Pozostałe

LGdS - Nowy stadion od 2023/24. Pożegnanie z San Siro (15)

Autor:
Źródło: fcinternews.it
8 miesięcy temu
2040
15
San Siro

Inter i Milan wspólnie pracują nad projektem stadionu. W tej sprawie wypływa coraz więcej konkretnych informacji.

Według informacji podanych dzisiaj przez La Gazzette delo Sport, mediolańskie kluby postanowiły wspólnie zbudować nowy stadion. Obiekt stanie w miejscu obecnego parkingu przy San Siro i pomieści ok. 60 tys. kibiców. Całkiem możliwe, że w celu zmniejszenia hałasu oraz wpływu na bezpośrednią okolicę, konstrukcja zostanie częściowo "wbita" w ziemię. Ogólny koszt budowy wyniesie ok. 600 mln euro. Czas powstawania stadionu jest szacowany na 2,5 roku, po procesie biurokratycznym, który może trwać ok. 18 miesięcy. Wstępnie szacuje się, że budowla miałaby być gotowa do użytku od sezonu 2023/24. Wtedy też oba kluby wyprowadzą się ze Stadio Giuseppe Meazza, które zostanie zburzone. Takie rozwiązanie pozwoli grać obu klubom na tym obiekcie, w trakcie prac prowadzonych tuż obok. Obecna nazwa nie będzie również używana na nowym obiekcie, który wzorem Allianz Stadium z Turynu, ma posiadać komercyjną nazwę wykupioną przez sponsora.

Zobacz też

konkurs Zgoda

Konkurs - wygraj koszulkę! (187)

04.12
11:01
Coppa Italia 2019/20 Puchar Włoch

Wyniki losowania Pucharu Włoch (0)

06.12
16:13

Komentarze (15)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
28.03.2019 o 13:27 przez bobogol
bobogol
gdzie sa wszyscy piewcy nowoczesności?
dotarło już do Waszych graniczonych glow, ze bedzie elitarnie, niedostepnie i luksusowo? Ze pojscie na mecz i zdobycie biletu bedzie graniczyc z cudem? 60tys przy 65tys sredniej frekwencji?! Zaczynacie juz rozumiec co to oznacza? 80-100euro za mecz ligowy z jakimis gowniakami, fajnie? Serio jak zburzą San Siro to będzie jakaś kompletna porażka i duży minus dla chinczykow. Powinni stanac na glowie zeby wyciagnac ten obiekt miastu i go zmodernizowac. Idioci. Wszędzie idioci.
28.03.2019 o 13:29 przez bobogol
bobogol
a to wszystko (przeprowadzka) miało mieć jeden cel: uwolnić się od podzialu zyskami. co za roznica czy z miastem czy z Milanem sie bedziemy dzielic?
28.03.2019 o 14:39 przez kamil13216
kamil13216
Nie bierzesz pod uwagę ze stadion jest budowany we Włoszech i Włosi nie będą mieć z tym problemu. Wątpię ze kogoś w Interze obchodzi ze bobogol z Polski se biletu nie kupi. Ogarniesz ? Wypełnienie będzie większe w stosunku do pojemności tak czy tak j to się liczy a nie tk czy jakiś Mietek czy John przyjedzie. Pewnie, jest to ważne żeby z całego świata fani mogli sobie mecz obejrzeć ale nikt w Londynie nie buduje stadionu ponto żeby niemc na niego chodzili. Tylko Anglicy. Podobnie tutaj.
28.03.2019 o 14:40 przez kamil13216
+1
kamil13216
Kolejna rzecz. Nie kumasz jednej rzeczy. W dniu meczowym sto procent kasy by szło do nas. I sto procent do milanu z ich dnia meczowego. Czyli zarabiamy tyle samo z biletów jakbyśmy mieli własny stadion ale utrzymanie dzięki się na dwa. Koleś. Chciałem tego ci oszczędzić ale muszę Top odwiedzić. Skończ się błaźnić.
28.03.2019 o 15:26 przez bobogol
bobogol
poczekam czy odpowiedź Curvy kiedyś będzie bardziej w moim tonie czy Twoim :)
28.03.2019 o 12:54 przez Snake86
Snake86
Dobrze będzie się uwolnić od miasta, ciekawe jak podział zysków z Milanem będzie wyglądał.

Na minus unikatowość budowy, historia i nazwa Meazzy... Tego będzie bardzo brakować.
27.03.2019 o 21:12 przez Imrahil
Imrahil
60k co to ma być ?
27.03.2019 o 18:28 przez Piekarz
Piekarz
A niechby to jasny szlag trafił. RĘCE PRECZ OD SAN SIRO
27.03.2019 o 16:06 przez Luki165
+1
Luki165
Zdecydowane NIE! Inter musi nadal grac na GM. Manchester, Liverpool, Real, Barca mogą grać na historycznych obiektach to i my. Niech jeszcze herb zmienia na torebkę ryżu, aby mieć parę euro więcej. A walić to wszystko, a w pupie mam te pieniądze, jest coś w życiu ważniejszego, tożsamość, historia i tradycja.
27.03.2019 o 15:46 przez nutcracker
nutcracker
dwa stadiony obok siebie będą stać?
27.03.2019 o 15:47 przez domin98
-1
domin98
"Wtedy też oba kluby wyprowadzą się ze Stadio Giuseppe Meazza, które zostanie zburzone."
27.03.2019 o 17:23 przez kibix
kibix
Przez chwilę chyba tak
27.03.2019 o 14:36 przez SETE
+1
SETE
zdecydowanie 60 tys na Mediolan to obiekt delikatnie ciasny. Zakladajac tzw boom na nowy stadion i to ze oba mediolanskie kluby nie beda graly takiej kaszany jak obecnie i w ostatnich latach to kupic bilet na Inter czy Milan bedzie cholernie ciezko i drogo :)
28.03.2019 o 12:53 przez Snake86
Snake86
O to pewnie chodzi, do tego zarobki na VIP lożach... No i aktualnie jednak GM to za duży stadion.
27.03.2019 o 14:09 przez danielinter
danielinter
Czasem trzeba zrobic krok w tyl , zeby potem zrobic 2 w przod.Mimo wszystko uważam ze 60 tys to za malo.70 byloby odpowiednio

Shoutbox

SETE 07.12.2019 00:01

Coś tam valverde rotował

Kredence 07.12.2019 00:00

Rakitic wrocil ostatnio widzialem do 1 skladu

Kredence 07.12.2019 00:00

wystarczy ze wysapie cos Vidal i go pogonia

SETE 06.12.2019 23:59

Przypadku

SETE 06.12.2019 23:59

W tym

SETE 06.12.2019 23:59

Barcelona musiałaby być wbitym przypadku bardzo elastyczna

Kredence 06.12.2019 23:59

bardzo mozliwe

SETE 06.12.2019 23:58

No chance

Kredence 06.12.2019 23:58

najlepiej Vidal :D

SETE 06.12.2019 23:58

Nie widzę tego 2

Chuchu 06.12.2019 23:58

Pieprzyć pomocników, tu trzeba trenera jak Mourinho

Kredence 06.12.2019 23:58

nie wiem kto konkretnie

Kredence 06.12.2019 23:58

chociaz sam De Paul to juz bedzie bogactwo

SETE 06.12.2019 23:58

Kto ?

Kredence 06.12.2019 23:58

De Paul + ktos jeszcze

Kredence 06.12.2019 23:58

pieprzyc napastnika, 2 pomocnikow lepiej

Chuchu 06.12.2019 23:57

Dlaczego Conte nie został jeszcze zwolniony?

SETE 06.12.2019 23:57

Na zimę idealny. Zna ligę , do 352 , wszechstronny

Nitrogen 06.12.2019 23:57

Wszystko się zgadza, ale jeżeli Udinese zgodzi się go wypożyczyć w środku sezonu to od razu zajmie jedno miejsce w Serie B w przyszłym sezonie

Luki165 06.12.2019 23:57

.

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym zawodnikiem Interu w meczu ze SPAL?

Polls answer

Wyniki Serie A

Piątek, 06 grudnia

  • FT

    Inter

    0 - 0

    Roma

Sobota, 07 grudnia

  • 15:00

    Atalanta

    ? - ?

    Verona

  • 18:00

    Udinese

    ? - ?

    Napoli

  • 20:45

    Lazio

    ? - ?

    Juventus

Niedziela, 08 grudnia

  • 12:30

    Lecce

    ? - ?

    Genoa

  • 15:00

    Torino

    ? - ?

    Fiorentina

  • 15:00

    SPAL

    ? - ?

    Brescia

  • 15:00

    Sassuolo

    ? - ?

    Cagliari

  • 18:00

    Sampdoria

    ? - ?

    Parma

  • 20:45

    Bologna

    ? - ?

    Milan

Booking.com

Publicystyka

VAR

Co z tym VAR-em we Włoszech? (15)

29.10
12:58
Serie A

Z obozu rywali - na koniec mercato (2)

07.09
14:54
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    Inter

    15

    38

  • 2

    Juventus

    Juventus

    14

    36

  • 3

    Lazio

    Lazio

    14

    30

  • 4

    Roma

    Roma

    15

    29

  • 5

    Cagliari

    Cagliari

    14

    28

  • 6

    Atalanta

    Atalanta

    14

    25

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Ciro Immobile

    17

  • 2

    Romelu Lukaku

    10

  • 3

    Joao Pedro

    9

  • 4

    Luis Muriel

    8

  • 5

    Lautaro Martinez

    8

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 28998

Liczba newsów: 35348