Wywiady z piłkarzami

Pavard: Inter jest tym, czego szukałem (14)

Autor:
Źródło: fcinternews.it
ponad 2 lata temu
2528
14

Benjamin Pavard udzielił długiego wywiadu dla La Gazzetty dello Sport. Francuz opowiedział między innymi o swoim transferze oraz o tym, jak czuje się w mediolańskim klubie. Oto treść całego wywiadu:

 

- Inter był właściwym wyborem, zostałem bardzo ciepło przyjęty, od trenera Inzaghiego, przez Javiera Zanettiego, po kolegów z drużyny. Znalazłem się w miłej i zjednoczonej szatni. Po siedmiu latach w Niemczech chciałem nowego wyzwania, nowych bodźców. Inter chciał mnie już w styczniu. Mają projekt, który jest tym, czego szukałem.

 

O derbach:

- Kiedy zobaczyłem race dymne, kibiców walących pięściami w okna naszego autokaru, przyśpiewki na Meazza, nie ukrywam, miałem ciarki. Gram w piłkę właśnie dla takich chwil i emocji. Lubię tłum emocjonujących się ludzi, sam taki jestem. Bardzo dobrze rozumiem się z kibicami. 

 

O decyzji przejścia do Interu:

- Projekt sportowy pozwala mi grać na preferowanej przeze mnie pozycji. Od lat śledzę Serie A, także ze względu na taktykę. Włochy są ojczyzną obrońców, więc moje wszystkie kryteria są spełnione. Inspiruje mnie stąd wielu piłkarzy, od Laurenta Blanca po Waltera Samuela. Są także oczywiste legendy jak Paolo Maldini i Lilian Thuram. Oni wszyscy są źródłem inspiracji. Mam 27 lat i mogę się jeszcze wiele nauczyć. W Interze mogę się spełnić. 

 

O Serie A:

- Liga włoska jest dużo bardziej taktyczna niż Bundesliga. Dużo więcej się biega i wykonuje pracy czysto taktycznej. Dużo rozmawiam z Acerbim, Bastonim, de Vrijem i Darmianem. To gracze międzynarodowi i łatwo jest się porozumieć. 

 

O relacjach z trenerem:

- Inzaghi jest liderem, świetnym motywatorem w grze i na treningach. Inzaghi jest rewelacyjnym trenerem, który nie lekceważy żadnej drużyny. Jednym z przykładów jest to, że prosi mnie o wspieranie prawego wahadłowego, a następnie cofanie się głęboko. Nie robiłem tego w Bayernie, gdzie kazano mi po prostu stać z tyłu.

 

O Marcusie Thuramie:

- Zintegrował się ze wszystkimi natychmiast, ponieważ klub stwarza warunki, abyśmy czuli się komfortowo. Bardzo się z tego cieszę. Thuram to wyjątkowy chłopak, mam nadzieję, że dalej będzie tak świetnie grał. Jak już mówiłem, bardzo szanuję jego tatę. 

 

O celach:

- Przyjechałem tutaj, aby pomóc Interowi zdobyć drugą gwiazdkę na koszulce. Chcę także odwdzięczyć się fanom za całą ich sympatię, którą obdarzyli mnie jeszcze przed podpisaniem kontraktu. Otrzymałem niezliczone wiadomości w mediach społecznościowych. Inter zasługuje na wielkie trofea. Jest jednak wielu silnych rywali: Milan, Napoli, Juventus, Lazio, Fiorentina. Ale sezon jest długi. Również dlatego nie żartowałem przesadnie z Giroud i Theo po wygranych przez nas derbach. Jeśli już, to nadrobię to po wygranym Scudetto. 

 

O Lidze Mistrzów:

- Wszystko jest możliwe. Musimy myśleć tylko o sobie, skupić się na naszej grze i dalej ciężko pracować. 

 

Zobacz też

Calhanoglu: latem moje nazwisko było na ustach wszystkich, ale trener od razu mi pomógł (2)

18.05
02:08

O. Solet: Mediolan bardzo mi się podoba (3)

21.05
11:14

Komentarze (14)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
13.10.2023 o 20:31 przez smerf1600
+1
smerf1600
Dla mnie to wygląda tak, jakby Pavard i Inter byli sobie przeznaczeni, od razu wszystko zatrybiło, i wzajemna chęć jego i klubu żeby się tu znależć, i poziom sportowy jaki prezentuje na boisku, i błyskawiczna sympatia kibiców którą zdobył, i szybka integracja z szatnią. Wiedział co robi idąc do nas a nie do Memczesteru
12.10.2023 o 22:18 przez Paolo87
+2
Paolo87
Odszedł Judasz Skriniar, Przyszedł Pavard. Moim zdaniem francuz jest lepszym i bardziej wszechstronnym zawodnikiem niż słowak. Patrząc co pokazuje Skriniar w PSG można żałować tylko jednego.... a mianowicie tylko tego że nie dostaliśmy za niego jakichś pieniędzy bo pod względem czysto piłkarskim jestem przekonany że kebaby już żałują🤣
12.10.2023 o 21:41 przez ANIOL
+1
ANIOL
A Ty jesteś Tym którego szukaliśmy .
12.10.2023 o 10:39 przez tytusek25
tytusek25
vice versa Benji
11.10.2023 o 21:56 przez Nerazzurri 1908
Nerazzurri 1908
Świetny transfer i tyle w temacie !!
11.10.2023 o 20:52 przez Ojciec SB
Ojciec SB
Fajne jest to, że coraz wiecej zawodników o tym mówi, że Inter to rodzina, a nie typowy klub, wlasnie na tym to powinno polegac, na przywiazaniu, na codziennym zrozumieniu i dobrych relacjach miedzy soba, to wrozy sukces, gdy nie jednostka, a cala druzyna tworzy monolit. Pavard od pierwszego spotkania wyglada na swietnego pilkarza i sportowo napewno nie stracilismy na zastapieniu skriniara, jedynie szkoda, ze na milanie nie zarobilismy.
11.10.2023 o 18:06 przez pasencjusz88
pasencjusz88
Pan Pavard 😎
11.10.2023 o 16:57 przez kadrian89
+1
kadrian89
Kwestia czasu jak stanie się liderem obrony docenionym przez wszystkich.

Widać pasje i charakter zwycięzcy.
11.10.2023 o 14:31 przez Towarzysz
+2
Towarzysz
Czy ktoś żałuje odejścia Skriniara mając takiego kota w składzie? Pavard to spokojnie jedna półka wyżej od niego, aż mnie cieszy, że tak wyszło
11.10.2023 o 14:48 przez danielinter
+1
danielinter
Jako pół prawy stoper na pewno tak w 4 z tyłu jednak nędzny Slowak
11.10.2023 o 15:52 przez Matti
+1
Matti
A mnie nie cieszy do końca, że tak wyszło. Za Skriniara nie dostaliśmy niestety złamanego grosza co w naszej sytuacji finansowej było słabe. Dużo bardziej cieszyłbym się, gdyby Skriniar odszedł zimą i wtedy dołączył do nas Benji.
11.10.2023 o 13:24 przez ragnar
ragnar
Małe szanse dawałem na przyjście takiego nazwiska
Liverpool czy United wydawały się idealne dla francuza
11.10.2023 o 13:12 przez mroowa111
+1
mroowa111
Profesor naszej obrony
11.10.2023 o 10:00 przez cuba
+8
cuba
Bardzo mnie cieszy że mamy takiego gościa, myślę że jest już pewniakiem pierwszego składu i udowodnił że nie jest tu przypadkiem

Shoutbox

Szczupac_FCI 26.06.2026 20:52

przeciez na ten moment nie ma zadnych celów bo wlasnie upadły

Imrahil 26.06.2026 20:52

i hakana

El_Imprezatore 26.06.2026 20:52

jeszcze zobaczycie, że Bastoniego opeirdolą młotki

Imrahil 26.06.2026 20:51

facepalm

El_Imprezatore 26.06.2026 20:51

dokładnie, tak jak ktoś wcześniej napisał, że śmierdzi samofinansującym się okienkiem

Szczupac_FCI 26.06.2026 20:50

stek gównomowy

El_Imprezatore 26.06.2026 20:49

aż się boję tego zdania "zmienić cele" = alternatywy alernatyw

El_Imprezatore 26.06.2026 20:48

miki przedłużuł

Imrahil 26.06.2026 20:48

darmian podpisal? ;p

Szczupac_FCI 26.06.2026 20:47

dodtkowo tracimy Denzela i de Vrija

martins2000 26.06.2026 20:47

"Szefostwo Interu,będzie musiało zmienić strategię na mercato,w przypadku Palestry transfer był na etapie bardzo zaawansowanym,był prawie zamknięty i przepadł,w kwestii Nico Paza były tylko rozmowy informacyjne,ale nie zdążyli nawet rozpocząć negocjacji.Priorytetem rynku było sprowadzenie Palestry, Jonesa z Liverpoolu i rozważenie możliwości z Nico Pazem: dzisiaj to wszystko są albo nieudane, albo wygaszone rozmowy,jak w przypadku Jonesa.Inter będzie musiał przemyśleć swoją strategię, na pewno dojdzie do wewnętrznych konsultacji,żeby to zrozumieć. Ale Inter dokona kilku zakupów, będzie ich 4-5,ale trzeba będzie zmienić cele”

El_Imprezatore 26.06.2026 20:45

czekam do końca okienka ale jak narazie to nasze asy wyglądają jak dzieci we mgle. Już nawet iz backi wydają 70mln. jak to w ogóle jest możliwe a nasi jakieś pokemony do 25 max. Żałosne

Piotrek85 26.06.2026 20:43

Nie ma co się dziwić. Rozegrał tylko 20 procent minut w seria a. Dziad Acerbi 40.procent minut.

Imrahil 26.06.2026 20:42

no szkoda stefka

rchemik 26.06.2026 20:41

Pewnie szuka jeszcze jakis wyzwań i wrażeń, większej roli

HB 26.06.2026 20:40

Dostał nędzne warunki w Grecji, a Inter nie mógł im dorównać?

HB 26.06.2026 20:40

Kompromitacja z SdV

rchemik 26.06.2026 20:39

Como narobi transferów, uefa zabroni im transferów, ale już będzie po fakcie :D Za rok dostaną warunek, tyle wydać co zarobią. Opchaja pazia za 80mln i będzie na transfery

rchemik 26.06.2026 20:36

milan juz kilka lat jest na plusie. Nawet teraz zarobili juz cos kolo 30 mln z transferów do tego pewnie liczą na opchanie Leao

Imrahil 26.06.2026 20:35

beka, to komo na siano na zawodnikow a Inter nie ma xD

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29498

Liczba newsów: 53362

Liczba komentarzy: 625601

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się