Wywiady z trenerami

Konferencja trenera Inzaghiego przed meczem z Romą (5)

Autor:
Źródło: inter.it
ponad 4 lata temu
1907
5

Simone Inzaghi pojawił się dzisiaj przed mikrofonami prasy, aby wziąć udział w konferencji prasowej przed sobotnim meczem, w którym Inter zmierzy się z AS Romą na Stadio Olimpico.

 

Jakiej gry Interu mamy się jutro spodziewać?

To jeden z najważniejszych meczów tego sezonu. Przyjdzie nam się zmierzyć z bardzo silnym zespołem i musimy zagrać w swoim stylu - odważnie, ale z rozwagą.

 

W jaki sposób Lautaro mógłby jeszcze poprawić swoją grę?

- To wciąż młody zawodnik, który może się dalej kształtować. Osobiście jestem bardzo zadowolony z jego gry. Generalnie moi napastnicy w tym sezonie spisują się bardzo dobrze, a Lautaro daje nam dodatkowe opcje również w grze bez piłki. Mam nadzieję, że w sobotę ponownie wpisze się na listę strzelców.

 

Co może Pan powiedzieć o trenerze rywali, Jose Mourinho?

- Do tej pory nie miałem okazji go poznać, to będzie bardzo miłe po tylu latach wreszcie uścisnąć mu dłoń. Wiem jakie uczucia i przeszłość wiążą go z Interem i jak ważny będzie to dla niego mecz, dlatego musimy zachować jeszcze większą uwagę. Wiemy jakim jest fachowcem i trzeba będzie wejść na najwyższy poziom, żeby go pokonać.

 

Jak przedstawia się sytuacja z kontuzjami w obecnej chwili?

- Dalej do dyspozycji nie będę miał Andrei Ranocchii. Szanse na występ De Vrija i Kolarova też oceniam na niewielkie. Myślę, że nie pojadą z nami także do Madrytu. Bastoni był wściekły, że nie mógł wystąpić w ostatnim meczu. Dzisiaj czuje się już lepiej, ale w popołudniowym treningu ostatecznie ocenię dyspozycję poszczególnych graczy.

 

Czy bycie na pierwszym miejscu w tabeli na koniec roku jest coraz bardziej realne?

- Szczerze mówiąc, nawet kiedy mieliśmy sporą stratę do liderów, to byłem spokojny, że odpowiednie wyniki jeszcze przyjdą i niedługo zniwelujemy tę stratę. Patrząc na naszą grę, większa ilość zdobywanych punktów musiała nadejść. W ostatnich 10 meczach wygraliśmy 8 i zremisowaliśmy dwa. Wiemy, że jesteśmy na odpowiedniej drodze i teraz musimy skupiać się na każdym meczu z osobna i nie patrzeć na innych. Jutrzejszy mecz może okazać się jednym z najbardziej znaczących pod względem układu tabeli na koniec roku.

 

Ostatnio w drużynie jest coraz więcej urazów. Czy jest to związane tylko z dużą ilością spotkań?

- To prawda, że ostatnio muszę stosować więcej rotacji. Do tej pory nie miałem problemu z wyborem środka obrony, ponieważ wszyscy byli zdrowi - łącznie z Ranocchią. Ostatnio byłem zmuszony na ustawienie Bastoniego jako centralnego środkowego obrońcy i Alessandro zdał egzamin. Potem musiałem zrobić podobnie, ustawiając w środku Skriniara. Oba eksperymenty się udały i teraz wiem, że mam jeszcze więcej dodatkowych opcji na roszady. 

- Granie co 2-3 dni nigdy nie jest łatwe i ten okres sezonu to prawdziwy test zarówno dla piłkarzy, jak i dla sztabu szkoleniowego, aby odpowiednio reagować w przypadku kontuzji. W meczu ze Spezią straciłem wielu kluczowych graczy, a mimo tego udało się wygrać i dobrze zaprezentować.

 

Czy teraz czujesz, że Inter ma przewagę jakości nad resztą stawki?

- Wygrywamy regularnie i to jest coś, co powinno mieć miejsce od samego początku sezonu. Mamy świadomość, że straciliśmy sporo punktów w meczach, które po prostu powinniśmy wygrać. Jednak z tamtych niepowodzeń wyciągnęliśmy wnioski i one procentują, co widać po naszych ostatnich rezultatach.

 

Jakie uczucia towarzyszą Panu w kolejnym powrocie do Rzymu?

Takie powroty zawsze dodają więcej emocji, jednak nie traktuję już tego personalnie. Jestem częścią drużyny i przyjeżdżam tutaj jako trener Interu, a nie były trener Lazio. Nie myślę o tym meczu jak o derbach. Naszym zadaniem jest całym kolektywem zaprezentować się jak najlepiej na Olimpico. Jeśli chcesz wygrać na tym stadionie, musisz dać z siebie absolutnie wszystko.

 

Rozmawialiście z Dżeko na temat uczuć związanych z sobotnim rywalem?

- Nie rozmawiałem z nim o tym. On jest profesjonalistą i wiem, że przygotowuje się do tego meczu, jak do każdego innego. Jutro będzie robił wszystko, aby zdobyć kolejne bramki.

 

Jak czuje się Barella?

- Trenuje z całym zespołem na pełnym obciążeniu. Nie zgłaszał żadnych kontuzji, jednak pomyślałem, że dam mu odpocząć w ostatnim meczu, aby był jeszcze bardziej gotowy na najważniejsze wyzwania. 

 

Po meczu ze Spezią mówił Pan, że w razie większej ilości kontuzji, mógłby Pan zmienić ustawienie. Jak miałoby to wyglądać?

- Mamy pomocników, którzy mogą być ustawieni stricte defensywnie. Jeśli sytuacja kadrowa jeszcze bardziej by się skomplikowała, to jest możliwość przejścia na ustawienie z czterema obrońcami. 

 

 

 

Zobacz też

Chivu: Mamy w gablocie dwa trofea, wakacje są więcej niż zasłużone (2)

25.05
02:56

Conte stawia się De Laurentiisowi: Inter w pełni zasłużył na Scudetto (12)

25.05
12:45

Komentarze (5)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
04.12.2021 o 12:17 przez danielWu
danielWu
Roma w mocno średniej formie. Też bez kilku podstawowych zawodników. Więc nie widzę innej opcji. Gramy swoje i wywozimy z Rzymu 3 pkt :)
03.12.2021 o 21:34 przez cuba
+3
cuba
Szymon robisz dobrą robotę i tak trzymać !!
03.12.2021 o 20:05 przez jacodj
+1
jacodj
GRANDE INZAGHI ! ⚫🔵🔝
03.12.2021 o 17:55 przez tytusek25
tytusek25
Jak Rzym ogarniemy to mamy luz do nowego roku. Real w tym momencie nie wywołuje u mnie większych emocji. Mecz o drugorzędną stawkę. Na Romę koniecznie wszystko co najlepsze. Co z tego zostanie na Real -inna sprawa, ale tak musi być. Liczę na podobny sportowy wkurw Dżeko jak Hakana z Milanem. Szymek też będzie grał swój mecz z "ukochaną"Romą i z legendą Mourinho.
03.12.2021 o 15:14 przez Orzeu
+5
Orzeu
Prowadź wodzu

Shoutbox

ragnar 08.06.2026 23:56

Oho zaczyna się, ciekawe ile ten Kambiaso by kosztował...

martins2000 08.06.2026 23:16

SI - Inter, Cambiaso opzione prioritaria se dovesse saltare l'assalto a Palestra

pluto11 08.06.2026 22:54

Ale można iść kazusem Denzela i młodego ściągnąć. Ciekawe ile by za niego chcieli

Cny 08.06.2026 22:40

opadł entuzjazm pierwszych dni sezonu ogórkowego, nie ma Kone, nie ma Paza. Nie ma też Dumfriesa :D ZA to jest Miki, i podchody pod Jonesa, który jest zawodnikiem za 25-30M i nic nie zmieni w naszej drugiej linii

Cny 08.06.2026 22:38

ale ciorny, nie pogra tutaj 10 lat i nie bedzie potencjalnym punktem odniesienia dla kibicow

andyvdm 08.06.2026 22:38

Też młody i też dobry i tańszy

Cny 08.06.2026 22:37

Znowu wydamy 100M i nie będzie żądnego wyraźnego jakościowego skoku. Przecież to chore

andyvdm 08.06.2026 22:37

A nie można zamiast Palestry kupić Givaio Reada

Cny 08.06.2026 22:37

Na razie stoimy w miejscu i mamy na wszystko czas. Zawodnicy jak zwykle dogadani z klubem, tlyko transakcji nie można domknąć. Skąd my to znamy

pluto11 08.06.2026 22:18

Ostatnio pisali że 63 chcą

El Imprezatore 08.06.2026 22:18

Atalanta miało być

El Imprezatore 08.06.2026 22:18

Atalana

El Imprezatore 08.06.2026 22:14

atlanat już podniosła cene na 55 mln według sky

WTC 08.06.2026 22:10

Teraz jeszcze młody jest, zdolny nadal ze śladami grzywki za linią potylicy

WTC 08.06.2026 22:08

Miki w wieku 90 lat będzie pierwszym piłkarzem we Wloszech grającym z rozrusznikiem serca. Dla niego zrobią wyjątek, bo jest na innym poziomie

FENDI_SOSA 08.06.2026 21:36

no jak nam jeszcze chyba tego z rzymu tez mou wezmie czarnego

pluto11 08.06.2026 18:17

I mamy zawodnika z dryblingiem szybkościa i nieprzewidywalnością

HB 08.06.2026 18:16

Mr X

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29454

Liczba newsów: 53338

Liczba komentarzy: 624473

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się