Wywiady z piłkarzami

Nainggolan: Bardzo chciałbym pracować z Conte (8)

Autor:
Źródło: football-italia.net
prawie 6 lat temu
2414
8

Radja Nainggolan udzielił wywiadu dla RiberaRibell, w którym mówił między innymi o tęsknocie za Romą i chęci pracy z Antonio Conte.

-Nie poświęciłem wiele w moim życiu. Każdy ma na nie swój sposób.

-Nie zawsze prowadziłem się jak profesjonalny piłkarz, wiem o tym, ale dla mnie najważniejsze jest, aby walczyć na boisku co niedzielę i zawsze to robiłem. Musimy być oceniani za to co dajemy zespołowi. Wtedy, w życiu po za piłką, powinnismy być wolni.

-W Cagliari, Conti powiedział, żebym spróbował z numerem 4. Miałem bardzo dobry sezon i nigdy go nie zmieniłem. W Interze, musiałem wybrać, więc wziąłem 14.

-Jeśli miałbym możliwość dostani numeru 4, wziąłbym go, bo jest to nawet data moich urodzin.

Ostatnim golem Nainggolana dla Interu, było trafienie przeciwko Empoli 26 maja 2019, dzięki któremu Nerazzurri ponownie awansowali do Ligi Mistrzów.

-To było satysfakcjonujące, ponieważ ostatnim celem sezonu było zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów. Było mi trochę szkoda Empoli, bo grali świetny futbol i zasłużyli na utrzymanie. Jednak musieliśmy to zrobić i tyle, pamiętam że Ucan mógł zdobyć wyrównującą bramkę i wtedy bylibyśmy za burtą. To było bardzo emocjonujące spotkanie, a to był ważny gol, aby dostać się do tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Radja przyznał, że miał świetną relację z wieloma trenerami, ale podkreślił wpływ Spalettiego na jego karierę. Wspomniał również, że bardzo chciałbym móc współpracować z Antonio Conte.

-Tym, któremu najwiecej zawdzięczam jest Spaletti. Odmienił moją karierę. Pioli też był ważny, wprowadził mnie do gry w Serie B, ale to Spaletti zmienił moją rolę, on mnie uzupełnił. Bardzo chciałbym pracować z Conte, ponieważ w miesiąc zobaczyłem jego determinację i osobowość. Chciał żeby w ten sposób grała drużyna. Podczas tego miesiąca zobaczyłem świetnego trenera.

Podkreślił również, że pozostawił swoje serce w Romie, oraz że do Juventusu jest nastawiony bojowo.

-Spędziłem cztery lata w Cagliari i cztery w Romie, gdzie pozostawiłem swoje serce. Zawsze otrzymywałem tam wiele emocji i przeżyłem tam wiele bitew.

-Może też z wiekiem piłka zaczęła się dla mnie liczyć. Lubię wzywania. Juve było najsilniejszą drużyną przez ostatnie dziesięć lat i dla mnie ważniejsze było pokonanie ich niż przyjazd tam i zwycięstwo.

-W Rzymie, derby były najintensywniejszym meczem, ale dla mnie był to mecz przeciwko Juve. Wierzę, że to klub, o którym mówiło się najwiecej w ciągu ostatnich lat.

-Ludzie myślą, że nienawidzę Juventusu, ale to nie prawda, ja po prostu uwielbiam wyzwania. Chciałem wygrywać przeciwko najlepszym. To dobra rywalizacja, bo mówiłem, że nigdy tam nie pójdę i nigdy tego nie zrobiłem.

-Tak, tęsknie trochę za Romą, ale życie toczy się dalej.

Nainggolan wspomniał również, że Barella przypomina mu młodszą wersję samego siebie.

-Inter zakontraktował nowego mnie. Barella mam mój styl gry. Jest twardym zawodnikiem, biega i walczy. Strzela mało goli i zalicza tylko trochę asyst, ale gdy nabierze doświadczenie, będzie sobie radził i z tym.

-On jest taki jaki ja byłem sześć lat temu, jest bardzo istotny, aby pozostałych dziesięciu zawodników grało dobrze.

 

Zobacz też

Pio Esposito

Pio Esposito: Cieszę się, że mogłem pomóc Włochom (3)

04.06
12:35

Lautaro: Chcę zostać tu do końca kariery. A potem zniknę (7)

19.05
11:10

Komentarze (8)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
17.06.2020 o 08:42 przez mroowa111
mroowa111
ninja desmoxan, heineken 0,0 i warzywka z patelni i dostaniesz szansę a tak powaznie ma umiejętności i serce do walki by nam pomóc, może sie przydać bo to walczak jakich mało i nigdy nie odpuszcza
16.06.2020 o 14:16 przez FENDI_SOSA
+1
FENDI_SOSA
No i już mamy doświadczonego gracza dla conte, cyk!
16.06.2020 o 09:47 przez Gloin1989
+1
Gloin1989
Wracaj
16.06.2020 o 08:34 przez mroowa111
+1
mroowa111
ninja pozamiataj w tej pomocy dorzuć troche ognia i pokaz jakim jesteś fighterem
16.06.2020 o 02:01 przez Woo-cash
+1
Woo-cash
Radziu puszcza oko w stronę Conte. Tylko ślepy by nie zauważył.
15.06.2020 o 23:04 przez pluto11
pluto11
Marta nie ma co kombinować do pomocy kupić Tonaliego a Radia niech wraca i pomoc kompletna i skupić się na wahadlach konieczność
15.06.2020 o 22:00 przez Dyl87
+1
Dyl87
Wracaj Radja , pokaż moc i charakter wojownika , bądź elementem dodatnim w naszej pomocy.
15.06.2020 o 21:59 przez jacodj
jacodj
No to będziesz pracował

Shoutbox

Klinsi64 08.06.2026 10:35

Eriksen już jest słaby dlatego powinien skonczyc

Cyrax 08.06.2026 10:33

Nie wspominając już jak może działać obecnie jego psychika po drugim takim zajściu. Stres, a tym samym reakcje z nim związane mogą być jeszcze większe

Cyrax 08.06.2026 10:31

We Włoszech zabraniają uprawiania zawodowego sportu z wszczepionym kardiowerterem też tylko tak z dupy ;)

Cyrax 08.06.2026 10:29

Dokładnie Claudio

Cyrax 08.06.2026 10:29

No trochę bzdury piszesz. Przeciwwskazania jakieś są, ale finalnie decyzja należy do samego piłkarza. Kardiowerter-defibrylator (ICD) monitoruje szybkość rytmu serca i gdy dochodzi do niebezpiecznej granicy, to wtedy się włącza. Oczywiście, że zawału można i dostać nawet siedząc na krześle, ale ekstremalny wysiłek fizyczny zwiększa ryzyko, bo to właśnie wtedy częściej dochodzi o bardzo szybkiego rytmu serca

Claudio 08.06.2026 10:28

Przypadkiem były 2 zdarzenia z Eriksenem i przypadkiem 2 były na murawie w trakcie meczu. Ale oczywiście to nie wina wysiłku..

Cyrax 08.06.2026 10:26

Xucatlan 08.06.2026 09:47 Skoro wykwalifikowani specjaliści nie widzą przeciwskazań do tego by Eriksen profesjonalnie grał w piłkę, to co najmniej bardzo prawdopodobne jest, że ich po prostu nie ma

Jacenty 08.06.2026 10:18

Mou chce Paza do swojego 4-2-3-1, ale Real chce najpierw zrobić porządek w składzie

Orzeu 08.06.2026 10:06

mam podobne zdanie

Xucatlan 08.06.2026 09:47

Skoro wykwalifikowani specjaliści nie widzą przeciwskazań do tego by Eriksen profesjonalnie grał w piłkę, to co najmniej bardzo prawdopodobne jest, że ich po prostu nie ma. A może niech każdy kto ma jakieś problemy sercowe prewencyjnie przykuje się do łóżka...

Xucatlan 08.06.2026 09:42

Ludzie miewają zawały serca i inne tego typu rzeczy siedząc przed TV, jedząc obiad czy nawet we śnie.

Xucatlan 08.06.2026 09:41

Czemu każecie Eriksenowi kończyć karierę? Są w ogóle jakieś przesłanki ku temu, by twierdzić, że koniec grania w piłkę mu się w kakiś sposób przysłuży? Pomiędzy oboma zasłabnięciami Eriksen rozegrał 198 meczów. Można się domyślać, że jest dość szczegółowo monitorowany. Skoro nie wykazywał symptomów, że coś jest nie tak, to na jakiej podstawie ludzie twierdzą, że gdyby siedział na dupie w domu, to nic by się nie wydarzyło.

FENDI_SOSA 08.06.2026 01:13

mou szybko upadnie tam. szkoda naszego dumfriego ale juz chu. gra toczy sie dalej

ragnar 08.06.2026 00:29

Claudio tak samo ten rywal Pereza przegrał, więc żadnego Kloppa Halsnda nie będzie, tylko Mourinho i obiecana gwiazda za 150 :)

FENDI_SOSA 07.06.2026 23:22

lol Eri. co za gosc

Claudio 07.06.2026 21:20

Ten Turek co obiecał Hakana w Fenerbahce przegrał wybory na prezydenta klubu....szybko poszło.

ZnawcaCalcio 07.06.2026 21:14

Eriksen niech już sobie lepiej odpuści

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29451

Liczba newsów: 53337

Liczba komentarzy: 624444

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się