Felietony

Felieton: Leonardo - Milanista w Interze (8)

ponad 15 lat temu
1101
8

To wydarzenie spowodowało wstrząs z pewnością wśród domów fanów zarówno jak i Milanu tak i Interu, jednak o tyle co fani Rossonerich są niesamowicie zszokowani i nasuwają się im pierwsze myśli o zdradzie to zwolennicy Nerrazurich mają w moim przekonaniu nieco zmieszane myśli. Powątpiewam by Leonardo był trenerem większej klasy niż jego poprzednik Rafael Benitez...

[hide]


Leonardo bowiem w świetle piłkarskiego świata jest szkoleniowcem nie mającym swoistego bagażu doświadczenia i obycia trenerskiego. Zatrudniony w Milanie na wzór Josepha Guardioli w Barcelonie, z pewnością liczono że tak jak trener "Barcy" zrobi z Milanem "niezłą robotę" - jak się okazało działacze Rossonerich dali mu zaledwie rok. Rafael Benitez w przeciwieństwie do Brazylijczyka jest człowiekiem co by tu nie sądzić z wielkimi międzynarodowymi sukcesami. Puchar UEFA z Valencią oraz Liga Mistrzów w pamiętnym tureckim finale z Milanem (3-3) zdobyta jako trener Liverpoolu nie pozwalają być anonimowym Hiszpanowi.

Czy można mówić o piłkarskiej zdradzie? Osobiście za takową zdradę uważam tylko jeden transfer w niedalekiej historii futbolu, mowa o byłym graczu Interu Mediolan, Portugalczyku Luisie Figo, do którego mam osobiste urazy i żale za opuszczenie Barcelony na rzecz odwiecznego rywala Realu Madryt. Co do tego trenerskiego transferu, to mam, by sądzić o zdradzie, pewne wątpliwości, skłaniałbym się nawet do nie uznania tego wydarzenia do swoistego grzechu. Życie i realia piłkarskiego świata wyznaczają dość cienkie granice. W futbolu wszystko może się zdarzyć... i wcale nie mam tu na myśli meczu piłkarskiego czy bramek, lecz tego co dzieje się wokół piłkarzy i trenerów. Nazywam to piłkarską polityką, która coraz mniej zaczyna różnić się od tej państwowej. Trudno rozsądzić czy w tym zatrudnieniu Leonardo chodziło o pieniądze, możliwości pracy, czy nawet o zwykłej, ludzkiej zemście za miniony sezon na działaczach AC Milanu.

Pewne jest to że ocenić ten interes Morattiego będziemy mogli dopiero po pewnym czasie. Teraz możemy pozwolić sobie tylko na 'gdybanie' o wszystkim, które wcale nie pomoże Interowi wydobyć się z głębokiego dołku na zwycięską powierzchnię.

Tekst pochodzi z serwisu:

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Analiza taktyczna PSG Luisa Enrique (4)

29.05
15:15

Finał w Monachium. Poradnik dla podróżujących (0)

26.05
18:51

Komentarze (8)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
10.01.2011 o 22:59 przez Wojtekkkk7
Wojtekkkk7
moim zdaniem on napewno bd lepszy od rafy ja beniteza od razu skreśliłem
02.01.2011 o 23:11 przez and1
and1
A moim zdaniem porównywanie parówy do Leonardo jest...śmieszne...A z drugiej strony, niech mnie ktoś oświeci..zawsze te "zdrady" działały w INTERZE w drugą stronę ? Oby Leo był dla nas tym czym Pirlo i Seedorf dla Milanu ;P
31.12.2010 o 19:15 przez g0raFCI
g0raFCI
Adrian521995: &quot;Problem nie polegał na Benitezie, tylko na kontuzjach jakie zaatakowały Inter.&quot;<br />
No właśnie, a kontuzje pochodziły od metod szkoleniowych Grubego Rafała. <img src="/files/emoticons/23" alt="&lt;ban!&gt;" />
31.12.2010 o 15:41 przez mati1908
mati1908
kontuzje było konsekwencja zle poroadzonych treningow
31.12.2010 o 14:53 przez solo_nerazzurri
solo_nerazzurri
Ja mam te same odczucie co Jedrula, ale i tak fajnie <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> Ja bym sie skompromitował pisząc coś takiego. Pozdrawiam <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
31.12.2010 o 12:29 przez Jedrula
Jedrula
A mi się niestety felieton nie podoba i nie chodzi mi o treść, bo po to jest felieton, żeby przekazać swoje zdanie, ale po prostu źle mi się go czytało. Ale nie przejmuj się moją opinią, bo ja się na tym nie znam <img src="/files/emoticons/13" alt=" :P " />
31.12.2010 o 12:28 przez Grandville
Grandville
nie do końca mogę się zgodzić. ja stoję na stanowisku dosyć kontrowersyjnym... to nie Benitez był problemem- problem stanowili piłkarze. sytuacja, w której piłkarze chodzą na konferencję prasową płakać, bo, przykładowo, są złe treningi, jest normalna dla takiego klubu jak, z całym szacunkiem- Wisła Kraków, ale nie Inter Mediolan. <br />
<br />
jestem zdania, że po zmianie trenera Inter nie upadł sportowo. przecież ci sami zawodnicy nie zapomnieli, jak się gra w piłkę. oni upadli mentalnie, psychicznie. znamy metody pracy Mourinho- jego taktyka polega na wbijaniu kija w każde mrowisko, doprowadzanie do sytuacji, w której drużyna myśli, że wszyscy, cały świat jest przeciwko nim. &quot;wszyscy przeciwko nam&quot;- taka dewiza przyświeca ekipom, które prowadzi Jose. jak się mieli zachować piłkarze, którzy nagle zostali bez swojego opiekuna, sami, przeciwko wszystkim? upadli mentalnie. <br />
<br />
dodam jeszcze od siebie tylko tyle, że nie ma co porównywać trenerów, ich sytuacji itp. niby Leonardo rzeczywiście został zatrudniony na wzór Guardioli, z tą jednak różnicą, że ten drugi miał pełnię swobody: mógł wyciągać z rezerw młodych, mógł bez ograniczeń przeprowadzać transfery i usuwać piłkarzy (Ronaldinho, Deco). jak wiemy w Milanie ruchy Leonardo były dość skrępowane- nawet Galliani kiedyś wspominał, że istnieje konflikt na linii trener-Berlusconi. w takich warunkach nie można pracować, ale pracował i to moim zdaniem z naprawdę niezłym rezultatem. zabrakło mu kadry ludzi i wsparcia zarządu- jeśli w Interze sytuacja będzie odwrotna, wróżę mu wiele sukcesów. trzymajcie mnie za słowo:-)<br />
<br />
i na koniec jeszcze rozwinę wątek, że nie warto porównywać trenerów. popatrzcie realnie- tutaj wszyscy uważamy Mourinho za najlepszego trenera na świecie. i prawdopodobnie bardzo wielu przyznałoby nam rację- jednak warto zwrócić uwagę na pewien paradoks- mimo, że jest najlepszy, nie jest na tyle dobry, aby poprowadzić Barcelonę, bo tam akurat Guradioli nikt nie wygryzie, z kolei nie wiadomo, czy Guardiola byłby na tyle dobry, by tak dobrze prowadzić Chelsea, Inter... także wniosek jest jeden: ten świat rządzi się swoimi paradoksami <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
31.12.2010 o 12:13 przez Adrian521995
Adrian521995
podoba mi się ten felieton i zgadzam się z nim w 100%, wszyscy tylko krytykują Rafę, mimo trenował Inter dopiero pół roku. Problem nie polegał na Benitezie, tylko na kontuzjach jakie zaatakowały Inter.<img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" />

Shoutbox

Jacenty 10.06.2026 21:22

wg Biasina Darmian dostał od Interu oferte pozostania w klubie w roli pozasportowej

Paolo92 10.06.2026 20:53

FCINTERNEWS: “L'Inter ha chiesto informazioni sulla situazione di Matteo Ruggeri dell'Atletico Madrid, profilo che piace per conoscenza del 3-5-2, per età e per il fatto di essere italiano. Il classe 2002 può diventare un nome concreto solo in caso di addio di Carlos Augusto”.

Piotrek85 10.06.2026 19:12

od sprzedaży Esposito

Piotrek85 10.06.2026 19:11

40 % mamy

Cny 10.06.2026 18:31

ile mamy % z Esposito jakby poszedł do Como? 40%? to może być jakieś 8M. wypchać Kamate z odkupem i jest 40

Tifosinho 10.06.2026 18:22

Pół Palestry 😁

Piotrek85 10.06.2026 18:16

Dumfries 20 mln, Esposito 4 mln i Akinsanmiro 6mln. Pierwsze wpływy z transferów.

martins2000 10.06.2026 17:34

agent Provedela opuścił siedzibę, brak oświadczenia

Cny 10.06.2026 15:04

Asslaniego będą negocjować, nie dadzą nam 11M. pavard pewnie kolejne wypożyczenie. on musiałby odejść za minimum 7-8 by być na zero w księgach, wszyscy to wiedzą więc nikt nie da mu pensji jak w Interze.

Cny 10.06.2026 15:02

palacios zimą. chociaż ja bym na ich miejscu mówił, ok milion mniej ale bierzcie teraz. jeszcze kontuzje złapie :p

Piotrek85 10.06.2026 15:02

Odkup jest?

Cny 10.06.2026 14:57

6m to sporo

Piotrek85 10.06.2026 14:54

Jeszcze Pavard, Asllani i pewnie Palacios na sprzedaż

Cny 10.06.2026 14:54

O jeszcze jakieś drobne za tego ziomeczka w Pisie. Ile? można dorzucić do Palestry :D

Cny 10.06.2026 14:54

chryste xd to tam musi być ekstaza, że miki zostaje na tym tłiterze

Piotrek85 10.06.2026 14:53

Sancho skrzydłowy do naszego ustawienia 352 . Ciekawe po co.?

Klinsi64 10.06.2026 14:52

maverick prowadzi X

Jaszczu91 10.06.2026 14:37

Spadli więc pewnie nie biorą go na gre w serie b

Jaszczu91 10.06.2026 14:35

Pewnie mają już na niego chętnego za 12 :D

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29455

Liczba newsów: 53342

Liczba komentarzy: 624602

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się