Relacje

Zabójcza końcówka Interu! Nerazzurri zwyciężają w Pradze i pozostają w grze o awans | Slavia 1-3 Inter (55)

Autor:
Źródło: inf. własna
ponad 4 lata temu
5842
55

Inter zwycięski w Pradze! Nerazzurri po zabójczej końcówce pokonali Slavię  3-1 i zachowali szanse na wyjście z grupy.

Nerazzurri na prowadzenie wyszli w 19. minucie. Po indywidualnej akcji Romelu Lukaku, piłkę do siatki wpakował Lautaro Martinez, dla którego było to czwarte trafienie w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Kilkanaście minut później goście z Mediolanu ponownie trafili do bramki Slavii. Tym razem piłkę skierował tam Lukaku. Sędzia Szymon Marciniak podszedł jednak do monitora VAR i wrócił do sytuacji sprzed kilku minut, która miała miejsce w polu karnym Interu. Werdykt był bardzo niekorzystny dla zespołu dowodzonego przez Antonio Conte - rzut karny. Pewnym strzałem z 11 metrów wyrównującego gola zdobył Soucek i obie drużyny na przerwę schodziły przy remisowym rezultacie.

Przez dłuższą część drugiej połowy spotkanie toczyło się głównie w środkowej strefie boiska, nieznacznie pod dyktando gospodarzy. Nerazzurri swoją największą szansę mieli po strzale głową Lukaku, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Z kolei Slavia mogła wyjść na prowadzenie po fatalnym błędzie Brozovicia, ale z sytuacji sam na sam zwycięsko wyszedł Samir Handanovic. Końcówka spotkania należała jednak zdecydowanie do mediolańskiego klubu. Nerazzurri objęli prowadzenie w 81. minucie. Podanie w kierunku napastników z własnej połowy posłał wprowadzony na boisko Valentino Lazaro, a obrońca gospodarzy tak niefortunnie się poślizgnął, że Romelu Lukaku praktycznie od połowy boiska miał otwartą drogę do bramki. Jeszcze przed polem karnym minął bramkarza gospodarzy, a następnie z najbliższej odległości huknął tak, że zatrzęsła się chyba cała konstrukcja bramki. W 88. minucie było pozamiatane. Rozgrywający kapitalne spotkanie belgijski napastnik Interu wrzucił piłkę w pole karne zewnętrzną częścią stopy, prosto na nogę Lautaro Martineza, który mocnym strzałem z powietrza nie dał szans Kolarovi. W doliczonym czasie gry Lukaku po serii zwodów znowu trafił do bramki, ale po wideoweryfikacji sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Inter wypunktował dzisiaj swojego rywala i dzięki temu trzy punkty polecą do Mediolanu. Punkty, które utrzymały Nerazzurrich przy życiu i sprawiły, że awans do dalszej fazy LM cały czas jest możliwy.

SLAVIA PRAGA (4-3-3): Kolar; Coufal, Kudela, Frydrych, Boril; Soucek, Stanciu, Husbauer; Masopust, Olayinka, Sevcik

Ławka rezerwowych: Markovic, Helal, Zeleny, Takacs, Provod, Traoré, Skoda

Trener: Trpisovsky

INTER (3-5-2): Handanovic; Godin, De Vrij, Skriniar; Candreva, Vecino, Borja Valero, Brozovic, Biraghi; Lukaku, Lautaro

Ławka rezerwowych: Padelli, Bastoni, Lazaro, D'Ambrosio, Gagliardini, Politano, Esposito

Trener: Conte

udostępnij

Walec z Mediolanu się nie zatrzymuje! | Inter 4:0 Salernitana (84)

16.02
19:49
Matteo Darmian Benjamin Pavard

Jesus karci Inter, Nerazzurri wypuszczają prowadzenie i kończą wspaniałą serię | Inter 1:1 Napoli (81)

17.03
19:44

Komentarze (55)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
28.11.2019 o 19:30 przez szmaloo
szmaloo
Wkońcu człowiek doczekał się czasu, że nie może się doczekać następnego meczu, bravo Mr. Conte !! !
28.11.2019 o 15:05 przez CNS87
CNS87
Jak juz kiedys pisalem . Sytuacja w grupie zupełnie jak przed rokiem, z ta różnica ze patrzymy na awans z perspektywy Tottenhamu, który tak samo ostatni mecz grał z Barca a My z ostatnim PSV. Miejmy nadzieje ze sezon LM 19/20 będzie dla Nas równie owocny
28.11.2019 o 13:19 przez Snake86
Snake86
Ładne bramki, sporo szans, mamy 3 punkty.

ALE.
Obiektywnie patrząc trzeba powiedzieć, że gra nie powalała. Głupie straty, nerwowość w obronie, kulanie piłki w pomocy na własnej połowie i czekanie na kontratak.

Mamy świetny atak i bardzo dobrą obronę, ale wahadła i środek (bez Sensiego i Barelli) wołają o pomstę do nieba.
Jak czytam o przedłużeniu kontraktu Candrevie to mnie boli, patrząc na to, co wczoraj wyprawiał. Jedna wrzutka i jeden strzał, które wykonał to jakaś parodia. Nie rozumiem, dlaczego Conte nie wystawia od początku Lazaro.

Z Barceloną będzie ciężko jak cholera, do tego 4 dni wcześniej w lidze Roma.
Pozostaje trzymać kciuki ;)
28.11.2019 o 12:14 przez oster
-1
oster
Jakby nie ten sędziowski DEBIL Marciniak to byśmy jeszcze wyżej wygrali, nie rozumiem dlaczego te jego błędy i fatalne sędziowanie są tolerowane w Europie
28.11.2019 o 11:50 przez Bonhart25
Bonhart25
Może to i lepiej, że anulowali bramkę na 2-0? Pepiki wyszły by na drugą połowę u nie miały nic do stracenia a nasi zaczęli by wymiekac (jak z Barca u BVB) przy golu kontaktowym a tak to było idealnie w czas gol na 2-1
28.11.2019 o 09:19 przez Dzyl
+3
Dzyl
Lukaku to chyba przed wyjazdem do Pragi był na dole w łóżku
28.11.2019 o 07:14 przez djguclo87
djguclo87
Czasami mam wrażenie że sędziowie zbyt późno podejmują decyzję o VARZe.. Tak było i tym razem.. Podcieto nam skrzydła bo strzelamy na 2 - 0 cieszymy się a tu info ze gola nie będzie i karny dla przeciwnika... W gruncie rzeczy mieliśmy szczęście że udało się wygrać to
Teraz pozostało pokazać że Inter zaczyna się liczyć w europejskiej piłce i należy liczyć że pokonamy Farce :D Skriniar prowadź nasz team w tym meczu liczę że pokażesz klasę i strzelisz barcelonie zwycięska bramke :)
28.11.2019 o 01:17 przez el_loco
el_loco
Oczywiście chodziło mi o Lukaku :)
28.11.2019 o 01:16 przez el_loco
+1
el_loco
Pragnę zwrócić uwagę, że Łukami jest coraz chudszy :)
28.11.2019 o 00:44 przez Woo-cash
Woo-cash
Lukak przy drugiej bramce wkręcił bramkarza w ziemie jak Ronaldo za starych dobrych czasów 😎😜
28.11.2019 o 06:30 przez ANIOL
ANIOL
Raczej obrońcę ...
28.11.2019 o 07:45 przez Kondzik
Kondzik
Obrońca się poslizgnal a bramkarza minął ;)
28.11.2019 o 10:27 przez SETE
+1
SETE
dokl . Luiz Nazario de Lima w finale Pucharu Uefa z Lazio
28.11.2019 o 00:00 przez Krisu
Krisu
Jestem pełen podziwu dla naszych dwóch napastników. Lautaro, Lukaku. Jak nie idzie to właśnie najlepsze drużyny strzelają dzięki tzw. "magii". Tą właśnie magię widziałem przy bramce na 1:3 Lukaku asysta z fałsza zaś Lautaro uderza z woleja. Palce lizać! Chciałem dodać jeszcze, że dla mnie cichym bohaterem dziś był Godin. W obronie wszystko czyścił + gra ofensywna. Brawo panowie! Karawana jedzie dalej. Forza Inter!
28.11.2019 o 00:00 przez kwapi45
kwapi45
Piękne zwycięstwo, prawie jak te w Kijowie. Co za duet mamy z przodu to poezja!
27.11.2019 o 23:52 przez ciechan
ciechan
Lukaku to jest bestia . To było jego show, a występ na równi z performancem naszego Roberta . Wielkie brawa , chłop wykręca u nas świetne liczby
27.11.2019 o 23:48 przez Tifosinho
Tifosinho
Jak dla mnie błąd w sytuacji, po której zawodnik Slavii wyszedł sam na sam z Handą popełnił Borha, który nie wiedzieć czemu widząc, że nadbiega rywal spokojnie czekał na piłkę. Na szczęście Slavii sił na pressing wystarczyło tylko na 45min. Szkoda, że Lukaku nie upilnował linii spalonego ale i tak ma u mnie głos na piłkarza meczu. FORZA INTER
27.11.2019 o 23:39 przez Pader88
+3
Pader88
Co za mecz co za emocje gdyby nie Marciniak przebrzydly to Lukaku mialby hat-trick i 2 asysty ale i tak znajda sie tacy co powiedza ze Ikardi lepszy beka z was. Forza Inter!

Rebelde
Coś pięknego, mimo dość okrojonego środka pola, chłopaki walczyli do końca. Duet Martinez-Lukau, to dzisiaj zagrali galaktyczne zawody. Jak najszybciej, przedłużyć kontrakt z Lautaro, bo nam go ukradną po sezonie.
Bartez
Piękny mecz, brawa również dla Slavii. 2 gole nieuznane Romelu, te sytuacje z VARem po czasie są mega wkurzające. Forza Inter!
27.11.2019 o 23:07 przez kibol123
+3
kibol123
Pierwszy taki mecz w którym Lukaku wyglądał tak świetnie zarówno kondycyjnie (taki sprint w doliczonym) jak i technicnie nie ma sie do czego przyczepić 2x asysty poezja. Wstyd mi że takie nic jak Vecino ubiera nasz trykot ta ciota nie umie nawet 1 piłki podać dobrze, zagranie do niego to 98% pewności straty taki Borja mimo wieku to zjada go dupą i wysrywa. Brawo Inter! jedziemy dalej nie spodziewałem się że z takim środkiem utrzymamy tak fantastyczną passe! Brawo Panowie! Vecino out#
27.11.2019 o 23:06 przez Gajdzik
+2
Gajdzik
Ależ końcówkę zagrali fenomenalnie, Lukaku-Lautaro niesamowita siła rażenia! Szkoda dwóch anulowanych bramek Romelu, bo miałby hattrick, ale najważniejsze 3 pkt. i naprawdę niezła gra mimo problemów kadrowych. Teraz wszystko rozstrzygnie się z meczu z Barcą i łatwo nie będzie, ale gramy u siebie i wierzę, że powalczymy o awans !!
Forza Inter !! 👊 🖤💙
27.11.2019 o 23:05 przez Rafał 1976
Rafał 1976
Brawo za zwycięstwo i charakter i walkę do samego końca Teraz 10Grudnia będzie mecz z Barsa jak finał ❗❗❗❗
27.11.2019 o 23:05 przez armin22
+1
armin22
Wiadomo piękne zwycięstwo, ale przyznam się że byłem jednym z tych co wątpili w Lukaku, ostatnie mecze to już całkiem inny gracz, przyjęcie, zastawianie się, strzały itd. świetnie zaczyna to wyglądać, oby się rozkręcał jeszcze bardziej, czekamy na ostatni mecz i zwycięstwo z Barcą.
Ale dzisiaj pięknie zasnę...
27.11.2019 o 23:07 przez ragnar
+2
ragnar
a ja ni wafla, już przysypiałem, ale takie emocje, w 2 połowie, że szybko nie zasnę :)
Seba
Skład się sypie, a ta drużyna nadal demoluje i rośnie w siłę. Coś nieprawdopodobnego. Do tego jesteśmy świadkami narodzin jednego z najlepszych duetów napastników w Europie. Ależ oni mają statystyki :o Lukaku był dzisiaj potworem. Zagrał jak jego idol, czyli Adriano Leite Ribeiro. Tylko sędzia był w stanie dzisiaj go powstrzymać. Grande Inter!
27.11.2019 o 22:59 przez ragnar
+3
ragnar
ależ mecz

nie dziwie się teraz na narzekania na Marciniaka, może i faul, ale szkoda że po bramce, dobrze ze nie cofnał meczu do 3 min, do stanu 0 0
zreszta mnostwo jego błednych decyzji

druga polowa co za mecz
2 poprzeczki, setka Lautaro, po podaniu Lukaku
2 gole dzika, piekna asysta, jezu, co on grał, czesi się tylko odbijali

nie dziwo, że tamten sezon był jaki był, Vecino to kojarze tylko z fauli, Borje z jednego podania, przypadkowego, do LM, i czekania na piłke, 2-3 dobre okazje miała Sparta przez niego

Piter 18.03.2024 22:00

Witam Karol jak zdrowie i dlaczego masz zmieniony nick?

Andrzej1985 18.03.2024 19:51

@Kiedyś dużo teraz okazjonalnie wiesz Rodzina obowiązki i wszystko się zmienia 😉

VVujek 18.03.2024 19:47

A ty Andrzeju jarasz?

Karabin *

VVujek 18.03.2024 19:46

Ja zawsze będę miał beke z tych "patriotów" którzy styczności z wojna nigdy nie mieli a szczekaja. Przyjdzie wojna (lepiej nie) dostaną karani i wtedy będą mogli pokazać.

Publicystyka

InzaghiBall - analiza taktyczna Interu po meczu z Atletico Madryt (5)

22.02
13:11

System na system. Analiza taktyczna Atletico Madryt przed meczem z Interem Mediolan (7)