Pozostałe

AIA potwierdza - brak rzutu karnego za rękę Pongracicia był prawidłową decyzją (13)

Źródło: football-italia.net
3 miesiące temu
589
13

Włoskie Stowarzyszenie Sędziów potwierdziło, że decyzja o nieprzyznaniu rzutu karnego dla Interu za zagranie ręką Marina Pongracicia w meczu z Fiorentiną była prawidłowa. Tym samym AIA nie podziela opinii części komentatorów ani stanowiska prezesa Beppe Marotty.

Do sytuacji doszło już w 9. minucie spotkania na stadionie Artemio Franchi, przy prowadzeniu Interu 1:0. Piłka trafiła w ramię obrońcy Fiorentiny, ale zarówno arbiter boiskowy, jak i VAR nie dopatrzyli się podstaw do podyktowania jedenastki. W programie „Open VAR” na antenie DAZN stanowisko AIA przedstawił Mauro Tonolini:

- Sędzia prawidłowo ocenił sytuację na boisku, ponieważ miał bardzo dobrą pozycję i właściwie zinterpretował ten incydent. Piłka odbija się przed Pongraciciem, który próbuje zagrać ją piętą, a następnie dochodzi do kontaktu z ramieniem znajdującym się w naturalnej pozycji względem wykonywanego ruchu. To absolutnie nie jest sytuacja kwalifikująca się do rzutu karnego.

 

W programie ujawniono także zapis rozmowy między sędziami VAR - Fabio Marescą i Davide Massą:

- Zgadzam się, próbuje odsunąć rękę. Piłka odbija się, a dynamika akcji pokazuje, że nie ma podstaw do rzutu karnego. Piłka zmienia kierunek po kontakcie z murawą.

 

Po meczu głos zabrał także Beppe Marotta, który zwrócił uwagę na różnice interpretacyjne:

- Czytałem wypowiedzi wielu komentatorów i ekspertów, którzy uznali, że zagranie ręką Pongracicia powinno skutkować rzutem karnym. Nie chcemy stawiać się w roli ofiar, ale zależy nam na spójności ocen dla dobra całej piłki nożnej. Błędy się zdarzają i zwykle z czasem się wyrównują - nie chcemy robić z tego alibi, musimy być silniejsi także od błędów sędziowskich.

 

Komentator DAZN Luca Marelli od początku był zdania, że nie było podstaw do podyktowania jedenastki, choć część ekspertów podkreślała, że podobne zagrania były w tym sezonie karane, co tylko podsyca dyskusję o potrzebie większej jednoznaczności w interpretacji przepisów.

udostępnij

Zobacz też

Corsera - Martinez grałby więcej, gdyby nie spóźniał się na treningi (16)

11.05
13:54

Oficjalnie - Venezia awansowała do Serie A, Frosinone szykuje się do świętowania (1)

02.05
08:32

Komentarze (13)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
26.03.2026 o 17:02 przez Mezzela
Mezzela
Sporna sytuacja na niekorzyść Interu? Dziwne, nie znałem...
26.03.2026 o 14:02 przez smerf1600
smerf1600
karny wg mnie mniej kontrowersyjny niż to zagranie Ricciego. A ktoś wie co orzekły eksperty o karnym Juventusu?
26.03.2026 o 10:49 przez davi23
davi23
Nie ma sensu o tym pisać i komentować. Historia, a my zwyczajnie nie potrafiliśmy wygrać meczy. Trzeba było strzelić na 2:0 i pozamiatane, zarówno w jednym jak i drugim meczu.
26.03.2026 o 12:33 przez Minister
Minister
Zachowujesz się jak bita żona, która myśli, że się coś zmieni jak tylko będzie posłuszna.

Co trzeba było strzelić? Choćbyśmy :cenzor: przez 90 min nie wychodzili z własnej 16 to jak nam się karny należy w 99 min to mamy go :cenzor: dostać, a nie jakieś pieprzenie, że trzeba było strzelić na 2:0. Skąd się takie dzbany biorą?
26.03.2026 o 10:41 przez Jaszczu91
+1
Jaszczu91
Popierdoli mnie zaraz... Obrońca nie trafił w piłkę piętą, zagrał piłkę ręką, która zmierza w kierunku napastnika Interu, tym samym zabiera mu okazje na zdobycie gola i wszystko cacy, bo nie chciał...
To ja się pytam kiedy Interowi należy się karny? Jak obrońca złapie piłkę w ręce? Paranoja. Te przepisy są chore. Dwa identyczne zdarzenia są skrajnie różne interpretowane. Przeciwko Interowi karny za rękę Bissecka, na korzyść Interu czysto.
26.03.2026 o 10:31 przez maestro177
+2
maestro177
Bez znaczenia, takie mecze jak z Atalantą czy Fiorentiną powinniśmy wygrywać nawet z jawnym błędem sędziego. Nie wykorzystujemy okazji strzeleckich i wpuszczamy farfocle, to jest główny czynnik naszych wyników.
26.03.2026 o 12:36 przez Minister
+1
Minister
W piłce chodzi żeby strzelić jedną bramkę więcej, choćby jajami. Co to za debilne tłumaczenie, że powinniśmy mecz zamknąć wcześniej? Wy się dobrze czujecie? Czy włączył wam Marotta który chowa łeb w piach jak struś.
26.03.2026 o 09:33 przez Tifosinho
+2
Tifosinho
Nie no teraz wszystko jest jasne i klarowne. A ja głupi doszukiwałem się złych intencji ze strony AIA.
26.03.2026 o 09:30 przez Claudio
+4
Claudio
Ale ktoś to całe AIA bierze na poważnie?
26.03.2026 o 08:56 przez vandallo87
+2
vandallo87
Ciekawe czy w tym sezonie Inter jeszcze dostanie jakikolwiek karny, obstawiam że nie.
26.03.2026 o 08:53 przez danielinter
+2
danielinter
Skoro dla nich nie było karnego po ręce Ricciego to oznacza że są totalnymi cymbalami, których nie warto słuchać
26.03.2026 o 08:38 przez Cny
+2
Cny
Panie Apteczki takich karnych dla Interu nie gwizdzemy, takie karne są dla innych.
26.03.2026 o 08:39 przez Cny
+1
Cny
Panie Areczku*

Shoutbox

Jacenty 10.06.2026 13:44

Tullio Tinti: "To normalne, że Bastoni interesuje wszystkie europejskie potęgi, ale to nie jest problem. Bastoni jest super szczęśliwy w Interze, ma koszulkę Interu przyszytą do ciała i na pewno zostaje w Interze. To jego dom"

Cny 10.06.2026 13:42

sprzedać CA za 25M do Romy czy Atletico i wziąć Gallo za darmo. i mamy hajsu jak lodu :D

Cny 10.06.2026 13:42

wy to tak zobaczycie nazwisko losowe i wrzucacie tutaj bez namysłu

martins2000 10.06.2026 13:33

Sancho wolnym agentem

doman 10.06.2026 13:28

Może by tak jadon sancho za darmo?

Cny 10.06.2026 13:19

Solet ujdzie, ale trzech czarnych na raz to za duże rozbijanie szatni. nie chcemy drugiego realu i walk plemiennych

Cny 10.06.2026 13:18

oby oby, przedłużyć Darmian, koniecznie xd

martins2000 10.06.2026 13:05

Tinti, Agente di Bastoni e Darmian, è entrato ora nella sede dell’#Inter. [@MatteoBarzaghi]

ragnar 10.06.2026 11:11

Solet za 20 ( coś takiego będzie) Provedel za 4 mln super ruchy, jak na obecne czasy

martins2000 10.06.2026 11:11

Roma: anche Chiesa tra le alternative a Greenwood

Orzeu 10.06.2026 11:10

a później zająć się sprawą pomocnika i wahadłowego

Orzeu 10.06.2026 11:10

Solet i Provedel dobre ruchy trzeba je wykonać jak najszybciej

Jaszczu91 10.06.2026 11:02

Chcieć wydać 12mln euro a móc wydać to jednak różnica

Jaszczu91 10.06.2026 11:01

Solet jak najbardziej ok

Cny 10.06.2026 11:00

Atta, Ndoye, SOlet - niewłaściwy kierunek....

Vancore 10.06.2026 10:59

italiano trenerem besiktasa a chcial albanca i w bolognii i w fiorentinie

Jaszczu91 10.06.2026 10:59

Mam duże wątpliwości

Jaszczu91 10.06.2026 10:58

Oby ten Besiktas wykupił Albańca...

Vancore 10.06.2026 10:57

diouf to juz wahadlowy, asllani zostanie wykupiony po 1 lipca a massolin to nawet nie jest pilkarz

Jaszczu91 10.06.2026 10:57

obronę trzeba wzmocnić

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29454

Liczba newsów: 53340

Liczba komentarzy: 624580

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

8x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się