Treningi

GdS - Chivu bez sentymentów, Appiano to arena (11)

Autor:
Źródło: fcinter1908.it
9 miesięcy temu
1488
11

Przerwa na mecze drużyn narodowych powoli dobiega końca, a w najbliższy weekend powracają zmagania ligowe. Nerazzurri zmierzą się na wyjeździe z Juventusem, a Cristian Chivu chce zmazać plamę po porażce z Udinese. 

 

Jak podaje dzisiaj La Gazzetta dello Sport, nikt nie może być pewien swojego miejsca w składzie. Na cenzurowanym jest szczególnie Hakan Çalhanoğlu, który zagrał beznadziejnie z Udinese, lecz w żadnym stopniu nie przekreśla to jego szans na grę. Turek po powrocie ze zgrupowania będzie musiał udowodnić swoją przydatność, a w kolejce do gry czekają Diouf i Sucić. 

 

W mediolańskim dzienniku możemy dzisiaj przeczytać:

- Dla tych, którzy jeszcze tego nie zauważyli, Appiano stało się areną: albo walczysz o swoje, albo ryzykujesz, że zostaniesz w tyle. Zaledwie dziesięć dni temu Cristian Chivu wypowiedział się na ten temat, wyjaśniając, że miejsce w składzie zdobywa się na treningach, a nie na podstawie ostatniego meczu. Patrząc na to z perspektywy czasu, słowa te powinny stać się dla Hakana Çalhanoğlu kompasem, który pomoże mu znaleźć drogę do wyjściowego składu. Gdyby Chivu miał wybrać skład pomocników na sobotni supermecz z Juventusem, sugerując się tym, co wydarzyło się w meczu z Udinese, nie wahałby się wykluczyć Turka z podstawowego składu. Ponadto gdyby spojrzał na wysoką porażkę Turcji z Hiszpanią, sytuacja Hakana pogorszyłaby się jeszcze bardziej. Cztery dni pracy w Pinetinie mogą jednak wystarczyć Hakanowi, aby naprawić sytuację i potwierdzić swoją pozycję w Interze.

- Nie ma wątpliwości, że Hakan będzie kluczowym graczem w środku pola. Chodzi raczej o to, w jakiej formie Turek pojawi się w Appiano, kiedy grupa wznowi treningi po trzech dniach odpoczynku. Wraz z Calhą pojawi się również Zieliński, który niedawno asystował Lewandowskiemu w wygranym 3:1 meczu Polski z Finlandią: obaj będą trenować z Mkhitaryanem i Dioufem, którzy pozostali w Appiano podczas przerwy i są w świetnej formie (obaj strzelili gole w meczu z Padovą, a Francuz z każdym dniem wygląda coraz lepiej). Od jutra pomoc będzie w pełnym składzie dzięki powrotom Barelli, Frattesiego i Sucicia. Hakan będzie więc musiał się spieszyć, ponieważ konkurencja jest większa niż kiedykolwiek.

 

Zobacz też

Sky – Inter wraca do pracy. Wszyscy w grupie oprócz Lautaro (1)

25.02
15:47

GdS – Chivu podbił wszystkich. To już jego Inter (28)

06.10
08:32

Komentarze (11)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
10.09.2025 o 20:09 przez keloo08
keloo08
Każdy wie,że to brednie. Calha wyjdzie i tak.
10.09.2025 o 13:57 przez Mezzela
Mezzela
To za co dostał Hakan pierwszy skład z Udine? Dla mnie odkąd w zeszłym sezonie wrócił po kontuzji, to już jest cień piłkarza.am nadzieję, że Sucic z Dioufem będą pierwszym wyborem do środka żeby grać z Barellą i Frattesim.
09.09.2025 o 21:10 przez pasencjusz88
pasencjusz88
Nie ma Szymona koleżeństwo się skończyło. Nie ma składu za zasługi jesteś bez formy to ławka czas dać młodym szansę. Nie możemy sobie pozwolić na starty punktów z takimi jak Udine bo na koniec sezonu będzie nam tych punktów brakować.
09.09.2025 o 16:16 przez Cyrax
+5
Cyrax
Artykuł tak samo wiarygodny, jak ten o zmianie formacji itp. Już dzisiaj każdy kibic może podać skład na sobotni mecz.
09.09.2025 o 15:10 przez Majkej
+1
Majkej
Żałosny pr mający na celu wzmacniać postać chivu w oczach kibiców.
09.09.2025 o 13:06 przez SlimShady
SlimShady
Z żalem musze to potwierdzić że to najgorszy Hakan od kiedy tu zawitał. Praktycznie od początku miał u Inzagiego swoje miejsce w składzie a gdy kontuzji doznał Brozovic to wskoczył w jego miejsce i już go nie oddał wnosząc nową jakość w roli registy, stając się jednocześnie jedym z najlepszych rozgrywających na świecie obok Krossa i Rodriego. Pod koniec jednak zeszlego sezonu coraz bardziej tracił jakość i siły. Teraz jakby brakowało mu jeszcze motywacji. Czyżby rozczarowanie niedoszłym transferem do Galaty i może jakiś spor w szatni np z Lautaro. Wyglada to tak Turek i jego forma i reputacja słabnie a rośnie choćby po kadrze forma Zielińskiego który może przejąć stery. Jest też oczywiście ten mlody i ambitny Susic który może grać na tym regiscie to co Brozo kilka sezonów temu
10.09.2025 o 03:19 przez danielWu
danielWu
Co do formy Hakan w pełni zgadzam się z Tobą. Z Lautaro jakaś forma spiny moim zadaniem miała miejsce. Jak poważna i z jakiej przyczyny zapewne już się nie dowiemy. Mediom swoimi wypowiedziam,i nie dał podstaw do podkręcania bredniami tematu transferu. Nie znaczy to ,że z różnych przyczyn, jego intencją było odejście latem z Interu. Chęć zagrania 1-2 sezonów, jeszcze w miarę na wysokimi poziomie. Dla klubu któremu kibicuje od dziecka. Taką narrację w pełni rozumiem. Będąc pilarzem myślałbym żeby w takim kierunku pokierować ostatni etap kariery 😛 może być lekko rozczarowany, ale myślę, że ogarnie się za kilka tygodni :) o Hakanie to tak przy okazji. Teraz przyczyna mojej odpowiedzi na Twój komentarz 😁 z Zielińskim Ty tak całkiem na poważnie?😀 Przecież on się kompletnie nie nadaje na tą pozycję chłopie. Wyobrażasz sobie Piotrka w roli cofniętego rozgrywającego, a jednocześnie pomocnika box to box. Którym Hakan w formie był dla Interu. I oby przynajmniej w tym sezonie do tego powrócił :) wyobrażasz sobie Ziela zapierdzielajacego przez znaczą część meczu w jedną i drugą? Ja tego nie widzę. Takie sytuacje nie zapadają w pamięć jak branki czy asysty. Hakan naprawdę wiele razy wykazywał sie w obronie przeglądem pola. Przecinaniem podań. Nie odpuszczaniem do końca. A to jak zaczął u nas wyłuskiwać piłki czystymi wslizgami. W sytuacjach których nie powstydziłby się obrońca na naprawdę wysokim europejskim poziomie. Tym mnie naprawdę pozytywnie zaskoczył :) Piotrek ma typowe cechy pomocnika grającego wyżej. W pressingu nie jest tak skuteczny i waleczny. Gubi się często w fazie obrony i już tego nie przeskoczy. Charakter zawodnika też jest istotny. Na tej pozycji i w sumie na każdej innej. Sorry,ale Polak jest za miękkim zawodnikiem, za mało charakternym do takiego grania ( w tamtym sezonie ciąg kontuzji grając na mniej wymagającej pozycji. Moim zdaniem kolejny aspekt który neguje Twoją ocenę co do roli w składzie). Ja oczywiście życzę mu jak najlepiej :) nie mogę wykluczyć, że np w połowie sezonu będziemy zachwycac się tym jak odnalazł się w nowej roli. Zaliczając go do najlepszych w Europie.. Dzięki temu bez obaw akceptując odejście Turka po sezonie. Ale pieniądze postawiłbym na moją opinię 😛 pozdro
09.09.2025 o 13:03 przez mroowa111
mroowa111
Maja grać ci którzy są w najlepszej formie nie ma zmiłuj
09.09.2025 o 12:23 przez Cou23
+1
Cou23
Z juventusem wychodzi Hakan i Miki, a artykuł napisany.
09.09.2025 o 11:28 przez pluto11
pluto11
Też mam nadzieję że nie będą grali za zasługi czy z sentymentu tylko będą wychodzić Ci którzy pokazują i dają z siebie najwięcej
09.09.2025 o 11:03 przez danielinter
+1
danielinter
Oby było mniej świętych krów bo taki Dimarco to od połowy sezonu powinien ławę grzać dla Augusto na zmianę, a nie wychodzić w 1 składzie

Shoutbox

ZnawcaCalcio 11.06.2026 22:06

FIFA zatwierdziła nowe przepisy dotyczące rynku transferowego, które wejdą w życie 1 stycznia 2027 roku. Do najważniejszych zmian należy włączenie klauzul odstępnego do kontraktów wszystkich zawodników.

Apocaliptic 11.06.2026 21:32

Trochę lat już ma to może forma nie ta

Adriano_forever 11.06.2026 21:26

ja się pytam czemu Oczoa nie gra

Apocaliptic 11.06.2026 21:15

Bramkarz co sito puścił xd

Adriano_forever 11.06.2026 21:14

siedzi

Adriano_forever 11.06.2026 21:14

GOOOl

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

piekna sprawa

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

ajajaj

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

ależ mundial

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

ależ mecz

ragnar 11.06.2026 20:57

Dumfries, Konate, Paz, Bernardo za 29 mln plus prowizje

El Imprezatore 11.06.2026 20:23

jakby go wzięli to może jest jakiś cień szansy na Paza

martins2000 11.06.2026 20:04

Real Madryt prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie Bernardo Silvy. Madrycki klub dokonał ataku w ciągu ostatnich 24 godzin i jest przekonany, że sfinalizuje transakcję uprzedzając Atletico i Barcelonę. [Romano]

FENDI_SOSA 11.06.2026 19:41

Wgl naprawdę wart jest takich 50 ten palestra aż? Jakoś go nigdy nie widziałem w akcji a to nie są małe kwoty

FENDI_SOSA 11.06.2026 19:41

Xd ale ta ata jest odklejona

Rebelde 11.06.2026 19:03

Chyba najslabsza

martins2000 11.06.2026 18:54

3k

martins2000 11.06.2026 18:47

Giovanni Carnevali nowym dyrektorem generalnym Juventusu. [Romano]

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29457

Liczba newsów: 53344

Liczba komentarzy: 624663

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się