Zapowiedzi

Czas na Derby D'Italia! | Juventus - Inter (zapowiedź) (17)

Autor:
Źródło: inf. własna
prawie 4 lata temu
397
17
fcinter serwisowe

Niedziela 5. lutego, godzina 20:45, Juventus Stadium, Turyn. Wszystkie oczy piłkarskich Włoch zostaną skierowane na murawę stadionu, gdzie Mistrz Włoch podejmować będzie Inter Mediolan.

Już w niedzielę kolejna odsłona Derby D’Italia, czyli spotkania które zawsze elektryzuje wszystkich fanów piłki nożnej. Z jednej strony Mistrz Kraju, będący na najlepszej drodze do obrony Scudetto, z drugiej rozpędzony Inter, który mimo porażki z Lazio, prezentuje dobry futbol i jest w formie. Jeszcze miesiąc temu sympatycy Nerazzurri mieliby obawy dotyczące potyczki ze Starą Damą na J Stadium. Dziś narracja diametralnie się zmieniła – drużyna z Turynu bez punktów wrócić nie może. Czy to nadmuchany balonik, mający zaraz pęknąć? Nie można tego wykluczyć, podobnie jak nie można wykluczyć scenariusza, w którym Mediolańczycy znaleźli wreszcie sposób na swoją grę i są w stanie walczyć o miejsce w czołowej trójce.

INTJUV

Znakomita seria 7 zwycięstw z rzędu z całą pewnością podbudowała podopiecznych Piolego. Mimo porażki z Lazio i zakończenia przygody w Coppa Italia, nastroje w stolicy Lombardii są dobre – poprawa gry jest widoczna gołym okiem i niewielu już pamięta o smutnych czasach z De Boer’em na ławce. Największe gratulacje na konto włoskiego trenera spływają za sposób, w jaki odkurzył Kondogbię. Francuz w duecie z kupionym w styczniu Gagliardinim prezentuje się bardzo solidnie, odzyskał wiarę we własne umiejętności i pomału pokazuje, że zawrotna kwota wydana na niego przed półtora roku nie musiała być wcale wyrzuceniem jej w błoto. Pioli odmienił też Joao Mario, który na początku sezonu prezentował się dość przeciętnie. Zmiany in minus? Ever Banega. Argentyńczyk jest cieniem samego siebie z czasów gry w Andaluzji. Jego kreatywność na boisku przydałaby się drużynie, więc pozostaje wierzyć, że pomocnik grający z numerem 19 wróci niebawem do swojego normalnego poziomu. Dla Interu nadchodzące spotkanie będzie miało bardzo ważny, psychologiczny aspekt. Chcą udowodnić, że mogą walczyć w tym sezonie z czołówką. Że w tej formie, nie straszny im Juventus czy Napoli. Zmiana mentalności pod wodzą Piolego już jest widoczna. Czekamy na wyniki.



Juventus pewnie zwycięża w lidze i kroczy ku kolejnemu z rzędu tytułowi Mistrza Kraju. Nie gorzej Stara Dama radzi sobie w Lidze Mistrzów: pierwsze miejsce w grupie i oczekiwanie na dwumecz z F.C. Port, w którym to Włosi będą faworytem. Dodatkowo, zespół z Piemontu zameldował się w półfinale rozgrywek Coppa Italia gdzie mierzyć się będzie z Napoli. W ćwierćfinale pokonali Milan 2:1. Zawodnicy Allegrego indywidualnie także nie zawodzą. Kupiony w lecie za niemal 100 mln euro Gonzalo Higuain nie zawodzi i strzela jak na zawołanie, podobnie rzecz ma się z jego rodakiem – Paulo Dybalą, który zmienił ostatnio pozycję na boisku. Sam zawodnik nie jest chyba zwolennikiem tego pomysłu, co jak sugerują dziennikarze mogło być powodem scysji z Allegrim, ale skuteczność jego pracy na rzecz zespołu w takim ustawieniu jest nie do podważenia. Derby D’Italia będą dla gospodarzy okazją do przedłużenia imponującej serii zwycięstw na własnym stadionie z rzędu – Inter jednak wie jakie to uczucie zagrać na nosie Bianconerim, wszak w 2012 roku przerwali ich serię 49 meczów bez porażki, właśnie na J Stadium.

Sędzią spotkania będzie Pan Nicola Rizzoli.

Derby Włoch w liczbach:

- 235 spotkań we wszystkich rozgrywkach
- 106 zwycięstw Juventusu, 56 remisów, 73 zwycięstwa Interu
- najwięcej bramek w klasyku: Giuseppe Meazza (Inter), Omar Sivori (Juventus), Roberto Boninsegna (Inter 9, Juventus 3) - 12 trafień

Największe zwycięstwa:
- Inter
Inter 6–0 Juventus 4. kwietnia 1954
Ambrosiana Inter 6–0 Juventus 17. listopada 1935
Inter 6–1 Juventus 26. listopada 1911

- Juventus
Juventus 9–1 Inter 10. czerwca 1961
Juventus 7–2 Inter 14. grudnia 1913
Inter 2–6 Juventus 19. czerwca 1975

Przewidywane jedenastki:
(wartości procentowe szansę na grę)

skuady

 za www.fantagazzetta.com

 

Transmisja TV:

Spotkanie transmitowane będzie w Eleven w niedzielę od 20:40.

transmisja

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Liga Mistrzów UEFA losowanie koszyki

Do trzech razy sztuka? Inter - Szachtar: Zapowiedź (9)

08.12
20:27
Inter-Fiorentina

Fiorentina - Inter | Zapowiedź (13)

12.01
16:29

Komentarze (17)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
05.02.2017 o 19:10 przez szmalo
szmalo
Będzie bardzo ciężko, ale jednak mam nadzieję, że Mauro wykorzysta swój patent na Juventus i wywieziemy 3 pkt jak za Stramy, FORZA Inter !! !
05.02.2017 o 15:29 przez kristoff51
kristoff51
Na stronie jude za bardzo sie panosza. Trzeba ich zjechac,tylko zwycięstwo! FORZA Inter
05.02.2017 o 12:12 przez cuba
cuba
Nie raz już potrafiliśmy pokazać że lepiej gra nam sie z lepszymy zespołami,i Juve jest jednym z nich,myślę że że jeśli chodzi o napór pierwszych minut czy coś to zagrajmy zwyczajnie swoje,od począdku przy piłce i liczę tu na kreatywność Perisica i Candrevy choć wielu na niego ma pretensje (uzasadnione) na ten mecz liczy się też spryt i w głowie musi mieć każdy poukładane a choć może wielu może się nie zgodzić to akurat o Candrevy głowe się nie martwię bo dośrodkpwania ,dośrodkowania z wolnych choć ostatnio nie świeci formą w tym meczu o to się nie martwię,mam nadzieję że Icaedi choć nie jestem jakoś jego zwolennikiem ale ostatnio gra na tyle kreatywnie że choć do tego tego się zawsze u niego czepiałem to teraz ręcę składają się do braw no i wierzę że dziś potwierdzi formę i strzeli,najlepiej 3 :) jakoś nie mam zaufania do obrony choć przecież na wyniki nie powinniśmy być zli,wygra obrona w tym meczu począwszy od napastnika,i z pewnością to Juve ma coś więcej do udowodnienia niż Inter,pewnie i remis się przyjmie ale jakoś jestem dobrej myśli że wygramy,rzuty wolne,karny .. takiego czegoś spodziewam się najwięcej :)
05.02.2017 o 11:56 przez davi23
davi23
Szansa na dobry wynik jest, czy będzie to remis czy wygrana - jest to realne.

Moja recepta na ten mecz to atak na rywala od początku i szukanie pierwszej bramki, niby w pierwszym meczu goniliśmy wynik ale to jest inne spotkanie, Juve czuje się pewniejsze u siebie a od nas musi wyjść element zaskoczenia.

Jakbyśmy zaczęli mecz dokładnie tak samo jak z Fiorentiną to ogramy ich i sezon zrobi się naprawdę ciekawszy.

Czego się boję, to scenariusza z meczu z Napoli... wszystko zależy od początku i kto przyciśnie bardziej. Forza Inter!
04.02.2017 o 23:06 przez Ciechan20
Ciechan20
Moim zdaniem kluczowe dla wyniku spotkania będzie pierwsze 15-20 minut gry. Jeśli przetrzymamy napór rywala, to jestem spokojny o wynik.Mamy nad nimi przewagę w środku pola, a z kolei Juve nadrabia grą w obronie. Za gospodarzami przemawiają oczywiście statystyki i niesamowita seria meczy bez porażki na własnym obiekcie. Ale tak prawdę powiedziawszy przykro byłoby przegrać z klubem, którego właściciel ma powiązania z mafią kalabryjską, a w samym klubie grali zawodnicy działający dla tejże organizacji (Iaquinta). Jutro liczy się tylko zwycięstwo, nie ważne w jakich rozmiarach i w jakim stylu. Forza Internazionale Milano!
04.02.2017 o 20:45 przez mariozzzz
mariozzzz
Tylko 3 pkt !! !! !! Forza Inter !! !
04.02.2017 o 16:14 przez Palacio8
Palacio8
Jeśli zagramy z głową, mądrze w obronie i konsekwentnie w ataku to wierze że uda nam sie wywieść 3 pkt ! FORZA Inter ! <3 <3 <3
04.02.2017 o 14:45 przez Gajdzik
Gajdzik
Wiadomo, że dużo pracy przed nami i jest wiele do poprawy, Juve bardzo mocne, ale nasze chłopaki też potrafią grać w piłkę, a na derby dodatkowo nikogo nie trzeba specjalnie motywować, wiec może się wydarzyć wszystko...

Skuteczność, koncentracja w obronie i walka przez 90 min. Na to liczę!
FORZA Inter
04.02.2017 o 14:34 przez AveCaesar
AveCaesar
Jasne ze jedziemy po 3 pkt !!
04.02.2017 o 13:51 przez ddamiann17
ddamiann17
Jaki by nie był wynik, liczę na 120% zaangażowania i walkę o każdy metr boiska! :) I mam nadzieję, że w podstawowym wybiegnie jednak Kondo :) FORZA !
04.02.2017 o 13:14 przez lena182
lena182
:) ja się nie napinam ale w głębi serca liczę na wygraną. to są derby! tu nawet jak drużyna jest bez formy ma być walka :) ale tak odnośnie tabeli ważniejsze jest wygranie 3 kolejnych meczy w tym tego z Romą :) ale jak na 4 kolejne mecze zgarniemy 12 ptk to będziemy w siódmym niebie... i w europejskich pucharach :D
04.02.2017 o 12:49 przez meinnameistlothar
meinnameistlothar
Przydało by sie zedrzec te chytre usmieszki z ich oblesnych mord. Licze na na coś kolo 1:4, 0:3, trzeba pokazac ktora druzyna jest w tym sezonie najmocniejsza
04.02.2017 o 12:12 przez mikruzzo
mikruzzo
#Forza_eDi

Napalać, podniecać!?
Nie kolego, to jest optymistyczne podejście.
I szczerze wolę wierzyć że nasz zespół wygra, niż czekać na klasyk Serie A pół roku z takim nastawieniem jak Ty..
I nie czekam na powrót dawnego Interu, tylko liczę że to zupełnie nowy Inter :)
04.02.2017 o 12:08 przez Rebelde
Rebelde
Juve to już nie ta sama drużyna co 2-3 sezony temu z Pirlo, Pogbą czy Tevezem. Są wciąż bardzo mocni, ale z sezonu na sezon obniżają loty. Można z nimi powalczyć, a jak ktoś jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, nie wierzy w pozytywny wynik, to niech lepiej przestanie kibicować Interowi i przejdzie an stronę Realu czy Barcelony, bo mentalnie tam jest jego poziom.
04.02.2017 o 11:59 przez ForzaeDi
ForzaeDi
Nie ma się co napalać i podniecać nie wiadomo czym, bo niestety ale daleka nam droga do dawnego Interu. Z podłego ale silnego Turynu przywieziemy 0pkt.
04.02.2017 o 11:49 przez broda4991
broda4991
Inter Inter Inter !!
04.02.2017 o 11:38 przez mikruzzo
mikruzzo
Wierzę że 3 pkt trafią do Nas :)

Shoutbox

Adriano_forever 21.01.2021 11:48

może za Kumbulle?

CzarodziejCzasu 21.01.2021 11:39

Po prostu ich wlasciciel nie jest sknera jak ten Interu

Chuchu 21.01.2021 11:11

Skąd Hellas ma 10 baniek na Lasagnę ??

Orzeu 21.01.2021 10:27

SERIE A MOŻE ODETCHNĄĆ, ULGI PODATKOWE MAJĄ ZASTOSOWANIE U PIŁKARZY

Nasir 21.01.2021 10:14

zibi czekamy

maniekfci 21.01.2021 10:02

boniek co ty jeszcze wymyślisz

maniekfci 21.01.2021 10:02

Sousa xddd

Adriano_forever 21.01.2021 10:01

Boniek jskies zalegle konszachty z sousa mial?

CzarodziejCzasu 21.01.2021 10:00

Bedzie gorzej jak za Bryndzka

CzarodziejCzasu 21.01.2021 10:00

Paulo Sousa Panowie

maniekfci 21.01.2021 09:55

co tam dobrego, jak wejście w nowy rok

Kusy 21.01.2021 09:55

willkommen @maniekfci

maniekfci 21.01.2021 09:54

witam @Kusy, pięknie powiedziane

Kusy 21.01.2021 09:52

Będą najlepsi jak zakończą karierę, póki grają nie mogą być. Tak to działa niestety xd

maniekfci 21.01.2021 09:46

jakbym wyborców konfederacji czytał

maniekfci 21.01.2021 09:45

messi nie jest najlepszy bo steryd, cr7 nie jest najlepszy bo Nazario jest prawdziwy i szukanie takich argumentów z dupy, by im umniejszać osiągnieć

maniekfci 21.01.2021 09:45

wyznawcami takiej teorii mogą być jednostki jak mora z forum, którzy mentalnie zatrzymali się na 2004 roku i dla nich właściwy inter i w sumie futbol na tamtym czasie sie zatrzymał

Chuchu 21.01.2021 09:43

Ciekaww co na to zwolennicy teorii, że jest tylko jeden prawdziwy Ronaldo, ten z Brazylii

Chuchu 21.01.2021 09:43

Ronaldo najlepszym strzelcem w historii piłki nożnej

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym zawodnikiem w wygranym meczu z Juventsuem?

Polls answer

Wyniki Serie A

Piątek, 15 stycznia

  • FT

    Lazio

    3 - 0

    Roma

Sobota, 16 stycznia

  • FT

    Bologna

    1 - 0

    Hellas Verona

  • FT

    Torino

    0 - 0

    Spezia

  • FT

    Sampdoria

    2 - 1

    Udinese

Niedziela, 17 stycznia

  • FT

    SSC Napoli

    6 - 0

    Fiorentina

  • FT

    Crotone

    4 - 1

    Benevento

  • FT

    Sassuolo

    1 - 1

    Parma

  • FT

    Atalanta

    0 - 0

    Genoa

  • FT

    Inter

    2 - 0

    Juventus

Poniedziałek, 18 stycznia

  • FT

    Cagliari

    0 - 2

    AC Milan

Środa, 20 stycznia

  • FT

    Udinese

    1 - 1

    Atalanta

Piątek, 22 stycznia

  • 20:45

    Benevento

    ? - ?

    Torino

Sobota, 23 stycznia

  • 15:00

    Roma

    ? - ?

    Spezia

  • 18:00

    AC Milan

    ? - ?

    Atalanta

  • 18:00

    Udinese

    ? - ?

    Inter

  • 20:45

    Fiorentina

    ? - ?

    Crotone

Niedziela, 24 stycznia

  • 12:30

    Juventus

    ? - ?

    Bologna

  • 15:00

    Genoa

    ? - ?

    Cagliari

  • 15:00

    Hellas Verona

    ? - ?

    SSC Napoli

  • 18:00

    Lazio

    ? - ?

    Sassuolo

  • 20:45

    Parma

    ? - ?

    Sampdoria

Środa, 27 stycznia

  • Postp.

    Juventus

    ? - ?

    SSC Napoli

Publicystyka

Kibice Interu

2020 okiem Prezesa i redakcji FCInter.pl (video) (15)

08.01
14:00
Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    18

    43

  • 2

    Inter

    Inter

    18

    40

  • 3

    Napoli

    17

    34

  • 4

    Roma

    Roma

    18

    34

  • 5

    Atalanta

    Atalanta

    18

    33

  • 6

    Juventus

    Juventus

    17

    33

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    15

  • 2

    Zlatan Ibrahimovic

    12

  • 3

    Ciro Immobile

    12

  • 4

    Romelu Lukaku

    12

  • 5

    Luis Muriel

    11

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27114

Liczba newsów: 38456