Wywiady z piłkarzami

Conte: Damy z siebie wszystko mimo trudnych warunków (2)

Autor:
Źródło: en.inter.it
około miesiąca temu
944
2
Antonio Conte

Zapraszamy do lektury obszernego zapisu konferencji prasowej trenera Antonio Conte przed sobotnimi Derbami Mediolanu. Inter podejmie Milan na Meazza w ramach 4. kolejki Serie A. Mecz rozpocznie się punktualnie o 18:00. 

 

Jaką wagę przywiązujesz do najbliższego spotkania? Wydaje się to być początek kolejnego, bardzo ważnego dla Was cyklu. 

- Przed każdym spotkaniem staramy się przygotowywać tak samo, chcemy również z każdym przeciwnikiem grać z takim samym nastawieniem i zaangażowaniem. W tym meczu, jak w każdym innym, do zdobycia są bardzo cenne 3 punkty. Oczywiście, Derby to zupełnie inna kwestia i zupełnie inne wyzwania, które wiążą się z tak wielkim meczem. Spotkamy się z groźnym i silnym rywalem, który już na koniec poprzedniego sezonu prezentował dobrą dyspozycję. Teraz kontynuują swoją serię dzięki dobrej pracy wtedy, w lato i na starcie tego sezonu. Jesteśmy świadomi zagrożeń i wiemy jak zagrać aby wszystko ułożyło się jednak po naszej myśli. 

 

Wielu piłkarzy Interu błyszczało podczas reprezentacyjnej przerwy. 

- Jako ostatni w klubie zameldowali się Alexis i Vidal. Cieszą mnie występy każdego z zawodników bo kiedy prezentujesz się świetnie to wracając mimo zmęczenia przynosisz wspaniały nastrój i samopoczucie. Chcemy w jak najkrótszym czasie przygotować się do meczu z Milanem tak dobrze jak tylko się da i do tego niezbędne będzie wysokie morale w zespole. Dobrze, że obyło się bez większych urazów i jednocześnie nastroje w drużynie są bardzo dobre. 

 

Jak trudne jest przygotowywanie się do Derbów kiedy do dyspozycji pozostaje tylko jedna pełna sesja treningowa? 

- Dzień extra z pewnością by nam nie zaszkodził. Jesteśmy jednak zobowiązani przez kalendarz rozgrywek i nie zamierzam z tym dyskutować. Przygotowywaliśmy się dopiero dzisiaj bo wcześniej nie było ku temu sposobności. Pomiędzy sesjami video i wieloma wytycznymi na białej tablicy, nasz faktyczny trening nie będzie jednak ani intensywny ani długi - większość piłkarzy wróciła ze zgrupowań gdzie zagrali po 2-3 spotkania w nieco ponad tydzień. 

 

Możemy założyć, że ten mecz jest kluczowy dla reszty rundy? Albo że jest testem dojrzałości tej drużyny? 

- To czwarta kolejka rozgrywek, od teraz kluczowych meczów i testów dojrzałości będzie coraz więcej i coraz częściej będziemy do nich przystępować. Wydaje mi się oczywistym, że jeśli chodzi o odpowiedzialność w wielkich meczach to zawsze będę oczekiwał od mojej drużyny czegoś więcej i przede wszystkim ciągłego wzrostu i rozwoju. 

 

Jaki jest stan Alexisa? 

- Tak jak mówiłem, wrócił wczoraj jako jeden z ostatnich kadrowiczów. Zameldował o urazie, który wydaje się być przeciążeniem lub naciągnięciem mięśnia. Wiele wyjaśni się podczas dzisiejszych zajęć i jutrzejszej odprawy ale to jasne, że będziemy musieli być bardzo ostrożni. Przed nami pakiet 7 meczów rozgrywanych co 3 dni, musimy uważnie przyglądać się zawodnikom, wsłuchiwać się w to co nam mówią i podejmować odpowiednie decyzje odnośnie rozgrywanych przez nich minut. Jeśli Alexis uzna, że jest gotowy to przy tak krótkim czasie na diagnozę, będziemy musieli mu zaufać.

 

Jak kryzysowa sytuacja związana z zakażeniami w drużynie wpływa na Waszą codzienną pracę i przygotowania do meczu? 

-  Wszyscy musimy teraz bardzo na siebie uważać i przede wszystkim skupić się na ciężkiej pracy. Każdy z nas musi zaakceptować reguły gry, które narzuca nam teraz pandemia. Czeka nas kilka testów na cierpliwość, dobrą wolę i człowieczeństwo. Sytuacja wiosną wydawała się być bardzo złą, a teraz zapowiada się na kolejne ograniczenia zarówno w sporcie jak i codziennym życiu. Ludzie muszą być solidarni wobec sytuacji z jaką się mierzymy. Jako drużyna musimy stawić czoła trudnościom i maszerować naprzód. Jeśli życie znów będzie musiało się zatrzymać, to będzie to dla nas wszystkich ogromna katastrofa. Każdy we własnym zakresie musi być teraz odpowiedzialny za dobro ogółu. 

 

Zauważyłeś zmiany w mentalności i filozofii włoskich szkoleniowców, o których tyle się teraz mówi? Calcio zdaje się zmierzać w stronę ofensywy i kontroli nad meczem, czasem również kosztem większego ryzyka w defensywie. 

- W ostatnim sezonie Inter zdobył 113 goli we wszystkich rozgrywkach. To imponująca statystyka i mamy nadzieję powtórzyć jeśli nie poprawić ten wyczyn w obecnym sezonie. W piłce bez przerwy zachodzą zmiany, podejście do tego sportu i zagadnień taktycznych ewoluuje od dekad - zwiększyło się tempo gry, nastąpiły zmiany w grze defensywnej, pressingu. Szkoleniowcy muszą dziś adaptować się do tego co dzieję się na boisku. Włoska piłka się zmienia, raz po raz staje się bardziej otwarta i kreatywna. Każdy zespół w stawce potrafi dziś zbudować akcję od swojej połowy i zaproponować własny pomysł na grę. 

 

Inter zagra bez wielu zawodników, którzy nie będą dostępni. Czy przez to będzie potrzeba zmiany planów lub podejścia do meczu? 

- Nie sądzę aby trudności z którymi się mierzymy, mimo ich powagi, miały prawo zachwiać postawą takiej drużyny jak Inter. Nie powinno się to w najmniejszym stopniu odbić na intensywności gry czy dążeniu do zwycięstwa w tym spotkaniu. Nasza koncentracja, determinacja i entuzjazm muszą zawsze być na poziomie niedoścignionym przez rywali. Odkąd jestem w Interze, zawsze skupiam się i rozmawiam o tych, którzy mogą grać i są zdrowi. Nie będę narzekał. Jestem zadowolony z tego co mam. 

 

Czego spodziewasz się po potyczce Hakimi vs. Hernandez? 

- Spodziewam się wyrównanego, ciężkiego spotkania między dwoma drużynami, które w swoich kadrach mają zawodników mogących w pojedynkę wygrywać mecze lub przynajmniej decydować o ich przebiegu. Zarówno Hakimi jak i Hernandez to zawodnicy bardzo silni i niezwykle jakościowi.  

 

Jak oceniasz przebieg adaptacji Interu do gry trójką obrońców?

- Zadaniem naszych stoperów jest podłączanie się do akcji ofensywnych w odpowiednich momentach. Jest to coś nad czym pracujemy teraz zdecydowanie najwięcej. Tranzycja i przejścia między defensywą i ofensywą mogą być także kluczowe za sprawą zaangażowania zawodników na bokach zarówno trójki obrońców jak i wahadłowych. W ciągu mojej kariery spotkałem z resztą zawodników, którzy w sposób naturalny potrafią balansować pomiędzy tymi pozycjami. Przykładem mogą być Azpilicueta czy Kolarov. Dziś więcej i więcej klubów stosuje grę z trójką z tyłu - to kolejna ewolucja podejścia do gry, która dodatkowo wymaga rozwoju piłkarzy na wielu pozycjach. 

 

Czy masz już pomysł na zestawienie pomocy na mecz z Milanem? 

- Z pewnością fakt posiadania tylko 4 zdrowych środkowych pomocników, nieco ograniczył mój ból głowy przy wyborze. Mówiąc jednak poważnie, przed nami cykl 7 meczów granych co 3 dni. Kluczowa jak zawsze będzie umiejętna rotacja. Jednocześnie jestem wyjątkowo spokojny: jutro zaczniemy daną trójką, którą w środę zastąpią Ci którzy będą wypoczęci. Podobnie będzie pewnie i później przed kolejnym meczem w przyszłą sobotę.  Każdy będzie zaangażowany w walkę o nasze wspólne cele. Najważniejsze dla mnie to widzieć chęć do gry i gotowość do podjęcia wyzwań. Nieistotne czy grasz od początku czy wchodzisz z ławki - potrzebuję Twojego dobrego wpływu na drużynę. 

 

Nie uważasz, że komentarze po wypowiedzi Eriksena były jednak mocno przesadzone? 

- Nie powiedziałbym, że on mało gra w Interze. Od początku pobytu tutaj dobrze wpasowuje się w drużynę, dostaje czas na adaptacje w nowych warunkach. Na chwilę obecną uważam, że prezentuje się dobrze. Decyzje, które podejmuję mają na celu wyłącznie dobro drużyny, mam nadzieję że się w nich nie mylę choć jest oczywiście taka możliwość. Jestem pod wrażeniem tego co Cristian daje Interowi, choć ma jeszcze oczywiście rezerwy ale to dotyczy każdego z nas - przed nami długi i wyczerpujący sezon. Jutro postawię na to co najlepsze dla drużyny, a na ławce będę miał wartościowych zmienników. Eriksen udowadnia swoją wartość każdego dnia. 

 

Od zdiagnozowania Covid-19, ile czasu może minąć zanim zakażony zawodnik będzie mógł wrócić na boisko? 

- Zawodnicy z pozytywnymi testami na Covid są pod ścisłą obserwacją naszego sztabu. Nie jest łatwo ćwiczyć z piłką w domu, ale dokładamy wszelkich starań aby utrzymać ich w dobrej formie. Wiele zajęć zarówno fizycznych jak i taktycznych jest też transmitowana na video aby nikt nie stracił zbyt wiele z tego nad czym obecnie pracujemy. Oczywiście będą oni mieli jednak nadal sporo do nadrobienia przed powrotem do gry. 

 

Jak bardzo będzie Wam brakowało obecności i wsparcia kibiców w takim meczu jak Derby Mediolanu? 

- Bardzo żałuję, że muszę to powiedzieć ale granie w piłkę bez udziału kibiców daje o wiele mniej frajdy niż normalnie. W tej formie to zupełnie inny sport, zupełnie inne doświadczenia. Wsparcie fanów w takich meczach jest fundamentalne, nie jeden zawodnik zapominał o zmęczeniu czy urazie tylko po to aby nie zawieść zgromadzonych na stadionie fanów. Aby dać im to po co przyszli. To na tym polegał przecież nasz comeback w ostatnich derbach. Widzieliśmy rozczarowane twarze na stadionie i nie mogliśmy tego tak zostawić. Teraz nie mamy jednak wyboru, nic nie zależy w tej kwestii od nas. Zagramy bez kibiców ale zagramy dla nich. Damy z siebie wszystko dla tych barw i wszystkich związanych z klubem. 

Zobacz też

 Alessandro Bastoni

Bastoni: Chcemy wygrać każdy mecz do Bożego Narodzenia (7)

22.11
18:17
Samir Handanovic

Handanovic: potrzebujemy 7 punktów (4)

24.11
16:38

Komentarze (2)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
16.10.2020 o 20:41 przez Endru
+1
Endru
Mozemy spokojnie taktycznie zmasakrować Milan. Conte wierze w to, ze dasz nam wygrana :)
17.10.2020 o 22:25 przez Woo-cash
Woo-cash
No i dał 😂😂

Shoutbox

Lopez 27.11.2020 10:16

tak samo nie ma opcji, ze cambiasso to zrobi czy stankovic itd

Nasir 27.11.2020 10:16

on sobie teraz popija chateau de pont rocznik 2019 i siem z was smieje

Lopez 27.11.2020 10:15

nie ma szans, żeby on wrócił na ławkę

Nasir 27.11.2020 10:15

Don Lucjano ma honor w przeciwniestwie do tego calego turynskiego przeszczepa

OjciecOstatniPrawdziwy 27.11.2020 10:14

to się musi wydarzyć

OjciecOstatniPrawdziwy 27.11.2020 10:14

podczas tego całego winobrania na pewno narodziło się w niej dużo genialnych taktyk

OjciecOstatniPrawdziwy 27.11.2020 10:13

no witam czy osmalona toskańskim słońcem łysa główka to dobra miotła?

Nasir 27.11.2020 10:09

ok

Kredence 27.11.2020 10:09

ok

Adriano_forever 27.11.2020 10:08

rozpatrzę go

Nasir 27.11.2020 10:07

ok

Adriano_forever 27.11.2020 10:07

ok

Kredence 27.11.2020 10:07

ok, pozniej zloze donos

Lopez 27.11.2020 10:07

14 dni jak nic

nicolas80 27.11.2020 10:07

Nasir z tobą oczywiście też

Nasir 27.11.2020 10:06

dobrze nicolas niech tak bedzie

Kredence 27.11.2020 10:06

ile za to jest Lopec?

Kredence 27.11.2020 10:06

wczoraj nasir podal tutaj dane osobowe 2 uzytkownikow w tym jednego moderatora

Nasir 27.11.2020 10:06

blachy same odpaja od progu

nicolas80 27.11.2020 10:06

Parades88 chętnie porozmawiam o tym kunszcie trenera de zerbi ale po meczu ok?

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym zawodnikiem w meczu z Realem Madryt?

Polls answer

Wyniki Serie A

Sobota, 21 listopada

 • FT

  Crotone

  0 - 2

  Lazio

 • FT

  Spezia

  0 - 0

  Atalanta

 • FT

  Juventus

  2 - 0

  Cagliari

Niedziela, 22 listopada

 • FT

  Fiorentina

  0 - 1

  Benevento

 • FT

  Hellas Verona

  0 - 2

  Sassuolo

 • FT

  Inter

  4 - 2

  Torino

 • FT

  Roma

  3 - 0

  Parma

 • FT

  Sampdoria

  1 - 2

  Bologna

 • FT

  Udinese

  1 - 0

  Genoa

 • FT

  SSC Napoli

  1 - 3

  AC Milan

Sobota, 28 listopada

 • 15:00

  Sassuolo

  ? - ?

  Inter

 • 18:00

  Benevento

  ? - ?

  Juventus

 • 20:45

  Atalanta

  ? - ?

  Hellas Verona

Niedziela, 29 listopada

 • 12:30

  Lazio

  ? - ?

  Udinese

 • 15:00

  AC Milan

  ? - ?

  Fiorentina

 • 15:00

  Bologna

  ? - ?

  Crotone

 • 18:00

  Cagliari

  ? - ?

  Spezia

 • 20:45

  SSC Napoli

  ? - ?

  Roma

Poniedziałek, 30 listopada

 • 18:30

  Torino

  ? - ?

  Sampdoria

 • 20:45

  Genoa

  ? - ?

  Parma

Publicystyka

Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
hakimi

O Hakimim słów kilka - artykuł (17)

30.08
11:28
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

 • 1

  Milan

  Milan

  8

  20

 • 2

  Sassuolo

  Sassuolo

  8

  18

 • 3

  Roma

  Roma

  8

  17

 • 4

  Juventus

  Juventus

  8

  16

 • 5

  Inter

  Inter

  8

  15

 • 6

  Napoli (-1)*

  8

  14

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

 • 1

  Zlatan Ibrahimovic

  10

 • 2

  Cristiano Ronaldo

  8

 • 3

  Romelu Lukaku

  7

 • 4

  Andrea Belotti

  6

 • 5

  Giovanni Simeone

  5

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27052

Liczba newsów: 37997

Liczba komentarzy: 464938

Użytkownicy online: 7 (Nasir, WTC, Lopez, IlCapitano, Damian23, Drakan83, Kaniol) oraz 24 gości

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

18x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

7x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się