Pozostałe

LGdS - Nowy stadion od 2023/24. Pożegnanie z San Siro (15)

Autor:
Źródło: fcinternews.it
ponad rok temu
2280
15
San Siro

Inter i Milan wspólnie pracują nad projektem stadionu. W tej sprawie wypływa coraz więcej konkretnych informacji.

Według informacji podanych dzisiaj przez La Gazzette delo Sport, mediolańskie kluby postanowiły wspólnie zbudować nowy stadion. Obiekt stanie w miejscu obecnego parkingu przy San Siro i pomieści ok. 60 tys. kibiców. Całkiem możliwe, że w celu zmniejszenia hałasu oraz wpływu na bezpośrednią okolicę, konstrukcja zostanie częściowo "wbita" w ziemię. Ogólny koszt budowy wyniesie ok. 600 mln euro. Czas powstawania stadionu jest szacowany na 2,5 roku, po procesie biurokratycznym, który może trwać ok. 18 miesięcy. Wstępnie szacuje się, że budowla miałaby być gotowa do użytku od sezonu 2023/24. Wtedy też oba kluby wyprowadzą się ze Stadio Giuseppe Meazza, które zostanie zburzone. Takie rozwiązanie pozwoli grać obu klubom na tym obiekcie, w trakcie prac prowadzonych tuż obok. Obecna nazwa nie będzie również używana na nowym obiekcie, który wzorem Allianz Stadium z Turynu, ma posiadać komercyjną nazwę wykupioną przez sponsora.

Zobacz też

Liga Europy 2020

Znamy potencjalnych rywali Interu w LE (32)

09.07
17:27
Marotta Ausilio

Skandal - raport z błędami trafił nie tylko do Zhanga (11)

13.07
12:27

Komentarze (15)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
28.03.2019 o 13:27 przez bobogol
bobogol
gdzie sa wszyscy piewcy nowoczesności?
dotarło już do Waszych graniczonych glow, ze bedzie elitarnie, niedostepnie i luksusowo? Ze pojscie na mecz i zdobycie biletu bedzie graniczyc z cudem? 60tys przy 65tys sredniej frekwencji?! Zaczynacie juz rozumiec co to oznacza? 80-100euro za mecz ligowy z jakimis gowniakami, fajnie? Serio jak zburzą San Siro to będzie jakaś kompletna porażka i duży minus dla chinczykow. Powinni stanac na glowie zeby wyciagnac ten obiekt miastu i go zmodernizowac. Idioci. Wszędzie idioci.
28.03.2019 o 13:29 przez bobogol
bobogol
a to wszystko (przeprowadzka) miało mieć jeden cel: uwolnić się od podzialu zyskami. co za roznica czy z miastem czy z Milanem sie bedziemy dzielic?
28.03.2019 o 14:39 przez kamil13216
kamil13216
Nie bierzesz pod uwagę ze stadion jest budowany we Włoszech i Włosi nie będą mieć z tym problemu. Wątpię ze kogoś w Interze obchodzi ze bobogol z Polski se biletu nie kupi. Ogarniesz ? Wypełnienie będzie większe w stosunku do pojemności tak czy tak j to się liczy a nie tk czy jakiś Mietek czy John przyjedzie. Pewnie, jest to ważne żeby z całego świata fani mogli sobie mecz obejrzeć ale nikt w Londynie nie buduje stadionu ponto żeby niemc na niego chodzili. Tylko Anglicy. Podobnie tutaj.
28.03.2019 o 14:40 przez kamil13216
+1
kamil13216
Kolejna rzecz. Nie kumasz jednej rzeczy. W dniu meczowym sto procent kasy by szło do nas. I sto procent do milanu z ich dnia meczowego. Czyli zarabiamy tyle samo z biletów jakbyśmy mieli własny stadion ale utrzymanie dzięki się na dwa. Koleś. Chciałem tego ci oszczędzić ale muszę Top odwiedzić. Skończ się błaźnić.
28.03.2019 o 15:26 przez bobogol
bobogol
poczekam czy odpowiedź Curvy kiedyś będzie bardziej w moim tonie czy Twoim :)
28.03.2019 o 12:54 przez Snake86
Snake86
Dobrze będzie się uwolnić od miasta, ciekawe jak podział zysków z Milanem będzie wyglądał.

Na minus unikatowość budowy, historia i nazwa Meazzy... Tego będzie bardzo brakować.
27.03.2019 o 21:12 przez Imrahil
Imrahil
60k co to ma być ?
27.03.2019 o 18:28 przez Piekarz
Piekarz
A niechby to jasny szlag trafił. RĘCE PRECZ OD SAN SIRO
27.03.2019 o 16:06 przez Luki165
+1
Luki165
Zdecydowane NIE! Inter musi nadal grac na GM. Manchester, Liverpool, Real, Barca mogą grać na historycznych obiektach to i my. Niech jeszcze herb zmienia na torebkę ryżu, aby mieć parę euro więcej. A walić to wszystko, a w pupie mam te pieniądze, jest coś w życiu ważniejszego, tożsamość, historia i tradycja.
27.03.2019 o 15:46 przez nutcracker
nutcracker
dwa stadiony obok siebie będą stać?
27.03.2019 o 15:47 przez domin98
-1
domin98
"Wtedy też oba kluby wyprowadzą się ze Stadio Giuseppe Meazza, które zostanie zburzone."
27.03.2019 o 17:23 przez kibix
kibix
Przez chwilę chyba tak
27.03.2019 o 14:36 przez SETE
+1
SETE
zdecydowanie 60 tys na Mediolan to obiekt delikatnie ciasny. Zakladajac tzw boom na nowy stadion i to ze oba mediolanskie kluby nie beda graly takiej kaszany jak obecnie i w ostatnich latach to kupic bilet na Inter czy Milan bedzie cholernie ciezko i drogo :)
28.03.2019 o 12:53 przez Snake86
Snake86
O to pewnie chodzi, do tego zarobki na VIP lożach... No i aktualnie jednak GM to za duży stadion.
27.03.2019 o 14:09 przez danielinter
danielinter
Czasem trzeba zrobic krok w tyl , zeby potem zrobic 2 w przod.Mimo wszystko uważam ze 60 tys to za malo.70 byloby odpowiednio

Shoutbox

chonciak 15.07.2020 01:01

Najpierw wróci do formy, a dopiero później się połamie. I znowu pół sezonu w dupe ;d

Czarson 15.07.2020 00:42

IMO wiadomo i to, że się polami i to, że wróci do formy

crislk 14.07.2020 23:50

kupowanie sensiego to wtej chwili to jak kupic kota w worku nie wiadomo czy sie połamie znow i bedzie sie leczył i czy wróci do dobrej formy wszystko powinno zalezec ok kwoty ile oni sb za niego chcą ;p

crislk 14.07.2020 23:48

no własnie czy wróci

Alfa 14.07.2020 23:48

niech oni sie ogarna z tymi treningami

Alfa 14.07.2020 23:48

no ciekawe czy wroci w ogole do tej formy

ZnawcaCalcio 14.07.2020 23:47

niesamowicie wyglądał

ZnawcaCalcio 14.07.2020 23:47

Szkoda Sensiego, bo w pierwszej części sezonu był chyba najlepszym zawodnikiem w lidze

crislk 14.07.2020 23:47

no wlasnie 15mln za takiego graja to max gdzie 3/4 sezonu przeleżał

Alfa 14.07.2020 23:46

no mysle ze mozemy sie dogadac skoro bayern tez negocjowal nie majac obowiazku

crislk 14.07.2020 23:45

nie mam nic do chlopaka bo waidomo choroba nie wybiera ale powinnismy sie zastanowićczy go wykupić a jak cos to mocno z ceny zbić sassuolo

ZnawcaCalcio 14.07.2020 23:42

my będziemy

crislk 14.07.2020 23:41

nikt nie bedzie mu placil za l4 ciagle

ZnawcaCalcio 14.07.2020 23:40

nawet jak jest zdrowy, to w jego przypadku nie jest nic pewne

crislk 14.07.2020 23:40

jak zowu zlapie kontuzje to niech zmieni zawod

ZnawcaCalcio 14.07.2020 23:40

ktoś jeszcze liczy na Sensiego? :D

Alfa 14.07.2020 23:40

zeby sie znowu polamac :D

Alfa 14.07.2020 23:40

a sensi pod koniec miesiaca wiec akurat bedzie na le

Alfa 14.07.2020 23:39

barila ma wrocic na rome

crislk 14.07.2020 23:39

bo rzygam juz tym gagsem

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszy w wygranym meczu przeciwko Torino?

Polls answer

Wyniki Serie A

Sobota, 11 lipca

  • FT

    Lazio

    1 - 2

    Sassuolo

  • FT

    Brescia

    0 - 3

    Roma

  • FT

    Juventus

    2 - 2

    Atalanta

Niedziela, 12 lipca

  • FT

    Genoa

    2 - 0

    SPAL

  • FT

    Cagliari

    0 - 0

    Lecce

  • FT

    Fiorentina

    1 - 1

    Verona

  • FT

    Parma

    2 - 2

    Bologna

  • FT

    Udinese

    1 - 3

    Sampdoria

  • FT

    Napoli

    2 - 2

    Milan

Poniedziałek, 13 lipca

  • FT

    Inter

    3 - 1

    Torino

Wtorek, 14 lipca

  • FT

    Atalanta

    6 - 2

    Brescia

Środa, 15 lipca

  • 19:30

    Milan

    ? - ?

    Parma

  • 19:30

    Bologna

    ? - ?

    Napoli

  • 19:30

    Sampdoria

    ? - ?

    Cagliari

  • 21:45

    Lecce

    ? - ?

    Fiorentina

  • 21:45

    Roma

    ? - ?

    Verona

  • 21:45

    Sassuolo

    ? - ?

    Juventus

  • 21:45

    Udinese

    ? - ?

    Lazio

Czwartek, 16 lipca

  • 19:30

    Torino

    ? - ?

    Genoa

  • 21:45

    SPAL

    ? - ?

    Inter

Booking.com

Publicystyka

Antonio Conte Pintus

Czy Inter jest źle przygotowany fizycznie? (8)

22.06
23:54
Mourinho Moratti

Spełnienie marzeń i ucieczka - Mou wspomina Inter cz. III (12)

27.05
19:46
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    32

    76

  • 2

    Atalanta

    Atalanta

    33

    70

  • 3

    Inter

    Inter

    32

    68

  • 4

    Lazio

    Lazio

    32

    68

  • 5

    Roma

    Roma

    32

    54

  • 6

    Napoli

    Napoli

    32

    52

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Ciro Immobile

    29

  • 2

    Cristiano Ronaldo

    28

  • 3

    Romelu Lukaku

    20

  • 4

    Luis Muriel

    17

  • 5

    Joao Pedro

    17

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 26768

Liczba newsów: 36999