Pozostałe

W piątek losowanie: na kogo trafi Inter? (20)

Autor:
ponad 17 lat temu
480
20
Już jutro, 19 grudnia 2008 roku o godzinie 12.00 odbędzie się losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Mediolański Inter zajął drugie miejsce w grupie B, wyprzedzając Anorthosis i Werder, lecz zostając za Panathinaikosem. Z 15 pozostałych drużyn, które zakwalifikowały się do 1/8 finału, Nerazzurri mogą wylosować zaledwie 5. Cztery z nich to kluby, które nie powinny mieć większych problemów, żeby być uznawanymi za jedne z dziesięciu największych klubów Europy. Są to Barcelona, Liverpool, FC Porto, Manchester United oraz Bayern Monachium.[hide]

Barcelona znakomicie zaprezentowała się w rundzie jesiennej. Po 15 kolejkach ligowych Hiszpanie mają 8 punktów przewagi nad drugą Valencią oraz bez problemów wygrali swoją grupę - a wszystko to grając atrakcyjny, ofensywny futbol. W lecie doszło w Barcelonie do istnej rewolucji - szkoleniowiec Frank Rijkaard został zastąpiony nieznanym w świecie trenerki Josepem Guardiolą, odeszło wielu ważnych niegdyś dla Barcy piłkarzy, jak Ronaldinho, Deco czy Zambrotta. O ile z początku Barca pod wodzą Guardioli radziła sobie raczej słabo, to szybko nowy trener zaczął osiągać świetne wyniki i teraz Barcelona wymieniana jest jako jeden z największych pretendentów do wygrania Ligi Mistrzów.

Wagi, jaką dla piłkarzy i kibiców miałby dwumecz Interu z Liverpoolem, nie trzeba chyba podkreślać. Jeszcze niecały rok temu te ekipy ścierały się właśnie w 1/8 finału Champions League. Mecz na Anfield zakończył się zwycięstwem 2-0 dla Liverpoolu po bramkach Dirka Kuyta i Stevena Gerrarda, a rewanż na San Siro, z którym wielu wiązało duże nadzieje, przyniósł tylko dobitkę - jedynego gola strzelił Fernando Torres. Oprócz samego w sobie odpadnięcia z Ligi Mistrzów te porażki przyniosły inne konsekwencje, a największą było załamanie formy Interu w Serie A. Warto też dodać, że po meczu z Liverpoolem Roberto Mancini zapowiedział, że odejdzie z klubu. Później zmienił zdanie, ale to ta wypowiedź została podana przez oficjalną stronę Interu jako przyczyna zwolnienia włoskiego szkoleniowca.

Porto, mistrz Portugalii, jest jedyną drużyną wśród tej piątki, w spotkaniu z którą Inter zagrałby w roli zdecydowanego faworyta. W tym przypadku smaczku dodają jednak inne rzeczy. Najbardziej w oczy rzuca się fakt, że Inter prowadzi Jose Mourinho, a w dużej mierze to zwycięstwo pucharu Ligi Mistrzów z Porto przyczyniło się do zdobycia przez Portugalczyka wielkiej popularności i uznania wśród trenerów. Trudno też nie wspomnieć o przejściu tego lata do Interu jednego z najważniejszych graczy Porto - Ricardo Quaresmy oraz oddaniu przez Nerazzurrich do Porto Victora Pele.

Manchester United, aktualny klubowy mistrz Europy i mistrz Anglii, jak dotąd nie rozgrywa tak wspaniałego sezonu jak ostatni, ale z pewnością jest to drużyna o ogromnych umiejętnościach. Niedawno Złotą Piłkę zdobył Cristiano Ronaldo, doskonale wszystkim znany gracz Czerwonych Diabłów. Obrońca tytułu, który wygrał ostatni turniej Champions League, pokonując w rzutach karnych Chelsea Londyn, z pewnością będzie starał się zwyciężyć jeszcze raz, lecz przypomnijmy, że wyczyn ten nie udał się nikomu ani razu, odkąd rozgrywki zmieniły swoją nazwę i formę na początku lat dziewięćdziesiątych.

Bayern Monachium to kolejny aktualny mistrz swojego kraju w gronie tych, którzy mogą trafić na Inter. Z Bawarczykami Nerazzurri ścierali się niedawno, bo tego lata. Towarzyskie spotkanie w Niemczech zakończyło się zwycięstwem Interu, jedynego gola zdobył Amantino Mancini. Dwa lata temu drużyny te spotykały się również w jednej z grup Ligi Mistrzów, w Mediolanie wygrał Bayern (0-2), a w Monachium padł wynik remisowy (1-1).
Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Corsera - Martinez grałby więcej, gdyby nie spóźniał się na treningi (16)

11.05
13:54
Giovanni Malago

Giovanni Malagò nowym prezesem FIGC (7)

22.06
16:49

Komentarze (20)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
19.12.2008 o 13:18 przez SlimShady
SlimShady
Dawać FC Porto !! !! !! <br /> <br /> <img src="http://fcinter.pl/emots/flagainter2.gif"; alt="" />
19.12.2008 o 11:32 przez Rebelde
Rebelde
Stawiam na Bayern Monachium<img src="http://fcinter.pl/emots/bigrazz.gif"; alt="" />
19.12.2008 o 09:17 przez dani7
dani7
wygramy z wszystkimi<img src="http://fcinter.pl/emots/piwko.gif"; alt="" />
18.12.2008 o 23:22 przez kibix
kibix
Eusebio widać, że bardzo wiernym fanem jesteś
18.12.2008 o 22:24 przez sopel19888
sopel19888
obojetnie na jaka druzyne trafimy bedzie ciezko... tu juz nie ma słabeuszów <img src="http://fcinter.pl/emots/happy.gif"; alt="" /> trzeba wierzyc ze przejdziemy kazdego rywala <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/flagainter2.gif"; alt="" />
18.12.2008 o 22:03 przez Jeremy
Jeremy
Na kogo byśmy nie trafili i tak odpadniemy więc nie ma się czym fascynować... <br /> <br /> Eusebio - Jesteś jasnowidzem że wiesz takie rzeczy<img src="http://fcinter.pl/emots/icon_question.gif"; alt="" />
18.12.2008 o 21:10 przez Joker
Joker
w necie napewno xD
18.12.2008 o 21:06 przez CSMAN
CSMAN
Bedzie transmisja<img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" />
18.12.2008 o 20:59 przez tytusek25
tytusek25
Szkoda ze rewanz gramy na wyjezdzie.Reszta w sumie obojetna<img src="http://fcinter.pl/emots/flagainter2.gif"; alt="" />
18.12.2008 o 20:59 przez Joker
Joker
Na kogo byśmy nie trafili i tak odpadniemy więc nie ma się czym fascynować...
18.12.2008 o 20:46 przez 88mj
88mj
Ja rowniez chcialbym trafic na Manchester. Najgorzej byloby chyba wylosowac Liverpool. Maja patent na nas <img src="http://fcinter.pl/emots/mruga.gif"; alt="" />
18.12.2008 o 20:38 przez Mate1908
Mate1908
Dominik - bo na tym etapie rozgrywek nie moga zmierzyć sie ze sobą dwie druzyny z tego samego kraju.
18.12.2008 o 20:37 przez cyrkiel
cyrkiel
Obstawiam Bayern Monachium <img src="http://fcinter.pl/emots/happy.gif"; alt="" />
18.12.2008 o 20:34 przez Kamikaze
Kamikaze
A po drugie dobrze było by trafic na jakas druzyne z ligi angieleskiej, bo Mourinho zna sie juz dobrze na tych klubach ;D
18.12.2008 o 20:33 przez Nicola Berti
Nicola Berti
a ja własnie Liverpoolu bym nie chciał bo to strasznie niewygodna druzna,doswiadczona w bojach Ligi Mistrzow. Najbarzdiej zyczylbym sobie i naszym zawodnikom ..tu bez niespodzianki Porto ewentualnie Bayern.Wiem ze, niektorzy mowia ze jezeli Inter ma wygrac LM to obojetne jest losowanie ale jednak trzeba miec w nim troche szczescia.Mysle ze po zwyciestwie w 1/8 nasi beda barzdiej pewni swego i pozniej mozemy spotkac sie ,,na luzie''np z Barcelona. Jednak znajac nasze szcescie to trafimy na MU.
18.12.2008 o 20:33 przez Dominik
Dominik
Czemu nie możemy zagrać z Romą lub z Juve<img src="http://fcinter.pl/emots/icon_question.gif"; alt="" />
18.12.2008 o 20:32 przez Kamikaze
Kamikaze
Zgadzam sie. Inter powinien trafic na jakas mocna druzyne. Osobicie chcial bym trafic na ManU. <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" />
18.12.2008 o 20:31 przez Omen
Omen
Jeśli mamy coś ugrać w tej edycji LM to na taką Barcę czy Manu i tak będziemy musieli trafić prędzej czy później.Choć Porto wydaje się być najsłabsze w tym gronie to o tym meczu możemy zapomnieć w tvp że pokażą.Liverpool też odpada choć taki rewanż na nich byłby fajna sprawa.Myślę że Mourinho znakomicie zmotywuje chłopaków do walki i chciałbym trafić na Manchester lub Bayern z Barca jednak byłoby bardzo ciężko.....
18.12.2008 o 20:17 przez mocny_ful
mocny_ful
a ja bym chcial Liverpool<img src="http://fcinter.pl/emots/happy.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" /> <img src="http://fcinter.pl/emots/flagainter2.gif"; alt="" />
18.12.2008 o 19:58 przez Mate1908
Mate1908
tak patrząc na te drużyny można wnioskować ze najlepiej trafić na Porto. Z drugiej strony po słabej grze w grupie przydałby sie jakiś mocny przeciwnik, na którym Inter mógłby sie sprawdzić i podbudować mentalnie przed ewentualnymi meczami 1/4.

Shoutbox

Klinsi64 27.06.2026 23:44

gość nazywa się Sut

ragnar 27.06.2026 23:36

Tragedia komentator

Tifosinho 27.06.2026 23:34

Piękne sito 😁

Lucash 27.06.2026 23:34

po co nam Paz jak mamy Sucicia

Claudio 27.06.2026 23:33

ale ten komentator co za kompro z tym Vlasicem

Cny 27.06.2026 23:33

sucic z golem nie tylko na boisku

ragnar 27.06.2026 23:33

Ukłuł

Claudio 27.06.2026 23:32

Sucic ulalala

Cny 27.06.2026 22:17

dogadaliby się szybciej to i tak czeski by wbiła

Cny 27.06.2026 22:16

przeciez tutaj nie ma co winić Ałzylja

Cny 27.06.2026 22:16

to samo paz

Cny 27.06.2026 22:16

co nie zmienia faktu że kandydatem był idealnym niemalze

Cny 27.06.2026 22:16

oczywiście że palestra przeplacony

jaszczomb 27.06.2026 21:12

a na paza nigdy nie bylo nawet cienia szansy bo como go kupilo w oknie w ktorym byl on dla nich na wylacznosc

jaszczomb 27.06.2026 21:11

60 mln za palestre to przeciez kpina

jaszczomb 27.06.2026 21:11

w warunkach totalnego przeplacania za potencjal i nic wiecej?

jaszczomb 27.06.2026 21:11

w jakich warunkach

Cny 27.06.2026 20:44

a tak to znowu wyjdzie zbieranie pokemonów bo fundusz, bo dyrektorzy nie potrafią w takich warunkach pracować, bo nie mamy absolutnie scoutingu

Cny 27.06.2026 20:43

taki przykry. w sensie nie ma złości, tylko smutek bo się rysował piękny inter

Chuchu 27.06.2026 20:38

Ależ piękny falstart mercato

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29501

Liczba newsów: 53368

Liczba komentarzy: 625702

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się