Relacje

Inter nokautuje w doliczonym czasie gry! 1:0 w Derbach (49)

Autor:
Źródło: en.inter.it
ponad 2 lata temu
5099
49
Mauro Icardi Milan Donnarumma

Mauro Icardi niczym Michael Jordan w samej końcówce spotkania derbowego z Milanem, "rzutem równo z syreną końcową" dał Interowi 3 punkty w tabeli Serie A i przynajmniej półroczny prym w Stolicy Lombardii. 

Wydarzenie tego weekendu w piłkarskich Włoszech rozpoczęło się od gry w niezłym tempie. Obie drużyny już na początku spotkania dały do zrozumienia, że nie będą odstawiać nogi w bezpośrednich pojedynkach co szybko zaowocowało większą rolą w tym spektaklu dla arbitra dzisiejszego meczu. Po ostrzeżeniach wysłanych Milanowi przez Inter, również Rossoneri potrafili stworzyć zagrożenie pod bramką Handanovicia, jak na przykład w sytuacji gdy bardzo niecelnie strzelał Calhanoglu. 

Ostra gra rywali Interu spowodowała także uraz Radji Nainngolana, który z grymasem na twarzy opuścił boisko już w 30. minucie meczu. Zafrasowany stanem swojego Asa, Luciano Spalletti do gry wprowadził Borje Valero. Zarówo Inter jak i Milan trafiali do bramki rywala w pierwszej połowie - oba trafienia zostały jednak anulowane przez arbitra. W przypadku Icardiego potrzebna była podpowiedź VARu, po strzale Milanu to arbiter liniowy uniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego. W ostatecznym rozrachunku pierwszą część meczu zaliczyć trzeba na konto Interu, który potrafił przejąć inicjatywę i długimi momentami znacząco dominować swojego lokalnego rywala. 

Druga połowa to zdecydowane zejście z tonu obu ekip jeśli chodzi o szybkość rozgrywania akcji. Ogólny obraz rywalizacji na boisku wyrównał się, choć nadal to Inter przeważał i częściej gościł na połowie Rossonerrich. Il Biscione mimo widocznego zmęczenia kilku kluczowych graczy potrafili kreować sobie sytuacje, strzały kolejno Perisicia, Icardiego i Vecino były jednak w pore blokowane przez defensorów Milanu. 

Wobec ciągłego braku zmiany rezultatu z kolejnych zmian w tym spotkaniu postanowił skorzystać Luciano Spalletti. Najpierw w miejsce Perisicia pojawił się Keita Balde, a później Politano zastąpił Candreva. W tym miejscu warto zaznaczyć, że mimo olbrzymich chęci nadal ani widu ani słuchu powrotu Ivana Perisicia do formy nie tyle z mundialu co z czasów świetności hasztaga #PerisictoIcardi, który pozwalał fanom Interu z całego świata celebrować w mediach społecznościowych znakomitą współpracę chorwackiego skrzydłowego z Mauro Icardim.

Wobec nieudanych prób skrzydłowych, a także wielu zmarnowanych stałych fragmentach gry (fatalne dośrodkowania Vrsalijko), Inter i Icardi znów liczyć musieli na człowieka od zadań specjalnych - Matiasa Vecino. To Urugwajczyk w doliczonym czasie gry dośrodkował piłkę idealnie na głowę Mauro Icardiego. Icardi znokautował Milan w samej końcówce, a samba na Meazza wydawała się nie mieć końca. 

Inter 1:0 Milan 

90+2' Icardi 

wynik

Zobacz też

Lautaro Martinez Crotone

Pogrom po przerwie - Inter 6:2 Crotone (61)

03.01
11:12
Inter Napoli

Mecz zdominowany przez Handanovicia i... arbitra | Inter 1:0 Napoli (81)

16.12
20:10

Komentarze (49)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
23.10.2018 o 12:54 przez cuba
cuba
Sete ,optymizm optymizmem ale patrząc co dzieję się wszędzie to można jakiś optymizm odszukać :) dostało mi się że nie lubię zbytnio Icardiego ale widać że możemy,można opierac druzynę na nie tylko Icardim ale JEST ZESPÓŁ (problem że wykupią nas w rok ) więc póki co wierzę że z takim podejściem graniem do końca itp możemy pokusić się o niespodziankę ale to moje zdanie :)
22.10.2018 o 13:31 przez cs88
cs88
A czemu to nikt w sondzie nie głosuje ??
22.10.2018 o 13:39 przez DonDawido
DonDawido
Nikt nie głosuje w sondzie, bo jest schowana na dnie strony. #ux
22.10.2018 o 12:33 przez cuba
cuba
MVP Brozo no i Mistrzostwo gdzie powinien być Icardi :) nie jestem jego wieeeelkim fanem ale to gdzie był to oznaka że możemy w tym sezonie przy dobrej grze pomocy zamieszać w LM i jakoś jestem pewien że o Mistrzostwo Juve nie będzie miało tak łatwo i to Inter wyciśnie z nich soki,dodam że wcale się nie zdziwię jak wygramy z Barceloną :) bo niby czemu nie ? :) Inter 4 Life :)
22.10.2018 o 16:13 przez SETE
+2
SETE
O , widze u kolegi duzy optymizm :)
22.10.2018 o 11:20 przez Grandote
Grandote
Inter Last Minute !! ! :)
22.10.2018 o 11:00 przez MK92
+2
MK92
Inter był o klasę lepszym zespołem i to Milan może mówić o szczęściu w nieszczęściu, że tak długo utrzymywał się remis. Jako kibic Rossonerich szczerze Wam gratuluję tego derbowego zwycięstwa. Forza Milan!
22.10.2018 o 11:07 przez RedKhmer
+2
RedKhmer
Jako jeden z nielicznych kibiców Milanu trzeźwo patrzysz na sytuacje Milanu. Szczerze to myślałem, że bardziej się postawicie. Od początku sezonu pisałem, że Gattuso zmarnuje wam kolejny rok. Lepiej było postawić na kogoś jak Pioli na ustabilizowanie zespołu i szukanie lepszego trenera. Jaki klasowy trener wejdzie teraz w takie bagno? Milan nie uczy się na błędach Interu.
22.10.2018 o 10:45 przez Orzeu
Orzeu
Vecino to chyba ksywę powinien dostać "Mister 90 minuta"
22.10.2018 o 09:10 przez lukasszzo
lukasszzo
Kontrola przez cały mecz,świetny Brozovic,az dziwie sie ze to pisze.Perisic bardzo slabo,vecino dobrze.Ciekawe co z najgo.
22.10.2018 o 08:44 przez SETE
+2
SETE
i jeszcze jedno... trzeba trzymac kciuki za Rino Gattuso aby zostal w Milanie. Z nim nigdy nie osiagna TOP4
22.10.2018 o 08:43 przez Cienty
+3
Cienty
Bramka Icardiego, ale nie byłoby jej gdyby nie świetne dosrodkowanie Vecino. Często jest niedoceniany, ale jest naszym talizmanem, ile to razy nas ratował? Jak nie jego gol z Lazio to nie byloby nas w LM, następnie bramka w końcówce meczu z tottenhamem, a teraz wazna asysta w derbach. Jest tak że bywa niewidoczny ale pojawia się wtedy gdy go potrzebujemy i to w najważniejszych meczach
22.10.2018 o 08:30 przez SETE
SETE
Bardzo wazne zwyciestwo dla ukladu tabeli , podtrzymania zwycieskiej passy i pokazania kto rzadzi w Mediolanie.
Jesli chodzi o mecz to pelna kontrola przez cale spotkanie, nawet w momencie gdzie juz tych sil od pressingu zaczelo nam brakowac. Higuain wylaczony totalnie przez naszych stoperow, Suso przez Asamoaha.
Krolem polowania Icardi, ale super zawody zagrali Skrinar , De Vrij, Vrsaljko, Vecino ..dobrze Brozo, Asamoah + za wylaczenie Suso, Handa mial troche mniej pracy niz zwykle w derbach. Slabo natomiast po raz kolejny Ivan...nie wiem co sie z chlopem dzieje.
Niesamowicie szkoda Ninjy gdyz byl juz mentalnym liderem tego Interu i bez niego bedzie trudniej, gdyz Borja nie powtorzy tak dobrego meczu.

Sa 3 pkt, powoli krystalizuje sie TOP4 w SerieA ...niech tak zostanie :) a mam wrazenie , ze zarowno dla nas jak i Barcy ten mecz w srode to teraz taka kula u nogi.
22.10.2018 o 07:41 przez Piotrekfci
+1
Piotrekfci
Leczymy rany, wypoczywamy i w środę idziemy z takim samym nastawieniem na Barcelonę. Nawet remis będzie bezcenny.
22.10.2018 o 06:44 przez Lovato
Lovato
Lautaro jest zbyt niedoświadczony aby wypuszczać go w takich meczach. Już nie piszcie że po kilku miesiącach w Interze został zmarnowany lub zmarnuje się właśnie przez ten klub.
22.10.2018 o 02:38 przez WTC
WTC
Ten wynik to najmniejszy wymiar kary dla Milanu. Martwi kontuzja Nainggolana, oby to nie było coś poważnego.
22.10.2018 o 00:12 przez danielinter
danielinter
Forz lalala'ala
21.10.2018 o 23:52 przez mroowa111
mroowa111
jak zwykle Inter zaskakuje ale to szalony klub i za to go przeciez kochamy.wazne ze pokonalismy bilan.
21.10.2018 o 23:27 przez ciechan
ciechan
Martinez może mieć ciężko z grą, bo Mauro jest nie do ruszenia. Chyba że na Barcelone zaryzykujemy i wyjdzie na 10tce. Mimo wszystko jednak Borja zagrał dziś bardzo solidnie. Bardzo podobał mi się Inter. Najważniejsze to zregenerować się na Barcelone i urwać chociażby punkt. Ony Radja był caly i zdrowy
22.10.2018 o 08:31 przez Orzeu
Orzeu
nie sądzę, prędzej już na Lazio Lautaro zagra
21.10.2018 o 23:14 przez szmaloo
szmaloo
Bardzo ważne 3 pkt, powinniśmy ten mecz wygrać dużo wcześniej, no cóż wspaniały scenariusz :) Vrslajko powoli wraca do formy, Forza Inter!
21.10.2018 o 23:08 przez DonDawido
+1
DonDawido
1. Wolałbym D'Ambrosio na prawym skrzydle niż Candrzewę.
2. Lautaro będzie Coutinho 2? Talent, który nie dostanie u nas zbyt wiele szans i wystrzeli w kolejnym klubie?
3. Transformacja Brozovica jest niesamowita. Rok temu oddałbym go za nowy autobus dla zespołu, a obecnie nie ma zbyt wielu pomocników, których wolałbym w jego miejsce.
4. Valero chyba porządnie odpoczął przez te ostatnie kilka miesięcy, bo dzisiaj dał naprawdę dobrą zmianę!
5. Też macie wrażenie, że Politano to gracz na maksymalnie 60 minut? Jakby po tym czasie przestawał mieć pomysł albo chęć gry?
6. Wygraliśmy z Milanem i to jest najważniejsze! :D
21.10.2018 o 23:04 przez Gajdzik
Gajdzik
Maurito !! ⚫️🔵
Coś pięknego, miasto jest nasze !! Forza Inter :)
21.10.2018 o 23:01 przez Pjerun
Pjerun
Skriniar kolejny raz udowodnił jakim jest kotem.
Forza Inter!
21.10.2018 o 23:04 przez Tifosinho
Tifosinho
Co prawda bardzo dobrze się ustawiał ale trzeba przyznać, że więcej pracy miał we wcześniejszych meczach ze średniakami.
21.10.2018 o 23:01 przez Tifosinho
Tifosinho
Nie wiem jak Wam ale mi takie zwyciestwo smakuje o wiele bardziej niż pogrom np 4:0. Milan na bank wychodził na boisko z myślą o 3pkt ale im bliżej końca tym bardziej docierało do nich, że 0:0 to dla nich sukces i gdy pewnie dopisywali już sobie 1pkt w tabeli to nagle Maurito wchodzi z buta na klate i po zawodach. Obdarci z wszelkich nadziei w doliczonym czasie. Piękne
21.10.2018 o 22:58 przez RedKhmer
RedKhmer
Inter praktycznie zmiażdżył Milan. Jedyne co osiągnęli to kontuzja Radji :/ Gatusso pokazał, że jest amatorem. Szkoda, że Balde i Candreva znowu nic nie pokazali a przecież grali na zmęczonego przeciwnika. Ciekawe jak kontuzje i zmęczenie wpłyną na mecz z Barceloną. Trzeba się cieszyć bo pokazaliśmy kto potrafi grać w piłkę.
21.10.2018 o 22:55 przez rafalik93
rafalik93
Pokazaliśmy miejsce w szeregu milanowi ,Icardi to król !! !
21.10.2018 o 22:52 przez IRT
IRT
Icardi słusznie zostanie okrzyknięty bohaterem meczu, ale dla mnie to jest kolejny wielki wieczór Matiasa Vecino, który od zejścia Nainggolana do samego końca, walczył, szarżował, wyprowadzał kontrataki, przyspieszał tempo gry stwarzając zagrożenie i zwieńczył swój występ znakomitą asystą w momencie gdy kilku naszych było już pogodzonych z remisem.
21.10.2018 o 22:49 przez TomHardy
-1
TomHardy
Lovato napisał:
Mi brakuje kogoś za Vecino. Może nie jest to zły gracz ale jednak zbyt mało oferuje jak na standardy, których Inter próbuje się trzymać.


Co tam sapałeś?
22.10.2018 o 06:42 przez Lovato
Lovato
Wyszła mu akurat asysta. Ogólnie w meczu też dobrze sobie radził. Jednak moja wypowiedź dotyczyła całości sezonu a nie pojedynczego meczu.
22.10.2018 o 10:43 przez Orzeu
Orzeu
no to Vecino w całym sezonie przecież jest świetny :D
21.10.2018 o 22:45 przez MaestroWalt
MaestroWalt
Po ostatnich meczach nauczyłem się nie odwracać głowy po 90 minutach :) Czekam na raport medyczny !
21.10.2018 o 22:44 przez Piotrekfci
Piotrekfci
PAZZA Inter !! ! 92 minuta. Sen który niech trwa w nieskończoność. Serce wali jak szalone - to jest kurna ten Inter za którym tak tęsknię. Od razu przypomniał się skład wojowników Mourinho którzy nie odstepowali od rywala ani na moment. Brozo dziś prze chj. Nawet Vecino dało się lubiec chociaż w drugiej połowie trochę znikł. Brawo FORZA Inter !! !
21.10.2018 o 22:44 przez Claudio
Claudio
Dawno się tak nie wku...rzałem podczas meczu.
Zasłużyliśmy w 100% na tą wygraną, ale celowniki to należy wyregulować. Szkoda również kontuzji. Obu chłopaki szybko doszli do siebie.
Emocje powoli opadają... :P
Takie wygrane zawsze najlepiej smakują!
21.10.2018 o 22:43 przez Granat105
Granat105
W pełni zasłużone zwycięstwo, warto było czekać na tą bramkę
21.10.2018 o 22:39 przez dodo_IM
dodo_IM
Brawo! Zasłużone zwycięstwo, znowu w końcówce, niesamowite. Mediolan jest nasz, forza Inter!

Shoutbox

Adriano_forever 24.01.2021 17:38

lool granerud

Adriano_forever 24.01.2021 17:38

Słabiutko polacy dziś w skokach

Luki165 24.01.2021 17:35

Do tego Biraghi na zmienika i tyle w temacie

Luki165 24.01.2021 17:34

Di Marco musi wrócić, żebyśmy znowu jakiegos kuka bądź kasztana nie musieli kupować

IlCapitano 24.01.2021 17:02

Zapewne wspomni o tym na którejś konferencji

IlCapitano 24.01.2021 17:02

Kolejny majestat kontowej

Orzeu 24.01.2021 17:01

Hellas obił bądź zremisował z każdym klubem topu Serie A oprócz Interu

IlCapitano 24.01.2021 16:59

Podrzędna Roma -4, brawo kontowy 12 mln na koncie twoja godność i majestat

IlCapitano 24.01.2021 16:58

Noico juwentusiak już tylko -5 jak wygrają zaległy to -2

IlCapitano 24.01.2021 16:54

Zaccagni w miejsce kukolda duńskiego to by się przydał niestety

IlCapitano 24.01.2021 16:53

Napuli ostro zmasakrowane i bardzo dobrze

HB 24.01.2021 16:52

Napoli jeszcze baty od juve zbierze i mental już padnie na koniec

Adriano_forever 24.01.2021 16:45

Polacy ale żenada dziś

Endru 24.01.2021 16:40

Ale verona obija

Endru 24.01.2021 16:40

Di marco tez kasztan

maniek-maniek 24.01.2021 16:35

Sprowadzić Dimarco i dać im ivanka

Orzeu 24.01.2021 15:55

ciasteczko

IlCapitano 24.01.2021 15:52

Ten był najlepszy bo tak

andyvdm 24.01.2021 15:50

16 razy dokładnie

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto zagrał najlepiej w meczu z Udinese?

Polls answer

Wyniki Serie A

Niedziela, 17 stycznia

  • FT

    Atalanta

    0 - 0

    Genoa

  • FT

    Inter

    2 - 0

    Juventus

Poniedziałek, 18 stycznia

  • FT

    Cagliari

    0 - 2

    AC Milan

Środa, 20 stycznia

  • FT

    Udinese

    1 - 1

    Atalanta

Piątek, 22 stycznia

  • FT

    Benevento

    2 - 2

    Torino

Sobota, 23 stycznia

  • FT

    Roma

    4 - 3

    Spezia

  • FT

    AC Milan

    0 - 3

    Atalanta

  • FT

    Udinese

    0 - 0

    Inter

  • FT

    Fiorentina

    2 - 1

    Crotone

Niedziela, 24 stycznia

  • FT

    Juventus

    2 - 0

    Bologna

  • FT

    Genoa

    1 - 0

    Cagliari

  • FT

    Hellas Verona

    3 - 1

    SSC Napoli

  • 18:00

    Lazio

    ? - ?

    Sassuolo

  • 20:45

    Parma

    ? - ?

    Sampdoria

Środa, 27 stycznia

  • Postp.

    Juventus

    ? - ?

    SSC Napoli

Piątek, 29 stycznia

  • 20:45

    Torino

    ? - ?

    Fiorentina

Sobota, 30 stycznia

  • 15:00

    Bologna

    ? - ?

    AC Milan

  • 18:00

    Sampdoria

    ? - ?

    Juventus

  • 20:45

    Inter

    ? - ?

    Benevento

Niedziela, 31 stycznia

  • 12:30

    Spezia

    ? - ?

    Udinese

  • 15:00

    Atalanta

    ? - ?

    Lazio

  • 15:00

    Cagliari

    ? - ?

    Sassuolo

  • 15:00

    Crotone

    ? - ?

    Genoa

Publicystyka

Kibice Interu

2020 okiem Prezesa i redakcji FCInter.pl (video) (15)

08.01
14:00
Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    19

    43

  • 2

    Inter

    Inter

    19

    41

  • 3

    Roma

    Roma

    19

    37

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    19

    36

  • 5

    Juventus

    Juventus

    18

    36

  • 6

    Napoli

    18

    34

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    15

  • 2

    Zlatan Ibrahimovic

    12

  • 3

    Ciro Immobile

    12

  • 4

    Romelu Lukaku

    12

  • 5

    Luis Muriel

    11

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27118

Liczba newsów: 38483