Pozostałe

Artykuł użytkownika: Upadły bóg (23)

Autor:
ponad 16 lat temu
499
23
Ricardo Quaresma. Portugalski piłkarz, wychowanek Sportingu CP. Został obdarzony niesamowitą techniką. Naprawdę niesamowitą. Nigdy zresztą nie ukrywał swojego talentu, lubił popisywać się wszelkiego rodzaju sztuczkami technicznymi. Wydawało się jedynie kwestią czasu, kiedy drzwi do wielkiej kariery otworzą się, by mógł przez nie przejść nasz bohater uzbrojony w technikę i trivelę.

Jego arsenał okazał się niestety przerostem formy nad treścią. Pierwszy falstart zaliczył w Fc Barcelonie. Wszyscy byli zaskoczeni, że w ofensywnej i „luźnej” lidze hiszpańskiej Quaresma miał problem by w ogóle grać.

Szybko zakończył przygodę z Barcą i wrócił do Portugalii. Była to, jak się później okazało, jedyna dobra decyzja w jego karierze. Nie przesadzę, nazywając Porto portugalskim hegemonem. Tam właśnie trafił „Ricky”, mając w pełni warunki by zacząć grać tak jak lubił. Grał naprawdę solidnie, wnosząc spory wkład w sukcesy mistrza Portugalii. Każdy mecz okraszał seriami pięknych zwodów, sztuczek technicznych, niekonwencjonalnych zagrań, efektownych podań i strzałów.
[hide]
Ricardo stał się gwiazdą przede wszystkim… YouTube i mediów. Panująca moda na „freestyle” i dość efektowne życie prywatne wypchnęły Quaresme na panteon bogów. Dla fanów był najlepszy na świecie. Stał się dla nich wzorem do naśladowania, a jego zagrania punktem odniesienia. Stał się bogiem swoich wyznawców (dla niektórych nawet Złota Piłka nie premiowała innego Portugalczyka, Cristiano Ronaldo do tytułu najlepszego skrzydłowego na świecie, bo był nim przecież Quaresma). Jego nazwisko sprzedawało się świetnie i wszyscy byli szczęśliwi, a tego morza radości nie byli wstanie zmącić zatwardziali krytycy, doszukujący się dziur w całym takich jak dyscyplina taktyczna czy gra zespołowa.

„RQ” wygrał w Portugalii wszystko. Przeniósł się za sporą kwotę (24,500,000 Euro) do Interu Mediolan, kolejnego hegemona tyle, że boisk Serie A. Pod okiem swojego rodaka, Jose Mourinho (uważanego za jednego z najlepszych szkoleniowców świata) Ricardo miał stać się gwiazdą, zarówno medialną jak i piłkarską, Włoch. Tak się jednak nie stało. Jak złe wspomnienia powrócił koszmar z Barcelony. Quaresma miał problem z „załapaniem się” do składu Mediolańczyków. Gdy już grał, grał źle. Absolutnie nic nie wnosił do gry (choć się starał). Mimo, że zatracił swoja dużą przydatność dla zespołu, jaką niewątpliwie miał w Porto, wciąż prezentował swoją popisową technikę. Jego fanom to wystarczyło. Pozostawali głusi na heretycką krytykę.

A krytyka narastała i była spora, bo oczekiwania były spore. Po słabym początku sezonu Quaresma odpłynął do głębin rezerw Interu. Zamiast Złotej Piłki zdobył… Złoty Bidon – nagrodę dla największego niewypału ligi. Nawet najwierniejsi fani pogodzili się z okrutnie jasnym faktem. Ale nie zatracili wiary w swego boga. Oczekiwali jego rychłego zmartwychwstania, które nie nastąpiło ani podczas wypożyczenia do Chelsea, ani z początkiem nowego sezonu. Część wciąż na nie czeka krytykując Jose Mourinho za brak wiary w zawodnika i kibiców za stwarzanie presji. Nawiązują ciągle, burzliwe dyskusje z przeciwnikami „Rickiego”na temat przyszłości Portugalczyka. Wytykają niewiernym … brak wiary (zjawisko to z pewnością wystąpi w komentarzach pod tym felietonem).

Pomimo faktu, że od ponad roku Quaresma nie zdobył żadnej bramki i nie zanotował asysty (aczkolwiek ci, dla których jest idolem przypisują mu bramkę, wprawdzie nieuznaną, oraz asystę poprzez rykoszet) jego zwolennicy wciąż wydają się większością. Chyba czas, by pogodzili się z tym, że Ricardo Quaresma nie jest niczym „Mustang” zdobywający Europę a raczej jak pantofel – dobry tylko w domu.
Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Lautaro królem strzelców, Dimarco królem asystujących (1)

25.05
03:34

Google wprowadza funkcję „Ulubione źródła” - dodaj fcinter.pl już teraz! (3)

05.06
07:22

Komentarze (23)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
18.11.2009 o 21:04 przez AngeloJacopucci
AngeloJacopucci
*"co on sobie myślał"
18.11.2009 o 21:03 przez AngeloJacopucci
AngeloJacopucci
Quaresma jest za słaby na Inter a bardziej na ligę włoską z jej specyfiką gry , gdzie ciągle ma przy sobie plastra. Juz po zrezygnowaniu przez Mourinho z ustawienia 4-3-3 oczywistym było że tutaj nie pogra, nie wiem czemu on sobie myślał zostając tutaj.szkoda bo jak większość pewnie, myślałem ze da nam trochę kreatywności w drewnianej pomocy.. szybko zrozumiałem swój błąd. Co do artykułu tendencyjny wg mnie ,aż za bardzo
18.11.2009 o 20:30 przez adriano:)
adriano:)
Nasza gwiazdka <img src="http://fcinter.pl/emots/bigrazz.gif"; alt="" />
18.11.2009 o 19:11 przez krzysztof
krzysztof
Po takich artykułach widać antypatnie piszących do opisywanych zawodników. Równie dobrze można było taki artykuł napisać o Mancinim, ale nie lepiej o Quaresmie... To Mancini juz grał kilka sezonów w lidze włoskiej w Romie, a u nas grał słabo. Równie dobrze można było napisać o wspaniałym pupilu Grajasa czyli Motta ( nie wiem jak to odmienić), ale nie....
18.11.2009 o 18:03 przez SlimShady
SlimShady
Niestety kariera Q7 ma sie u ans ku końcowi. <br /> Bardzo chciałbym że pokazał klasę i był naszą gwiazdą ale pomimo ciekawych tricków nic konkretnego nie pokazał. <br /> Na pewno lepiej sie spisał niż Mancini, ale skoro Mou nie daje mu szans warto go za okaźną sume sprzedać.
18.11.2009 o 10:40 przez Biały
Biały
Nen niezły felieton, co prawda okraszony sporą dawką złośliwości, ale w inny sposób ciężko byłoby &quot;ugryźć&quot; ten temat <img src="http://fcinter.pl/emots/bigrazz2.gif"; alt="" /> Prosimy o więcej tego typu publikacji <img src="http://fcinter.pl/emots/mruga.gif"; alt="" />
18.11.2009 o 07:54 przez Kubusa10
Kubusa10
Smutne ale prawdziwe<img src="http://fcinter.pl/emots/icon_confused.gif"; alt="" />
17.11.2009 o 23:46 przez Daro
Daro
Znowu o Ryśku i jeszcze taki słaby ten artykuł nie on jeden sobie u nas nie poradził
17.11.2009 o 23:16 przez adik218
adik218
lubie go ale niestety to co jest napisane jest najszczersza i prawda ...wyglada na to ze on jest rzeczywiscie piłkarzem swojego podworka czyli portugali..szkoda go ale lepiej dlaniego bedzie jak wróci do portugali.. !! !<img src="http://fcinter.pl/emots/flagainter2.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" />
17.11.2009 o 23:00 przez Nen
Nen
Widzę, że muszę wrócić na miejsce zbrodni... <br /> <br /> dlaczego napisałem &quot;znowu&quot; o Quaresmie? Bo dzisiaj się pojawił news, że ZNOWU Rysio jest nominowany do bidonka co przynosi wstyd naszemu kochanemu Interowi. <br /> Dlaczego nie o Mancinim? Bo jakoś nie widziałem nagminnie powtarzających się tekstów o brazylijczyku typu: &quot;Znowu brak powołania Quaresmy&quot; ; &quot;O jest Ryszardo&quot;. <br /> <br /> El Intero wywołałeś mnie do tablicy jak jakiegoś uczniaka stawiając mi ocenę a nie wiesz, że <br /> felieton musi być subiektywny i kropka.
17.11.2009 o 22:56 przez MiRas.
MiRas.
Na temat tego typa zostało napisane juz parę książek... i wciąż nikt nie potrafi przegadać niektórym, że &quot;RICARDO QUARESMA JEST ZA SŁABYM PIŁKARZEM JAK NA WIELKI INTER I NA SERIE A&quot;. Dostaje mało szans na grę, a czy ludzie... jesteście codziennie w Appiano i obserwujecie jego &quot;postępy&quot;? Mourinho mimo wszystko jest znacznie lepszym trenerem, aniżeli fcinter.pl wzięte do kupy i naprawdę zna się na futbolu dużo bardziej, aniżeli cała ferajna sióstr miłosierdzia pod wezwaniem &quot;Rysia trifeli&quot;. A fakt, że Mancini jest częściej powoływany na mecze, aniżeli trifffelaczek źle świadczy o Portugalczyku, bo na treningach zdaje się on być gorszy (sic!) od samego Manicniego, co naprawdę jest dużym wyczynem.
17.11.2009 o 22:49 przez Claudio
Claudio
Powiem Wam ze ja tak naprawde nie widzialem Quaresmy w Interze... Bo jak nazwac &quot;ogony&quot; meczow? <br /> Jak gral to przynajmniej sie staral. Jego dosrodkowania i strzaly na wiwat troche &quot;demotywowaly&quot; <img src="http://fcinter.pl/emots/bigrazz2.gif"; alt="" /> Ale on jest ciagle pod taka presja i widocznie sobie z nia nie radzi. Ja tam dalej w niego wierze uwarzam ze to dobry pilkarz i jak sie mu znajdzie miejsce na boisku i odpowiednio zmotywuje to moze grac z duzym pozytkiem dla druzyny. <br /> Mysle ze w glowie ma nie lepiej poukladane od Adriano :/ Pewnie ma jakis konflikt z Mourinho bo jakos mi sie wierzyc nie chce by byl az w tak tragicznej formie by nie wygryzc z lawki rezerwowych Manciniego..
17.11.2009 o 22:48 przez tytusek25
tytusek25
Dobry ekonomista w sensie ze potrafi sprzedac swojego miernego jakosciowo klienta najwiekszym klubom za wielkie pieniadze.Przeciez to nie bylo trudne i nie bardzo rozumie tą analogie z Maldnim bo pasuje jak pięść do oka ale mniejsza z tym <img src="http://fcinter.pl/emots/happy.gif"; alt="" />
17.11.2009 o 22:44 przez Jedrula
Jedrula
moze i sie odbuduje ale na pewnie nie w Interze.. w ogole mysle, ze poza Portugalia nie ma szans na powrot do formy, chyba ze w Holandii, liga poziomem i sposobem gry przypominajaca moim zdaniem lige portugalska, a presja nieporownywalnie mniejsza niz we Włoszech, niz w Interze. Mysle, ze nawet w Genoi by sie nie odnalazl, juz predzej w Atletico, o ktorym niedawno byla mowa
17.11.2009 o 22:42 przez majsterszyk
majsterszyk
pantofel - dobry w domu ? a Liga Mistrzów i Reprezentacja ? Lekka przesada z tym artykułem. CH
17.11.2009 o 22:41 przez QuaRiS UC
QuaRiS UC
A ja ciągle wierze..
17.11.2009 o 22:40 przez Imrahil
Imrahil
nobel z ekonomi hehe dobre.. <br /> moze oscar za montarz YT i efekty specjalne ^^ <br /> <br /> Co do artykulu zabraklo kluczowego slowa &quot;trivela&quot; no i sam tytul nie jest adekwatny do tresci (a raczej zaslug pilkarza)
17.11.2009 o 22:39 przez Strażnik obcasów
Strażnik obcasów
Mistrz ekonomi ? <img src="http://fcinter.pl/emots/bigrazz2.gif"; alt="" /> Czy gdyby Maldini w wieku 25 skonczył grac na wysokim poziomie zrobiłby interes w porównaniu do tego co rzeczywiscie osiągnał ?
17.11.2009 o 22:38 przez Omen
Omen
Przyznam że gdy przychodził do nas liczyłem na to że zostanie gwiazdą pokroju C.Ronaldo niestety...Skreśliłem go już dawno i nie wierzę żeby jeszcze kiedyś stał się czołowym piłkarzem naszego klubu.
17.11.2009 o 22:38 przez DiegoMilito22
DiegoMilito22
Nie wiem po co podsycać kolejny temat o Ricardo , czemu nikt nie zrobi taki felieton o Mancinim ? ja nie wiem... traktujmy wszystkich równo <img src="http://fcinter.pl/emots/rolleyes.gif"; alt="" />
17.11.2009 o 22:36 przez Raffal
Raffal
powinienes przemycic jakies swoje spostrzezenia , domysły poszukać przyczyny ... <br /> <br /> <br /> ----- <br /> ciekawe do ilu dobija komentarze :p
17.11.2009 o 22:34 przez Seba
Seba
Nie sposób nie zgodzić się z tym artykułem, ale zbyt widoczna antypatia piszącego do piłkarza. Tak jakby chciał dopiec tym którzy lubią Ryśka. 2+ i oby jak najmniej takich nieprofesjonalnych artykułów.
17.11.2009 o 22:31 przez tytusek25
tytusek25
No ok tylko warto by sie zastanowic skoro to takie nic to kto tu &quot;przegrał&quot;.On? Ma 20 kilka lat,siana jak lodu,jest slawny a w Portugalii pewnie jeszcze porobi za gwiazde, czy Inter placac za kelnera 25 mln(jego zarobkow pewnie niemalych juz nie licze)? Jego menedzer powinien dostac nobla z ekonomi<img src="http://fcinter.pl/emots/happy.gif"; alt="" />

Shoutbox

El_Imprezatore 27.06.2026 08:09

No to wiadomo, że tu nie przyjdzie jak ma dobre opinie

timon 27.06.2026 08:06

Ale kompletnie nie znam typa

timon 27.06.2026 08:06

Niby fajnie się w lm pokazał

timon 27.06.2026 08:06

Ten Khalailim ma bardzo dobre opinie w necie

Piotrek85 27.06.2026 07:33

Anan iGuga

Piotrek85 27.06.2026 07:32

Ali i Guga ,ale to będzie śmigać 😀

AveCaesar 27.06.2026 06:42

To Gugu pewnie będzie zmiennikiem Dimy.

AveCaesar 27.06.2026 06:42

Sky Sport – Inter interesuje się Ananem Khalailim (rocznik 2004) z Union Saint-Gilloise. Zawodnik ten cieszy się uznaniem zarówno Chivu, jak i władz klubu, a także Napoli – które pracuje nad tym transferem od około miesiąca, lecz nie osiągnęło jeszcze porozumienia z belgijskim klubem, oczekującym kwoty 25 milionów euro. Jest on jednym z głównych celów transferowych Interu na prawą flankę.

Cyrax 27.06.2026 06:33

łooo matko co tam się odwaliło w milanówku? Ramos za 74 mln + bonusy i zarobki 7 mln rocznie? Ale tam ktoś odleciał :lol:

Borgen 27.06.2026 06:01

Ale ogólnie jakby tyle kosztował to ryzyko finansowe bardzo małe, nawet jakby się super nie sprawdził to kasa raczej do odzyskania. Ciekawy profil za ciekawe pieniądze.

Borgen 27.06.2026 06:00

Ma potencjał ofensywny, a i w obronie zacnie sobie radzi. Niejeden Acerbi by mógł się uczyć, chociaż to raczej głównie wiek i refleks. Z kompilacji to taki lepszy Palestra za pół ceny :P

Borgen 27.06.2026 05:58

Kompilacje ma zaskakująco dobre. Ciekawe jak z regularnością.

KibicInteru 27.06.2026 01:09

Z profilu wydaje się w porządku grajek

KibicInteru 27.06.2026 01:09

Mam nadzieję

ZnawcaCalcio 27.06.2026 01:03

nie będzie raczej takiej histerii

ZnawcaCalcio 27.06.2026 01:03

Arab z Izraela

KibicInteru 27.06.2026 00:59

Jesteś pewien?

ZnawcaCalcio 27.06.2026 00:56

jak to Arab jest

KibicInteru 27.06.2026 00:52

jestem za

KibicInteru 27.06.2026 00:52

Khalaili jest chyba z Izraela więc pewnie się obsrają ludzie

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29500

Liczba newsów: 53366

Liczba komentarzy: 625630

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się