Wywiady z piłkarzami

Vidic: Grać lepiej z meczu na mecz (2)

Autor:
Źródło: inter.it
prawie 12 lat temu
710
2

Oto jak na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej przed meczem z Palermo odpowiadał Nemanja Vidic.

 

Ostatnie dwa spotkania zakończyły się zwycięstwami Interu. Czego możemy się spodziewać jutro?

Dwa zwycięstwa pozwoliły nam obrać właściwy tor, z którego nie chcemy zbaczać. Naszym celem są zwycięstwa w kolejnych spotkaniach i właśnie tego się będziemy trzymać.

 

Jakie są Twoje odczucia odnośnie włoskiej piłki po kilku miesiącach pobytu w Interze?

Wciąż uczę się włoskiego futbolu i tego w jaki sposób sędziowie prowadzą spotkania. To dla mnie nowość, ale powoli się do tego przyzwyczajam. W Interze jak już wspomniałem mamy jasny cel, wygrać kolejny mecz nie patrząc na inne drużyny. Scudetto? Jeśli pojawi się okazja na wygranie ligi zrobimy wszystko, aby ją wykorzystać.

 

Jak odczuwasz inny sposób prowadzenia meczu przez sędziów?

Sędziowie mają inne zwyczaje, to prawda. Jednak myślę, że decydującym aspektem w moim wprowadzeniu się do Serie A jest poznanie zachowań piłkarzy. Wiadomo, że w Anglii gra się ostro i zawodnicy walczą o każdą piłkę. Tutaj piłkarz czujący atak przeciwnika częściej symuluje i wykorzystuje kontakt fizyczny. Mam nadzieję, że dostosuję się do tych zachowań jak najszybciej.

 

Kiedy w 2009r. do Interu dołączali Eto'o i Lucio, kibice mówili o nich jako o tych, którzy poprowadzą klub do zwycięstw. W tym roku Ciebie tak nazywano. Jak się z tym czujesz?

Wiadomo, że doświadczeni gracze mogą pomóc tym młodszym w rozwoju. Jednak moim zdaniem jeden gracz niczego nie zmienia. Naszą siłą jest grupa i silna drużyna, to nasz największy atut.

 

Czy widzisz jakieś podobieństwa między Mazzarrim, a Fergusonem?

Z pewnością obaj skupiają się na budowaniu ducha drużyny. Stawiają na zespół, nie na indywidualności. W Manchesterze graliśmy czwórką obrońców, w Mediolanie trójką, więc to największa różnica w ich taktykach.

 

Jak odnalazłeś się w tej taktyce?

W okresie przedsezonowym ciężko pracowałem nad grą z dwoma kolegami obok. Myślę, że cały blok defensywny świetnie się spisuje. Każdy daje z siebie wszystko co przynosi oczekiwane rezultaty.

 

Podczas ostatniego meczu na San Siro widziano Cię ze Stankoviciem. Dejan jest asystentem trenera Stramaccioniego w Udinese. Myślisz, że poradzi sobie w nowej roli? Czy rozważałeś możliwość bycia trenerem po zakończeniu kariery piłkarskiej?

Dejan jest podekscytowany swoją nową rolą. Myślę, że pewnego dnia zostanie pierwszym trenerem dobrej drużyny. Z pewnością ma zadatki na dobrego trenera. Ja także chcę zdobyć zawodową licencję i sprawdzić się w tej roli.

 

Jaka była Twoja reakcja w momencie gdy zostałeś piłkarzem Interu? Czy po przybyciu do Mediolanu czekały na Ciebie jakieś niespodzianki?

Byłem bardzo szczęśliwy. Inter to wielki klub i nowe doświadczenie dla mnie. Myślę, że ten kierunek było dla mnie idealnym wyborem. Pierwszego dnia zostałem bardzo ciepło przywitany przez kolegów i kibiców, to była miła niespodzianka.

 

Czy to prawda, że Manchester United chciał Cię u siebie zatrzymać. Czy Twoim zdaniem łatwiej zakwalifikować się do Ligi Mistrzów poprzez wygranie Ligi Europy czy dobrą postawę w Serie A?

Odejście z Manchesteru United nie było tylko moją decyzją. Rozmawiałem z działaczami i wyrazili zgodę na mój transfer. To było pokojowe rozstanie. Odnośnie drugiego pytania to nie chcę wybiegać w przyszłość. Oba rozwiązania będą sukcesem, ale naszym celem jest kolejny mecz i na tym się skupiamy.

 

W Anglii piłkarze często są karani za symulowanie. We Włoszech wykorzystują kontakt z rywalem. Czy myślisz, że ostrzejsza gra jest receptą na powrót Serie A do ścisłego topu lig europejskich?

Nie chciałbym tego oceniać. Muszę się dostosować do tutejszych warunków. Jeśli ktoś spytałby mnie co preferuję to powiedziałbym, że grę w Anglii. Zdecydowanie wolę twardy i szybki futbol, ale Serie A także ma swój niepowtarzalny urok.

 

Czy brak gola w barwach Interu Cię martwi?

Zdecydowanie nie. To zadanie napastników. Nieważne kto strzela bramki liczy się tylko wygrana. Dla mnie największym sukcesem jest zero widniejące na tablicy wyników przy golach drużyn przeciwnych.

Tagi: Vidic
udostępnij

Zobacz też

Luis Henrique

Luis Henrique: Czuję się gotowy na jeszcze lepszy sezon (5)

22.06
15:07

Pio Esposito: Miałem przeczucie, że uda nam się odwrócić losy meczu (0)

25.05
03:24

Komentarze (2)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
20.09.2014 o 22:41 przez piotrekninter
piotrekninter
obroncą :P
20.09.2014 o 22:40 przez piotrekninter
piotrekninter
fajnie sie wypowiada,spoko gosc
z tymi braMkami to pojechali,on jest obroncom, 5 meczow oficjLNYCH...W SPARINGAch strzelil
wazne zeby malo tracic, gra jest wolniejsza,jak Vidic nie bedzie lapal glupich fauli,dal sie nabierac na triki napadziorow, to przy tym tempie moze byc super obroncom, tu gra sie wolniej jak na wyspach

Shoutbox

Vancore 24.06.2026 00:19

no spoko fajne masz priorytety

Vancore 24.06.2026 00:18

to wsszystko nie liczac wylewow i to ze jest z juventusu

VVujek 24.06.2026 00:18

Te babole wiele kosztowały dlatego był jechany , a tak to fajnie się patrzy na jego grę

Vancore 24.06.2026 00:18

oceniam go na podstawie tego ze bardzo duzo traci grajac na prawej wzgletdem tego jak gra na lewej, ze jest slaby w ofensywie z prawej strony, a my szukamy prawego wahadlowego i nie chce kims takim betonowac pozycji

VVujek 24.06.2026 00:18

To ja nie wiem co ty tam oglądasz

VVujek 24.06.2026 00:17

A jak się ogląda Juve to chłop wygląda bardzo dobrze

VVujek 24.06.2026 00:17

Cambiaso miał swoje wylewy i ty oceniasz go na podstawie tylko tego

Vancore 24.06.2026 00:15

cambiaso to ladna dziewczyna dobrze robi reka, w dupe tez wezmie, bedzie wierna kilka miesiecy a pozniej sie zacznie puszczac w juve, ale raz na jakis czas przeprosi

Szczupac_FCI 24.06.2026 00:15

pakować Frate do turynu i brać Kiełbaso..

Vancore 24.06.2026 00:13

no tak jak kibice juve na poczatku xD

VVujek 24.06.2026 00:12

Jestem jakoś przekonany , że tu by się nim zachwycali

ZnawcaCalcio 24.06.2026 00:12

ja myślę o Cambiaso żeby był zawodnikiem do rotacji. Mógłby obskoczyć dwa wahadła

Vancore 24.06.2026 00:11

a my szukamy gracza do 1 skladu na prawe wahadlo

Vancore 24.06.2026 00:11

dla mnie moglby byc zmiennikiem wahadlowego ale lewego

VVujek 24.06.2026 00:11

Na top wahadło

VVujek 24.06.2026 00:10

Dla mnie to zawodnik z potencjałem ba top wahadło

Vancore 24.06.2026 00:10

jakichkolwiek

VVujek 24.06.2026 00:10

Pamiętam jak Asllani coś pograł to oddali Ricciego bez bólu za drobne.

Vancore 24.06.2026 00:10

cambiasso to nie jest pilkarz z zadnym wiekszsym potencjalem a jest babolarzem, nie widze zadnego marginesu rozwoju u tego gracza a nie jest wart placenia za niego pieniedzy

VVujek 24.06.2026 00:09

Nie wiem kto ich podawał za wielkie talenty ja się raczej z tego śmiałem

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29494

Liczba newsów: 53358

Liczba komentarzy: 625226

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się