Felietony

Time to say goodbye (18)

Źródło: inf. własna
około 6 lat temu
1045
18

Inter Franka de Boer’a w Seria A jest w ostatnim czasie szalenie konsekwentny. Dla kibiców Interu nie jest to jednak dobra wiadomość ponieważ wczoraj Nerazzurri przegrali w lidze trzeci raz z rzędu w tym samym stosunku - 1:2 z AS Roma, 1:2 z Cagliari i 1:2 z Atalantą Bergamo. 

Latem Inter wydał ponad 100 mln € na wzmocnienia i miał walczyć o miejsce premiowane awansem do Ligi Mistrzów, niektórzy nawet przebąkiwali o walce o scudetto, tymczasem bliżej im do strefy spadkowej. Cierpliwość włodarzy Interu do holenderskiego szkoleniowca jest już na wyczerpaniu. Problemem są nie tylko wyniki, lecz także fatalna gra drużyny z San Siro, która nie wróży niczego dobrego na przyszłość, co było jedenym z zarzutów do poprzedniego szkoleniowca Interu. Jak widać zmiana trenerów nic nie zmieniła, a Inter kontynuuje fatalną grę z zeszłego sezonu. Można tylko gdybać czy obserwujemy cały czas Inter Manciniego, czy de Boer nie jest nawet ani na jotę lepszym trenerem od Włocha.

De Boer mógł również podpaść chińskim decydentom brakiem desygnowania do gry Gabriela Barbosy. Brazylijczyk miał być perłą w koronie nowych właścicieli kubu ze stolicy Lombardii. SCG dopłaciło do transferu 3 miliony €, żeby Barbosa dołączył do Nerazzurrich już w sierpniu, a póki co młody napastnik nie powąchał murawy. Nie licząc symbolicznych 16 minut. Trener tłumaczy się, że ma szeroką kadrę i nie każdy może zagrać w podstawowym składzie. Holender niedługo przekona się czy te tłumaczenia zadowalają Chińczyków i Thohira.

Prowadząc klub pokroju Interu trener musi zmierzyć się z ogromną presją kibiców, dziennikarzy, właścicieli. Nie każdy trener poradzi sobie ze specyficzną atmosferą na San Siro. Holendrowi nie pomagają również wypowiedzi zawodników. Eder po przegranym spotkaniu z Atalantą powiedział dziennikarzom, że nie zawsze rozumieją de Boer’a. Brazylijczyk z włoskim paszportem powiedział, że nie chodzi tutaj o barierę językową. 

Nie jestem zwolennikiem zwalniania trenerów po kilku spotkaniach, jednak Holendra nie broną ani wyniki, ani atmosfera w zespole, ani progres w grze. Zawodnicy Nerazzurrich wyglądają na murawie w meczy z Atalantą (sic!) jakby bronili się przed huraganowymi atakami tria MSN na Camp Nou. Każdy kibic widział, że w pierwszej połowie w Derbach Lombardii na boisku dzieliła i rządziła drużyna średniaka Serie A. Inter został w szatni. W tym meczu czara goryczy się przelała. Kibice są wściekli, rozgoryczeni, zniesmaczeni, zrezygnowani. Takie uczucia mogą towarzyszyć fanom ukochanej drużyny po przegranym spotkaniu, lecz nie przez SZEŚĆ LAT!

Jeśli Chińczycy z Suning zdecydują się na wręczenie wypowiedzenia szkoleniowcowi Interu, to jego sukcesorem powinien zostać trener z dużym nazwiskiem, który z miejsca będzie miał posłuch w szatni. Chwyci tą drużynę za serca i za jaja. W moim odczuciu kolejny trener powinien zacząć rządy od zmiany kapitana. Icardi jest również współodpowiedzialny za zgniłą atmosferę w szatni i wokół Interu. Mając 23 lata został obarczony olbrzymią odpowiedzialnością, ale też zaszczytem. Publikując swoją biografię, która jak się okazuje jest dość kontrowersyjną i zaogniła stosunki na linii Inter(Icardi) - kibice. Naturalnymi kandydatami do opaski kapitańskiej są Miranda oraz popularny Batmanović. Zmiana trenera i kapitana to będzie tzw. gruba kreska, która miejmy nadzieję wydźwignie Inter z marazmu.

Nawiązując do tytułu piosenki czy to czas pożegnania? Być może to śmiałe porównanie lecz artysta, który wykonuje ten przebój jest niewidomy, a tylko ślepiec nie zauważy, że źle się dzieje w państwie duńskim.

Z kronikarskiego obowiązku przytoczę nazwiska potencjalnych następców de Boer’a: Włosi - Pioli, Guidolin i Mandorlini, Brazylijczyk Leonardo, Francuz Blanc oraz Portugalczyk Marco Silva. 

udostępnij

Zobacz też

Portret beniaminka - US Lecce (3)

03.08
07:00

Marzenie spełnione! Relacja z trybun Stadio Giuseppe Meazza (19)

25.10
19:37

Komentarze (18)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
25.10.2016 o 08:46 przez kibol123
kibol123
Muszę przyznać wam racje jednak ja nie pisalem że mauro jest kreatywny, tylko chodziło mi o to, że grając w tak zalosnym stylu Gdzie napastnik nie dostaje żadnego podania za obrońcę czy w uliczkę nie ma napastnika oprócz Messiego (dla niego nie ma barier) żaden nawet najbardziej kreatywny napastnik nie ma szans sobie poradzić. Jestem poprostu zdania, że Icardi to doskonały egzekutor i(chcecie nie chcecie) nasz najlepszy piłkarz który wygrał nam wiele wiele meczów nwm czy pamiętacie i my musimy mu te okazję stwarzać choćby przez obecność 2 napastnika czy coś a później go rozliczać no chyba że ty twierdzicie że nie potrzebujemy tak bramkostrzelnego pilkarza to macie kreatywnego Edera... Z którego obecności na boisku od przyjścia do Interu wygraliśmy aż 0 pkt jak się nie mylę.
25.10.2016 o 07:54 przez Ibra1908
Ibra1908
Dawać Smude !! :P
24.10.2016 o 20:03 przez mateuszboguszz
mateuszboguszz
Problem jest w grze z piłką, a de Boer nie potrafi ich tego nauczyć, nawet nie potrafi zachęcić do jakiejś sensownej próby. Icardi nie jest problemem (Jeśli chodzi o grę, bo walki z kibicami nie wygra) On jest od wykańczania sytuacji. Jak zaczniemy grac, a on będzie nagminnie marnował dobre sytuacje to można go sprzedać, a nie rozliczać za tworzenie akcji
24.10.2016 o 18:29 przez cuba
cuba
@kibol ,wystarczy powiedzieć że Icardi to najmniej kreatywny napastnik ostatnich lat u nas ,więc rozumiem że fajnie byłoby gdybyśmy w polu karnym mieli więcej zawodników ale tez oznaczałoby to że mając bardziej kreatywnego zawodnika byłoby skuteczniej,gra byłaby szybsza w ataku,widziałbym też że napastnik więcej biega,przecież Inter zawsze miał właśnie napastnika szybkiego opierając się na szybkości a Icardi .. proszę cię :D może on zwyczajnie nie pasuje do stylu w jakim Inter chce grać,choć trudno nazwać ostatnie mecze stylem :D (każdy ma swój pogląd i wizje i pewnie swoją rację ) :)
24.10.2016 o 15:53 przez Jovetic10
Jovetic10
@kibol123 wczoraj rzuciło mi się w oczy kilka sytuacji w których to idzie wrzutka, a Icardi zamiast zejść na krótki słupek czy cokolwiek wykonać jakiś ruch to stoi bezczynnie w polu karnym. Nie wiem z czego to wynika, czy nad tym elementem nie pracują na treningach, a może Mauro zwyczajnie się nie chce?
24.10.2016 o 15:21 przez kibol123
kibol123
HHAHA Kolejny komentarz na poziomie problem przecież jest w Icardim on psuje atmosfere w szatni i wgl nie gra w meczach... facepalm Ludzie macie głowy a w tych głowach oczy czy potrzebujecie transferu Icardiego żeby na nie przejrzeć ?? Po pierwsze jeżeli psuje atmosfere to pomiędzy nim a kibicami nie klubem czy zawodnikami... A po drugie narzekacie że nie widać go w meczu a jak ma gobyć widać oglądacie mecze ?? JA tam widzę 1 schemat MAuro, wrzutka i min, 4 obrońców w polu karnym myślę że nawet Suarez by sobie nie poradził najpierw zacznijmy grać w piłkę a później rozliczajmy napastników z okazji które mają podkreślam które mają !!
24.10.2016 o 13:39 przez kachol
kachol
Trudno się nie zgodzić z..... komentarzem Randamy :)

Nie ma sensu zwalniać teraz De Boera, żeby następny trener dogrywał sezon i w zależności czy skończymy na 10 czy 5 miejscu padnie decyzja czy zostaje i dostanie kolejny sezon na próbe czy wyleci. Niech De Boer się męczy i udowodni, że jest coś warty, a w razie klęski (brak top 3) znajdzie się następce, który będzie poważnym nazwiskiem dającym nadzieje na dobre wyniki.
24.10.2016 o 12:48 przez Jovetic10
Jovetic10
Też jestem tego samego zdania co El Imprezatore, w sumie to już wczoraj przed meczem skończyła się moja cierpliwość. Kolejny sezon w dupe to może ten Marco Silva?
24.10.2016 o 12:07 przez koniar
koniar
,,Chwyci tą drużynę za serca i za jaja"- dobry tekst :) pole do popisu jest spore.
24.10.2016 o 11:48 przez webo123
webo123
popieram wypowiedż Imprezatora; również uważałem, że de Boer do stycznia powinien zostać, ale to co uskutecznia swoim postępowaniem jest po prostu popier.....; za następcę najodpowiedniejszym wyborem będzie jednak Leonardo, który powiniem zmotywować chłopaków i dać pograć Gabrielowi
24.10.2016 o 11:47 przez Stachoo
Stachoo
#Randama - czasem zdarza się ludziom takim jak ty, że przeczytanie dłuższego tekstu przerasta ich.
24.10.2016 o 11:37 przez fcinter.pl
fcinter.pl
Beka co to za wypociny
24.10.2016 o 11:24 przez ekspert
ekspert
Won z De Burem jak najszybciej.
24.10.2016 o 10:35 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Informacja taka sama jaka pisze po każdym naszym meczu. Brak serca, chęci zawodników i jaj trenera. Każdy z nas mógłby teraz is jako trener Interu i gra byłaby identyczna !! 100 baniek z których nic nie wynika. Musowo przebudować pół obrony i kupić konkretnego def pomocnika który będzie jak niegdyś Cambiasso. Świetny z tyłu a jednocześnie potrafiący podać pod nos długa piłkę a i samemu coś strzelić ! Druga sprawa Icardi. Temu gościowi zostało przypisanych za dużo rzeczy ! Jest zarazem kapitanem ale też i gościem od którego nie tylko kibice ale też i reszta składu oczekuje co mecz bramki. Jeżeli on jest w formie wygrywamy jeżeli nie jesteśmy w czarnej dpie. A nasi blokaja się po boisku jak ślepcy widząc tylko Icardiego zamiast wziąć sprawy w swoje ręce i samemu coś strzelić. A no tak zapomniałem. Naszym a przede wszystkim Ederowi strzelać nie kazano !
24.10.2016 o 10:28 przez Van Dall
Van Dall
Wszystko fajnie ale od Icardiego łapy precz! Nie karze się ludzi za mówienie (pisanie) prawdy.
24.10.2016 o 10:12 przez El Imprezatore
El Imprezatore
No niestety ale wiedziałem, że to się nie uda. Holender jest po prostu słabym trenerem z marnym doświadczeniem trenerskim. Z tych wymienionych następców to chyba bym postawił na Leonardo do końca sezonu bo Blanc mnie w ogóle nie przekonuje. Nie znam tylko tego Marco Silvy. Byłem za tym żeby de Boer dostał czas do stycznia ale po tym co wczoraj widziałem to już mi przeszło. Jedno wielkie 0. Zero pomysłu na grę do przodu, tylko podania do tyłu i bramkarza (Medel jest w tym najlepszy), zero w obronie, szatnia też już stracona, morale strasznie niskie i wszyscy są na równi pochyłej w dół (nawet Joao Mario). Dzięki Frank ale nie ta liga i nie ten czas.
24.10.2016 o 10:01 przez davi23
davi23
Jak trenerem zostanie Leonardo, to gwarantowane, że Barbosa zacznie grać, rodaka na pewno postawi w pierwszym.
24.10.2016 o 09:54 przez darek666sz
darek666sz
fajny artyku ale z tych co wymieniłeś to tylko Blanc by ich chwycił za jaja.

Shoutbox

kadrian89 09.12.2022 23:10

Ja tam wyjątkowo wierze w Anglików

oster 09.12.2022 23:09

* obrażam

kadrian89 09.12.2022 23:09

Argentyna jest mocna, ale to ich przeświadczenie ze mogą więcej bo maja Messiego jest słabe

oster 09.12.2022 23:09

Nie ibrażam tylko stwierdzam fakt

Piekarz 09.12.2022 23:09

czemu go obrażasz oster?

Claudio 09.12.2022 23:08

bo to lessi

kadrian89 09.12.2022 23:08

Dlaczego Messi nie dostał żółtej za siatkówkę ?

oster 09.12.2022 23:08

Argentyna zdobędzie mistrzostwo

Towarzysz 09.12.2022 23:08

Bijcie się

Towarzysz 09.12.2022 23:08

fcinter mma

cuba 09.12.2022 23:08

Argentyna :mistrz: w finale Francja

Claudio 09.12.2022 23:08

może Debian?

oster 09.12.2022 23:08

Claudio

oster 09.12.2022 23:08

Debi jesteś

Claudio 09.12.2022 23:07

oster nie wiem co ci mama mowi ale nie musisz sie tym chwalic na publicznym sb

Rebelde 09.12.2022 23:07

Argentyna - Francja , tak stawiam

oster 09.12.2022 23:07

Claudio - jesteś debilem? Jak ci tak mama mowi to jej uwierz że tak jest

Claudio 09.12.2022 23:07

chorwacja-argentyna vs francja, anglia, portugalia. No ta druga drabinka mega

Rebelde 09.12.2022 23:06

szkoda że nie będzie meczu z Brazylią , fajny meczyk z Argentyną . A tu lipa

Towarzysz 09.12.2022 23:06

No i w finale wpierdol od Portugalii

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Teraz albo nigdy (3)

04.10
07:00

Portret beniaminka - US Lecce (3)

03.08
07:00
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Napoli

    Napoli

    11

    29

  • 2

    Milan

    Milan

    11

    26

  • 3

    Lazio

    Lazio

    11

    24

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    11

    24

  • 5

    Roma

    Roma

    11

    22

  • 6

    Udinese

    Udinese

    11

    21

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Marko Arnautovic

    7

  • 2

    Ciro Immobile

    6

  • 3

    Dusan Vlahovic

    6

  • 4

    Lautaro Martinez

    6

  • 5

    Khvicha Kvaratskhelia

    5

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27601

Liczba newsów: 44106