Kibice

Ku przestrodze - zakupy biletów u koników (15)

Autor:
Źródło: inf. własna
prawie 3 lata temu
980
15
fcinter serwisowe

Informacja poniżej przeznaczona jest ku przestrodze dla naszych użytkowników. Jeden z naszych czytelników miał okazje być na ostatnich derbach, gdzie został oszukany przez osobę sprzedającą bilety pod stadionem. 

Tkrauze:

20 listopada w dniu meczu Milan-Inter pięcioosobową grupą, około południa, wybraliśmy się pod stadion San Siro celem zakupu dwóch biletów. Trzem osobom,z wielkim trudem, udało się kupić bilety przez stronę Milanu. Wraz z narzeczoną postanowiliśmy przejść się do „koników” i zdobyć bilety.

Zależało nam na trzech najistotniejszych rzeczach:
-dobrej ceny,
-zmiany nazwiska na biletach
- oryginalnych biletów jako podkładki.

Z opowieści znajomych wiedzieliśmy, że to ostatnia deska ratunku, by spełnić nasze marzenie. Nasi towarzysze to weterani wyjazdów, nie pierwszy raz kupowali bilety pod stadionem (czasem cena biletów za grupę osiągała niebotycznych kwot w tysiącach euro). Pierwszy napotkany „handlarz” zaproponował kwotę 150 Euro za osobę, kolejny już po negocjacjach podał kwotę 140 Euro za parę, natomiast po rozmowach wyczuliśmy fałsz i próbę naciągnięcia (wyglądali na Rumunów, kiepsko mówili po włosku). W końcu natrafiliśmy na gościa, który wydawał się najbardziej wiarygodny, podał dobrą cenę i przekonywał, że wszystko jest prawdziwe. Dobiliśmy targu, daliśmy dokument (starą legitymację) by zmieniono nam dane na bilecie. Nasza 5-osobowa grupa na pierwszy rzut oka nie stwierdziła nieprawidłowości, wszystko wydało się być prawdziwe. Tym bardziej, że trzech z nas miało przy sobie wydrukowany papierowy bilet kupiony w internecie. Porównując je, zapłaciliśmy ustaloną kwotę – 145 euro za parę. Godzinę przed meczem ustawiliśmy we wskazanej bramce do przejścia kontroli. Przeszliśmy gładko dwie bramki. Problemem okazało się przejście obrotowe w którym skanuje się kod QR. Nie wpuszczono nas. Ochrona meczu wezwała kierownika ds. biletów, który potwierdził najgorsze – był to dobrze podrobiony falsyfikat.

Straciliśmy 700 zł, trudno, dlatego z dobrego serca, ku przestrodze, chcielibyśmy ostrzec polskich kibiców Interu i Milanu też, przed oszustami. Uwaga tylu osób została uśpiona (jak się okazało, świetną grą aktorską naciągaczy i ich wiarygodnością, w końcu jeden z nich był Włochem), bo celem było wejście na wymarzony mecz.

Jeśli musicie kupić bilety od „koników” to zwróćcie szczególną uwagę na bilet, czytajcie go, sprawdzajcie po kilka razy dane z biletów, dobrze byłoby mieć aplikację do skanowania kodów QR, a także zwracajcie uwagę na numery rezerwacji (wł.”ordine”).

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

konkurs

Mini konkurs - Rozwiąż quiz, wygraj koszulkę! (14)

10.07
20:00
edycja limitowana

III edycja limitowana: ostatnie godziny! (0)

02.07
18:01

Komentarze (15)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
28.11.2016 o 18:39 przez mariuszpiekorz382
mariuszpiekorz382
bilety kupione od dziś w sprzedaży pozdrawiam...
24.11.2016 o 21:11 przez fcinter.pl
fcinter.pl
Wyruchani na hajs co
24.11.2016 o 19:43 przez KŁANIEŚ
KŁANIEŚ
Na ostatnie mecze (latam z dziewczynom) bilety kupuję zawsze przez Internet.... tak było m.in na wrześniowych derbach z Juve :) PS. 2:1 !! !! :)
24.11.2016 o 18:17 przez mariuszpiekorz382
mariuszpiekorz382
ok.dzieki.spróbuje kupić na Inter.it jak nie kupie to nie pojadę...pozdrawiam.
24.11.2016 o 14:14 przez Orzeu
Orzeu
to był mecz wyjazdowy, nie było dużo biletów po normalnych cenach.
24.11.2016 o 13:08 przez andyvdm
andyvdm
Tam ciężko sobie kupić na Inter.it po normalnej cenie i wydrukować w domu? Było sporo biletów jak się zaczela sprzedaż, sprawdzałem.
24.11.2016 o 10:15 przez Orzeu
Orzeu
mariusz przez Inter.it można kupić i wydrukować sobie bilet w domu
23.11.2016 o 22:02 przez Klinsi64
Klinsi64
wybierać się na mecz nie mając biletów to dość ryzykowna zabawa ;)
23.11.2016 o 19:49 przez mariuszpiekorz382
mariuszpiekorz382
Panowie idzie kupić bilet na następne derby w kwietniu przez Internet opiszcie procedure chce kupić bilet i jechać na mecz...za każda opinie i rade dziękuje...
23.11.2016 o 16:28 przez intermed1
intermed1
Kur*y nie ludzie.
23.11.2016 o 15:29 przez lena182
lena182
takie akcje są wszędzie i przy wszystkim :( osobiście byłem kilka lat temu w Pradze i z racji że w kantorach liczyli sobie sporą prowizję kolega skusił się na wymianę u gościa który był obok kantoru (i ewidentnie wyglądał na przyjaciela właściciela kantoru). mój przyjaciel wymienił euro na koronki w budce telefonicznej zaraz obok. przeliczył, że się zgadza i pożegnał się z panem. Przeliczył raz jeszcze i w tym momencie do jego mózgu dotarł komunikat - 1000 koron czeskich nie równa się 1000 forintów! a właśnie forinty w tej liczbie znajdowały się w jego dłoni.
Głupota nieuwaga naiwność niewiedza itd... a to wszystko pod nagłówkiem "Podróże kształcą!" :D
23.11.2016 o 14:11 przez Ibra99
Ibra99
No szkoda, bo rozczarowanie ogromne( chciałem stadion rozwalić :D ). Gadałem z gościem od biletów oszukali też jakiś Japończyków . Ci to dopiero mieli ból .....
23.11.2016 o 13:00 przez Tkrauze
Tkrauze
@ Ibra 99 Dlatego własnie zależało nam na napisaniu tej wiadomości ! Kto jak nie My sami, mamy sobie pomagać ?! Szkoda, że nie wiedzieliśmy o tym wcześniej.
23.11.2016 o 12:29 przez broda4991
broda4991
Ludzie jadą pół świata za odłożoną kasę by zobaczyć swoją drużynę a inni zamiast pomóc to potrafią być takimi :cenzor: ami ;/
23.11.2016 o 11:30 przez Ibra99
Ibra99
Ja i moi znajomi również zostaliśmy oszukani przez tych typów. My potrzebowaliśmy 6 biletów. Straty na głowę po 80 euro.

Shoutbox

grzes182 18.09.2019 00:11

Rasialdinho

grzes182 18.09.2019 00:11

Z 1 skladu

grzes182 18.09.2019 00:11

Mido gralw ajaxie, moze sie myle ale prawie ibre wywalil

piper 18.09.2019 00:10

Miszczowie z klasą lmao

grzes182 18.09.2019 00:10

Czy hleba

grzes182 18.09.2019 00:09

Kazdemu zdarzy sie wtopa, pacz na czyhrynskiego w fcb

WirtuozTaktyki 18.09.2019 00:08

albo ten Egipcjanin Mido

WirtuozTaktyki 18.09.2019 00:08

transfery takie jak Rasiak xd

WirtuozTaktyki 18.09.2019 00:08

ale ten Tottenham był trochę zabawny wtedy

grzes182 18.09.2019 00:08

4,5

grzes182 18.09.2019 00:08

Mogl grac co 4 5 dni

grzes182 18.09.2019 00:08

On nie mial rzepki w kolanie

WirtuozTaktyki 18.09.2019 00:07

ale ciągle się łamał

WirtuozTaktyki 18.09.2019 00:07

zawsze myślałem że zrobi karierę na miarę Ferdinanda

WirtuozTaktyki 18.09.2019 00:07

Ledley King

grzes182 18.09.2019 00:07

Redknappa

grzes182 18.09.2019 00:07

Redn

grzes182 18.09.2019 00:07

Mi sie podobal Tottenham

WirtuozTaktyki 18.09.2019 00:07

z wyglądu przypominający typowego wujka na urodzinach

WirtuozTaktyki 18.09.2019 00:07

Schwarzer kozak bramkarz

Archiwum shoutboxa

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    Inter

    3

    9

  • 2

    Bologna

    Bologna

    3

    7

  • 3

    Juventus

    Juventus

    3

    7

  • 4

    Napoli

    Napoli

    3

    6

  • 5

    Atalanta

    Atalanta

    3

    6

  • 6

    Torino

    Torino

    3

    6

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnikp

Bramki

  • 1

    Domenico Berardi

    5

  • 2

    Dries Mertens

    3

  • 3

    Alfredo Donnarumma

    3

  • 4

    Ciro Immobile

    3

  • 5

    Luis Muriel

    3

Pokaż wszystkich

Wyniki Serie A

Sobota, 14 września

  • FT

    Fiorentina

    0 - 0

    Juventus

  • FT

    Napoli

    2 - 0

    Sampdoria

  • FT

    Inter

    1 - 0

    Udinese

Niedziela, 15 września

  • FT

    Genoa

    1 - 2

    Atalanta

  • FT

    Brescia

    3 - 4

    Bologna

  • FT

    Parma

    1 - 3

    Cagliari

  • FT

    SPAL

    2 - 1

    Lazio

  • FT

    Roma

    4 - 2

    Sassuolo

  • FT

    Verona

    0 - 1

    Milan

Poniedziałek, 16 września

  • FT

    Torino

    1 - 2

    Lecce

Booking.com

Publicystyka

Serie A

Z obozu rywali - na koniec mercato (2)

07.09
14:54
Serie A

Z obozu rywali - to jeszcze nie koniec transferowej ofensywy! (5)

13.08
18:24
Archiwum publicystki

Sonda

Kto był najlepszym zawodnikiem w meczu przeciwko Slavii Praga

Polls answer

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 28421

Liczba newsów: 34716