Relacje

Szachy zamiast strzelaniny - Inter dowozi skromne zwycięstwo 1:0 nad Atalantą (48)

Autor:
Źródło: inf. własna
około miesiąca temu
3364
48
Christian Eriksen Milan Skriniar

Partię błyskawicznych szachów zamiast strzelaniny w meczu 26. kolejki Serie A zaserwowali nam piłkarze Interu i Atalanty. Skrupulatnie ustawione przez swoich szkoleniowców ekipy bardzo płynnie przechodziły z fazy defensywnej do ofensywy, co skutkowało wykwintnym taktycznym widowiskiem. W ciekawym, utrzymywanym w dobrym tempie meczu padł ostatecznie tylko jeden gol - trafieniem na wagę trzech punktów popisał się w drugiej połowie Milan Skriniar. 

 

Pierwszy kwadrans spotkania to wzajemne wyczekiwanie i dyskretne podpatrywanie założeń taktycznych rywali. Oba zespoły niby ustawiły się wysoko, niby czyhały tylko na stratę piłki przez przeciwnika, ale jednak potwierdzały swoją postawą to czego spodziewało się wielu obserwatorów - Inter i Atalanta zachwycają bramkostrzelnością i otwartą grą... ale nie w meczach przeciwko sobie. Skupienie, stałe korygowanie ustawienia przez piłkarzy oraz nieustające uwagi płynące z obu ławek trenerskich znamionowały kwintesencje calcio - grę obronną, wyższą szkołę asekuracji oraz obustronne próby neutralizacji największych atutów.

Po 25. minutach gry, Inter wydawał się kontrolować przebieg spotkania mogąc pochwalić się posiadaniem piłki na poziomie 59%-41% na niekorzyść Atalanty. Mimo to elementy nerwowości w szeregi Interu conajmniej 2 razy wprowadził zastępujący dziś w wyjściowym składzie Cristiana Eriksena, Arturo Vidal. Na domiar tego formacja ofensywna gości potrafiła zasiać także niepewność w szeregach obronnych Interu. W ofensywie natomiast swoje własne zapaśnicze zawody ze stoperami Atalanty rozgrywał dziś Romelu Lukaku. Belg bardzo mocno pracował dziś bez piłki aby w ogóle wypracować dogodną pozycję do przyjęcia piłki, był stale pilnowany przez rotujących kryciem go defensorów z Bergamo. Podłączać się do ataków gospodarzy próbowali za to solidarnie zarówno Perisic jak i Hakimi - niestety bez efektu. Inter nie stworzył ostatecznie realnego zagrożenia w pierwszej połowie meczu. 

 

Kiedy piłkarze obu drużyn powracali na murawę San Siro po przerwie, wydawać się mogło że pewniej "po swoje" idzie Gian Piero Gasperini. Atalanta z tunelu wyszła już z Josipem Iliciciem w składzie co było jasnym sygnałem, że przyjezdni celują w grę o pełną pulę. Prawdopodobnie śmiałość trenera gości, a także zauważalnie lepsza postawa Atalanty tuż po wznowieniu gry, skłoniła do korekty w składzie także Antonio Conte. W 52. minucie arbiter techniczny wyświetlił na tablicy dwa numery: 22 i 24. Chwilę później w środku pola zameldował się Christian Eriksen, a Inter miał potrzebować tylko 2 minut z Duńczykiem w składzie aby wyjść na prowadzenie. 

Wobec tak toczącego się do tej pory meczu, nie mogło być inaczej i sprawy w swoje ręce pod bramką przeciwnika wzięli stoperzy Interu. Po wykonanym przez Eriksena rzucie rożnym, piłka spadła w zatłoczonym polu karnym Atalanty gdzie najprzytomniej zachował się Bastoni. Włoch wyłożył piłkę do Skriniara, a Słowak po przyjęciu piłki uderzył ją tuż przy lewym słupku bramki bezradnego Sportiello. W obliczu objęcia prowadzenia Inter nie zamierzał osiąść na laurach i kolejne 10 od 54. minuty to próby gospodarzy aby zamknąć mecz i zapewnić sobie dwubramkową zaliczkę. Atalanta zdołała jednak odeprzeć ten napór i im więcej mijało czasu tym bardziej mecz zaczynał być esencją włoskiego futbolu w najlepszym wydaniu - kontry, krycie i ponownie do znudzenia - neutralizacja atutów rywala. Jeśli komuś w szeregach Interu brakowało w drugiej połowie koncentracji to być może momentami Lautaro, który został zmieniony przez Alexisa w 77. minucie gry. Razem z Sanchezem na boisku w miejsce Brozovicia zameldował się Gaglairdini. Zmiana ta mogła wydawać się ryzykowną, ale trzeba przyznać że zarówno były zawodnik Atalanty jak i wprowadzeni chwilę później D'Ambrosio i Darmian walnie przyczynili się do dojrzałej gry Interu w końcówce i dowiezienia jednobramkowego prowadzenia do ostatniego gwizdka arbitra. 

 

Inter 1:0 Atalanta

54' Skriniar 

 

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 95 Bastoni; 2 Hakimi, 23 Barella, 77 Brozovic, 22 Vidal, 14 Perisic; 9 Lukaku, 10 Lautaro.
Ławka: 97 Radu, 5 Gagliardini, 7 Sanchez, 8 Vecino, 11 Kolarov, 12 Sensi, 13 Ranocchia, 15 Young, 24 Eriksen, 33 D'Ambrosio, 36 Darmian, 99 Pinamonti.
Trener: Antonio Conte.

 

ATALANTA (3-4-2-1): 57 Sportiello; 2 Toloi, 17 Romero, 19 Djimsiti; 3 Maehle, 11 Freuler, 15 De Roon, 8 Gosens; 32 Pessina, 18 Malinovskyi; 91 Zapata.
Ławka: 31 Rossi, 95 Gollini, 6 Palomino, 7 Lammers, 9 Muriel, 13 Caldara, 20 Kovalenko, 40 Ruggeri, 41 Ghislandi, 59 Miranchuk, 72 Ilicic, 88 Pasalic.
Trener: Gian Piero Gasperini.

 

Arbiter: Mariani.
Asystenci: Bindoni, Imperiale.
Techniczny: Sacchi.
VAR: Valeri, Ranghetti.

 

Zawieszenia: Nessuno.
Zagrożeni zawieszeniami: Barella, Bastoni, Brozovic, Lukaku (I); Freuler (A)

Zobacz też

Romelu Lukaku Bologna

Bologna 0:1 Inter | 3 punkty wracają do Mediolanu (35)

03.04
19:43
fcinter serwisowe

Wasz MVP w starciu z Genoą to? (3)

28.02
20:12

Komentarze (48)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
09.03.2021 o 18:03 przez boniunio
boniunio
Ta lokomotywa pędzi dalej i nie zatrzymuje się nigdzie :) piękne zdobyte 3pkt w tym meczu i co cieszy najbardziej znowu "0" z tyłu. Ta źelazna obrona jest na kilka lat i niech Conte już nie kombinuje z wynalazkami typu Kolarov itd
09.03.2021 o 13:16 przez Damianos
Damianos
Ważne 3 pkt Lautaro dobrze piłke przyjmował z minięciem gorzej już z podaniem :)
09.03.2021 o 13:16 przez Damianos
Damianos
Ważne 3 pkt Lautaro dobrze piłke przyjmował z minięciem gorzej już z podaniem :)
09.03.2021 o 01:59 przez kibol123
kibol123
Na zdjęciu dwaj bohaterzy meczu. Niestety ziścił się mokry sen naszego wodza Kuntakinte 2 drwali w środku i fatalny Persilic... Naszczescie Atalanta tak nas testowała pod koniec pierdzej i na początku drugiej połowy, że pan kuntakinte musial sie obudzić iCo sie nagle okazało? Inter zapanowal nad piłką a wybitnie obrzydliwy Perslic znowu pokazał śnieżnobialy pazur coć itak mecz ma na minus. A tak wgl doskonaly mecz obrony, swietna walka Lukaku, kluczowe zmiany Eriksena i Sancheza, Vecino blagam cie wwróć mimo ze nie wiele, ale choć minimalnie wiecej widać cię nabboisku niż tego Gagliardiniego"invisible"
09.03.2021 o 00:31 przez Woo-cash
+2
Woo-cash
i co? Vidal byl kluczowy. Po zejsciu z boiska. Cieszy wygrana. Kolejny milowy krok za nami!
09.03.2021 o 00:00 przez HB
+4
HB
Średnia pkt:
Inter 2.38
Atleti 2.36
City 2.32
Bayern 2.29
Lille 2.21
09.03.2021 o 00:07 przez Ploretariusz
Ploretariusz
Wreszcie tego doczekaliśmy!
08.03.2021 o 23:59 przez Ploretariusz
Ploretariusz
No Żelaznoboki pokazał dzisiaj klasę niesamowitą. Nie był to kontrolowany mecz, ale z największych rywali zostało nam tylko Napoli, Roma i Juve, a z trudnych Hellas i Sass. Zbieramy się i do przodu.
Forza Inter!
08.03.2021 o 23:28 przez FCI
+3
FCI
Aż strach pomyśleć jak by Skrinar odszedł w letnim mercato
09.03.2021 o 00:25 przez Snake86
Snake86
Jakby wypchnęli Eriksena za garść kokosów i Antek dalej wpuszczałby go na 5 minut to też by za wesoło nie było.
09.03.2021 o 00:26 przez Snake86
Snake86
Albo*
09.03.2021 o 00:37 przez smerf1600
smerf1600
Eriksena to nam uratowała chyba wyłącznie pandemia i kryzys z nią związany
08.03.2021 o 23:27 przez ragnar
+3
ragnar
wychodzi na to, że punktujemy najlepiej w top 5
City 3 pkt więcej, ale 2 mecze rozegrali więcej
Atl zaległy mecz, 3 pkt mniej

jedyne co mnie zastanawia to skuteczność podań Vidala
pomijając już wybicie w naszym polu karnym jak podał mu Handa, czy ryzykowną pięktkę gdzie na szczęscie odzyskał piłke, on już w pierwszych 15 min miał 3 niecelne podania, a nie oszukujmy się, crossów 40 m do przodu nie puszcza, tylko podaje do najbliższego
08.03.2021 o 23:27 przez darek666sz
darek666sz
Skriniar rządził i dzielił.,Lukaku,Hakimi i Barella dzisiaj bez błysku,i dziwi trochę zmiana za Brozo,az tak ufa Eriksenowi że sam ma sobie radzić?bo Gagi nie liczę 🙂i brawo dla Conte za szybką zmiane Vidala
09.03.2021 o 00:31 przez Ippon
Ippon
Na zdjęciu lautaro z szatni brozo nie było. Być może drobny uraz. Bo gdy się broniliśmy brozo zawsze grał do końca.
09.03.2021 o 06:16 przez darek666sz
darek666sz
Najwyrazniej masz rację,szkoda ze nie zlapal jakiejs karteczki w takim razie.
08.03.2021 o 23:13 przez Gajdzik
+2
Gajdzik
Nie było łatwo, ale udało się zdobyć kolejny komplet 👊🏻Dzisiaj duet LuLa trochę niewyraźny, ale na szczęście w końcu gramy jak drużyna i można liczyć również na innych w zdobywaniu bramek! Forza Inter! ⚫🔵
08.03.2021 o 23:12 przez embiakowsky
+2
embiakowsky
Ivan świetnie wygląda kiedy angażuje się w grę obronną. Eriksen... nie wiedziałem że chłop ma takie umiejętności w grze defensywnej. Lautaro fajnie się parę razy obrócił i kilka razy przejął piłkę ale nic z tego nie było. Lukaku, Barella i Hakimi to ewidentnie nie był ich mecz ale będą następne i niech punktują nadchodzących ogórasów. Samir na plus myślę. Vidal niech zacznie zapier**lać a nie odpier**lać to będzie użytecznym zmiennikiem, Gags dzisiaj jakiś taki niegroźny to nie będę się przyczepiał.

U przeciwników widać było różnicę kiedy wszedł Ilicic. trochę bałem się Muriela, jak mu Toloi podał między obrońców to miałem ciepło ale na szczęście nic z tego nie było. Romero mecz życia, co chłop wyjmował to jego.

Ładny mecz, z dreszczykiem. Teraz golić cieniasów i jazda bo majstra!
08.03.2021 o 23:04 przez Omen
+1
Omen
To zwycięstwo pokazuje, że idziemy już na sto procent w kierunku scudetto. Może nie był to piękny mecz ale myślę, że Conte chciał właśnie w taki sposób wydrzeć to zwycięstwo. Nie ma co marudzić na napastników. Na piękne mecze przyjdzie czas w lidze mistrzów.
08.03.2021 o 22:56 przez Rebelde
+9
Rebelde
Ten mecz chyba na stałe przesunął Eriksena nad Vidalem w hierarchii.

Ogólnie bardzo dobry mecz Inter. Conte taktycznie rozpracował Atalante jak rok temu. Mecz możne było zamknąć szybciej, ale w ofensywie strasznie dużo niedokładności dzisiaj. Niestety nie można za te spotkanie pochwalić żadnego zawodnika z duatu LuLa. Za to obrona, to MONOLIT.
08.03.2021 o 22:55 przez HB
+3
HB
+ Skriniar, Brozovic, SdV

- Vidal, Lukaku, Hakimi

Nie spodziewałem się, że będąc na fali Inter zagra cofnięty niczym Udinese. Bardzo szczęśliwie udało się zdobyć 3 pkt po j e d n y m c e l n y m s t r z a l e , iluś pudłach Atalanty i czujnemu Samirowi.

Szacun dla Atalanty za styl.
08.03.2021 o 22:55 przez Rafał 1976
+6
Rafał 1976
Brawo Eriksen klasa sama sobie widać że po wejściu od razu drużyna poczuła się bardziej pewniej brawo Krystian
08.03.2021 o 22:52 przez Kondzik
+5
Kondzik
Brawo Conte żeś w porę się ogarnął i zmienił Vidala. Eriksen pokazał po raz kolejny kto grać powinien. Co gościu zrobił progres w defensywie to nie mam pytań👏 mega ważne 3 pkt. Miejmy nadz że teraz już będzie łatwiej szybciej i przyjemniej. Forza Inter ⚫🔵🔝
08.03.2021 o 22:51 przez Krisu
Krisu
Zagraliśmy tak słabo, że wygraliśmy bardzo ważny mecz. Brawo, taktycznie Atalanta wyjaśniona. I to po takich meczach nasi rywale mają z tyłu głowy, że będzie w czapę! Brawo Inter, brawo Conte!
08.03.2021 o 22:49 przez Matiinterlegia
+1
Matiinterlegia
Wynik lepszy niż mecz,najważniejsze 3 pkt z trudnym rywalem. Handanovic bardzo dobry mecz. Cała obrona na plus. Pomoc,poza Vidalem i głupimi nonszalanckimi zagraniami,ok. Po wejściu Ekrisana było spokojniej. Wahadła bez polotu niestety. Atak,dużo niedokładności,ale tez ogromna praca wykonana,wracali się często na własne pole karne. Generalnie mecz na plus pow względem taktycznym,Co te powinien być zadowolony. Conte na plus,szybko reagował,szybkie zmiany,żył tym meczem.
08.03.2021 o 22:48 przez Kebo
+4
Kebo
Eriksen wszedł i zmiażdżył Vidala grą w defensywie.
08.03.2021 o 22:46 przez Rafał 1976
Rafał 1976
Tak grający Inter kroczy już coraz bardziej po scudetto 💪💪👏👏
08.03.2021 o 22:43 przez jacodj
jacodj
Jest jest jest! Małymi krokami ! ⚫🔵
08.03.2021 o 22:43 przez rafalik93
rafalik93
Cyniczny inter... Lecimy dalej :) lautaro bardzo słabo dzisiaj razem z vidalem, mam nadzieję że vidal na dłużej na lawe
08.03.2021 o 22:42 przez kadrian89
+1
kadrian89
Alez cyniczny mecz taktycznie.
Brawo, chociaż ciężko się oglądało.

Eriksen i Sanchez potrzebni Interowi w końcówce sezonu.
Lautaro dziś zepsuł 2 kontry, ale Lukaku również.
Obrażalski Vidal niech spada - opóźniony w myśleniu na boisku.

Teraz tylko nie sfrajerzyc.
08.03.2021 o 22:41 przez Seba.
+4
Seba.
Po pierwszej połowie cisnęło się na usta: "Widzisz Conte coś narobił? Urwałeś kurze złote jaja". Na szczęście w porę się zreflektował i wymienił kreaturę piłkarską na księcia z bajki.
08.03.2021 o 22:42 przez danielinter
+2
danielinter
Moze rzeczywiscie dal mu odpoczac jak Martinezowi z Parma
08.03.2021 o 21:49 przez Matiinterlegia
+1
Matiinterlegia
Duży pocisk po Vidlu,ale zasłużył. Mam nadzieje jak najszybciej zobaczyć Eriksena
08.03.2021 o 21:46 przez kotek2554
kotek2554
Juz mialem nadzieje ze Conte zmadrzal i chcac wygrac zagra Ericsenem... ale on nadal wierzy w to drewno Vidala... ktos mi wytlumaczy jak mozna zmieniac zwycieski sklad i po co ?? ?? Z parma zdjal Ericsena wpuscil Vidala i zaraz zaczela sie nerwowka...
08.03.2021 o 21:37 przez darek666sz
+1
darek666sz
Gramy 10 na 12,Oby Conte to widzial
08.03.2021 o 21:36 przez danielinter
+1
danielinter
bravo Conte taki z ciebie demokrata ze gra przybrany syn Vidal, a nie Eriksen.Gratulacje
08.03.2021 o 21:33 przez inter30
+1
inter30
Pogonić Vidala z boiska bo wygląda jak ciało obce i cała pomoc stoi

Shoutbox

HB 19.04.2021 04:06

hajs im ucieka

HB 19.04.2021 04:06

#UEFA ready to use harsh punishments against the SuperLeague clubs. Lawyers are working for a cause. Today the UEFA executive at Montreux. There also is a possibility that UEFA could ban from #UCL and #UEL 2020/21 the #SuperLeague’s clubs. Let’s what happens. Total war is coming

HB 19.04.2021 03:26

jakby Atalanta mogła sobie pozwolić na zakup 2 topowych zawodników to mieliby coś do powiedzenia z Realem

HB 19.04.2021 03:25

zastrzyk gotówki niczym dofinansowanie dla start-upa

HB 19.04.2021 03:24

to się coś zmieni

HB 19.04.2021 03:24

może jak awansuje do SL

HB 19.04.2021 03:24

Atalanta radzi sobie świetnie w LM, a klub się nie rozwija prawie

HB 19.04.2021 03:23

Atalanta nigdy

HB 19.04.2021 03:23

Roma 20

HB 19.04.2021 03:23

Lazio wygrał scudetto 21 lat temu

HB 19.04.2021 03:22

dziś średniacy tez nie mają o co grać

HB 19.04.2021 03:22

jakieś obrzydliwe MU, które nigdy nie wygrywa, ale zawsze ma kasę na transfery

HB 19.04.2021 03:22

historia Lipska jest najobrzydliwszą sportową historią ever

HB 19.04.2021 03:21

a w klubowej dzieją się dziwne rzeczy od dawna

Yascarr 19.04.2021 03:21

Wydaje się, że wszystkie kluby spoza układu SuperLeague własciwe nie mają żadnych perspektyw. Czekam na rozwój sytuacji i więcej szczegółów od założycieli tej SuperLeague. Na ten moment nie do ogarnięcia cała sytuacja

HB 19.04.2021 03:21

ja osobiście wolę piłką międzynarodową niż klubową, bo nie ma transferów i jest bardziej wyrównany poziom

Yascarr 19.04.2021 03:16

Tworzy się finansowa przepaść, bogaci stają się bogatsi, a reszta tylko traci

Yascarr 19.04.2021 03:13

Mi chodzi o zawalanie tego jakby ekosystemu w piłce klubowej. Nie wyobrażam sobie istnienia średnich klubów jak Lazio, Roma czy Atalanta. Europejskie rozgrywki pod butem ich rywali, w dodatku tylko dla nich. Liga mistrzów i Liga Europejska tracą całkowicie na atrakcyjności lub w ogóle przestają istnieć.

maverik 19.04.2021 03:12

tu chodzi o roznice w ligach krajowych a nie w jednym dwumeczu

HB 19.04.2021 03:11

nie będzie prawie różnicy między składem SL (15 bogatych + 5 najlepszych kopciuszków) a 1/8 LM

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto zagrał najlepiej w starciu z Napoli?

Polls answer

Wyniki Serie A

Poniedziałek, 12 kwietnia

  • FT

    Benevento

    0 - 1

    Sassuolo

Sobota, 17 kwietnia

  • FT

    Crotone

    1 - 2

    Udinese

  • FT

    Sampdoria

    3 - 1

    Verona

  • FT

    Sassuolo

    3 - 1

    Fiorentina

  • FT

    Cagliari

    4 - 3

    Parma

Niedziela, 18 kwietnia

  • FT

    AC Milan

    2 - 1

    Genoa

  • FT

    Atalanta

    1 - 0

    Juventus

  • FT

    Bologna

    4 - 1

    Spezia

  • FT

    Lazio

    5 - 3

    Benevento

  • FT

    Torino

    3 - 1

    Roma

  • FT

    Napoli

    1 - 1

    Inter

Wtorek, 20 kwietnia

  • 20:45

    Verona

    ? - ?

    Fiorentina

Środa, 21 kwietnia

  • 18:30

    AC Milan

    ? - ?

    Sassuolo

  • 20:45

    Bologna

    ? - ?

    Torino

  • 20:45

    Crotone

    ? - ?

    Sampdoria

  • 20:45

    Genoa

    ? - ?

    Benevento

  • 20:45

    Juventus

    ? - ?

    Parma

  • 20:45

    Spezia

    ? - ?

    Inter

  • 20:45

    Udinese

    ? - ?

    Cagliari

Czwartek, 22 kwietnia

  • 18:30

    Roma

    ? - ?

    Atalanta

  • 20:45

    Napoli

    ? - ?

    Lazio

Sobota, 24 kwietnia

  • 15:00

    Genoa

    ? - ?

    Spezia

  • 18:00

    Parma

    ? - ?

    Crotone

  • 20:45

    Sassuolo

    ? - ?

    Sampdoria

Niedziela, 25 kwietnia

  • 12:30

    Benevento

    ? - ?

    Udinese

  • 15:00

    Fiorentina

    ? - ?

    Juventus

  • 15:00

    Inter

    ? - ?

    Verona

  • 18:00

    Cagliari

    ? - ?

    Roma

  • 20:45

    Atalanta

    ? - ?

    Bologna

Publicystyka

Antonio Conte

Inter Conte - analiza taktyczna (11)

04.04
19:23
felieton ciao interisti

CIAO INTERISTI! COME STAI IN SERIE A? (9)

29.03
11:27
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    Inter

    31

    75

  • 2

    Milan

    Milan

    31

    66

  • 3

    Atalanta

    Atalanta

    31

    64

  • 4

    Juventus

    Juventus

    31

    62

  • 5

    Napoli

    31

    60

  • 6

    Lazio

    Lazio

    30

    58

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    25

  • 2

    Romelu Lukaku

    21

  • 3

    Luis Muriel

    18

  • 4

    Simy

    17

  • 5

    Ciro Immobile

    16

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27162

Liczba newsów: 39357