Wywiady z piłkarzami

Vidic: Grać lepiej z meczu na mecz (2)

Autor:
Źródło: inter.it
prawie 12 lat temu
709
2

Oto jak na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej przed meczem z Palermo odpowiadał Nemanja Vidic.

 

Ostatnie dwa spotkania zakończyły się zwycięstwami Interu. Czego możemy się spodziewać jutro?

Dwa zwycięstwa pozwoliły nam obrać właściwy tor, z którego nie chcemy zbaczać. Naszym celem są zwycięstwa w kolejnych spotkaniach i właśnie tego się będziemy trzymać.

 

Jakie są Twoje odczucia odnośnie włoskiej piłki po kilku miesiącach pobytu w Interze?

Wciąż uczę się włoskiego futbolu i tego w jaki sposób sędziowie prowadzą spotkania. To dla mnie nowość, ale powoli się do tego przyzwyczajam. W Interze jak już wspomniałem mamy jasny cel, wygrać kolejny mecz nie patrząc na inne drużyny. Scudetto? Jeśli pojawi się okazja na wygranie ligi zrobimy wszystko, aby ją wykorzystać.

 

Jak odczuwasz inny sposób prowadzenia meczu przez sędziów?

Sędziowie mają inne zwyczaje, to prawda. Jednak myślę, że decydującym aspektem w moim wprowadzeniu się do Serie A jest poznanie zachowań piłkarzy. Wiadomo, że w Anglii gra się ostro i zawodnicy walczą o każdą piłkę. Tutaj piłkarz czujący atak przeciwnika częściej symuluje i wykorzystuje kontakt fizyczny. Mam nadzieję, że dostosuję się do tych zachowań jak najszybciej.

 

Kiedy w 2009r. do Interu dołączali Eto'o i Lucio, kibice mówili o nich jako o tych, którzy poprowadzą klub do zwycięstw. W tym roku Ciebie tak nazywano. Jak się z tym czujesz?

Wiadomo, że doświadczeni gracze mogą pomóc tym młodszym w rozwoju. Jednak moim zdaniem jeden gracz niczego nie zmienia. Naszą siłą jest grupa i silna drużyna, to nasz największy atut.

 

Czy widzisz jakieś podobieństwa między Mazzarrim, a Fergusonem?

Z pewnością obaj skupiają się na budowaniu ducha drużyny. Stawiają na zespół, nie na indywidualności. W Manchesterze graliśmy czwórką obrońców, w Mediolanie trójką, więc to największa różnica w ich taktykach.

 

Jak odnalazłeś się w tej taktyce?

W okresie przedsezonowym ciężko pracowałem nad grą z dwoma kolegami obok. Myślę, że cały blok defensywny świetnie się spisuje. Każdy daje z siebie wszystko co przynosi oczekiwane rezultaty.

 

Podczas ostatniego meczu na San Siro widziano Cię ze Stankoviciem. Dejan jest asystentem trenera Stramaccioniego w Udinese. Myślisz, że poradzi sobie w nowej roli? Czy rozważałeś możliwość bycia trenerem po zakończeniu kariery piłkarskiej?

Dejan jest podekscytowany swoją nową rolą. Myślę, że pewnego dnia zostanie pierwszym trenerem dobrej drużyny. Z pewnością ma zadatki na dobrego trenera. Ja także chcę zdobyć zawodową licencję i sprawdzić się w tej roli.

 

Jaka była Twoja reakcja w momencie gdy zostałeś piłkarzem Interu? Czy po przybyciu do Mediolanu czekały na Ciebie jakieś niespodzianki?

Byłem bardzo szczęśliwy. Inter to wielki klub i nowe doświadczenie dla mnie. Myślę, że ten kierunek było dla mnie idealnym wyborem. Pierwszego dnia zostałem bardzo ciepło przywitany przez kolegów i kibiców, to była miła niespodzianka.

 

Czy to prawda, że Manchester United chciał Cię u siebie zatrzymać. Czy Twoim zdaniem łatwiej zakwalifikować się do Ligi Mistrzów poprzez wygranie Ligi Europy czy dobrą postawę w Serie A?

Odejście z Manchesteru United nie było tylko moją decyzją. Rozmawiałem z działaczami i wyrazili zgodę na mój transfer. To było pokojowe rozstanie. Odnośnie drugiego pytania to nie chcę wybiegać w przyszłość. Oba rozwiązania będą sukcesem, ale naszym celem jest kolejny mecz i na tym się skupiamy.

 

W Anglii piłkarze często są karani za symulowanie. We Włoszech wykorzystują kontakt z rywalem. Czy myślisz, że ostrzejsza gra jest receptą na powrót Serie A do ścisłego topu lig europejskich?

Nie chciałbym tego oceniać. Muszę się dostosować do tutejszych warunków. Jeśli ktoś spytałby mnie co preferuję to powiedziałbym, że grę w Anglii. Zdecydowanie wolę twardy i szybki futbol, ale Serie A także ma swój niepowtarzalny urok.

 

Czy brak gola w barwach Interu Cię martwi?

Zdecydowanie nie. To zadanie napastników. Nieważne kto strzela bramki liczy się tylko wygrana. Dla mnie największym sukcesem jest zero widniejące na tablicy wyników przy golach drużyn przeciwnych.

Tagi: Vidic
udostępnij

Zobacz też

Lautaro: Chcę zostać tu do końca kariery. A potem zniknę (7)

19.05
11:10

Bisseck: Zagraliśmy całkiem nieźle, ale mogliśmy lepiej bronić (0)

25.05
03:07

Komentarze (2)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
20.09.2014 o 22:41 przez piotrekninter
piotrekninter
obroncą :P
20.09.2014 o 22:40 przez piotrekninter
piotrekninter
fajnie sie wypowiada,spoko gosc
z tymi braMkami to pojechali,on jest obroncom, 5 meczow oficjLNYCH...W SPARINGAch strzelil
wazne zeby malo tracic, gra jest wolniejsza,jak Vidic nie bedzie lapal glupich fauli,dal sie nabierac na triki napadziorow, to przy tym tempie moze byc super obroncom, tu gra sie wolniej jak na wyspach

Shoutbox

Claudio 23.06.2026 21:18

FabrizioRomano - Inter nie poprawi swojej oferty za Marco #Palestrę po tym, jak zaoferował €45m plus €5m w bonusach… a Chelsea zaoferuje pakiet znacznie przekraczający €50m. Chelsea zaoferuje również więcej Atalancie i zawodnikowi, Inter czeka na ostateczną odpowiedź po tym, jak Palestra zapewnił priorytet przez tygodnie…

Claudio 23.06.2026 21:17

DiMarzio - #Inter zaproponował 2,5 netto #Palestrze zgodnie z jego parametrami. Chelsea przebiło stawkę i wyprzedziło Inter: 5 milionów plus bonusy dla zawodnika, 55 milionów stałych plus bonusy dla Atalanty. Inter jest pesymistyczny i uważa, że Palestra trafi do Chelsea.

martins2000 23.06.2026 21:16

o już od lat wiadomo

martins2000 23.06.2026 21:16

Soleta to nie chce Marotta

Claudio 23.06.2026 21:15

Info, że Solet jednak daleko, Palestra do Chelsea. Moze jeszcze Bastoni do Realu? :D

martins2000 23.06.2026 21:14

od 14 lat mówię odpalić największe zło AUSILIO

Claudio 23.06.2026 21:13

Bremer tez Interowi obiecal...

HB 23.06.2026 21:13

a Dybala byl nawet na wakacjach z Lautaro

Orzeu 23.06.2026 21:12

Palestra zaakceptował propozycję Chelsea. Inter zaskoczony, bo przecież miał dobre relacje

Claudio 23.06.2026 21:10

Roma musi do konca miesiaca chyba wykazac jakis spory zysk 40-50mln?

Claudio 23.06.2026 21:10

Wesley to się Romie akurat udal. Swietny zawodnik

Claudio 23.06.2026 21:10

mimo wszystko kwota ogromna

Claudio 23.06.2026 21:09

doprecyzuje nie zaimponowal bo moze na 2 jego meczach sie skupilem jak zaczely byc jakies informacje, a na kompilacjach ciezko chlopa ocenic

martins2000 23.06.2026 21:09

czyli pewnie DODO

HB 23.06.2026 21:09

Trzeba znać swoje miejsce w szeregu - Inter finansowo to 3. liga

martins2000 23.06.2026 21:09

nasi po Wesley oferta stanowczo odrzucona ahhahah

Claudio 23.06.2026 21:08

ja jak pisalem Palestra mi nie zaimponowal jakos znaczaco i dziwilem sie tej kwocie 50mln ktora wydawana przez Inter na zawodnika z pierwszym dobrym sezonem jakąś abstrakcją. Ale z drugiej strony jak będzie potwierdzenie tych informacji to nasi zostali mega wyyebani.

Orzeu 23.06.2026 21:08

słuchaj MAteo głupio wyszło...

martins2000 23.06.2026 21:06

telefon do Darmiana

Orzeu 23.06.2026 21:06

teraz pełen gaz po Paza

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29492

Liczba newsów: 53357

Liczba komentarzy: 625182

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się