Relacje

Inter nokautuje w doliczonym czasie gry! 1:0 w Derbach (49)

Autor:
Źródło: en.inter.it
9 miesięcy temu
4615
49
Mauro Icardi Milan Donnarumma

Mauro Icardi niczym Michael Jordan w samej końcówce spotkania derbowego z Milanem, "rzutem równo z syreną końcową" dał Interowi 3 punkty w tabeli Serie A i przynajmniej półroczny prym w Stolicy Lombardii. 

Wydarzenie tego weekendu w piłkarskich Włoszech rozpoczęło się od gry w niezłym tempie. Obie drużyny już na początku spotkania dały do zrozumienia, że nie będą odstawiać nogi w bezpośrednich pojedynkach co szybko zaowocowało większą rolą w tym spektaklu dla arbitra dzisiejszego meczu. Po ostrzeżeniach wysłanych Milanowi przez Inter, również Rossoneri potrafili stworzyć zagrożenie pod bramką Handanovicia, jak na przykład w sytuacji gdy bardzo niecelnie strzelał Calhanoglu. 

Ostra gra rywali Interu spowodowała także uraz Radji Nainngolana, który z grymasem na twarzy opuścił boisko już w 30. minucie meczu. Zafrasowany stanem swojego Asa, Luciano Spalletti do gry wprowadził Borje Valero. Zarówo Inter jak i Milan trafiali do bramki rywala w pierwszej połowie - oba trafienia zostały jednak anulowane przez arbitra. W przypadku Icardiego potrzebna była podpowiedź VARu, po strzale Milanu to arbiter liniowy uniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego. W ostatecznym rozrachunku pierwszą część meczu zaliczyć trzeba na konto Interu, który potrafił przejąć inicjatywę i długimi momentami znacząco dominować swojego lokalnego rywala. 

Druga połowa to zdecydowane zejście z tonu obu ekip jeśli chodzi o szybkość rozgrywania akcji. Ogólny obraz rywalizacji na boisku wyrównał się, choć nadal to Inter przeważał i częściej gościł na połowie Rossonerrich. Il Biscione mimo widocznego zmęczenia kilku kluczowych graczy potrafili kreować sobie sytuacje, strzały kolejno Perisicia, Icardiego i Vecino były jednak w pore blokowane przez defensorów Milanu. 

Wobec ciągłego braku zmiany rezultatu z kolejnych zmian w tym spotkaniu postanowił skorzystać Luciano Spalletti. Najpierw w miejsce Perisicia pojawił się Keita Balde, a później Politano zastąpił Candreva. W tym miejscu warto zaznaczyć, że mimo olbrzymich chęci nadal ani widu ani słuchu powrotu Ivana Perisicia do formy nie tyle z mundialu co z czasów świetności hasztaga #PerisictoIcardi, który pozwalał fanom Interu z całego świata celebrować w mediach społecznościowych znakomitą współpracę chorwackiego skrzydłowego z Mauro Icardim.

Wobec nieudanych prób skrzydłowych, a także wielu zmarnowanych stałych fragmentach gry (fatalne dośrodkowania Vrsalijko), Inter i Icardi znów liczyć musieli na człowieka od zadań specjalnych - Matiasa Vecino. To Urugwajczyk w doliczonym czasie gry dośrodkował piłkę idealnie na głowę Mauro Icardiego. Icardi znokautował Milan w samej końcówce, a samba na Meazza wydawała się nie mieć końca. 

Inter 1:0 Milan 

90+2' Icardi 

wynik

Zobacz też

Brozovic Sensi Candreva Esposito

Spokojne zwycięstwo na dobry początek | Lugano 1:2 Inter (15)

14.07
16:47
Manchester United Skriniar

Inter przegrywa z Manchesterem United 0:1 (37)

20.07
12:43

Komentarze (49)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
23.10.2018 o 12:54 przez cuba
cuba
Sete ,optymizm optymizmem ale patrząc co dzieję się wszędzie to można jakiś optymizm odszukać :) dostało mi się że nie lubię zbytnio Icardiego ale widać że możemy,można opierac druzynę na nie tylko Icardim ale JEST ZESPÓŁ (problem że wykupią nas w rok ) więc póki co wierzę że z takim podejściem graniem do końca itp możemy pokusić się o niespodziankę ale to moje zdanie :)
22.10.2018 o 13:31 przez cs88
cs88
A czemu to nikt w sondzie nie głosuje ??
22.10.2018 o 13:39 przez DonDawido
DonDawido
Nikt nie głosuje w sondzie, bo jest schowana na dnie strony. #ux
22.10.2018 o 12:33 przez cuba
cuba
MVP Brozo no i Mistrzostwo gdzie powinien być Icardi :) nie jestem jego wieeeelkim fanem ale to gdzie był to oznaka że możemy w tym sezonie przy dobrej grze pomocy zamieszać w LM i jakoś jestem pewien że o Mistrzostwo Juve nie będzie miało tak łatwo i to Inter wyciśnie z nich soki,dodam że wcale się nie zdziwię jak wygramy z Barceloną :) bo niby czemu nie ? :) Inter 4 Life :)
22.10.2018 o 16:13 przez SETE
+2
SETE
O , widze u kolegi duzy optymizm :)
22.10.2018 o 11:20 przez Grandote
Grandote
Inter Last Minute !! ! :)
22.10.2018 o 11:00 przez MK92
+2
MK92
Inter był o klasę lepszym zespołem i to Milan może mówić o szczęściu w nieszczęściu, że tak długo utrzymywał się remis. Jako kibic Rossonerich szczerze Wam gratuluję tego derbowego zwycięstwa. Forza Milan!
22.10.2018 o 11:07 przez RedKhmer
+2
RedKhmer
Jako jeden z nielicznych kibiców Milanu trzeźwo patrzysz na sytuacje Milanu. Szczerze to myślałem, że bardziej się postawicie. Od początku sezonu pisałem, że Gattuso zmarnuje wam kolejny rok. Lepiej było postawić na kogoś jak Pioli na ustabilizowanie zespołu i szukanie lepszego trenera. Jaki klasowy trener wejdzie teraz w takie bagno? Milan nie uczy się na błędach Interu.
22.10.2018 o 10:45 przez Orzeu
Orzeu
Vecino to chyba ksywę powinien dostać "Mister 90 minuta"
22.10.2018 o 09:10 przez lukasszzo
lukasszzo
Kontrola przez cały mecz,świetny Brozovic,az dziwie sie ze to pisze.Perisic bardzo slabo,vecino dobrze.Ciekawe co z najgo.
22.10.2018 o 08:44 przez SETE
+2
SETE
i jeszcze jedno... trzeba trzymac kciuki za Rino Gattuso aby zostal w Milanie. Z nim nigdy nie osiagna TOP4
22.10.2018 o 08:43 przez Cienty
+3
Cienty
Bramka Icardiego, ale nie byłoby jej gdyby nie świetne dosrodkowanie Vecino. Często jest niedoceniany, ale jest naszym talizmanem, ile to razy nas ratował? Jak nie jego gol z Lazio to nie byloby nas w LM, następnie bramka w końcówce meczu z tottenhamem, a teraz wazna asysta w derbach. Jest tak że bywa niewidoczny ale pojawia się wtedy gdy go potrzebujemy i to w najważniejszych meczach
22.10.2018 o 08:30 przez SETE
SETE
Bardzo wazne zwyciestwo dla ukladu tabeli , podtrzymania zwycieskiej passy i pokazania kto rzadzi w Mediolanie.
Jesli chodzi o mecz to pelna kontrola przez cale spotkanie, nawet w momencie gdzie juz tych sil od pressingu zaczelo nam brakowac. Higuain wylaczony totalnie przez naszych stoperow, Suso przez Asamoaha.
Krolem polowania Icardi, ale super zawody zagrali Skrinar , De Vrij, Vrsaljko, Vecino ..dobrze Brozo, Asamoah + za wylaczenie Suso, Handa mial troche mniej pracy niz zwykle w derbach. Slabo natomiast po raz kolejny Ivan...nie wiem co sie z chlopem dzieje.
Niesamowicie szkoda Ninjy gdyz byl juz mentalnym liderem tego Interu i bez niego bedzie trudniej, gdyz Borja nie powtorzy tak dobrego meczu.

Sa 3 pkt, powoli krystalizuje sie TOP4 w SerieA ...niech tak zostanie :) a mam wrazenie , ze zarowno dla nas jak i Barcy ten mecz w srode to teraz taka kula u nogi.
22.10.2018 o 07:41 przez Piotrekfci
+1
Piotrekfci
Leczymy rany, wypoczywamy i w środę idziemy z takim samym nastawieniem na Barcelonę. Nawet remis będzie bezcenny.
22.10.2018 o 06:44 przez Lovato
Lovato
Lautaro jest zbyt niedoświadczony aby wypuszczać go w takich meczach. Już nie piszcie że po kilku miesiącach w Interze został zmarnowany lub zmarnuje się właśnie przez ten klub.
22.10.2018 o 02:38 przez WirtuozTaktyki
WirtuozTaktyki
Ten wynik to najmniejszy wymiar kary dla Milanu. Martwi kontuzja Nainggolana, oby to nie było coś poważnego.
22.10.2018 o 00:12 przez danielinter
danielinter
Forz lalala'ala
21.10.2018 o 23:52 przez mroowa111
mroowa111
jak zwykle Inter zaskakuje ale to szalony klub i za to go przeciez kochamy.wazne ze pokonalismy bilan.
21.10.2018 o 23:27 przez ciechan
ciechan
Martinez może mieć ciężko z grą, bo Mauro jest nie do ruszenia. Chyba że na Barcelone zaryzykujemy i wyjdzie na 10tce. Mimo wszystko jednak Borja zagrał dziś bardzo solidnie. Bardzo podobał mi się Inter. Najważniejsze to zregenerować się na Barcelone i urwać chociażby punkt. Ony Radja był caly i zdrowy
22.10.2018 o 08:31 przez Orzeu
Orzeu
nie sądzę, prędzej już na Lazio Lautaro zagra
21.10.2018 o 23:14 przez szmaloo
szmaloo
Bardzo ważne 3 pkt, powinniśmy ten mecz wygrać dużo wcześniej, no cóż wspaniały scenariusz :) Vrslajko powoli wraca do formy, Forza Inter!
21.10.2018 o 23:08 przez DonDawido
+1
DonDawido
1. Wolałbym D'Ambrosio na prawym skrzydle niż Candrzewę.
2. Lautaro będzie Coutinho 2? Talent, który nie dostanie u nas zbyt wiele szans i wystrzeli w kolejnym klubie?
3. Transformacja Brozovica jest niesamowita. Rok temu oddałbym go za nowy autobus dla zespołu, a obecnie nie ma zbyt wielu pomocników, których wolałbym w jego miejsce.
4. Valero chyba porządnie odpoczął przez te ostatnie kilka miesięcy, bo dzisiaj dał naprawdę dobrą zmianę!
5. Też macie wrażenie, że Politano to gracz na maksymalnie 60 minut? Jakby po tym czasie przestawał mieć pomysł albo chęć gry?
6. Wygraliśmy z Milanem i to jest najważniejsze! :D
21.10.2018 o 23:04 przez Gajdzik
Gajdzik
Maurito !! ⚫️🔵
Coś pięknego, miasto jest nasze !! Forza Inter :)
21.10.2018 o 23:01 przez Pjerun
Pjerun
Skriniar kolejny raz udowodnił jakim jest kotem.
Forza Inter!
21.10.2018 o 23:04 przez Tifosinho
Tifosinho
Co prawda bardzo dobrze się ustawiał ale trzeba przyznać, że więcej pracy miał we wcześniejszych meczach ze średniakami.
21.10.2018 o 23:01 przez Tifosinho
Tifosinho
Nie wiem jak Wam ale mi takie zwyciestwo smakuje o wiele bardziej niż pogrom np 4:0. Milan na bank wychodził na boisko z myślą o 3pkt ale im bliżej końca tym bardziej docierało do nich, że 0:0 to dla nich sukces i gdy pewnie dopisywali już sobie 1pkt w tabeli to nagle Maurito wchodzi z buta na klate i po zawodach. Obdarci z wszelkich nadziei w doliczonym czasie. Piękne
21.10.2018 o 22:58 przez RedKhmer
RedKhmer
Inter praktycznie zmiażdżył Milan. Jedyne co osiągnęli to kontuzja Radji :/ Gatusso pokazał, że jest amatorem. Szkoda, że Balde i Candreva znowu nic nie pokazali a przecież grali na zmęczonego przeciwnika. Ciekawe jak kontuzje i zmęczenie wpłyną na mecz z Barceloną. Trzeba się cieszyć bo pokazaliśmy kto potrafi grać w piłkę.
21.10.2018 o 22:55 przez rafalik93
rafalik93
Pokazaliśmy miejsce w szeregu milanowi ,Icardi to król !! !
21.10.2018 o 22:52 przez IRT
IRT
Icardi słusznie zostanie okrzyknięty bohaterem meczu, ale dla mnie to jest kolejny wielki wieczór Matiasa Vecino, który od zejścia Nainggolana do samego końca, walczył, szarżował, wyprowadzał kontrataki, przyspieszał tempo gry stwarzając zagrożenie i zwieńczył swój występ znakomitą asystą w momencie gdy kilku naszych było już pogodzonych z remisem.
21.10.2018 o 22:49 przez TomHardy
-1
TomHardy
Lovato napisał:
Mi brakuje kogoś za Vecino. Może nie jest to zły gracz ale jednak zbyt mało oferuje jak na standardy, których Inter próbuje się trzymać.


Co tam sapałeś?
22.10.2018 o 06:42 przez Lovato
Lovato
Wyszła mu akurat asysta. Ogólnie w meczu też dobrze sobie radził. Jednak moja wypowiedź dotyczyła całości sezonu a nie pojedynczego meczu.
22.10.2018 o 10:43 przez Orzeu
Orzeu
no to Vecino w całym sezonie przecież jest świetny :D
21.10.2018 o 22:45 przez MaestroWalt
MaestroWalt
Po ostatnich meczach nauczyłem się nie odwracać głowy po 90 minutach :) Czekam na raport medyczny !
21.10.2018 o 22:44 przez Piotrekfci
Piotrekfci
PAZZA Inter !! ! 92 minuta. Sen który niech trwa w nieskończoność. Serce wali jak szalone - to jest kurna ten Inter za którym tak tęsknię. Od razu przypomniał się skład wojowników Mourinho którzy nie odstepowali od rywala ani na moment. Brozo dziś prze chj. Nawet Vecino dało się lubiec chociaż w drugiej połowie trochę znikł. Brawo FORZA Inter !! !
21.10.2018 o 22:44 przez Claudio
Claudio
Dawno się tak nie wku...rzałem podczas meczu.
Zasłużyliśmy w 100% na tą wygraną, ale celowniki to należy wyregulować. Szkoda również kontuzji. Obu chłopaki szybko doszli do siebie.
Emocje powoli opadają... :P
Takie wygrane zawsze najlepiej smakują!
21.10.2018 o 22:43 przez Granat105
Granat105
W pełni zasłużone zwycięstwo, warto było czekać na tą bramkę
21.10.2018 o 22:39 przez dodo_IM
dodo_IM
Brawo! Zasłużone zwycięstwo, znowu w końcówce, niesamowite. Mediolan jest nasz, forza Inter!

Shoutbox

Lopez 21.07.2019 15:30

Juz z noszami leca po schodach z pawulonem w reku

IlCapitano 21.07.2019 15:30

A potem byśmy poszli na wódke

IlCapitano 21.07.2019 15:30

On by mi oddał tube

emika 21.07.2019 15:30

:D

Fanatyczny 21.07.2019 15:30

Kane jaka brama

IlCapitano 21.07.2019 15:30

Emike to ja bym klepnął w potylice

Fanatyczny 21.07.2019 15:30

Robiot xd

Lopez 21.07.2019 15:29

Emilka juz wezwane pogotowie

IlCapitano 21.07.2019 15:29

no i 3:2 i won

emika 21.07.2019 15:29

nie moge mu matki ruchac?

emika 21.07.2019 15:29

nie

Adriano_forever 21.07.2019 15:29

emika dorośnij

emika 21.07.2019 15:29

:D

emika 21.07.2019 15:29

:D

emika 21.07.2019 15:29

:D

emika 21.07.2019 15:29

twoja matka

Rajin 21.07.2019 15:29

ahahahaha ale gol

DeLigtOFISZIAL 21.07.2019 15:29

dobra trzeba isc PATOLOGIAAAAAAA :D

emika 21.07.2019 15:29

xd

emika 21.07.2019 15:29

xd

Archiwum shoutboxa

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    38

    90

  • 2

    Napoli

    Napoli

    38

    79

  • 3

    Atalanta

    Atalanta

    38

    69

  • 4

    Inter

    Inter

    38

    69

  • 5

    Milan

    Milan

    38

    68

  • 6

    Roma

    Roma

    38

    66

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnikp

Bramki

  • 1

    Fabio Quagliarella

    26

  • 2

    Duvan Zapata

    23

  • 3

    Krzysztof Piatek

    22

  • 4

    Cristiano Ronaldo

    21

  • 5

    Arkadiusz Milik

    17

Pokaż wszystkich

Wyniki Serie A

Sobota, 25 maja

  • FT

    Frosinone

    0 - 0

    Chievo

  • FT

    Bologna

    3 - 2

    Napoli

Niedziela, 26 maja

  • FT

    Torino

    3 - 1

    Lazio

  • FT

    Sampdoria

    2 - 0

    Juventus

  • FT

    Fiorentina

    0 - 0

    Genoa

  • FT

    Roma

    2 - 1

    Parma

  • FT

    Atalanta

    3 - 1

    Sassuolo

  • FT

    Cagliari

    1 - 2

    Udinese

  • FT

    Inter

    2 - 1

    Empoli

  • FT

    SPAL

    2 - 3

    Milan

Booking.com

Publicystyka

Serie A

Z obozu rywali - podsumowanie najważniejszych transferów (8)

14.07
11:30
derby

Reportaż z weekendu derbowego w Mediolanie (12)

20.03
16:21
Archiwum publicystki

Sonda

Najlepszym graczem Interu w meczu z Manchesterem United był:

Polls answer

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 26897

Liczba newsów: 34388