Gabigol zapewnia Interowi 3 punkty | Bologna 0-1 Inter (25)

Źródło: inf. własna
około 7 lat temu
561
25

Inter wygrał na wyjeździe z Bologną 1:0. Jedyne trafienie na wagę 3 punktów zaliczył Gabriel Barbosa.

Pierwsza połowa spotkania na Stadio Renato Dall'Ara, delikatnie mówiąc, nie porwała kibiców zgromadzonych na trybunach i przed telewizorami. Jedna i druga strona prowadziła grę głównie w środku pola, zaś okazji bramkowych było jak na lekarstwo. W najlepszej sytuacji znalazł się Rodrigo Palacio w 12. minucie, kiedy po podaniu z boku pola karnego stał kilka metrów przed pustą bramką, jednak skierował piłkę nad poprzeczką. Bologna z kolei zaczęła dochodzić do głosu w trzecim kwadransie gry i choć nie miała klarownych sytuacji, to oddawała strzały zza pola karnego, które mogły zagrozić bramce Handanovicia. Pierwsze 45 minut meczu nie było pod dyktando żadnego z zespołów, co mogło dziwić, bo to jednak Inter był faworytem w tym spotkaniu. Nerazzurri, w porównaniu do ostatnich spotkań ligowych, nie kontrolowali środka pola, co przełożyło się na gorszą grę. Nie bez znaczenia jest tutaj absencja Kondogbii, co zmusiło Stefano Piolego do przesunięcia Joao Mario głębiej, przed obronę. To ustawienie jednak nie jest tak efektywne i premiujące ofensywną grę, co było dobrze widoczne przez 3 kwadranse gry.

Druga część meczu nie odbiegała znacznie przebiegiem od pierwszej, wyrównana walka i brak klarownych sytuacji z obu stron dominowały i po przerwie. Inter prowadził ataki skrzydłami, jednak nie przekładało się to na tworzenie zagrożenia pod bramką gospodarzy. Przed szansą na zmianę wyniku stanął Eder, jednak jego strzał z bardzo dobrej pozycji był zbyt lekki. Przełomowym momentem meczu była podwójna zmiana wykonana przez Stefano Piolego na kwadrans przed końcem spotkania. Na murawie Stadio Renato Dall'Ara zameldowali się Banega i Gabigol. To właśnie ten duet kilka minut później zmienił wynik meczu. Argentyńczyk wygrał przebitkę z dwoma graczami Bologny w środku pola, a następnie obsłużył znakomitym podaniem Ansaldiego, wchodzącego ze skrzydła. Boczny obrońca posłał piłkę na długi słupek, gdzie akcję zamykał Gabigol i skierował futbolówkę do siatki. Eksplozja radości w obozie Nerazzurrich była ogromna, sam Brazylijczyk z kolei dostał żółtą kartkę za zdjęcie koszulki.  W ostatnich 10 minutach gospodarze, nie mający nic do stracenia, rzucili się do ataku i raz za raz przeprowadzali akcję, by zdobyć upragnionego gola. Najbliższej tej sztuki byli w doliczonym czasie gry, ale fenomenalny Samir Handanovic obronił strzał z bliskiej odległości. Mediolańczycy utrzymali wynik do końca meczu i dopisali sobie 3 punkty.

BOLOGNA (4-3-3): Da Costa, Mbaye, Torosidis, Oikonomou, Masina; Dzemaili, Nagy, Pulgar; Verdi, Petkovic, Krejci.

INTER (3-4-2-1): Handanovic, Miranda, Medel, Murillo; Candreva, Joao Mario, Gagliardini, D'Ambrosio; Perisic, Eder; Palacio.

udostępnij

120 minut walki i porażka po karnych, Nerazzurri żegnają się z Ligą Mistrzów | Atletico 2:1 (karne 3:2) Inter (197)

13.03
19:57

Jesus karci Inter, Nerazzurri wypuszczają prowadzenie i kończą wspaniałą serię | Inter 1:1 Napoli (81)

17.03
19:44

Komentarze (25)

20.02.2017 o 18:25 przez Radzisz_IM
Radzisz_IM
Co do pierwszej sytuacji Palacio, to trzeba uczciwie przyznać, że piłkę dostał ewidentnie za plecy, stąd ten kiks. Myślę, że wielu zawodników w tej sytuacji oddałoby podobny strzał. Także akurat ta sytuacja to żaden wyznacznik ;)
20.02.2017 o 10:19 przez vader89
vader89
Palacio słabo bardzo słabo, mam nadzieje że ten mecz zmieni pozycje GB
20.02.2017 o 07:34 przez Piotrekfci
Brawa dla Handy i Barbosy. Z pewnością ten gol nic nie zmieni w myśleniu Pioliego i dalej będzie stawiał wyżej Palacio i Edera nad Barbose no ale może jednak. Oby bo marnuje się ze aż przykro patrzeć !
20.02.2017 o 07:31 przez Piotrekfci
Chyba najgorszy mecz pod wodzą Pioliego. Nie wiem czy to efekt Mouriniowski w którym to nawet jak nic nie graliśmy to i tak wygrywalismy - tylko ze wtedy zerowe zaangażowanie w meczu było można tłumaczyć meczami co 3 dni. A teraz ?? Mecze co 7-8 dni wiec powinni gryźć trawę pełne 90 min. Drugie - to brak Icardiego bez którego jak się okazuje Inter nie może żyć. Trzecie to beznadziejne decyzje. Palacio juz przed przerwą łapał drugi oddech i juz wtedy powinien być zmieniony. Eder znów sam ze sobą się kiwal a pomysł Dambrosio na lewej a Murillo na prawej to jakiś absurd. O ile cos Dambrosio na prawej jeszcze gra o tyle na lewej jest beznadziejny i bezużyteczny. Prawa strona w ogóle nie istniała. Obyw meczu z Roma nie strzelił mu do łba taki pomysł chyba że Murillo jest tak naprawdę 3 środkowym obrońcom
20.02.2017 o 01:51 przez interista1987
interista1987
piotrekInter zgadza sie zarowno roma jak i naplety w gazie.
Wydaje mi sie, ze oni maja juz patenty na ta lige choc nie maja regularnosci jak Juve wiec o scudetto moga zapomniec.
Coz, rywale dobrze sobie radza i nic nie zapowiada ich obnizki formy wiec Inter nie jest faworytem do 3.
19.02.2017 o 19:47 przez minus09
minus09
BARABASZ SAM SIĘ UWOLNIŁ
19.02.2017 o 17:59 przez Gajdzik
Długo się dzisiaj męczylismy, trochę bez pomysłu, ale na szczęście udało się wywieźć 3 pkt. i to najważniejsze! Cieszy bramka Barbosy (może i bramka łatwa, ale był w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i za to plus) i niezła gra Banegi, który mam nadzieję, że w końcu wróci do formy, która prezentował w Sevilli. Teraz trochę regeneracji i arcyważny mecz z Romą! Bardzo dobrze, że wracają Icar i Kondo, ale zabraknie niestety Mirandy i mam nadzieję, że bez niego, duet Medel Murillo ogarną obronę

Forza Inter! :flaga:
19.02.2017 o 17:49 przez piotrekninter
piotrekninter
Gagliardiniego pierwszy raz zobaczyłem w 20 min, bez Kondo zagrał słabiej,pierwsza połowa słaba,ale moze jak kolega poniżej przytoczył notę, to za drugą połowę,kilka odbiorów,ta akcja z przerzutem nad obrońcą miód
ważne że punktujemy słabiaków, jak za Mourinhio gra nie idzie,punkty są,rok dwa temu by skończyło się 1-0 dla Bologny albo 1-1, teraz z koncentracją i spinką na koniec jest lepiej
no niestety roma i napoli ciągle punktują,amja zgrane ekipy, moim zdaniem Napoli jest mocniejsze,w Romie Nainngolan rządzi,ile to razy uratował im tyłek
ważne że punktujemy,licze że chłopaki zepną się na rome,potem napoli, bo może i oni grają ładniej lepiej,ale pamiętajmy że na ważne mecze potrafimy się spiąć
forza
19.02.2017 o 16:53 przez grzybek010
grzybek010
Też sądzę, że najzwyczajniej w świecie Roma i Napoli to jeszcze w tym sezonie lepsze zespoły od nas. Jesteśmy solidni i zasługujemy na 4 miejsce na pewno (w zeszłym sezonie gdyby nie Handa to bylibyśmy z 6-7), ale brakuje nam tego błysku, przyspieszenia, którym wygrywa się te mecze na szczycie, a Napoli i Roma to mają, widać u nich ze grają na poziomie od lat, a my tak naprawdę dopiero zaczynamy. Póki piłka w grze jest szansa, oczywiście, ale będzie bardzo ciężko. Mecz z Romą wszystko zweryfikuje moim zdaniem - czy jesteśmy zdolni powalczyć o coś więcej niż 4 miejsce.
19.02.2017 o 16:32 przez Orzeu
Orzeu
no i wymęczyliśmy. Cieszy brameczka Gabigola
19.02.2017 o 16:21 przez Nerazzurx10
Nerazzurx10
Napewno najgorszy mecz pod wodzą Piolego od czasu kiedy nas przejął. Bologna to jednak zawsze ciezki rywal dla nas i juz nie pierwszy taki mecz gdzie ledwo wygrywamy. Co do zawodnikow to najlepszy chyba Medel, walczyl i wygrywal pojedynkibz wyzszym o 2 glowy rywalem, na + zmiany ktore wygraly nam mecz :) Banega swietne zawody no i wreszcie gol Gabiego :) historia zatacza koło :D co do Palacio to chybabwszystko zostalo juz powiedziane i w czerwcu widzimy go w Argentynie. Pazza!
19.02.2017 o 16:19 przez OstatniPrawdziwy
OstatniPrawdziwy
patrząc na grę napoli, utwierdzam się w przekonaniu że nie mamy raczej szans na trzecie miejsce. najzwyczajniej mają więcej jakości, grają lepiej i szybciej, mają świetne skrzydła. u nas za dużo niedokładności i schematów. fajnie, że oklepujemy ogórków i regularnie punktujemy, ale to jeszcze nie jest ten poziom.
19.02.2017 o 15:25 przez deMolay91
deMolay91
Alaraz28- spośród piłkarzy odpowiedzialnych za środek (Gaglia, Mario, Eder), Gagliardini wniósł najwięcej. Był bardzo ruchliwy, często schodził na skrzydło. Na Whoscored jako jedyny dostał ocenę powyżej 7,5 (7,75). Nie był to jego najlepszy mecz, ale na tle kolegów moim zdaniem wypadł dobrze. Najważniejsze trzy punkty. :)
19.02.2017 o 15:06 przez Alaraz28
Alaraz28
@deMolay91 Bardzo aktywny Gaglia w środku? Wydaję mi się, że oglądaliśmy inny mecz, bo Roberto bardzo niewidoczny w tym meczu. Co do reszty się zgadzam. Trzeba wcześniej mocno zadbać o to, by tą jedną, najlepiej dwie bramki zdobyć, aby potem nie było ciężkiej sytuacji. Mimo to gol Gabriela i kolejne ważne 3pkt. cieszą :)
FORZA Inter
19.02.2017 o 14:50 przez Jovetic10
Jovetic10
Tak jak przeczuwałem, że bez Kondogbii będzie ciężko i tak było, w środku mega dziura. Palacio i Eder już spoczęli na laurach po ostatnim dobrym meczu, graczy z taką mentalnością to my nie potrzebujemy. Forza Gabi !!
19.02.2017 o 14:43 przez Silvio
Silvio
Wszedł Banega, wszedł Barbosa i gol :) nie można było tak od razu albo chociaż od 60 minuty? Chociaż i tak cały mecz było tyle niedokładności jak za poprzednich trenerów. Może to pora dnia? Jakoś jak sięgam pamięcią to w słońcu często na mnie szło :)
19.02.2017 o 14:41 przez Milo
Milo
D'Abrosio asystuje nie Ansaldi :) .
19.02.2017 o 14:39 przez deMolay91
deMolay91
Bezbłędny i agresywny Medel, bardzo aktywny Gaglia w środku, no i Handa ratujący nas w doliczonym- to nasze najjaśniejsze punkty w tym smutnym jak #$@$@ meczu.

Mam nadzieję, że dwukrotne nietrafienie w piłkę przed pustą bramką to dla Pioliego wystarczający argument, aby Palacio zrobił szybki wyjazd do Argentyny i nie zagrał już ani sekundy. Z kolei Eder zaprezentował dziś to, co potrafi najlepiej- kopanie się po czole. Dramatyczny występ obu panów.

Szkoda, że Barbosa i Ever weszli tak późno- ewidentnie nic nie graliśmy. Bardzo cieszy gol Gabriela. Jeśli stanie się waleczny choć w połowie jak Candreva, to będziemy mieć z niego wiele pożytku. Btw Pioli ma nosa do zmian - kolejny raz rezerwowy strzela bramkę. To cieszy.

PS Bardzo brakowało Kondo w środku. Oj, bardzo brakowało.
19.02.2017 o 13:22 przez davi23
davi23
Wszyscy załadowali tu sporo bramek a my gramy jak zwykle na może 1:0... jak stracimy pkt to wstyd, nawet Milan w 9 dał rade
19.02.2017 o 13:21 przez davi23
davi23
To wygląda dzisiaj fatalnie... Bologna nic ale i my też totalnie nic... chyba nasi mają w głowach już mecz z Romą, tylko zanim Roma to dzisiaj trzeba 3 pkt zabrać do domu.

Błagam, Palacio OUT! dajcie pograć młodszym
19.02.2017 o 12:20 przez lena182
lena182
tak tylko kolejny mecz nawet już z ławki nie wchodzi... Mario może grać praktycznie wszędzie z przodu a dzisiaj według prasy gra na pozycji Kodogbi. nie za plecami napastnika... tam jest Eder...
19.02.2017 o 12:18 przez piotrekninter
nie do konca mi sie podoba to ciagle granie 3 z tylu, pozniej przyjdzie taki mecz i co nadal 3, ryzykowna taktyka,a pilkarze po zmianie znow na 4 moga byc jacys nieswoi :P
sklad ok,chociaz Everowi dalbym szanse, zamiast Palacio,a Edera na 9tke
19.02.2017 o 12:14 przez NOVY
NOVY
napozycji banegi gra mario a zejest w lepszej formie to banega lawkuje ....
proste jak pozycja na misjonarza:-)
19.02.2017 o 11:59 przez wrobel1908
wrobel1908
Najważniejsze żeby wygrać nieważne ile i w jakim stylu , no i ważne żeby Miranda oraz Medel nie otrzymali żółtej kartki
19.02.2017 o 11:42 przez lena182
lena182
ehhhh... Banega musi być na prawdę bez formy i ambicji skoro przy niedyspozycjach kadrowych nie wychodzi do gry :(

HHAAH ! 26.04.2024 22:38

Thuram podobno ma klauzulę 85mln

Weo 26.04.2024 21:48

W Turcji top króla strzelców 1. Icardi 21 goli, 2. Dzeko 20 goli, 3. Manaj 17 goli, .......... 5. Buksa 14 goli, 6. Piątek 13 goli xD xD

pablo77 26.04.2024 21:34

Własciwie to nie musimy nikogo sprzedawać, ale przykładowo gdyby ktoś wyłożył te 90 baniek na Thurama to spokojnie moglibyśmy wziąć na przykład Jonathana Davida/Zirkzee i Scaliviniego na przyklad :D

Orzeu 26.04.2024 21:15