Felietony

Felieton: Leonardo - Milanista w Interze (8)

ponad 15 lat temu
1120
8

To wydarzenie spowodowało wstrząs z pewnością wśród domów fanów zarówno jak i Milanu tak i Interu, jednak o tyle co fani Rossonerich są niesamowicie zszokowani i nasuwają się im pierwsze myśli o zdradzie to zwolennicy Nerrazurich mają w moim przekonaniu nieco zmieszane myśli. Powątpiewam by Leonardo był trenerem większej klasy niż jego poprzednik Rafael Benitez...

[hide]


Leonardo bowiem w świetle piłkarskiego świata jest szkoleniowcem nie mającym swoistego bagażu doświadczenia i obycia trenerskiego. Zatrudniony w Milanie na wzór Josepha Guardioli w Barcelonie, z pewnością liczono że tak jak trener "Barcy" zrobi z Milanem "niezłą robotę" - jak się okazało działacze Rossonerich dali mu zaledwie rok. Rafael Benitez w przeciwieństwie do Brazylijczyka jest człowiekiem co by tu nie sądzić z wielkimi międzynarodowymi sukcesami. Puchar UEFA z Valencią oraz Liga Mistrzów w pamiętnym tureckim finale z Milanem (3-3) zdobyta jako trener Liverpoolu nie pozwalają być anonimowym Hiszpanowi.

Czy można mówić o piłkarskiej zdradzie? Osobiście za takową zdradę uważam tylko jeden transfer w niedalekiej historii futbolu, mowa o byłym graczu Interu Mediolan, Portugalczyku Luisie Figo, do którego mam osobiste urazy i żale za opuszczenie Barcelony na rzecz odwiecznego rywala Realu Madryt. Co do tego trenerskiego transferu, to mam, by sądzić o zdradzie, pewne wątpliwości, skłaniałbym się nawet do nie uznania tego wydarzenia do swoistego grzechu. Życie i realia piłkarskiego świata wyznaczają dość cienkie granice. W futbolu wszystko może się zdarzyć... i wcale nie mam tu na myśli meczu piłkarskiego czy bramek, lecz tego co dzieje się wokół piłkarzy i trenerów. Nazywam to piłkarską polityką, która coraz mniej zaczyna różnić się od tej państwowej. Trudno rozsądzić czy w tym zatrudnieniu Leonardo chodziło o pieniądze, możliwości pracy, czy nawet o zwykłej, ludzkiej zemście za miniony sezon na działaczach AC Milanu.

Pewne jest to że ocenić ten interes Morattiego będziemy mogli dopiero po pewnym czasie. Teraz możemy pozwolić sobie tylko na 'gdybanie' o wszystkim, które wcale nie pomoże Interowi wydobyć się z głębokiego dołku na zwycięską powierzchnię.

Tekst pochodzi z serwisu:

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Analiza taktyczna PSG Luisa Enrique (4)

29.05
15:15

Komentarze (8)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
10.01.2011 o 22:59 przez Wojtekkkk7
Wojtekkkk7
moim zdaniem on napewno bd lepszy od rafy ja beniteza od razu skreśliłem
02.01.2011 o 23:11 przez and1
and1
A moim zdaniem porównywanie parówy do Leonardo jest...śmieszne...A z drugiej strony, niech mnie ktoś oświeci..zawsze te "zdrady" działały w INTERZE w drugą stronę ? Oby Leo był dla nas tym czym Pirlo i Seedorf dla Milanu ;P
31.12.2010 o 19:15 przez g0raFCI
g0raFCI
Adrian521995: &quot;Problem nie polegał na Benitezie, tylko na kontuzjach jakie zaatakowały Inter.&quot;<br />
No właśnie, a kontuzje pochodziły od metod szkoleniowych Grubego Rafała. <img src="/files/emoticons/23" alt="&lt;ban!&gt;" />
31.12.2010 o 15:41 przez mati1908
mati1908
kontuzje było konsekwencja zle poroadzonych treningow
31.12.2010 o 14:53 przez solo_nerazzurri
solo_nerazzurri
Ja mam te same odczucie co Jedrula, ale i tak fajnie <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> Ja bym sie skompromitował pisząc coś takiego. Pozdrawiam <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
31.12.2010 o 12:29 przez Jedrula
Jedrula
A mi się niestety felieton nie podoba i nie chodzi mi o treść, bo po to jest felieton, żeby przekazać swoje zdanie, ale po prostu źle mi się go czytało. Ale nie przejmuj się moją opinią, bo ja się na tym nie znam <img src="/files/emoticons/13" alt=" :P " />
31.12.2010 o 12:28 przez Grandville
Grandville
nie do końca mogę się zgodzić. ja stoję na stanowisku dosyć kontrowersyjnym... to nie Benitez był problemem- problem stanowili piłkarze. sytuacja, w której piłkarze chodzą na konferencję prasową płakać, bo, przykładowo, są złe treningi, jest normalna dla takiego klubu jak, z całym szacunkiem- Wisła Kraków, ale nie Inter Mediolan. <br />
<br />
jestem zdania, że po zmianie trenera Inter nie upadł sportowo. przecież ci sami zawodnicy nie zapomnieli, jak się gra w piłkę. oni upadli mentalnie, psychicznie. znamy metody pracy Mourinho- jego taktyka polega na wbijaniu kija w każde mrowisko, doprowadzanie do sytuacji, w której drużyna myśli, że wszyscy, cały świat jest przeciwko nim. &quot;wszyscy przeciwko nam&quot;- taka dewiza przyświeca ekipom, które prowadzi Jose. jak się mieli zachować piłkarze, którzy nagle zostali bez swojego opiekuna, sami, przeciwko wszystkim? upadli mentalnie. <br />
<br />
dodam jeszcze od siebie tylko tyle, że nie ma co porównywać trenerów, ich sytuacji itp. niby Leonardo rzeczywiście został zatrudniony na wzór Guardioli, z tą jednak różnicą, że ten drugi miał pełnię swobody: mógł wyciągać z rezerw młodych, mógł bez ograniczeń przeprowadzać transfery i usuwać piłkarzy (Ronaldinho, Deco). jak wiemy w Milanie ruchy Leonardo były dość skrępowane- nawet Galliani kiedyś wspominał, że istnieje konflikt na linii trener-Berlusconi. w takich warunkach nie można pracować, ale pracował i to moim zdaniem z naprawdę niezłym rezultatem. zabrakło mu kadry ludzi i wsparcia zarządu- jeśli w Interze sytuacja będzie odwrotna, wróżę mu wiele sukcesów. trzymajcie mnie za słowo:-)<br />
<br />
i na koniec jeszcze rozwinę wątek, że nie warto porównywać trenerów. popatrzcie realnie- tutaj wszyscy uważamy Mourinho za najlepszego trenera na świecie. i prawdopodobnie bardzo wielu przyznałoby nam rację- jednak warto zwrócić uwagę na pewien paradoks- mimo, że jest najlepszy, nie jest na tyle dobry, aby poprowadzić Barcelonę, bo tam akurat Guradioli nikt nie wygryzie, z kolei nie wiadomo, czy Guardiola byłby na tyle dobry, by tak dobrze prowadzić Chelsea, Inter... także wniosek jest jeden: ten świat rządzi się swoimi paradoksami <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
31.12.2010 o 12:13 przez Adrian521995
Adrian521995
podoba mi się ten felieton i zgadzam się z nim w 100%, wszyscy tylko krytykują Rafę, mimo trenował Inter dopiero pół roku. Problem nie polegał na Benitezie, tylko na kontuzjach jakie zaatakowały Inter.<img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" />

Shoutbox

Klinsi64 28.06.2026 18:06

betonowy Chivu 3 razy obił tym archaicznym 352 nowoczesnego Fabrygasa

Cny 28.06.2026 17:40

i bał się rywalizacji z Mikim

Cny 28.06.2026 17:39

zdecydowanie

Chuchu 28.06.2026 17:39

Nieee, ja jestem pewien, że nie podobało mu się 3-5-2

Tifosinho 28.06.2026 17:01

A według mnie zbudował sobie markę w Como, czuje się tam mega ważny, pewnie bardzo dobrze dogaduje się z Fabregasem i ma LM zagwarantowaną w następnym sezonie i to zdecydowało

Tifosinho 28.06.2026 17:00

Bał się, że wyląduje na wahadle? 😁

Xucatlan 28.06.2026 16:24

Mnie by nie zdziwiło jakby okazało się, że Paz wolał iść do Como niż do Interu, bo nie chciał się ładować w archaiczne, betonowe 3-5-2,, którego nikt poza Włochami nie stosuje.

Cny 28.06.2026 14:56

o Pazie nie wspomnę bo to jak potraktował wujka Javiera to dramat

Cny 28.06.2026 14:55

HB oczywiście. kilka ełro więcej i wybrał deszczowy brzydki multikilti Londyn zamiast stolicy mody i matycznej piersi

lord-gs 28.06.2026 14:32

A sportowo jeden i drugi myślę, że mieliby coś do zaoferowania

lord-gs 28.06.2026 14:31

Rabiot i Pavard to ten sam przypadek - ich ego nie pozwoli im zaakceptować roli bycia w rotacji a nie podstawowym wyborem

HB 28.06.2026 14:25

Cny przykłady Paza i Palestry pokazują, że białym nie można ufać. Czekam na prawdziwe, czarne wzmocnienia.

Klinsi64 28.06.2026 13:57

nudne się to robi

Klinsi64 28.06.2026 13:57

milan znowu królem mercato

Cny 28.06.2026 13:47

Milan się przejdzie na Armorimie i zostaną z kupa zlomu...brać od nich Rabiota

Cny 28.06.2026 13:46

HB oczywiście im bogatsza pula genetyczna tym więcej starań musimy poczynić

lord-gs 28.06.2026 13:16

"fakty medialne"

Claudio 28.06.2026 13:01

Pismaki robią kolejne fikołki. Teraz znowu piszą, że temat Soleta nawet nigdy nie był poważny i tak naprawdę to celem jest Chalobah. Czekamy za 3 tygodnie kto będzie za Chalobaha wg tych speców celem Interu

KKazam 28.06.2026 12:23

Wielki Mylan

HB 28.06.2026 12:01

Kochani, pora na zorganizowaną akcję wysyłania kartek pocztowych po Europie do najznamienitszych piłkarzy z błaganiem o dołączenie do Interu. Włożmy w tekst serca, a niech piękne rysunki ozdobią karty, wzmacniając siłę naszej argumentacji. Na pewno uda się kogoś przekonać!

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29503

Liczba newsów: 53369

Liczba komentarzy: 625746

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się