Wywiady z piłkarzami

Pavard: Inter jest tym, czego szukałem (14)

Autor:
Źródło: fcinternews.it
ponad 2 lata temu
2529
14

Benjamin Pavard udzielił długiego wywiadu dla La Gazzetty dello Sport. Francuz opowiedział między innymi o swoim transferze oraz o tym, jak czuje się w mediolańskim klubie. Oto treść całego wywiadu:

 

- Inter był właściwym wyborem, zostałem bardzo ciepło przyjęty, od trenera Inzaghiego, przez Javiera Zanettiego, po kolegów z drużyny. Znalazłem się w miłej i zjednoczonej szatni. Po siedmiu latach w Niemczech chciałem nowego wyzwania, nowych bodźców. Inter chciał mnie już w styczniu. Mają projekt, który jest tym, czego szukałem.

 

O derbach:

- Kiedy zobaczyłem race dymne, kibiców walących pięściami w okna naszego autokaru, przyśpiewki na Meazza, nie ukrywam, miałem ciarki. Gram w piłkę właśnie dla takich chwil i emocji. Lubię tłum emocjonujących się ludzi, sam taki jestem. Bardzo dobrze rozumiem się z kibicami. 

 

O decyzji przejścia do Interu:

- Projekt sportowy pozwala mi grać na preferowanej przeze mnie pozycji. Od lat śledzę Serie A, także ze względu na taktykę. Włochy są ojczyzną obrońców, więc moje wszystkie kryteria są spełnione. Inspiruje mnie stąd wielu piłkarzy, od Laurenta Blanca po Waltera Samuela. Są także oczywiste legendy jak Paolo Maldini i Lilian Thuram. Oni wszyscy są źródłem inspiracji. Mam 27 lat i mogę się jeszcze wiele nauczyć. W Interze mogę się spełnić. 

 

O Serie A:

- Liga włoska jest dużo bardziej taktyczna niż Bundesliga. Dużo więcej się biega i wykonuje pracy czysto taktycznej. Dużo rozmawiam z Acerbim, Bastonim, de Vrijem i Darmianem. To gracze międzynarodowi i łatwo jest się porozumieć. 

 

O relacjach z trenerem:

- Inzaghi jest liderem, świetnym motywatorem w grze i na treningach. Inzaghi jest rewelacyjnym trenerem, który nie lekceważy żadnej drużyny. Jednym z przykładów jest to, że prosi mnie o wspieranie prawego wahadłowego, a następnie cofanie się głęboko. Nie robiłem tego w Bayernie, gdzie kazano mi po prostu stać z tyłu.

 

O Marcusie Thuramie:

- Zintegrował się ze wszystkimi natychmiast, ponieważ klub stwarza warunki, abyśmy czuli się komfortowo. Bardzo się z tego cieszę. Thuram to wyjątkowy chłopak, mam nadzieję, że dalej będzie tak świetnie grał. Jak już mówiłem, bardzo szanuję jego tatę. 

 

O celach:

- Przyjechałem tutaj, aby pomóc Interowi zdobyć drugą gwiazdkę na koszulce. Chcę także odwdzięczyć się fanom za całą ich sympatię, którą obdarzyli mnie jeszcze przed podpisaniem kontraktu. Otrzymałem niezliczone wiadomości w mediach społecznościowych. Inter zasługuje na wielkie trofea. Jest jednak wielu silnych rywali: Milan, Napoli, Juventus, Lazio, Fiorentina. Ale sezon jest długi. Również dlatego nie żartowałem przesadnie z Giroud i Theo po wygranych przez nas derbach. Jeśli już, to nadrobię to po wygranym Scudetto. 

 

O Lidze Mistrzów:

- Wszystko jest możliwe. Musimy myśleć tylko o sobie, skupić się na naszej grze i dalej ciężko pracować. 

 

Zobacz też

Zieliński: Szkoda mi Dumfriesa, ale takich ofert się nie odrzuca. Palestra... (12)

04.06
12:21

Bisseck: Zagraliśmy całkiem nieźle, ale mogliśmy lepiej bronić (0)

25.05
03:07

Komentarze (14)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
13.10.2023 o 20:31 przez smerf1600
+1
smerf1600
Dla mnie to wygląda tak, jakby Pavard i Inter byli sobie przeznaczeni, od razu wszystko zatrybiło, i wzajemna chęć jego i klubu żeby się tu znależć, i poziom sportowy jaki prezentuje na boisku, i błyskawiczna sympatia kibiców którą zdobył, i szybka integracja z szatnią. Wiedział co robi idąc do nas a nie do Memczesteru
12.10.2023 o 22:18 przez Paolo87
+2
Paolo87
Odszedł Judasz Skriniar, Przyszedł Pavard. Moim zdaniem francuz jest lepszym i bardziej wszechstronnym zawodnikiem niż słowak. Patrząc co pokazuje Skriniar w PSG można żałować tylko jednego.... a mianowicie tylko tego że nie dostaliśmy za niego jakichś pieniędzy bo pod względem czysto piłkarskim jestem przekonany że kebaby już żałują🤣
12.10.2023 o 21:41 przez ANIOL
+1
ANIOL
A Ty jesteś Tym którego szukaliśmy .
12.10.2023 o 10:39 przez tytusek25
tytusek25
vice versa Benji
11.10.2023 o 21:56 przez Nerazzurri 1908
Nerazzurri 1908
Świetny transfer i tyle w temacie !!
11.10.2023 o 20:52 przez Ojciec SB
Ojciec SB
Fajne jest to, że coraz wiecej zawodników o tym mówi, że Inter to rodzina, a nie typowy klub, wlasnie na tym to powinno polegac, na przywiazaniu, na codziennym zrozumieniu i dobrych relacjach miedzy soba, to wrozy sukces, gdy nie jednostka, a cala druzyna tworzy monolit. Pavard od pierwszego spotkania wyglada na swietnego pilkarza i sportowo napewno nie stracilismy na zastapieniu skriniara, jedynie szkoda, ze na milanie nie zarobilismy.
11.10.2023 o 18:06 przez pasencjusz88
pasencjusz88
Pan Pavard 😎
11.10.2023 o 16:57 przez kadrian89
+1
kadrian89
Kwestia czasu jak stanie się liderem obrony docenionym przez wszystkich.

Widać pasje i charakter zwycięzcy.
11.10.2023 o 14:31 przez Towarzysz
+2
Towarzysz
Czy ktoś żałuje odejścia Skriniara mając takiego kota w składzie? Pavard to spokojnie jedna półka wyżej od niego, aż mnie cieszy, że tak wyszło
11.10.2023 o 14:48 przez danielinter
+1
danielinter
Jako pół prawy stoper na pewno tak w 4 z tyłu jednak nędzny Slowak
11.10.2023 o 15:52 przez Matti
+1
Matti
A mnie nie cieszy do końca, że tak wyszło. Za Skriniara nie dostaliśmy niestety złamanego grosza co w naszej sytuacji finansowej było słabe. Dużo bardziej cieszyłbym się, gdyby Skriniar odszedł zimą i wtedy dołączył do nas Benji.
11.10.2023 o 13:24 przez ragnar
ragnar
Małe szanse dawałem na przyjście takiego nazwiska
Liverpool czy United wydawały się idealne dla francuza
11.10.2023 o 13:12 przez mroowa111
+1
mroowa111
Profesor naszej obrony
11.10.2023 o 10:00 przez cuba
+8
cuba
Bardzo mnie cieszy że mamy takiego gościa, myślę że jest już pewniakiem pierwszego składu i udowodnił że nie jest tu przypadkiem

Shoutbox

Cny 26.06.2026 21:44

btw coś się stało z vandersonem że nie przewija się jako kandydat na wahadło?

Cny 26.06.2026 21:42

ale tak jak piszą, muszą dyrektorzy zrewidować cele i mam nadzieję że Chivu będzie miał na to wplyw

Cny 26.06.2026 21:41

musimy o czekać. też się boje alternatyw. też uważam że jonesa kompletnie nie potrzebujemy. Mancini to wariat który ma nierówno pod kopułą ale poczekajmy... był plan, były nadzieję, zapowiadało się bardzo fajnie, no ale na Paza nie mieliśmy wpływu, a palestra został przelicytowany, czelsi weszłaby w każdym innym momencie. wszystko to jest irytujące,nawet provedel i Solet już niby klepnięcie a to się ciągnie trzeci tydzień. też martwię się że skończy się nowym LH, bonnym czy djufem

martins2000 26.06.2026 21:41

65+bonusy

Paolo92 26.06.2026 21:38

👀 Napastnik PSG Goncalo Ramos zostanie nowym zawodnikiem Milanu. Będzie to najdroższy transfer w historii klubu wynoszący około 55 mln euro. 25-latek w poprzednim sezonie zdobył 12 bramek w 45 spotkaniach dla Paryżan. 📰 Fabrizio Romano

Cny 26.06.2026 21:37

a niech sobie Milan wydaje i 100 milionów. chcielibyście dać 70M za ramowa którego nikt nie chciał?

Tifosinho 26.06.2026 21:29

Mudryk teź chyba taki konkretny dostał 🤔

rchemik 26.06.2026 21:28

tam w chelsea jakoś tak kombinowali z kontraktami nawet na 10 lat zeby amortyzować cenę i zachować ffp

Tifosinho 26.06.2026 21:28

Ja bym wtedy wybaczył błędy młodości i wypożyczył

Piotrek85 26.06.2026 21:27

Za rok ,może dwa wróci do Włoch

Piotrek85 26.06.2026 21:26

Palestra kontrakt w Chelsea 6+1. Ciekawe tego kontrakty u nich.

Tifosinho 26.06.2026 21:23

A nie, czekaj 😁

Tifosinho 26.06.2026 21:23

Dyrektor sportowy Milanu

Rebelde 26.06.2026 21:21

Kto normalny zapłacił tyle kasy za Gonçalo Ramosa, który nic nie gra w PSG.

furch001 26.06.2026 21:16

Dobra wróciłem się pokłócić znowu xd mówiłem miesiąc temu że nie kupimy palestry to ktoś mnie wyzywał , gdzie ten śmiałek

furch001 26.06.2026 21:15

Nagamatsu

furch001 26.06.2026 21:15

Milan wydaje kasiorkę na kolejnego xD a my to kupimy może naganami z ruchu Chorzów

Tifosinho 26.06.2026 21:07

Ostigard pięknie zaczął mecz 😁

jaszczomb 26.06.2026 21:07

ale festwial spierdolenia na sb xd

rchemik 26.06.2026 21:05

spokojnie, nasi wedzą dokładnie jaki gorzki smak pozostał po LM mimo mistrza i nie wiedzą że trzeba realnych wzmocnień, aby nie powtórzyć wpadki

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29498

Liczba newsów: 53362

Liczba komentarzy: 625608

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się