Pozostałe

Libero - Inter stał się wielki, bo najpierw wielki stał się Inzaghi (8)

Autor:
Źródło: fcinter1908.it
ponad 2 lata temu
1972
8

Włoska gazeta Libero w jednym z dzisiejszych artykułów chwali Simone Inzaghiego za pracę, jaką ten włożył do tej pory w zespół Interu. Mediolańscy dziennikarze uważają, że Inter stał się wielki, ponieważ wcześniej taki stał się ich trener i we wspomnianym artykule wymieniają największe zalety szkoleniowca aktualnego lidera Serie A w czasie jego pracy w Mediolanie.

 

Urodzony w Piacenzie szkoleniowiec potrafił wyciągnąć z Mkhitaryana to czego nie udało się wcześniej z niego wyciągnąć żadnemu z jego byłych trenerów. Ormianin w Mediolanie przeżywa drugą młodość, imponuje spokojem oraz wytrzymałością. To samo co o Mikim można napisać o Francesco Acerbim, który również przeszedł do Mediolanu z Rzymu i również imponuje formą. Metody szkoleniowe Inzaghiego sprawdzają się zarówno na młodych piłkarzach, jak i tych bardziej doświadczonych.

Pod wodzą Inzaghiego na wyższy level wyskoczyli m.in. Hakan Calhanoglu, Federico Dimarco, a także Lautaro Martinez. W przypadku Argentyńczyka należy pamiętać o tym, że dużo w jego piłkarskim rozwoju zrobiło wygranie katarskiego Mundialu.

Dziennikarze uważają, że opiekun mediolańczyków potrafi budować zespół i atmosferę w nim panującą. W Interze za jego panowania nie ma niezadowolonych lub sprawiających problemy zawodników. Nowo przybyli zawodnicy nie mają kłopotów z aklimatyzacją w nowym otoczeniu, co także Libero przypisuje byłemu szkoleniowcowi Lazio.

Libero zauważa, że to właśnie Inzaghi dostrzegł predyspozycje przywódcze w Lauatro Martinezie. Antonio Conte widział w nim potencjał na przyszłego mistrza, ale nie widział w nim kapitana, w przeciwieństwie do Inzaghiego.

 

Zobacz też

Corsera - Martinez grałby więcej, gdyby nie spóźniał się na treningi (16)

11.05
13:54

Joel Obi - z boiska na ławkę trenerską: zostanie asystentem w Vis Pesaro (0)

12.05
08:38

Komentarze (8)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
07.02.2024 o 13:01 przez Capar
+1
Capar
Pierwsze pół roku Inzaghiego było rewelacyjne, po czym nastąpił zjazd, który zapoczątkował ciągle dyskusje o jego zwolnieniu, w zasadzie aż to zeszłorocznej fazy grupowej LM.

To ilustruje jak zawsze trudne zadanie ma zarząd podejmując decyzję o "dawaniu czasu", bo wielu trenerów go zwyczajnie potrzebuje.
07.02.2024 o 08:54 przez AveCaesar
+3
AveCaesar
Na pewno Inter jest świetny, duży, ogromny ale żeby był na prawdę majestatyczny musi wygrać jakieś znaczące trofeum np ligę. Bez tego wciąż będziemy tylko świetnie poukładaną drużyną grającą fajny, nowoczesny futbol. Na pewno Simone zmienił swoje podejście do meczów w Serie A. Na razie wszystkie znaki na niebie i ziemie wskazują, że to właśnie będzie ten rok. Do tego patrząc jak prezentuje się reszta stawki domyślam się jak byłaby odebrana nasza potencjalna porażka.
07.02.2024 o 08:04 przez speaker
+3
speaker
Zawsze postrzegałem go wysoko, ucieszyłem się jak nadeszły wieści, że zastąpi Conte. Od początku mnie nie zawiódł, dobrze zaczął. Pamiętam mecz przedsezonowy z Dynamo Kojow (3-0). Po tym meczu już uwierzyłem, że będzie dobrze i było. Przez jeden głupi mecz z Milanem, właściwie końcówkę, bo do 67 min nic nie wskaztwalo tego, przegraliśmy scudetto. W tamtym sezonie w lidze tez ciężko szło, ale moim zdaniem to nie była do końca wina Inzaghiego. Okienko letnie było złe , dużo negatywnych emocji , Lukaku,Skriniar którzy zachowali się egoistycznie i psuli atmosferę, kontuzja Brozo. Wiele wiele ujemnych. Jednak na koniec fantastyczny zryw i top3 a także finał LM, po którym czułem dumę. Inter narobił strachu Guardioli u którego było widać brązowe gacie. Pamietam taki komentarz w telewizorni w czasie meczu, ze Inter nasypał piasku w te idealnie współgrajace tryby MC. Przy odrobinie szczęścia można było nawet tamtą LM wygrać.
Ten sezon to już maesttia , chwilo trwaj !! !
07.02.2024 o 08:04 przez Adi03
+3
Adi03
Wiele razy mówiłem.. dajmy im czas.. częste zmiany trenera nie są ok, przychodzi nowe, zmiany kadrowe, zmiany pomysłu, ustawień.. zmiana treningów, podejścia i poznania zespołu.. czasami praca z jednym przynosi efekty
07.02.2024 o 00:27 przez Ojciec SB
+1
Ojciec SB
Osobiście skreślałem Szymka wiele razy, ale to co wydarzyło się w tamtym sezonie, czyli przygoda w lidze mistrzów. Wydaje się że Szymon uwierzył w siebie i drużyna uwierzyła w niego, stworzył razem z Beppe fantastyczną grupę ludzi, która nie tylko jest pewna własny umiejętności i walki o trofeum, a co najważniejsze idealnie ze sobę współgra. Nasza siłą nie są wielkie pieniądze, a skład dobrych kumpli którzy świetnie się ze sobą czuje i chcą pokazać światu, że jesteśmy gotowi zgarnąć wszystko! Brawo Panie trenerze, czas na konkretne puchary, bo są już na wyciągniecie ręki!
06.02.2024 o 19:41 przez Pader88
+2
Pader88
Demon z Piacenzy 🧛‍♂️
06.02.2024 o 18:31 przez Paolo87
+4
Paolo87
Inzaghi świetnym trenerem jest-to fakt. Stworzył fenomenalny zespół, świetną atmosferę w klubie jak również wokół klubu. Potrafił odkryć na nowo wielu zawodników. Jedyna mała rysa na jego wizerunku to niechęć do stawiania ma młodzież, jeżeli przełamie w sobie tą jedyną barierę będzie trenerem idealnym, kompletnym. Brawo Panie Trenerze👏
06.02.2024 o 18:30 przez mroowa111
+2
mroowa111
Szymek motywator zwycięzca wizjoner rozwija się razem z zespołem

Shoutbox

Cyrax 08.06.2026 10:33

Nie wspominając już jak może działać obecnie jego psychika po drugim takim zajściu. Stres, a tym samym reakcje z nim związane mogą być jeszcze większe

Cyrax 08.06.2026 10:31

We Włoszech zabraniają uprawiania zawodowego sportu z wszczepionym kardiowerterem też tylko tak z dupy ;)

Cyrax 08.06.2026 10:29

Dokładnie Claudio

Cyrax 08.06.2026 10:29

No trochę bzdury piszesz. Przeciwwskazania jakieś są, ale finalnie decyzja należy do samego piłkarza. Kardiowerter-defibrylator (ICD) monitoruje szybkość rytmu serca i gdy dochodzi do niebezpiecznej granicy, to wtedy się włącza. Oczywiście, że zawału można i dostać nawet siedząc na krześle, ale ekstremalny wysiłek fizyczny zwiększa ryzyko, bo to właśnie wtedy częściej dochodzi o bardzo szybkiego rytmu serca

Claudio 08.06.2026 10:28

Przypadkiem były 2 zdarzenia z Eriksenem i przypadkiem 2 były na murawie w trakcie meczu. Ale oczywiście to nie wina wysiłku..

Cyrax 08.06.2026 10:26

Xucatlan 08.06.2026 09:47 Skoro wykwalifikowani specjaliści nie widzą przeciwskazań do tego by Eriksen profesjonalnie grał w piłkę, to co najmniej bardzo prawdopodobne jest, że ich po prostu nie ma

Jacenty 08.06.2026 10:18

Mou chce Paza do swojego 4-2-3-1, ale Real chce najpierw zrobić porządek w składzie

Orzeu 08.06.2026 10:06

mam podobne zdanie

Xucatlan 08.06.2026 09:47

Skoro wykwalifikowani specjaliści nie widzą przeciwskazań do tego by Eriksen profesjonalnie grał w piłkę, to co najmniej bardzo prawdopodobne jest, że ich po prostu nie ma. A może niech każdy kto ma jakieś problemy sercowe prewencyjnie przykuje się do łóżka...

Xucatlan 08.06.2026 09:42

Ludzie miewają zawały serca i inne tego typu rzeczy siedząc przed TV, jedząc obiad czy nawet we śnie.

Xucatlan 08.06.2026 09:41

Czemu każecie Eriksenowi kończyć karierę? Są w ogóle jakieś przesłanki ku temu, by twierdzić, że koniec grania w piłkę mu się w kakiś sposób przysłuży? Pomiędzy oboma zasłabnięciami Eriksen rozegrał 198 meczów. Można się domyślać, że jest dość szczegółowo monitorowany. Skoro nie wykazywał symptomów, że coś jest nie tak, to na jakiej podstawie ludzie twierdzą, że gdyby siedział na dupie w domu, to nic by się nie wydarzyło.

FENDI_SOSA 08.06.2026 01:13

mou szybko upadnie tam. szkoda naszego dumfriego ale juz chu. gra toczy sie dalej

ragnar 08.06.2026 00:29

Claudio tak samo ten rywal Pereza przegrał, więc żadnego Kloppa Halsnda nie będzie, tylko Mourinho i obiecana gwiazda za 150 :)

FENDI_SOSA 07.06.2026 23:22

lol Eri. co za gosc

Claudio 07.06.2026 21:20

Ten Turek co obiecał Hakana w Fenerbahce przegrał wybory na prezydenta klubu....szybko poszło.

ZnawcaCalcio 07.06.2026 21:14

Eriksen niech już sobie lepiej odpuści

ragnar 07.06.2026 20:45

34 lata, piękna kariera, niech już kończy

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29451

Liczba newsów: 53337

Liczba komentarzy: 624443

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się