Jest przełamanie! | Inter 2:1 Bologna (46)

Źródło: inter.it
około 6 lat temu
1669
46

Inter pokonał Bolognę 2-1 czym przerwał serię 8 meczów bez zwycięstwa. Gole w tym meczu zdobywali Eder i Yann Karamoh, a dla gości Rodrigo Palacio.

Luciano Spalletti zaskoczył wszystkich jedną zmianą w podstawowym składzie i tym razem na prawym skrzydle zamiast Antonio Candrevy oglądaliśmy Yanna Karamoha. Mecz rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy. Kibice zgromadzeni na stadionie nie zdążyli jeszcze dobrze zagrzać swoich krzesełek a już mogli cieszyć się z prowadzenia. W 2. minucie Bardzo dobrą akcję przeprowadzoną przez Karamoha i Marcelo Brozovicia zakończył Eder. Kilka minut później Brozović mógł podwyższyć prowadzenie, jednak po dokładnym dośrodkowaniu Joao Cancelo i strzale głową piłka przeleciała obok bramki. Dalsze minuty wyglądały już znacznie spokojniej i obie ekipy grały znacznie ostrożniej. W 25. minucie jednak podanie w pole karne otrzymał Rodrigo Palacio, którego nie upilnował Joao Miranda i były zawodnik Interu doprowadził do remisu. Do końca pierwszej połowy gra toczyła się w dość wolnym tempie i nie było dane oglądać nam kolejnych sytuacji bramkowych. Do przerwy widniał wynik 1:1.

Druga część spotkania była już lepsza w wykonaniu Nerazzurrich. Zdecydowanie przejęli oni inicjatywę dążąc do ponownego objęcia prowadzenia. Doskonałe sytuacje marnowali między innymi Danilo D'Ambrosio i Milan Skriniar. Bardzo aktywni byli Rafinha oraz Karamoh, którzy to w 63. minucie przeprowadzili akcję, którą fantastycznym strzałem zza pola karnego zakończył 19-letni skrzydłowy, czym zdobył swojego pierwszego gola w barwach Interu. 5 minut później gospodarzom zadanie ułatwił Ibrahima Mbaye, który to po ostrym wejściu w Rafinhę otrzymał drugą żółtą kartkę, dzięki czemu Inter grał z przewagą 1 zawodnika. Dalsza część meczu to kontrola wydarzeń boiskowych przez podopiecznych Luciano Spallettiego, którzy od czasu do czasu zagrażali bramce Antonio Mirante. Bologna bezskutecznie starała się przeprowadzać groźne akcje, a jeszcze trudniejsze stało się to w 90. minucie, kiedy to po brutalnym wejściu w nogę Lisandro Lopeza czerwoną kartkę otrzymał Adam Masina. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Interu 2-1.

INTER 2:1 BOLOGNA

Strzelcy: Eder, Palacio, Karamoh

Żółte kartki: D'Ambrosio, Palacio, Mbaye

Czerwone kartki: Mbaye, Masina

INTER (4-3-3): Handanovic; D'Ambrosio, Skriniar, Miranda (Lisandro Lopez, 46'), Cancelo; Vecino, Borja Valero, Brozovic (Rafinha, 58'); Karamoh (Gaglairdini, 73'), Eder, Perisic.
Zmiany niewykorzystane: Padelli, Berni, Ranocchia, Santon, Dalbert, Candreva, Pinamonti.
Trener: Spalletti.

BOLOGNA (4-3-3): Mirante; Mbaye, Gonzalez, De Maio, Masina; Poli (Torosidis 72'), Pulgar, Dzemaili; Orsolini (Falletti, 66'), Palacio, Di Francesco (Avenatti, 81').
Zmiany niewykorzystane: Santurro, Helander, Romagnoli, Krafth, Crisetig, Nagy, Donsah, Krejci, Destro.
Trener: Donadoni.

Sędzia: Valeri.

udostępnij

Spacerek na Stadio Via del Mare! Inter rozgromił Lecce 4-0! (81)

25.02
16:51

Co za końcówka! Inter, po golu w doliczonym czasie gry, pokonuje Udinese 1-2 (44)

08.04
19:57

Komentarze (46)

12.02.2018 o 11:44 przez pasencjusz88
pasencjusz88
davi23 podpisuję się pod tym co napisałeś, niestety ale u nas jest problem ze stawianiem na młodych zawodników od zawsze tematu Barbosy nie poruszam bo mógłbym książkę o tym napisać
12.02.2018 o 10:21 przez lrogas83
lrogas83
Potrzebowali tego jak cholera !! ! Wreszcie! A wszystko dzięki temu, że Spaletti dał szansę Karamoah, któy powinien już grać od stycznie przynajmniej !! !
12.02.2018 o 10:09 przez SETE
SETE
Teraz wyobrazmy sobie duet Pastore-Rafinha...eh
12.02.2018 o 09:29 przez brk91
brk91
Ostatnie 15 minut + doliczone 9, to był jakiś koszmar, nie do zaakceptowania. Brawo Handa, D'Ambrosio, Skriniar, Cancelo, Karamoh, Eder i Rafinha. Gagliardini dalej w innym świecie, przerwa niewiele mu dała. Lopez wydawał mi się mega zesrany, ale widzę niezłe noty zgarnął. Środek pomocy nadal wielka lipa, brak słów co tam się dzieje. W końcu przełamanie, ciśnienie trochę zejdzie...
12.02.2018 o 08:36 przez davi23
davi23
Karamoh wygrał nam mecz, taka prawda, udział w obu bramkach, szarpał, jak na 19 lat to jest mega.
Wiecie co, coś się wydaje, że z Barbosą byłoby to samo, gdyby zaczął grać...

Problemem u nas jest brak stawiania na po pierwsze młodych zawodników, a po drugie na nowo przybyłych, to gadanie o poznaniu Serie A itd, bzdura, można poczekac 1,2 max mecze aby kogoś poznać z zespołem i potrenować, ale nie połowe sezonu, Barbosa był już mentalnie skończony jak Pioli wchodził za FdB, to i Spal nie uwierzył w umiejętności i talent młodego.

Dziad Spal budzi się teraz? Karamoh super mecz, dajcie mu pograć i za 2 lata mamy drugiego O.Dembele za czasu gry w Borussi, a nie Barcelonie. Mam nadzieje, że Rafinha będzie przykładem zawodnika ściąganego do składu odrazu, bo nie ma co czekać i gość pokazuje jak głodny gry jest
11.02.2018 o 23:22 przez slipknot767
slipknot767
Brozovic dobitnie pokazał dzisiaj, że ani nie jest ofensywny (zero kreatywności i wykończenia) ani defensywny (zero odbioru i walki). Vecino jest drewniany, ale przynajmniej nie odpuszcza. A ten pajac miał asystę, a cały stadion go wygwizdał. Ewidentnie widać, że ma w dupie granie dla Interu. Za taką grę, a szczególnie za to zachowanie jak schodził powinien już nie podnieść się z ławki
11.02.2018 o 21:50 przez ryzykfizyknoc
ryzykfizyknoc
oczy bolą jak oglądam te mecze... dziwię się że ktoś chce kupić Brozo a jeszcze bardziej dziwie się że nie chcą go sprzedać...
11.02.2018 o 20:56 przez szmalo
szmalo
Mecz w pierwszej połowie identyczny jak nasze poprzednie zremisowane. Wolne akcje, zero polotu, gra bardzo niedokładna, proste błędy. W drugiej połowie po wejściu Rafinhi zaczęliśmy grać w piłkę. Aczkolwiek w końcówce meczu pozwoliliśmy Bolonii na groźne akcje (grali w 10!). Szkoda, ze nie sciagnelismy De Vrija w zimie, bo Miranda nie od dziś miewa takie kiksy. W dłuższej perspektywie chcąc grać o poważne cele musimy ściągnąć klasowego stopera. Dzisiejsza gra tego parodysty z Chorwacji Brozovica (mimo asysty) to kolejny żart z nas kibiców. D'Ambrosio dorównał mu poziomem, ta jego gra na lewej obronie to żenada (czemu nie gra Dalbert do cholery?!). On jednego celnego dośrodkowania nie potrafi wykonać, nie mówiąc już o jakimś rajdzie.... Coraz bardziej nie podobają mi się Vecino i Borja, grają w tym samym jednostajnym tempie niestety, Vecino ma bardzo dużo niecelnych zagrań, a Borja gra tylko do tyłu albo wszeż boiska. Perisicowi też przydałby się kubeł zimnej wody w postaci jakiegoś młokosa, tylko problemem jest, że na lewą stronę go nie mamy. Bohaterem meczu młodziutki Karamoh, pokazał, że mu się chce, mógł zakończyć mecz z dorobkiem dwóch goli ale nie wykorzystał b.dobrej sytuacji od Rafinhii. No i Rafinha, bardzo dobrze rozgrywa piłki, każde podanie dodające dynamiki akcjom, nie to co topór Vecino i człapak Borja. Forza
11.02.2018 o 20:41 przez AveCaesar
AveCaesar
Jeszcze żeby Dalbertowi udało się wskoczyć na lewą ;)
11.02.2018 o 19:47 przez Piotrekfci
Co do Gagliardiniego to jak na razie idzie na mistrza porażki roku. Jeżeli w zeszłym sezonie za brak szans gry i wyśmiewanie barbosa zebrał ta nagrodę tak gaga w tym sezonie powinien zebrać ze 3 statuetki ! Tylko wszedł i nasza gra przestała istnieć. Chłop jest jak kula u nogi. Nie dość ze nie pomaga to jeszcze daje przeciwnikom szanse na zdobycie gola. Dziś chyba ze dwie. Masakra co ten Chłop gra. Zupełnie się zatracil ! Ludzie którzy są na wypożyczeniu i tak naprawdę mogliby sobie u nas bimbac są najlepszymi obecnie zawodnikami. DRAMAT !!
11.02.2018 o 19:25 przez Rafał 1976
Rafał 1976
Spal budzimy się i w następnym meczu Rafinha od pierwszej minuty tak samo Karamoh !! !
11.02.2018 o 19:23 przez broda4991
broda4991
Trzeba było (upier-dolić ) tyle punktów żeby Spall sie puknał w ten głupi łeb i zaczął myśleć. Może schowa swoje ego taktyczne do kieszeni i zacznie myśleć o Interze. Forza Inter i obyśmy w sobotę nie musieli oglądać Candrevy przez 90 minut.
11.02.2018 o 19:07 przez maestro177
maestro177
Najbardziej niesamowite jest to, że mamy 3 miejsce.
11.02.2018 o 18:50 przez SETE
SETE
Po 24 meczach tego sezonu ja wiem tyle, ze:
- Spaletti jest trenerem dobrym ale nie wybitnym..kiedy ktos z kibicow juve napisal chyba w listopadzie, ze niedlugo zobaczycie jego ograniczenia i to wlasnie widac , generalnie lepszego i tak nie znajdziemy na ten moment
- Brozovic, Candreva, Santon, Rano, Dambrosio , Perisic - gdy tylko wpadnie oferta SPZREDAC bez zalu ..tych graczy zastapimy bez zadnych problemow
- jest tylko 3 zawodnikow w Interze, ktorzy potrafia wygrac pojedynek 1 na 1 ..sa to Karamoh, Rafinha i Cancelo...kolejnym takim gosciem mial byc Pastore :/
- graczy ktorych warto zatrzymac za wszelka cene to; Handanowic, Skrinar, Icardi...ta 3 + Rafinha gdy nabierze rytmu to moglby byc kregoslup nowego InterU

Pozostaje walczyc na maxa o kazdy punkt bo zarowno my jak i Lazio i Roma bedziemy sie bic o miejsca 3-4 i nie raz ta trojka jeszcze punkty potraci , a w wakacje madre mercato
11.02.2018 o 18:29 przez Piotrekfci
Jak tu się nie wqurwiac na ta amatorszczyzne !! ?? Grając w 11 na 10 bronimy sie jak ostatnie szmaty, cioty i tak chyba należałoby określić grę paru gwiazdek które tak jak hrabia candreva w kolejnym meczu powinny oglądać mecz z wysokich trybun !! Trzeba było 8 straconych kolejek aby w końcu niejako z przypadku trafił do 1 składu Karamoh który zobil więcej dobrego niż candreva przez ostatnie 3 miesiące !! Kolejnym Rafinia. Cud, miód, malina. Dodając do tego Cancelo - genialny gość i juz wiemy ze w kolejnym meczu brozovic robi wypierd. Jeszcze tylko zamienić Perisica którego Lubie i nigdy nie zyczylbym źle ale tym razem liczę ze ma kontuzje na parę meczy i po prostu da nam od siebie odpocząć ! Panowie z eleven chyba maja race snując tezę ze tylko kontuzjami Spala broni się przed nie wystawianiem kompletnego bez formy gwiazdora candreve i Perisica. Przecież to są qrwa jakieś jaja a raczej faktyczny ich brak. U mourinho tacy goście byliby zrównani z ziemią tak jak pogba
11.02.2018 o 18:26 przez lukas13
lukas13
Rebelde-nic dodać nic ująć----AMEN
11.02.2018 o 18:21 przez Rebelde
Rebelde
Ten mecz pokazał że, kryzys to tylko i wyłącznie wina Spallettiego. Miedzy palce można sobie wsadzić bajki, jaka to kadra wąska i nie ma kompletnie opcji do rotacji. Spal przez pół sezonu, trzymał na ławce Cancelo i Karamoha. I tylko przez czystą desperacje, postawił najpierw na Portugalczyka a teraz na Francuza. I nagle okazało się że obaj potrafią grać! NIEMOŻLIWE . I niech nikt nie wciska kitu, o tym że nie grali bo musieli "pojąć Serie A" , bo siedząc na cały mecz na ławie na pewno ligi się nie nauczysz. Szkoda że betonowy Spal, wpadł na pomysł wystawienie Karamoha, dopiero po 8 ( !! !) bardzo słabych meczach Candrevy . Ciekawe ile potrzeba czasu, żeby wpadł na podobny pomysł jeśli chodzi o dwóch beznadziejnych Chorwatów.
Wiem, że nie ma co się podniecać Francuzem po jednym meczu, ale ten 19 latek w 90min. zrobił więcej zamieszania w szeregach przeciwnika niż Perisic i Candreva razem wzięci w ostatnich 8 meczach.
11.02.2018 o 18:05 przez Adi03
Adi03
w końcu przełamanie i oby tak dalej,oby Icar wrócił ze swoją skutecznością bo w całkiem dobrej drugiej połowie przydał by się jego instynkt .. A gdzie podziali się krytycy Rafinhi ??
11.02.2018 o 17:17 przez Ciechan20
Ciechan20
I po raz kolejny przyczepię się do Spalla. Nie rozumiem zupełnie tej trzeciej zmiany, czemu wchodzi Gagliardini zamiast Candrevy, bo mam rozumieć że Karamoh sam poprosił o zmianę, bo nie wytrzymał trudów spotkania. Grając z Bologną u siebie, a na dodatek rywal gra w osłabieniu to zamiast dobić leżącego,cofamy się wyciągając pomocną dłoń.
11.02.2018 o 17:16 przez Est
Est
Karamoh i Rafinha zdecydowanie najlepsi. powinni dostać więcej szans wspólnej gry.
11.02.2018 o 17:14 przez Pjerun
Pjerun
Możecie mnie wyzywać, wyśmiewać, ale Eder zagrał w ostatnich dwóch meczach lepiej niż Icardi w ostatnich 7 czy 8.
Jest bardziej dynamiczny, ruchliwy, waleczny. Icardi daje drużynie bramki, Eder daje inne rzeczy. Bardziej sobie cenię wielowymiarowych zawodników, dlatego nie będę miał problemu ze sprzedażą Icardiego w lato.
11.02.2018 o 17:10 przez Ciechan20
Ciechan20
Dzisiejszy mecz utwierdził mnie w przekonaniu, że jeśli Inter chce być konkurencyjny w przyszłym sezonie (niezależnie czy będzie LM) to powinien obowiązkowo zatrzymać takich zawodników jak Rafinha czy Cancelo. Od momentu wejścia na boisko tego pierwszego wreszcie zobaczyłem namiastkę drużyny, którą chciałbym widzieć w każdym meczu, przez pełen 90 minut - drużynę walczącą, grającą odważny radosny futbol. W najbliższym okienku transferowym pożegnałbym bez żalu Brozovicia, Valero,Vecino i Perisicia. Bez cienia wątpliwości wykupiłbym Cancelo i Rafinię, Karamoh pokazał, że ma nieprzeciętne umiejętności, gdyby nie tych kilka strat byłby dziś perfekcyjny.
11.02.2018 o 17:08 przez grzybek010
grzybek010
Parodyści się cofnęli, bo z niewyjaśnionego powodu gdy gramy w przewadze i dominujemy przeciwnika, to Spaletti zdejmuje najlepszego gracza na boisku i wprowadza parodyste Gagliardiniego. Pewnie chciał zdominować środek pola, ale zapomniał, że Roberto też nie umie grać w piłkę. W następnym meczu Rafinha w miejsce Brozo albo Vecino i Karamoh od 1szej minuty. Nasza prawa strona wyglądała wtedy bardzo dobrze, dopóki nie zdjął francuza.
11.02.2018 o 17:08 przez danielinter
danielinter
W koncu zwycięstwo i to jest najważniejsze.Nawolywalem od dawna by szanse dostali Dalbert i Karamoh i ciesze sie ze wreszcie dostal ja chociaż Karamoh.Pokazal ze Spalletti popelnil blad nie ufajac zmiennikom.Karamoh super mecz i gol , Eder 2 mecz w 1 składzie i 2 gol , Rafinha co mecz pokazuje umiejętności i bede sie upieral ze Dalbert jest 20 razy lepszy niz DD.Nie pojmuje czemu z lawki wszedl Lisandro , a nie Rano , ktory w tym sezonie jak gral to gral dobrze.Ciekawe czy zejście Mirandy bylo podyktowane bledem czy kontuzja bo byl to jego 1 tak duzy blad w sezonie.Mam nadzieje ze z Genoa zagramy tak jak dzis z tym ze Dalbert za DD i Rafinha za Vecino lub Brozo , ktory chociaż jako takie liczby ma.
11.02.2018 o 17:07 przez IRT
IRT
Brawo Karamoh. Zdecydowanie najlepszy zawodnik na boisku. Nareszcie mamy trzy punkty. Plus trzecie miejsce w tabeli.
11.02.2018 o 17:06 przez Jovetic10
Jovetic10
Te zmiany oprócz Rafihni to jakiś dramat, niepewny Lopez, za połamanego Perisika powinien wejść Candreva, który potrafi popracować w defensywie i przydałby się przy kontrach w drugiej połowie. Karamoh kot niesamowity, lewa prawa noga, drybling, pojedynki 1-1, szybkość, dośrodkowania, prostopadłe podania i strzał z dystansu, na plus również Rafihna, Cancelo i Eder. Chorwaci dno, fatalna skuteczność, to samo DD. Środek bezpłciowy, pochwaliłbym Borje, ale w końcówce spotkania dał znowu popis, Miranda babol i Skriniar z Handą bez zarzutów.
11.02.2018 o 17:05 przez intermed1
intermed1
Cieszy wygrana i dobra gra "nowych warzy". Widać mentalność małego klubu, zamiast dobić rywala gdy gramy w przewadze jednego zawodnika, to nasi parodyści cofają się i bronią wyniku a kibice przeżywają palpitacje.
11.02.2018 o 16:36 przez Sempre_Inter
Sempre_Inter
Spall jak ty człowieku raz jeszcze wprowadzisz tego chorwackiego muchołapa kosztem Rafinhy to cię chyba na łyso ogóle.

AveCaesar 25.04.2024 11:19

Dla strefy VIP reszta jak zwierzęta po krzakach

AveCaesar 25.04.2024 11:13

Na 15 tys miejsc + jeden toi toi

AveCaesar 25.04.2024 11:09

Identyfikująca się jako czarny dyrektor techniczny Milanu Mokembe. Nadzorujący budowe stadionu pod nazwą Monumental Abrakadabra Stadium.

AveCaesar 25.04.2024 11:05

Ostrzegam, pójdę do telewizji. Powiem l, że zginęła mi osoba niebinarna Obsix. Na pewno się tym zajmą.

Interistaaa70 25.04.2024 09:54

AveCaesar nie jestem jakimś 3 kontem kogoś jak coś. możemy to zwerifkowąć n a priv nie ma problemu czy to fb czy nr telefonu.

fcimaniek 25.04.2024 09:50

clown clown clown

AveCaesar 25.04.2024 09:36

Czekaj ! Albo nie bo mi ta pięta pęknie lub jeszcze druga zacznie boleć. Proszę zbastuj ! Odnoszę się do twojego sumienia o umiar.

AveCaesar 25.04.2024 09:34

Boże, Chryste, Panie aż mi w pięty poszło. Kyrje Elejson właśnie zastanawiałem się dlaczego zaczęła mnie aż tak boleć. Powtórz mi z 3 innych kont wtedy będzie wiarygodniej

Interistaaa70 25.04.2024 09:21

AveCaesar Niby czemu? Jak wygra trofeum to można będzie powiedzieć że mu się należało, trenuje klub w którym jest mniej pieniędzy, mniejszy potencjał i to jest jego wybór, należy mu się trofeum jak ludziom 800 plus... jak ktoś ma wiecej rozumu i potrafi zarobić 20 tyś miesięcznie i kupić za pół roku auto z salonu to należy się też niby jakiemuś nierobowi który niechciał iść na studia, albo szlifować umiejętności żeby zdobyć pracę która mu pozwoli na taki zakup? :) Nie jest to jakiś atak w twoją stronę, po prostu nie uważam że coś się nalażey Gaspiemu trenuje klub średniaka to jego wybór a ten wybór oznacza brak treofum.

AveCaesar 25.04.2024 08:51

Mam nadzieję, że Gasp w końcu wygra jakieś trofeum w tym sezonie. Należy mu się za całokształt w Bergamo