won
12.12.2018 o 09:37 przez Odet
Odet
Ma rację, że nie zachowaliśmy spokoju. A czy jesteśmy mentalnym gównem? pewnie tak, ale jako całość, a nie tylko Spall.

Czyli z innym trenerem zdetronizowalibyśmy Juve i zdobyli LM?

Pozdr.
12.12.2018 o 09:45 przez TomHardy
+3
TomHardy
A kto mówi o detronizacji Juve i wygraniu LM? To było tylko PSV. Za dużo widocznie dla niego
12.12.2018 o 09:47 przez Odet
Odet
Racja. Za dużo dla Spalla :( ale też dla całej drużyny.
Pozdr.
12.12.2018 o 13:33 przez SETE
SETE
Zadaniem Spalla bylo zmniejszenie dystansu do Juve , a nie detronizacja. Dystans sie zwieksza
12.12.2018 o 13:52 przez Odet
Odet
A to nie czasem przez Ronaldo?
Pozdr.
12.12.2018 o 07:21 przez Piotrekfci
+1
Piotrekfci
PS. Z lysym Martinez skończy jak Barbosa. Jak może czuć się chłopak który widzi chja grającego Perisica przeszło od 3 miesięcy czy candreve który robi za statyste od ponad 1.5 roku i wie że co by nie grali to i tak jeb doświadczenie u drewna jest NAJWAŻNIEJSZE. Dawać Keite na lewą Martineza zaraz za Icardim I jedziemy bo już mam dość gwiazd gwiazdeczek gwiazduniek.
12.12.2018 o 07:14 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Łysy bolcu jaki trener taka drużyna! Przyszedł grudzień i znów złapał ich marazm i lenistwo. Bodajże 7 męczy 2 wygrane. Jeszcze parę kolejek temu pojechali by z PSV spokojnie. Teraz jakieś głupie zabawy, zostawianie w chj miejsca ofensywie rywali i brak pomysłu z przodu. Jednym słowem burdel.
12.12.2018 o 06:36 przez ojciec&ojciec
-1
ojciec&ojciec
Szkoda strzępić ryja na chłopa
12.12.2018 o 04:03 przez WirtuozTaktyki
WirtuozTaktyki
Trudno jest mi sobie przypomnieć odpadnięcie z pucharów jakiejkolwiek drużyny w bardziej frajerski sposób niż ten nasz.
12.12.2018 o 02:19 przez Endru
+2
Endru
Dzieki Spaletti za wszystko ale w przyszlym sezonie pora ustapic miejsca trenerowi z wizja i mistzowskim dna bo Ty naszych grajkow na wyzszy poziom juz nie wzniesiesz i proszę zabierz ze sobą swojego syna Perisica.
12.12.2018 o 01:23 przez jagowy91
jagowy91
Temu Panu już dziękujemy.
12.12.2018 o 00:53 przez FReeFonix
FReeFonix
@TomHardy prosimy o tonowanie emocji!
12.12.2018 o 00:49 przez TomHardy
TomHardy
Weż sie pakuj i wy :cenzor: laj!

Shoutbox

VVujek 18.01.2019 08:32

W piatek mieli spotkanie z uefa i co ? Pozwolili im na kolejny transfer po paqecie ?

VVujek 18.01.2019 08:30

Spoko "inne przypadki" ale przeciez to milan byl tym gorszym przypadkiem wydajac fortune w jednym okienku

Luki165 18.01.2019 08:29

No wlasnie tutaj jest cos wiecej. Kiedys czytalem ze Inter i milan to zupelnie dwa inne przypadki podobno. Sami wlosi jak ich czytam nie za bardzo kumaja tego ffp ;)

VVujek 18.01.2019 08:28

Och uj tu chodzi to ja nie wiem

VVujek 18.01.2019 08:28

Wiec fundusz podpisal jakas ugode i co ? Milan dalej wydaje kase nie sprzedajac nikogo ...

VVujek 18.01.2019 08:27

Prawda ? A w ffp chodzi o to wlasnie

VVujek 18.01.2019 08:27

Pisałkkem nizej ze nie da sie tego wytlumaczyc logicznie, to ze fundusz przeja milan nie zmienia bilansu finansowego

Luki165 18.01.2019 08:25

To jak logicznie wytlumacysz ze jak doszlo do zmiany wlasciciela to nagle jest prpces

VVujek 18.01.2019 08:24

Za wzgledu na ffp a nie wlascicieli , nazwisko nie moze tu miec nic do rzeczy

Luki165 18.01.2019 08:24

Cos ala wisla

Luki165 18.01.2019 08:24

Chcieli ich wykluczyc ze wzgledow na wlascicieli

VVujek 18.01.2019 08:23

Przeciez tego sie nie da logicznie wytlumaczyc .

VVujek 18.01.2019 08:23

Skoro chcieli ich wykluczyc z LE to byli tym gorszym przypadkiem , a dalej wydaja kase

Luki165 18.01.2019 08:21

3 mln plus bonusy wedlug sky . Wujek poki nie mam oficjalnie wyroku to moga tak dzialac . Po drugie czytalem ze Inter i Milan to niby inne przypadki

InteristaNagato 18.01.2019 08:21

Piatek w Mediolanie

VVujek 18.01.2019 08:18

Teraz chca wydac na piatka 40 baniek xd

VVujek 18.01.2019 08:18

Do tego higuain zarabia 7,5 mln

VVujek 18.01.2019 08:16

Higuain 18 paqeta 35 , a przeciez mieli zostac wykluczeni z LE za FFP

Luki165 18.01.2019 08:16

A my musimy prowadzic krearywna ksiegowosc zeby wykazywac zyski kapitalowe

Archiwum shoutboxa

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    19

    53

  • 2

    Napoli

    Napoli

    19

    44

  • 3

    Inter

    Inter

    19

    39

  • 4

    Lazio

    Lazio

    19

    32

  • 5

    Milan

    Milan

    19

    31

  • 6

    Roma

    Roma

    19

    30

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnikp

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    14

  • 2

    Krzysztof Piatek

    13

  • 3

    Fabio Quagliarella

    12

  • 4

    Ciro Immobile

    10

  • 5

    Arkadiusz Milik

    10

Pokaż wszystkich

Wyniki Serie A

Sobota, 19 stycznia

  • 15:00

    Roma

    ? - ?

    Torino

  • 18:00

    Udinese

    ? - ?

    Parma

  • 20:30

    Inter

    ? - ?

    Sassuolo

Niedziela, 20 stycznia

  • 12:30

    Frosinone

    ? - ?

    Atalanta

  • 15:00

    Fiorentina

    ? - ?

    Sampdoria

  • 15:00

    SPAL

    ? - ?

    Bologna

  • 18:00

    Cagliari

    ? - ?

    Empoli

  • 20:30

    Napoli

    ? - ?

    Lazio

Poniedziałek, 21 stycznia

  • 15:00

    Genoa

    ? - ?

    Milan

  • 20:30

    Juventus

    ? - ?

    Chievo

Booking.com

Publicystyka

Serie A

Z obozu rywali - flauta na morzu... (0)

17.01
19:32
Serie A

Z obozu rywali - podsumowanie pierwszego tygodnia mercato (12)

10.01
16:18
Archiwum publicystki

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 21690

Liczba newsów: 32546