Zapowiedzi

Mecz o 6 punktów! Przed nami ciężka przeprawa z Lazio (15)

Autor:
Źródło: inf. własna
10 miesięcy temu
1700
15
zapowiedź lazio

W niedzielę na rzymskim Stadio Olimpico, stołeczne Lazio podejmie na własnym terenie Inter prowadzony przez Antonio Conte. Oba zespoły, które wybiegną na murawę o 20:45 są obecnie pełnoprawnymi pretendentami w wyścigu o Scudetto, a najbliższy rywal Nerazzurri nie przegrał w lidze od ostatniej potyczki właśnie z Interem. 

 

Rozbudzenie

Przedmeczową atmosferę już od kilku dni podgrzewają nie tylko kibice obu drużyn i dziennikarze, ale także regulamin rozgrywek, który w przypadku rozstrzygnięć na koniec sezonu premiuje nie bilans bramkowy, a rezultat dwumeczu w bezpośrednim starciu danych drużyn. Oznacza to, że Inter na chwilę obecną przystąpi do meczu z zaliczką jednej bramki - Nerazzurri ograli jesienią Lazio u siebie 1:0. Ciekawostką jest, że od wspomnianego pojedynku ekipa Simone Inzaghiego nie przegrała w lidze, śrubując od tamtego czasu rekordową w historii klubu serię 18 ligowych spotkań bez porażki. Marzenia i fantazje kibiców Lazio wreszcie zostały rozbudzone.

Czysto teoretycznie, Lazio spokojnie mogłoby być nazywane faworytem tego spotkania - Aquile oczarowują swoją grą w Serie A, imponują kondycją, a także będą grali przecież przed kompletem własnej publiczności. Lazio nie narzeka też na nadmiar kontuzji czy wykluczeń, nie grało także w końcu w środku tygodnia meczu pucharowego (Inter przegrał w środę z Napoli 0:1). Lazio nie będzie mogło jednak liczyć na swojego kapitana Senada Lulicia, który czeka obecnie na zabieg kostki i będzie pauzował około 6 tygodni. Faworytem do zastąpienia Bośniaka w składzie wydaje się Jony. Środek 5-osobowej formacji pomocy będą tworzyli natomiast zapewne: Luis Alberto, Lucas Leiva i Sergej Milinkovic-Savic. 

 

Przebudzenie 

Inter faworytem do walki o mistrzostwo z Juventusem był już przed sezonem. Wobec styczniowego kryzysu drużyny, podopieczni Conte z meczu na mecz co raz bardziej potrzebowali jednak jasnego sygnału i bodźca, który pozwoliłby wrócić im zarówno fizycznie jak i mentalnie do walki o ścisły top ligi. Taki mecz-sygnał wreszcie nadszedł i to w wymarzonym dla kibiców momencie - spotkaniu derbowym z Milanem. Piłkarze Conte schodzili na przerwę z opuszczonymi głowami przy stanie 0:2, aby po przerwie roznieść ekipę Piolego w pył i zakończyć mecz wynikiem 4:2. We Włoszech rozwiało to część wątpliwości o tym czy Inter jest w stanie wytrzymać tempo wyścigu z Juve i właśnie Lazio. 

Najlepszą wiadomością dla Conte i kibiców jest powrót do składu, zawieszonego ostatnio za swoje zachowanie Lautaro Martineza. Ogromnym znakiem zapytania pozostaje jednak kwestia Christiana Eriksena, który ostatnie 2 mecze rozpoczynał na ławce rezerwowych i nadal przechodzi okres aklimatyzacji we Włoszech. W przypadku występu Duńczyka, równie ciekawą kwestią jest jego ustawienie na boisku - wobec postawy Lazio,  były zawodnik Tottenhamu może zagrać zarówno głębiej jak i na pozycji trequartisty. Inter radził sobie będzie w tym spotkaniu bez Samira Handanovicia, Roberto Gagliardiniego, (prawdopodobnie) Stefano Sensiego jak i Sebastiano Esposito. 

Przed nami historyczne spotkanie także ze względu na statystykę - jeszcze nigdy w historii dwie mierzące się ze sobą w 24. kolejce drużyny nie posiadały łącznie tyle punktów co Lazio i Inter - obecnie 107. Nerazzurri w przypadku powodzenia w tym meczu mają szansę postawienia ogromnego kroku w stronę walki o przynajmniej drugie miejsce w lidze na koniec sezonu. 

FORZA INTER! 

 

Prawdopodobne składy: 

LAZIO - Strakosha; Luis Felipe, Acerbi, Radu; Lazzari, Milinkovic-Savic, Leiva, Luis Alberto, Jony; Calcedo. Immobile

INTER - Padelli; Skriniar, de Vrij, Bastoni; Candreva, Barella, Brozović, Vecino, Young; L. Martinez, Lukaku

 

Kartka z historii: 

kartkaTak jak kiedyś, również dziś (mimo wielu epizodów i zawirowań) na trybunach wspierających obie drużyny można spodziewać się wyrazów wzajemnej sympatii pomiędzy kibicami Lazio i Interu. 

 

Forma: 

LAZIO - WDWDW

INTER - WWDDD

 

Ostatnie pojedynki: 

25/09/2019 Inter 1:0 Lazio (Serie A) 

31/03/2019 Inter 0:1 Lazio (Serie A) 

31/01/2019 Inter 1:1 Lazio (Coppa) 

29/10/2018 Lazio 0:3 Inter (Serie A)

20/05/2018 Lazio 2:3 Inter (Serie A) 

 

Transmisja TV: 

Eleven Sports 1 HD (PL)

Pozostałe sprawdź tutaj.

Zobacz też

liga mistrzów champions league

Mecz, który da odpowiedź na wiele pytań | Real - Inter: Zapowiedź (12)

02.11
22:21
Serie A 2019/20

Do Rzymu po 3 punkty! Lazio - Inter | Zapowiedź (10)

03.10
18:45

Komentarze (15)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
16.02.2020 o 20:42 przez interro
interro
odpalilem wlasnie oferte Totolotka i kursy troszke mnie zaskoczyly. Lazio jest faworytem. co prawda minimalnym, ale to moze niepokoic. chociaz z drugiej strony w razie wygranej naszych, a na to licze, wpadnie wiecej do kieszeni. forza Inter !! !
16.02.2020 o 19:38 przez Qhasz
Qhasz
Panowie spiąć dupy i wygrać ten mecz 💪
16.02.2020 o 17:10 przez Nerazzurri 1908
Nerazzurri 1908
Trudny mecz i teren więc trochę mam obawy o wynik ale liczę że pokażemy charakter i po ciężkim meczu bo taki będzie wygramy !! 💪
16.02.2020 o 16:47 przez radekksm
radekksm
3:0 jedna na pewno pyknie immobile
16.02.2020 o 09:16 przez kadrian89
+1
kadrian89
Lekkim faworytem Lazio. Ostatnimi czasy, każdy kto wychodzi na Inter odważnie i wyżej dużo na tym zyskuje. Inter zatracił, nie wiedzieć czemu, umiejętność wychodzenia spod pressingu. Nadzieja, że Eriksen zacznie z Brozo ogarniać środek, bo o ile Barella ma mega wydolność i umie wziąć grę na siebie, to już w grze kombinacyjnej krótkimi, szybkimi podaniami ma sporo do poprawy,a tu jest klucz moim zdaniem do spokojnego rozgrywania po ziemi od obrony.
16.02.2020 o 08:40 przez Filip009
Filip009
Jony za lulicia, świetna wiadomosc chlop kopie sie po glowie niemiłosiernie
15.02.2020 o 18:24 przez Bartek_32
+1
Bartek_32
Remis wziął bym w ciemno. Mielibyśmy z nimi korzystny bilans. Nie możemy gubić punktów ze słabszymi i jest szansa na mistrzostwo. Ale jak wygrają to będzie naprawdę pięknie
15.02.2020 o 17:46 przez SETE
+1
SETE
Seria Lazio jest imponujaca, ale wiele z tych gier była naprawdę na granicy farta. Ok jak im siadzie wieczor to mogą wygrac z każdym , ale podobnie jest z Interem dodatkowo uważam, ze gramy zdecydowanie stabilniej od Lazio. Aquile graja ofensywna pilke , maja ku temu graczy jak L Alberto, Ciro, Caicedo, Lazarri, Correa , ale my za to z kontry gramy zdecydowanie lepiej i w tym meczu mam nadzieje, ze będziemy mogli te szybkie wyjścia zaprezentować. Pilkarsko mamy więcej atutow niz Lazie i jakos jest dość spokojny o przebieg tego meczu. Trzeba zagrac i zawalczyć o 3 pkt , potem mamy Sampe u siebie i wyjazd rundy na Allianz
15.02.2020 o 17:28 przez danielWu
danielWu
Padelli na budzie :) i Immobile w gazie nieustannie od początku sezonu. Kibice Lazio mogą zacierać ręce. Ale spokojnie,profesor de Vrij ogarnie 😁
15.02.2020 o 17:25 przez Woo-cash
Woo-cash
Pora zakończyć tą serię Lazio.
Od nas się zaczęło i na nas się skończy.
15.02.2020 o 17:06 przez kamil13216
kamil13216
Daj że Conte Eriksena od początku błagam.
15.02.2020 o 16:29 przez Czarson
Czarson
Rezultat uzyskany w derbach nas zdekoncentrował. Z Lazio będzie lepiej, wygrana jest w zasięgu Interu.
15.02.2020 o 15:29 przez mroowa111
mroowa111
musimy zagrać skoncentrowani przez cały mecz a będzie dobrze, stawiam 2-1 dla nas, i może eriksen coś przykozaczy,forza Inter!
15.02.2020 o 15:01 przez ragnar
ragnar
będzie mega ciężko
18 meczów bez porażki, są nieźle nakręceni

kiedyś 82 84 dawały mistrza, w tym sezonie, nawet nie taka liczba punktów nie gwarantuje 2 miejsca
15.02.2020 o 14:47 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Wszystko spoko tylko ten Padelli na bramce. Będą emocje ;)

Shoutbox

HB 26.11.2020 16:44

bo juz nie napisales od 30 minut

pablo77 26.11.2020 16:43

jak nawet HB i Nicolas80 czyli najwięksi optymiści Conte przeszli na drugą stronę to niezle :D

HB 26.11.2020 16:43

maniek napisz ze jestem magazynierem moze

Nasir 26.11.2020 16:43

maniek wykonaj powinnosc

Nitrogen 26.11.2020 16:43

Wiesz, że za spam jest Choroszcz?

HB 26.11.2020 16:43

co tam maniek?

Lopez 26.11.2020 16:43

spam PDW

HB 26.11.2020 16:43

"Xdddddddd"

HB 26.11.2020 16:43

"xddddddddddd"

HB 26.11.2020 16:43

"XDDDDDDDDDDDDDDDDDD"

maniekfci 26.11.2020 16:43

hb luzuj, bo przestanie być śmiesznie

HB 26.11.2020 16:43

juz nie ma w teamie conte

Nasir 26.11.2020 16:43

mocno wyczuwalna nutka goryczy

HB 26.11.2020 16:42

poza mankiem nikogo

pablo77 26.11.2020 16:42

ale wczorajszy mecz zebrał żniwo ciekawe ilu pozostało jeszcze zwolenników Conte :)

Nasir 26.11.2020 16:42

od kiedy conte przejal Inter cos sie zmienilo w smaku

Nasir 26.11.2020 16:42

tak samo jak przez ostatnie 1,5 roku

Kredence 26.11.2020 16:42

opisz gościu

Kredence 26.11.2020 16:42

Nasir czy dzisiaj poranne espresso lepiej smakowało

cuba 26.11.2020 16:42

zwykłe wyrażanie opini

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym zawodnikiem w meczu z Realem Madryt?

Polls answer

Wyniki Serie A

Sobota, 21 listopada

  • FT

    Crotone

    0 - 2

    Lazio

  • FT

    Spezia

    0 - 0

    Atalanta

  • FT

    Juventus

    2 - 0

    Cagliari

Niedziela, 22 listopada

  • FT

    Fiorentina

    0 - 1

    Benevento

  • FT

    Hellas Verona

    0 - 2

    Sassuolo

  • FT

    Inter

    4 - 2

    Torino

  • FT

    Roma

    3 - 0

    Parma

  • FT

    Sampdoria

    1 - 2

    Bologna

  • FT

    Udinese

    1 - 0

    Genoa

  • FT

    SSC Napoli

    1 - 3

    AC Milan

Sobota, 28 listopada

  • 15:00

    Sassuolo

    ? - ?

    Inter

  • 18:00

    Benevento

    ? - ?

    Juventus

  • 20:45

    Atalanta

    ? - ?

    Hellas Verona

Niedziela, 29 listopada

  • 12:30

    Lazio

    ? - ?

    Udinese

  • 15:00

    AC Milan

    ? - ?

    Fiorentina

  • 15:00

    Bologna

    ? - ?

    Crotone

  • 18:00

    Cagliari

    ? - ?

    Spezia

  • 20:45

    SSC Napoli

    ? - ?

    Roma

Poniedziałek, 30 listopada

  • 18:30

    Torino

    ? - ?

    Sampdoria

  • 20:45

    Genoa

    ? - ?

    Parma

Publicystyka

Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
hakimi

O Hakimim słów kilka - artykuł (17)

30.08
11:28
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    8

    20

  • 2

    Sassuolo

    Sassuolo

    8

    18

  • 3

    Roma

    Roma

    8

    17

  • 4

    Juventus

    Juventus

    8

    16

  • 5

    Inter

    Inter

    8

    15

  • 6

    Napoli (-1)*

    8

    14

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Zlatan Ibrahimovic

    10

  • 2

    Cristiano Ronaldo

    8

  • 3

    Romelu Lukaku

    7

  • 4

    Andrea Belotti

    6

  • 5

    Giovanni Simeone

    5

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27051

Liczba newsów: 37994