Inter - Udinese: Zwycięstwo po bramce Icardiego (27)

Źródło: inf. własna
ponad 5 lat temu
2884
27

Inter Mediolan w pierwszym spotkaniu 16 kolejki Serie A, pokonał na Stadio Giuseppe Meazza zespół Udinese 1:0. Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki zarówno w Lidze Mistrzów jak i w Serie A, jest to bardzo ważna wygrana drużyny Luciano Spallettiego.

Od samego początku meczu do ataków ruszyli gracze Nerazzurrich. Niestety liczne ataki kończyły się zazwyczaj niecelnymi strzałami lub stałymi fragmentami gry. Po jednym z rzutów rożnych, szansę na zdobycie bramki miał Mauro Icardi, ale napastnik Interu uderzył głową niecelnie. Warto nadmienić, że przez całą pierwszą połowę, gracze Gości nie oddali ani jednego strzału na bramkę strzeżoną przez Samira Handanovica. Do przerwy był bezbramkowy remis. Na początku drugiej połowy, dość odważnie poczyniali sobie gracze Udinese, którzy dwukrotnie byli bliscy objęcia prowadzenia w meczu. Inter tuż po przerwie wydawał się zespołem, który jeszcze nie wyszedł z szatni na boisko. Po jakimś czasie, Gospodarze zaczęli wreszcie dochodzić do głosu i pierwszą dogodną okazję do strzelenia bramki mieli w 66 minucie spotkania, kiedy to po dośrodkowaniu z lewej strony Keity Balde, fatalnie przestrzelił Mauro Icardi. Po tej sytuacji powinno być 1:0. Nerazzurri coraz częściej atakowali i starali się całkowicie przejąć kontrolę nad spotkaniem. W 75 minucie, po interwencji VARu, sędzia Rosario Abisso zdecydował, że w polu karnym dotknął piłki ręką jeden z graczy Udinese i podyktował rzut karny dla graczy Interu. Do piłki podszedł niezawodny w tego typu sytuacjach kapitan Nerazzurrich i cudowną, techniczną podcinką w środek bramki pokonał Juana Musso. Gracze Interu mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki na 2:0, ale niestety byli tego wieczoru bardzo nieskuteczni. W 90 minucie meczu, po dośrodkowaniu Lautaro Martineza, kolejną bramkę zdobył Mauro Icardi, ale niestety w momencie podania znajdował się On na pozycji spalonej. Bramka nie została uznana i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Interu 1:0.

Najważniejsze w dzisiejszym meczu było zdobycie 3 punktów, co się udało. Po ostatnich remisach i porażkach, wreszcie udało się zwyciężyć i oby to był początek zwycięskiej passy.

INTER: 1 Handanovic; 2 Vrsaljko, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah; 20 Borja Valero, 77 Brozovic, 15 Joao Mario; 16 Politano, 9 Icardi, 11 Keita

Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 5 Gagliardini, 10 Lautaro Martinez, 13 Ranocchia, 14 Nainggolan, 23 Miranda, 33 D'Ambrosio, 44 Perisic, 87 Candreva

Trener: Luciano Spalletti

UDINESE: 1 Musso; 19 Larsen, 5 Troost-Ekong, 17 Nuytinck; 18 Ter Avest, 6 Fofana, 11 Behrami, 38 Mandragora, 77 D'Alessandro; 10 De Paul, 23 Pussetto

Ławka rezerwowych: 23 Scuffet, 88 Nicolas, 2 Wague, 4 Opoku, 7 Pezzella, 9 Vizeu, 14 Micin, 15 Lasagna, 16 Machis, 21 Pontisso, 72 Barak, 99 Balic

Trener: Davide Nicola

Sędzia: Abisso Asystenci: Bottegoni – Santoro Czwarty sędzia: Piscopo

Sędziowie VAR: Calvarese, asystent Schenone

Użytkownicy fcinter.pl dzięki współpracy naszej strony z Totolotkiem mają możliwość uzyskania bonusu bukmacherskiego 100% (do 1000 zł) oraz otrzymują od nas darmowy zakład (za 20 zł) - trzeba tylko przy rejestracji użyć kodu FCINTER

Spacerek na Stadio Via del Mare! Inter rozgromił Lecce 4-0! (81)

25.02
16:51

Inter się nie zatrzymuje! 12 zwycięstwo z rzędu | Inter 2:1 Genoa (55)

04.03
19:45

Komentarze (27)

16.12.2018 o 14:13 przez Kondzik
Kondzik
Najwazniejsze 3 pkt. Za tydz czy dwa nikt nie bedzie pamietal ze wynik toporny tylko bedzie patrzal na tabele. Fajna gra Mario, widac progress w jego grze. Moglismy wygrac spokojnie 3-0 ale nasi lubia nerwowa gre. Ważne 3 pkt !! Jedziem dalej.
16.12.2018 o 12:19 przez Gajdzik
+1
Długo waliliśmy głową w mur, ale najważniejsze, że wpadły 3 pkt. A Icar i jego karny palce lizać 😍
16.12.2018 o 12:05 przez ciechan
+1
ciechan
Świetnie Spaletti odbudowuje JM. Może grać na środku pomocy na kazdej pozycji i do tego od biedy przesunięty na skrzydło. To w naszej sytuacji jest nietyle zbawienne co bardzo ważne, aby mieć zawodników uniwersalnych . Mimo wszystko jednak potrzebny jest B2B w lato i najlepiej jakby był to jakiejś światowej klasy pomocnik
16.12.2018 o 11:09 przez Dyl87
+1
Dyl87
Gdzie mozna sprawdzić ile mieliśmy punktów w poprzednim sezonie na tym etapie ?? ?
16.12.2018 o 11:50 przez IlCapitano
+1
IlCapitano

40 pkt było. 8 więcej jak teraz, ale wtedy mieliśmy kapitalny początek no i graliśmy na 1 froncie, a teraz doszła LM.
16.12.2018 o 15:06 przez timon
timon
Ale wtedy mieliśmy na ławce Edera, Karamoah, Gaglie i Santona ;)
16.12.2018 o 10:16 przez SETE
+2
SETE
72 pkt z poprzedniego sezonu zgadzam się są jeszcze do pobicia ale musza naprawdę spiąć poslady. Naprawdę wczorajsze zwycięstwo było mega ważne, prasa się uspokoiła i mogą spokojnie podejść pod mecz z chievo. Wczoraj personalnie Icardi , duet Vryj Skrin najlepsi ale Sime i JM zagrali dobre spotkanie. Gdyby wrócił do formy 9gollan to widzę JM obok Brozo.
16.12.2018 o 11:08 przez Dyl87
+1
Dyl87
Ja tak samo to widzę właśnie miałem pisać o tej trójce i na skrzydła Keita plus Politano
16.12.2018 o 10:07 przez davi23
davi23
Poprzedni sezon 20-12-6
Jak narazie 10-2-4
Mamy niby miejsce na jeszcze dwie wpadki, oraz 10 spotkań na wyciągniecie z remisu wygranej. Myślę, że na pewno jeszcze min 10 spotkań wygramy.

Ciężko będzie wygrać w Napoli i na terenie Fiorentiny, a pozostałe mecze z silnymi gramy u siebie co daje przewagę. Wyeliminować wpadki z burakami, te głupie remisy i sezon wydaje się, że powinien być lepszy. Będzie 3 miejsce, co oznacza progres pkt i pozycji i ponownie LM. Na tyle nas stać i trzeba się z tym pogodzić. Regularność startu w LM da nam sporo i przyciagnie lepszego trenera i lepszych graczy, będzie tylko lepiej.
16.12.2018 o 10:11 przez davi23
davi23
Co chcę powiedzieć, takie mecze jak z Udinese trzeba wygrać jak teraz, ciężko było wykończyć, ale nawet karnym i jest 3 pkt... taki mecz z Parmą powinien się tak właśnie skończyć a było jak wiemy inaczej, tego brakuje, konsekwencji w walce o cele pomimo, że nie idzie. Zobaczcie na Juve, nie grają rewelacji ale zawsze coś im wpada, wygrywaja 1:0 albo 2:1 itd... w Juve cel jest jasny, wygrać ale nie ważne jak i to im daje teraz lidera.
darek666sz
Nic nigdy nie ugramy jeśli za rozgrywanie akcji będzie się brał pan łysy Valero.
16.12.2018 o 10:22 przez SETE
SETE
Pełna zgoda, Borja jest już bardziej osłabieniem niż wzmocnieniem tej drużyny. Borja w przeciwieniestie do np Ronaldo fizycznie wyglada na więcej wiosen niż faktycznie ma 😀 Widać to strasznie gdyz traci piłki po każdym kontakcie z przeciwnikiem.
16.12.2018 o 03:38 przez maverik
+1
maverik
Taki sam mecz równo rok temu przegraliśmy 1:3 ;)
16.12.2018 o 10:13 przez davi23
davi23
Zgadzam się, w zeszłym roku nie graliśmy z nimi źle, ale pozwoliliśmy im na dużo. Tym razem nie zrobili nic bo nie daliśmy im możliwości a z przodu swoje mamy i nawet jeśli 1:0 i po karnym.
16.12.2018 o 10:54 przez Endru
Endru
To jest calcio i la scala wloskiego futbolu tutaj 3/4 ligi przyjezdza zeby sie bronic postawic autobus, przetrwac nawalnice Interu i skontrowac. Male wloskie kluby traktuja to jak swiętosc i punkt honoru. Nasz Inter musi lepiej manipulowac tempem gry wiedziec kiedy zwolnic, a kiedy przyspieszyc o tym mowil Pan Lucjan na konferencji. Jesli nasi pilkarze sie tego naucza bedzie im o wiele latwiej rozprawiac sie z druzynami nizej notowanymi w tabeli. Licze na to, ze Asamoah odpocznie juz sobie w meczu z Chievo bo ewidentnie jest pod forma razem z Borja.
15.12.2018 o 22:57 przez AveCaesar
AveCaesar
Jeszcze w tamtym sezonie dostawaliśmy w :cenzor: w takich meczach więc w tym cieszy systematyczność nawet tych wymęczonych 3 pkt, a tu wszyscy chyba pomyśleli, że po jednym okienku nagle mamy skład jak Juve ;)
15.12.2018 o 22:52 przez Adi03
Adi03
Nie pogniewam się jeśli Inter wygra wszystkie mecze do końca sezonu, minimalnie 1;0 ;) pierwsza czwórka była by pewna a o to gramy
15.12.2018 o 20:31 przez pluto11
+1
pluto11
Pierwsza połowa pod nasze dyktando ale nic z tego nie wynikało brak strzałów tylko ciągle nic nie wnoszące wrzutki z taką gra to my daleko nie znajdziemy a mamy zawodników którzy potrafią poklepac, 2 połowa to już strach o remis lub przegrana i strasznie niepewna gra i było widać że chcą szybko coś ugrać. Z takimi przeciwnikami nie powinniśmy tak grać tym bardziej u siebie tu powinno być do przerwy 2 i w drugiej strzelić na 3-0 i odpoczywać resztę meczu a myy się męczymy. W styczniu koniecznie kogoś na 10 bo pomoc kuleje poza Brozo jak na razie nie ma kim grać Radja ciągle kontuzja Valero zrywy Vecino kontuzja Gaglia jako rezerwa ok
Ploretariusz
Nie oglądałem meczu, statystyki wyglądają dobrze, ale wygrana po bramce z karnego nie napawa optymizmem.
15.12.2018 o 19:59 przez danielinter
danielinter
Fajnie ze Icar wykorzystal karnego , ale tez nie trafil 2 patelni.Valero kolejny mecz potwierdza ze sie nie nadaje.Lautaro za duzo kiwa zamiast grac zespolowo.Dobrze ze ugrali te 3 pkt bo top 4 to jest na kiniec sezon cel minimum.
15.12.2018 o 19:04 przez jacodj
+2
jacodj
Ciągle tylko skrzydła. Już patrzeć nie idzie. Forza!
16.12.2018 o 07:03 przez darek666sz
darek666sz
A co innego mają grać ze srodkiem Valero-Mario.dwa wielkie nieporozumienia chociaż ten drugi jeszcze w miarę dzisiaj poza strzałami.
15.12.2018 o 19:01 przez davi23
davi23
System Spal, sorry. Trener na 3-4 miejsce i wywalczenie LM, dziękujemy ale nic więcej z nim nie osiągniemy.

Gramy w tym meczu jak z PSV, obyśmy nie stracili bramki.

AveCaesar 25.04.2024 11:09

Identyfikująca się jako czarny dyrektor techniczny Milanu Mokembe. Nadzorujący budowe stadionu pod nazwą Monumental Abrakadabra Stadium.

AveCaesar 25.04.2024 11:05

Ostrzegam, pójdę do telewizji. Powiem l, że zginęła mi osoba niebinarna Obsix. Na pewno się tym zajmą.

Interistaaa70 25.04.2024 09:54

AveCaesar nie jestem jakimś 3 kontem kogoś jak coś. możemy to zwerifkowąć n a priv nie ma problemu czy to fb czy nr telefonu.

fcimaniek 25.04.2024 09:50

clown clown clown

AveCaesar 25.04.2024 09:36

Czekaj ! Albo nie bo mi ta pięta pęknie lub jeszcze druga zacznie boleć. Proszę zbastuj ! Odnoszę się do twojego sumienia o umiar.

AveCaesar 25.04.2024 09:34

Boże, Chryste, Panie aż mi w pięty poszło. Kyrje Elejson właśnie zastanawiałem się dlaczego zaczęła mnie aż tak boleć. Powtórz mi z 3 innych kont wtedy będzie wiarygodniej

Interistaaa70 25.04.2024 09:21

AveCaesar Niby czemu? Jak wygra trofeum to można będzie powiedzieć że mu się należało, trenuje klub w którym jest mniej pieniędzy, mniejszy potencjał i to jest jego wybór, należy mu się trofeum jak ludziom 800 plus... jak ktoś ma wiecej rozumu i potrafi zarobić 20 tyś miesięcznie i kupić za pół roku auto z salonu to należy się też niby jakiemuś nierobowi który niechciał iść na studia, albo szlifować umiejętności żeby zdobyć pracę która mu pozwoli na taki zakup? :) Nie jest to jakiś atak w twoją stronę, po prostu nie uważam że coś się nalażey Gaspiemu trenuje klub średniaka to jego wybór a ten wybór oznacza brak treofum.

AveCaesar 25.04.2024 08:51

Mam nadzieję, że Gasp w końcu wygra jakieś trofeum w tym sezonie. Należy mu się za całokształt w Bergamo