Wywiady z trenerami

Chivu: Reakcja pełna jakości, dumy i intensywności (25)

Autor:
Źródło: inter.it
5 miesięcy temu
1313
25

Sześć goli i piękne odwrócenie wyniku na San Siro w dniu debiutu czwartego kompletu strojów. Godne pożegnanie stadionu przed chwilowym rozbratem spowodowanym Igrzyskami Olimpijskimi. Oto słowa trenera Nerazzurrich po zakończeniu meczu z Pizą.

 

- Każde spotkanie, wraz z doliczonym czasem gry, trwa 100 minut i da się je odwrócić. Nasze podejście na początku nie było dobre: straciliśmy bramkę po kontrataku, za co biorę odpowiedzialność, ponieważ pewne instrukcje dotyczące pozycji bramkarza wychodzą ode mnie i czasem stawiają Yanna w trudnej sytuacji. Potem straciliśmy jeszcze gola po stałym fragmencie, ale pokazaliśmy duże serce, jakość i intensywność. Dzięki naszej postawie udało nam się odwrócić wynik przed przerwą.

- Liczy się nastawienie i przygotowanie mentalne. Można cierpieć, ale najważniejsze jest to, jak reagujesz i jak zachowujesz się przez resztę meczu - dziś zrobiliśmy to dobrze pomimo trudności. Drużyna wykonała to, co trzeba było zrobić; choć 4:2 padło dopiero pod koniec, to mam wielki szacunek dla tych chłopaków, którzy dają z siebie wszystko, by osiągać stawiane przed nimi cele. Jeśli chodzi o rozwój zespołu - to ich zasługa, jak ciężko pracują i jak bardzo angażują się dla dobra grupy. Cała grupa pracuje ciężko, starając się zrozumieć nasze oczekiwania. Za wyniki odpowiedzialny jest trener, ale czuję, że wszyscy dobrze współpracujemy. 

- Pio? To chłopak, który daje z siebie wszystko, chce pokazać swoją wartość, tak jak wszyscy inni zawodnicy, których mam do dyspozycji. Czasem przesadzam z pewnymi rzeczami, ale cieszę się, że chłopaki podążają za mną, by osiągnąć to, co chcemy. Mam pasję do piłki, która wykracza poza normę; czasami jestem zmęczony, bo oglądam tak wiele meczów, ale wiem, że trzeba to robić, żeby uczyć się nowych rzeczy. W ten weekend najważniejsza będzie moja rodzina, bo zazwyczaj poświęcam naprawdę dużo czasu tym wspaniałym chłopakom.

 

Zobacz też

Chivu: Nie potrzebuję komplementów, wiem, kim jestem i co wnoszę do zespołu (1)

18.05
01:51

Chivu: Jako zespół zawsze trzymamy się razem, bez względu na okoliczności (1)

12.05
19:38

Komentarze (25)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
26.01.2026 o 23:33 przez acmilanowek
acmilanowek
jak Chivu wygra mistrza w pierwszym roku to trzeba bedzie pochylic czola jednak
25.01.2026 o 15:14 przez Pader88
Pader88
Wzięcie na siebie odpowiedzialności za ultra flopa Sommera przy pierwszym golu to jest “Jose Mourinho” - level protekcji zawodników.
24.01.2026 o 15:03 przez tytusek25
+2
tytusek25
fakt bezspornej ,spektakularnej rimonty nie powinien przyćmić przynajmniej 2 okoliczności:,
-że to jednak była Pisa, oraz
-konieczności wyciągnięcia daleko idących wniosków w temacie obsady bramkarza.
Zwłaszcza że mamy wcale nie-tani plan B , który absolutnie nie zawiódł w obliczu otrzymanych szans,
Sommer to nie jest junior, na którego trzeba chuchać i dmuchać oraz bezstresowo prowadzić tylko profesjonalny doświadczony w bojach z największymi klubami oldboy. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć że przeżyje nie robiąc sobie krzywdy pistoletem czy żyletką.
25.01.2026 o 15:04 przez Pader88
+2
Pader88
Martinez powinien stać w bramce już od dawna ale fakt że się tak nie dzieje jest mocno zastanawiających muszą być jakieś okoliczności dlaczego się tak dzieje i nie wydaje mi się że to są tylko upodobania trenerskie, hierarchia czy ostatnia jego kontuzja coś musi być ze uważają że on nie jest gotowy tylko pytanie co?
24.01.2026 o 14:24 przez davi23
+1
davi23
Śmieszna była mina Chivu przy stanie 0:2… kompletnie nie wiedział o co chodzi tak samo jak my Wszyscy :-)

Ja myślę, że status Sommer tak bardzo zmalał, że nie jest wykluczona zmiana w kolejnym meczu, jedyne o co się obawiam to stan psychiczny Martineza bo nikt z nas tego nie wie a wprowadzenie go w połowie może być rozwiązaniem ale też strzałem w stopę… gość praktycznie tak mało grał.
24.01.2026 o 17:09 przez timon
timon
Martínez w grudniu zagrał dobry mecz z Bologną w superpucharze
24.01.2026 o 12:37 przez timon
+3
timon
Czyli w kolejnym meczu Chivu znowu wysra sommera żeby mógł się odbudować... Lubię Chivu, ma chłop potencjał ale ten sabotaż jest niezrozumiały
24.01.2026 o 12:23 przez danielinter
+4
danielinter
Nie bądź betonem i zmień bramkarza bo realnie to powinieneś to zrobić już po 3 kolejce z Juvkami
24.01.2026 o 12:02 przez Jaszczu91
+4
Jaszczu91
Po tym meczu szkoda mi jedynie Henrique, bo taka wędka na pewno jeszcze się na nim odbije, a wcale nie był winowajcą tego złego początku. Chivu wprowadzając Dimarco naprawił swój błąd w doborze wyjściowego składu. Carlos musi być zmiennikiem Bastoniego, bo do gry na wahadle się nie nadaje.
25.01.2026 o 04:32 przez ragnar
+1
ragnar
Wydaje mi się, że się nadaje ale jak gramy głęboko i wychodzimy z kontra, coś jak mecz z Bayernem i gol Frattesiego
Szybszy jest od Dimy
Ale już jak my mamy prowadzić grę, bo to Dimarco dużo lepszy
24.01.2026 o 11:26 przez Dyl87
Dyl87
Pasuje żeby Cobra coś podniósł jako El Prezidento
24.01.2026 o 11:00 przez bobogol
+4
bobogol
stanąć murem za Sommerem - zrobione, słusznie
posadzić Sommera -
24.01.2026 o 10:49 przez Piotrekfci
+4
Piotrekfci
W lecie dać konkretne wzmocnienia i z Chivu czuje, że będziemy mieli wiele pięknych chwil 💪
24.01.2026 o 10:46 przez mroowa111
+2
mroowa111
Podnieśliśmy się to cieszy martwi natomiast to zaćmienie na poczatku
24.01.2026 o 08:40 przez lord-gs
+5
lord-gs
Wczoraj zaimponował mi zmianą w 34 min, dzisiaj tym, że nie robi z Sommera kozła ofiarnego. Sam mam Szwajcara dosyć ale trener nie jest od tego żeby publicznie poświęcać zawodnika.
24.01.2026 o 09:09 przez Xucatlan
-2
Xucatlan
A może właśnie czasem należy wstrząsnąć? Głaskaniem po główce i powtarzaniem, że nic się nie stało po każdym kolejnym błędzie w niczym nie pomoże, a wręcz przeciwnie.
24.01.2026 o 09:29 przez Walter
+8
Walter
Istnieje pewna mądra zasada, żeby chwalić publicznie, a ganić w cztery oczy.

Chivu dość często podkreśla, że pewne rzeczy zostają w szatni, tam jest miejsce, żeby panowie sobie pewne rzeczy wyjaśniali.
24.01.2026 o 09:42 przez Xucatlan
Xucatlan
@Walter To prawda. Jednak jeśli widzę, że Sommer wali bubla za bublem. Nie wnosi absolutnie nic pozytywnego, a mimo to cały czas gra, to ja zaczynam się martwić, że w cztery oczy, to Chivu Sommera przeprosił za to, że ten przez niego popełnił błąd, pisząc tak pół żartem, pół serio.
24.01.2026 o 12:18 przez Cyrax
+1
Cyrax
Xucatlan oburza się, gdy ktoś krytykuje Barelle na polskiej stronie internetowej, a jednocześnie oczekuje, że trener publicznie pociśnie innego piłkarza xD
24.01.2026 o 08:10 przez plint4n
plint4n
Serio, Cristian? Bramka to Twoja wina? Trzeba było powiedzieć, że to wina Pepa Martineza.
Wtedy i Sommer miałby czyste konto i Ty miałbyś powód żeby nie stawiać na Hiszpana.
24.01.2026 o 11:45 przez Waldini
+1
Waldini
Serio myślisz, że trener powinien wyjść przed kamery i publicznie łajać swojego zawodnika? Chivu pokazał klasę i odpowiedzialność tą wypowiedzią.
24.01.2026 o 20:09 przez plint4n
plint4n
Dlaczego od razu łajać? Mógł powiedzieć dziesiątki innych rzeczy z wydźwiękiem pomiędzy łajaniem, a braniem winy na siebie.
Mówimy o blisko 40-letnim chłopie nie 5-letniej dziewczynce, naprawdę powinien sobie poradzić z krytyką gdy dał dupy po całości.
A teraz co? Nawet niezręcznie go posadzić na ławie, bo wyjdzie, że jest karany za nieswoje przewinienia
24.01.2026 o 08:09 przez Dyl87
+2
Dyl87
Ma coś z Guardioli w sobie. Świetnie wygląda Inter czas klepnąć BVB a potem jude i milanersów
24.01.2026 o 09:12 przez Xucatlan
Xucatlan
Tylko nie z zGuardioli.
Niepotrzebny nam zakochany w sobie pajac, który na siłę wsypuje piasek w świetnie działające tryby żeby zaskoczyć i żeby się rozpływano nad jego geniuszem.
24.01.2026 o 11:25 przez Dyl87
+1
Dyl87
Chodzi mi o najlepsze cechy a nie o najgorsze

Shoutbox

Claudio 16.06.2026 20:21

Górnik sprzedał do Slavii Praga Wiktora Nowaka (no to dali mu szanse), a najsmieszniejsze jest to, że Hellebrand odchodzi za 1,7mln euro(klauzula) do....Korony Kielce xD skad tam sie kasa wziela?

martins2000 16.06.2026 19:18

Od 1 lipca klauzula Greenwooda 60 mln

martins2000 16.06.2026 19:11

Arsenal naciska na Kone: osiągnięto porozumienie z jego otoczeniem

Chuchu 16.06.2026 18:59

No jak Marotta ogarnie porządnie to mercato to na papierze nie mamy konkurencji

Piekarz 16.06.2026 18:10

już Roma prędzej

Piekarz 16.06.2026 18:10

Jaszczu91 16.06.2026 16:02 Piekarz jeszcze się może okazać, że największym konkurentem Interu w walce o tytuł będzie... Como. Już robią wzmocnienia, a Paz zostaje

Claudio 16.06.2026 17:46

Mourinho jeszcze nie zaczął pracy z nimi a już wiadomo kto co sobie ustalił. Dajcie sobie siana z tymi plotkami

AveCaesar 16.06.2026 17:42

Po prostu jeszcze nie wie, że pragnie zostać wahadłowym. Ausilio musi go w tym uświadomić prezentując swoją wizje.

Tifosinho 16.06.2026 17:31

Jeszcze nie wie, że popełnił największy błąd w swoim życiu

martins2000 16.06.2026 17:17

Mastantuono odmówił Marottcie

Jaszczu91 16.06.2026 16:02

Piekarz jeszcze się może okazać, że największym konkurentem Interu w walce o tytuł będzie... Como. Już robią wzmocnienia, a Paz zostaje

Jacenty 16.06.2026 14:08

niech lepiej biorą Frattesiego Angole

Jacenty 16.06.2026 14:07

Moretto: Nottingam i Sunderland zainteresowane Khephrenem Thuramem

Tifosinho 16.06.2026 13:02

Greenwood spoko ale OM ponoć woła podobne piniondze co Atalanta za Palestrę

Jacenty 16.06.2026 11:20

wg Il Tempo Inter i Juventus w ciągu ostatnich tygodni pytały o Greenwooda, ale nie doszło do bardziej zaawansowanych orzmów

Jacenty 16.06.2026 11:12

Khephren Thuram nie zamierza przenosić się do Al-Ahly, chce zostać w Juventusie. Jeśli klub będzie nalegał na sprzedaż, piłkarz będzie chciał odejść do PRemier League

Claudio 16.06.2026 09:43

Hiszpański piłkarz Rafa Mir został skazany na osiem i pół roku więzienia za przestępstwa seksualne.

timon 16.06.2026 09:21

Do tego LE tez przyzwoite pieniadze oferuje. Aston villa prawie 40mln zarobila

timon 16.06.2026 09:20

Niech oni i Milan graja tam jak najdluzej. Liga potrzebuje punktow a czym dalej tam beda tym powazniej te rozgrywki beda traktowac wiec nie bedzie rezerwowych

timon 16.06.2026 09:19

Dobrze, ze w czwartki beda sie po lidze europy kopac

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29471

Liczba newsów: 53349

Liczba komentarzy: 624822

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się