Wywiady z trenerami

Inzaghi: Mecz z Bayernem to szansa. Do awansu potrzebujemy 10 punktów (13)

Źródło: fcinternews.it
prawie 4 lata temu
2613
13

Simone Inzaghi spotkał się z dziennikarzami, aby odpowiedzieć na ich pytania w ramach przedmeczowej konferencji prasowej poprzedzającej spotkanie z Bayernem Monachium. Jutro o 21:00 na Stadio Giuseppe Meazza zostanie rozegrane spotkanie w ramach 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

 

Jutro na trybunach zasiądzie 55-60 tysięcy kibiców

- Ich obecność na trybunach będzie bardzo ważna. Wiemy, z jakim przeciwnikiem się mierzymy i znamy ich siłę. Grupa jest bardzo konkurencyjna. Jutrzejszy mecz to dla nas szansa po derbowym rozczarowaniu.

 

Czy to wina formacji?

- Nie chodzi o to, aby mówić o jednostkach. Wszyscy musimy się poprawić. Mam kilka wątpliwości co do wyjściowego składu, ale po ostatnim treningu wszystko będzie jasne. Po konferencji sprawdzę dane z porannego treningu. W fazie grupowej musimy zdobyć 10 punktów. To będzie trudniejsze niż w zeszłym roku, ale jesteśmy Interem. To okazja, bo rzucamy wyzwanie jednemu z 3-4 kandydatów do wygrania Ligi Mistrzów.

 

Czy jutrzejszy mecz może być punktem zwrotnym?

- Porażki muszą stać się naszymi szansami. Dokładnie przeanalizowaliśmy sobotnią porażkę. Były momenty, kiedy graliśmy lepiej, ale udało nam się zdobyć tylko dwie bramki. Do 1:1 mieliśmy kontrolę nad meczem, potem zostawiliśmy pusty fragment, ale przy 3:2 zasłużyliśmy na bramkę wyrównującą za to, co stworzyliśmy. Musimy pracować ciężej - przede wszystkim ja.

 

Tematem ostatnich dyskusji jest bramkarz. Czy to Handanović zawinił? Czy dojdzie do zmiany hierarchii?

- Twój kolega mówił o Bastonim i Barelli, ty mówisz mi o Handanoviciu i Onanie. Zawsze szukacie winnego, a winna jest cała drużyna. Głównym winowajcą jestem ja. Liga idzie powoli i to nie tylko dla nas, ale także innych pretendentów do tytułu. Skupiamy się na każdym meczu po kolei, analizujemy spotkania. Wszyscy musimy się poprawić.

 

Mane czy Lewandowski - kto jest groźniejszy?

- Mane poznaliśmy podczas meczów z Liverpoolem w zeszłym sezonie, to zawodnik o szalonej intensywności, który uderza w obu fazach gry. Lewandowski to świetny zawodnik, spotkamy się z nimi cztery razy w ciągu półtora miesiąca. To będą trudne, ale emocjonujące mecze.

 

Zauważyłeś mocne i słabe strony Interu w derbach. Jaki był główny błąd, którego nie możecie popełnić jutro?

- Przeanalizowaliśmy bolesny nokaut z soboty. Największym błędem jest to, że zatrzymaliśmy się przy wyniku 1:1. Musimy lepiej zareagować, pozostać w grze. Przez sporą część derbów dobrze zarządzaliśmy sytuacją na boisku.

 

Czy Mkhitaryan jest gotowy?

- Wszedł w derby bardzo dobrze, to zawodnik z jakością. Bardzo nam pomoże. Od tygodnia pracuje na pełnych obrotach. Może być rozwiązaniem zarówno od pierwszych minut jak i jako rezerwowy.

 

Jak się ma Gosens?

- Gosens trenuje bardzo dobrze, jest wzorowym profesjonalistą. W zeszłym roku ominął prawie cały sezon. Jestem zadowolony z tego, jak trenuje. To do mnie będzie należał wybór, czy zagra od pierwszych minut.

 

Bayern przyjeżdża po dwóch remisach. Jak ich wpędzić w kłopoty?

- Widziałem dwa ostatnie spotkania w ich wykonaniu. Przeciwnicy zagrali agresywnie, aby ograniczyć zespół Bayernu cechujący się agresywną i intensywną grą. To właśnie dzięki tym cechom zespół jest jednym z najlepszych w Europie.

 

Mówiłeś o blackoutach w derbach. Czy zawodnicy mówili o tym w szatni?

- Oczywiście. Przegraliśmy dwa ważne mecze. Liczy się to, jak zespół trenuje. Mimo potknięcia trenowali w najlepszy możliwy sposób. Jutro będziemy mieli trudności, będziemy musieli dać z siebie wszystko, aby ich pokonać.

 

Czy po ostrej krytyce będzie Pan dodatkowo zmotywowany?

- Zdecydowanie tak. Krytyka w futbolu jest codziennością, ale ta konstruktywna mnie pobudza. Będę dokonywał wyborów dla dobra Interu.

Zobacz też

Simone Inzaghi: Gdybyśmy wygrali Ligę Mistrzów, zostałbym (32)

30.04
09:23

Chivu: Nie potrzebuję komplementów, wiem, kim jestem i co wnoszę do zespołu (1)

18.05
01:51

Komentarze (13)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
08.09.2022 o 01:39 przez pablo77
pablo77
Szymek to nawet z matmą nie dojeżdża skoro zakłada, że 10 pkt wystarczy do awansu...
Zakładając, że każdy opyerdoli Viktorie Pilzno to na start każdy ma po 6 pkt.
Każdy pokona raz Inter to Barcelona ma 9 i Bayern również.
Barcelona i Bayern po razie pokonają siebie to mają po 12pkt.
Inter raz pokona 1 zespół i raz zremisuje przykładowo z Bayernem. To my mamy 10pkt, Barcelona 12pkt i Bayern 13pkt. Więc do awansu potrzebujemy 12pkt i dobrego bilansu bramkowego.
07.09.2022 o 23:15 przez Ibra1908
Ibra1908
Z taką grą to 6 pkt będzie sukcesem...
07.09.2022 o 16:04 przez mjin
+1
mjin
Marotta zrob nam i Lukaku niespodzianke.... Zatrudnij Tuchela poki cieply...
06.09.2022 o 21:57 przez Matiinterlegia
Matiinterlegia
O,ten kolejny po Allegrim,z takim podejściem będzie właśnie to co teraz jude przeżywa,a mianowicie wpierdziel do przerwy,2-0. Musza popracować mentalnie,inaczej ciagle będziemy przedmieściem wielkiego futbolu. Gosensowi trzeba dawać więcej grać,irytuje mnie bardzo,ale ciagle w niego wierze. I Onana tez powinien dostać szanse.
06.09.2022 o 21:17 przez oster
oster
6pkt w optymistycznej wersji będziemy mieli, wszystko powyżej to będzie cud...
06.09.2022 o 20:28 przez Orrin
+1
Orrin
Meczu ani jednego nie zagrał a już liczy ech. Szymon weź się do pracy
06.09.2022 o 18:25 przez Est
+1
Est
Dwie wygrane z Viktorią Pilzno, oraz każdy mecz z Bayernem i Barceloną na remis - i mamy 10 punktów. Realne? Bardzo bym chciał. Pozostaje liczyć na to, że nasi piłkarze będą mega zmotywowani na te mecze LM.
06.09.2022 o 17:52 przez maestro177
maestro177
Zatrzymali się przy 0-1, ale to faktycznie był największy błąd.
06.09.2022 o 17:30 przez ragnar
ragnar
Środek tygodnia, ale ze na mecz z naszpikowanym gwiazdami Bayernem tylko 55 60 tyś, mało
06.09.2022 o 20:07 przez bobogol
bobogol
cena x jakość jednak robi swoje
3 piętro chyba zamknięte, a bilety pojedyncze beda w kasie (teraz na stronie mozna swobodnie kupic za 70-90euro).
06.09.2022 o 17:06 przez tytusek25
+7
tytusek25
Juz jutro ........Przeciwnik zaskoczyl nas swoja intensywnoscia, pierwsze minuty zagralismy jednak znakomicie ,to bylo najlepsze 10 minut w sezonie, jednak nie udalo sie tego przekuc na bramke. Samir obronil nawet podanie od obroncy.Mielismy swoje sytuacje, jednak strzal Hakana z kola srodkowego instynktownie obronil Sane.
Po przerwie zdecydowalem sie wprowadzic mlodego wilka na nadgryzionego rywala i poslalem do boju Gagliardiniego.Monachijczycy musieli wlozyc sporo wysilku taktycznego by rozczytac jego intensywnosc podan do wlasnych obronców, co dalo nam niezbedny element zaskoczenia, niestety braklo juz czasu .Dodatkowo sedzia zablokowal juz moje ofensywne zmiany z 92 minuty co mocno skomplikowało naszą szanse na odwrocenie losow spotkania.Stracone 4 bramki nie przekreslaja absolutnie naszej szansy na wyjscie z grupy,mamy wielu mistrzow ,ktorzy bywali juz w gorszych sytuacjach i wiem ze kolejne tysiące minut powierzonego zaufania oddadza z nawiązką.
Przed nami mecz ligowy i tylko na nim obecnie sie koncentruje.Onana juz ogladal w paincie swoj stroj meczowy , tak ze cierpliwosci panowie.Calma......
06.09.2022 o 17:31 przez nazional
nazional
Takie bajki po fakcie opowiada każdy z ziomków zwanych trenerem, Conte, Spaletti też byli w tym mistrzami, zawsze owijanie w bawełnę pomijając stan faktyczny :)
06.09.2022 o 16:35 przez wonsuu_blumarino
+3
wonsuu_blumarino
Podoba mi się, że nie ukrywa, że dał ciała i mam nadzieję, że za tym pójdą konkretne czyny
Forza Inter

Shoutbox

ZnawcaCalcio 11.06.2026 22:06

FIFA zatwierdziła nowe przepisy dotyczące rynku transferowego, które wejdą w życie 1 stycznia 2027 roku. Do najważniejszych zmian należy włączenie klauzul odstępnego do kontraktów wszystkich zawodników.

Apocaliptic 11.06.2026 21:32

Trochę lat już ma to może forma nie ta

Adriano_forever 11.06.2026 21:26

ja się pytam czemu Oczoa nie gra

Apocaliptic 11.06.2026 21:15

Bramkarz co sito puścił xd

Adriano_forever 11.06.2026 21:14

siedzi

Adriano_forever 11.06.2026 21:14

GOOOl

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

piekna sprawa

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

ajajaj

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

ależ mundial

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

ależ mecz

ragnar 11.06.2026 20:57

Dumfries, Konate, Paz, Bernardo za 29 mln plus prowizje

El Imprezatore 11.06.2026 20:23

jakby go wzięli to może jest jakiś cień szansy na Paza

martins2000 11.06.2026 20:04

Real Madryt prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie Bernardo Silvy. Madrycki klub dokonał ataku w ciągu ostatnich 24 godzin i jest przekonany, że sfinalizuje transakcję uprzedzając Atletico i Barcelonę. [Romano]

FENDI_SOSA 11.06.2026 19:41

Wgl naprawdę wart jest takich 50 ten palestra aż? Jakoś go nigdy nie widziałem w akcji a to nie są małe kwoty

FENDI_SOSA 11.06.2026 19:41

Xd ale ta ata jest odklejona

Rebelde 11.06.2026 19:03

Chyba najslabsza

martins2000 11.06.2026 18:54

3k

martins2000 11.06.2026 18:47

Giovanni Carnevali nowym dyrektorem generalnym Juventusu. [Romano]

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29457

Liczba newsów: 53344

Liczba komentarzy: 624663

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się